Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dala67 17. 7. 2020 13:17

Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod baron84 17. 7. 2020 14:10

Já včera posílal peníze z Airbank do RB. Příkaz zadán 10:13 a v RB to bylo v 15:03... Na normální platbu mi to přijde dobrá rychlost
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 7. 2020 14:41

OMG, platba přijde o 1-2 hodiny později a hned tu je podezření na kolaps celé banky. :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 17. 7. 2020 17:17

druhý den není hodina ale kolabs na diskuzi je, když někdo nechápe psaný text a neadekvátně odepíše ;-)
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 7. 2020 10:07

dala67 píše:Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?

V podmínkách banka sděluje, že peníze dojdou do banky příjemce následující den. Viz strana 2: https://www.airbank.cz/file-download/25 ... i-styk.pdf
Že posílá rychleji, to jsem si také všimla, i když jsem ji naposled použila v květnu, ale nespoléhala jsem na to.
Podívej se na MMB str.18:
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 082019.pdf
ta má hezké slůvko OBVYKLE (podané do 12hod připíše obvykle ten samý den).
Takže jsou banky, které posílají stand.platby rychleji, než musí, ale nespoléhala bych na to v případě, že to je pro mě důležité.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 7. 2020 20:21

dala67 píše:Air Bank se začíná zhoršovat. Vždy při zadání tuzemského příkazu do 09:00 se platba připsala nejpozději kolem 12:00 a poslední dobou až druhý den. To se mi dříve nestávalo. Nemá tato banka nějaké finanční problémy ?


Vtipné je hlavně to, že si banka nechává zaplatit za jejich slavný Velký tarif 100 Kč, ale výběry v zahraničí jsou pouze v EU. Mimo EU za každý výběr napaří 100 Kč. Taktéž poplateček 100 Kč při zahraniční příchozí platbě, která není SEPA.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 10:03

A co kouknout na sazebníky většiny ostatních bank, kde jsou zmíněné poplatky související se zahraničím často i vícenásobně vyšší?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 7. 2020 10:36

100 Kč za příchozí zahraniční platbu a navíc možnost poplatek 3x ročně odmítnout je, troufám si říct, naopak nejlepší nabídka v ČR.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 7. 2020 10:54

Troufnu si říct, že valná většina plateb, která zákazníky zajímá, jsou SEPA. A těch pár, co potřebují USD nebo něco exotičtějšího, tak si najdou řešení i bez téhle banky.
Ono je kromě příchodu peněz taky potřeba vyřešit, jak s nimi naložit dál, a to s normálními kurzy.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dede 20. 7. 2020 18:25

Zdar, neví někdo, jak u debilní Airbank zrušit ověřování, potvrzování a já nevím ještě jaké "ání" aplikací, rodným číslem, tajnými otázkama na které neznám odpověď, datem narození?

Abych cokoliv mohl potvrdit pouze sms kódem a nevyskakovali na mě pořád ty jejich ostatní hnoje. Už si ani nepamatuju, kdy se mi podařilo přihlásit do IB jenom jménem a heslem. Vždycky po mě chtějí aspoň další dvě ověření, znichž aspoň jedno není správně (patrně neznám své datum narození) a celé kolečko se jede od znova. :grr: :grr:
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 18:47

Používej mobilní aplikaci s ověření otiskem prstu a máš po problému. IB, zvlášť v kombinaci s autorizací jen přes SMS, dnes většina bank považuje za více rizikové (hacknutelné) a proto nejen u Air ty bezpečnostní otázky v něm přibývají (aby mimo jiné banky přiměly klienty používat tu bezpečnější hůře hacknutelnou mobilní aplikaci).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 7. 2020 19:07

Kde lze nastavit prihlasovani do IB jenom pres mobil apku? Stale to chce pomne vyplnit uzivatelske jmeno a po potvrzeni apkou(otisk) take heslo
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 7. 2020 19:10

Nikde. Hele a nechtěl bys ten účet rovnou bez hesla, jako že by někdo zadal číslo účtu a pak už si tam dělal, co ho napadne? :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 7. 2020 19:23

Samozrejme prihalsovaci jmeno byl joke, ale heslo naco, kdyz se prihlasuji otiskem? Treba Ceska sporitelna umi prihlasit do IB jenom otiskem(po zadani uzivatelskeho jmena). A myslel, ze Airbank taky a neco jsem prehledl.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2020 19:36

Já myslel IB nepoužívat a vše řešit přes appku, ne využívání appky k přihlášení do IB: ostatně proč tak krkolomně, když appka sama o sobě valnou většinu věcí umí sama. A u ní pak už stačí samotný otisk.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků