Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 4. 2021 07:40

Lze. Bez řečí to udělají.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 4. 2021 14:59

Dik, dal jsem pres support zadost.
Na zacatku (cca pred 4 roky) jsem mel commercial, ale zadal jsem o vymenu za personal. Nevim proc pri obnove poslali zase commercial...
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 17. 4. 2021 09:10

Jak dlouho trvá v současné době doručení karty. U mě je to už 8 dnů a v aplikaci stále "na cestě"
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 17. 4. 2021 13:23

V lednu 2020 to bylo 14 dnů.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 17. 4. 2021 22:48

Máte někdo personal kartu s limitem vyšším než 135.000Kč/4500GBP za den? Nebo ten vyšší (270.000Kč/9000GBP) je opravdu jen pro Commercial?
A případně, stačí jen napsat na support pro změnu z personal na commercial nebo chtějí dokládat, že má člověk business?

Plánuji upgrade na Metal a rád bych měl co nejvyšší limity. Aktuálně tam mám Curve Blue Personal se základním 60.000Kč na den.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 4. 2021 07:35

Mám modrou personal používanou přes 2 roky a limit 9000GBP pro platby / 1000GBP pro bankomaty (roční limit 1600000/100000GBP). Tedy na požádání by ti toto měli dát také, ale je třeba tam mít už nějakou historii, no (já o nic nežádal).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 19. 4. 2021 10:04

Asi před hodinou jsem měl problém zaplatit přes apple pay s dvěma různými podkladovými kartami. Přímo curve kartou nakonec bez problémů... To se mi ještě nestalo. Neměl někdo další podobný problém?
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tramin 20. 4. 2021 11:54

Jak je to v současné době s DCC u Curve. Kartu bude používat manželka kvůli možnosti vložení kreditky od UCB a ta rozhodně nebude pokaždé kontrolovat terminál ohledně měny. V aplikaci je nastavena u kreditky koruna. Co jsem našel na internetu články, tak byly všechny staršího data.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 20. 4. 2021 12:00

měna nastavená v crv aplikaci je pro nabídku dcc naprosto nepodstatná.

dcc terminál nabídne, pokud identifikuje, že je karta vydaná mimo čr, tedy má zahraniční BIN. Pokud tedy je CRV se zahraničním bin, může (a myslím, že s vysokou pravděpodobností bude) dcc být nabídnuto.

Pro někoho, kdo odmítá sledovat a odmítat dcc je placení u nás s curve (i jinou kartou vydanou mimo čr) dosr drahé :-)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 4. 2021 12:31

jenda_s píše:dcc terminál nabídne, pokud identifikuje, že je karta vydaná mimo čr, tedy má zahraniční BIN.

Jsi si jistý tím, že je to jen podle BIN? Mám kartu k EUR účtu Monety a nikdy jsem se u ní nesetkal s DCC (což může být náhoda, ale byly to desítky plateb a výběrů), přestože je dle BIN česká.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 20. 4. 2021 12:53

no právě, BIN český = není DCC. BIN cizí = nabídka DCC

je možný, že se pletu, ale zatím mi to vždycky fungovalo takto. A to i při použití v zahraničí.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 13:04

Ano je to jak píše Jenda, ale samosebou ne každý obchodník má DCC nabídku v terminálu implementovánu. Vesměs ti větší (Tesco, Billa...) ale ano.
Platba bezkontaktně bez PIN (tedy pod 500 Kč, pokud si terminál nevyžádá PIN i u nižší částky např. kvůli překročení počtu či objemu plateb bez PINu v řadě) by měla být bez DCC (bez jakéhokoliv dotazu na terminálu), na to se aspoň u nás dalo celkem spolehnout, otázkou je na jak dlouho.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 20. 4. 2021 13:08

ano, potvrzuju minarja, bezkontaktní platba bez pin většinou bez DCC, tuším stejně i gpay platba většinou bez DCC, ale nespoléhal bych se na to
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 13:29

Vyšší platby přes GPay (v mém případě před pár týdny cca 1000 Kč v Tesco či Albert, už teď nevím) bohužel už mnohdy DCC na displeji nabízejí. Vždy záleží na SW terminálu daného obchodníka, no.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 4. 2021 13:38

jenda_s píše:no právě, BIN český = není DCC. BIN cizí = nabídka DCC

je možný, že se pletu, ale zatím mi to vždycky fungovalo takto. A to i při použití v zahraničí.

Nevyjádřil jsem se úplně přesně, EUR karta znamená, že s ní neplatím v ČR, ale v cizině. :) Platil jsem s ní celé léto 2020 a na rozdil od mkarty svět, kterou jsem platil předchozí léto 2019, jsem DCC nikde nepotkal. Čili jsem předpokládal, že jde o tu měnu karty. Jinak bych při DCC měl na displeji volbu EUR a EUR... Což je hloupost. Takže podle mého to nativní měnu karty musí umět číst...
Nebo je to náhoda, taky možné.
tmx643
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků