Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 08:33

Já to trochu doupřesním ..... Finanční a pojišťovací služby jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet. To znamená, že mobil je použit k propagaci finanční služby (tj. přímo na finanční službu) čili není možný odpočet DPH. A v tom zbytku to Patrik popsal dobře. Pokud jsou činnosti které jsou bez nároku na odpočet a s nárokem na odpočet, tak se udělá poměr a podle toho se krátí nárok na odpočet u daně na vstupu :-)

A jinak čemu se divíte, když například od Nokie koupíte mobily pro zaměstnance a ještě k tomu do takové akce, tak ta cena půjde dolů ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 30. 7. 2008 09:59

A kdo říká, že ty mobily budou vázané na nějaké bankovní služby? Není přece nic snadnějšího, že mobily nakoupí nějaké servisní společnost (často dceřinná) zabývající se třeba správou objektu, bezpečnostní služnou apod. a ta si je dá do nákladů. FÚ bude těžko prověřovat, zda těch 100 mobilů jsou použity jako služební, nebo byly rozdány, zvláště pokud na to není nikde žádný doklad.

Ale to jen teoretizuji, třeba to MPÚ dělá zcela jinak ;-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 10:51

Vcera jsem osobne rozebiral baleni Nokia 6500 a v ni zarucak proste nebyl, na muj dotaz mi bylo zodpovezeno, ze "pry to maji na hromadnou zaruku" a "kdyz se mi s tim neco stane, tak se mam zastavit".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 11:51

Ruprecht001 píše:A kdo říká, že ty mobily budou vázané na nějaké bankovní služby? Není přece nic snadnějšího, že mobily nakoupí nějaké servisní společnost (často dceřinná) zabývající se třeba správou objektu, bezpečnostní služnou apod. a ta si je dá do nákladů. FÚ bude těžko prověřovat, zda těch 100 mobilů jsou použity jako služební, nebo byly rozdány, zvláště pokud na to není nikde žádný doklad.

Ale to jen teoretizuji, třeba to MPÚ dělá zcela jinak ;-)

Ty jsi opravdu teoretik ... než bych tohle napsal, tak bych si alespoň zjistil, zda Moravský peněžní ústav je nějak zapojen do jiné právnické osoby ... a hle ... on není ... navíc pokud by to tak již bylo, tak by to pak daná firma to MPU musela nějak nafakturovat třeba jako správu budovy a MPU by si to DPH zase odečíst nemohla. A pokud by to neudělali tak to už je tunýlek (a věř mi, že se na to přijde). Naštěstí tyto spekulace s DPH vyřeší od nového roku skupinové plátcovství :-)

S474N: a máš k tomu nějaký papír, kde je to, že jsi převzal mobil s tím a tím výrobním číslem?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 12:09

Rop: psal jsem, ze jsem to "rozebiral", ne ze jsem to "prebiral" :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 12:44

:lol: a si myslel ze to byl preklep ... pac co je na Nokii k rozebrání ... že? :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 12:47

Tak jeste jednou:
S474N píše:Vcera jsem osobne rozebiral baleni Nokia 6500 .....


Zejmena doporucuji se pri cteni soustredit na tucna pismena a zejmena na podtrhnute. :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 14:48

Rop píše:S474N: a máš k tomu nějaký papír, kde je to, že jsi převzal mobil s tím a tím výrobním číslem?

Já jsem dnes převzal tu N 6300 a podepisoval jsem papír, kde bylo IMEI mobilu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 15:03

PatrikChrz: penize si poukazal kdy?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 16:07

Příkaz jsem dával v pátek, z mBank odešly v pondělí v 8 ráno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 17:09

PatrikChrz: a mas datum, kdy byly pripsany na ucet?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 17:30

Ne to nemám, MPÚ zatím takové vymoženosti jako internetbanking nemá a výpisy jsou 1/4 letní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 17:32

PatrikChrz: jo to vim, spis by me zajimalo, jak clovek zjisti, ze uz tam ma penize. Tys to vzal naslepo nebo sis tam zavolal?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 18:51

Dneska ráno, když jsem přišel do práce, jsem poslal e-mail na slečnu co mi přivezla do firmy smlouvu k podpisu a kolem 9:00 mi odepsala, že peníze už jsou na účtě :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 18:52

PatrikChrz: diky, nevis jeste nahodou, kdy KB pripisuje castky na ucet? Myslim tim v cca kolik hodin.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků