mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 24. 7. 2007 09:54

xls píše:Já si na platby v EUR otevřel účet v Německu, nulové poplatky, internetové bankovnictví, karta, zaměstnanci hovořící česky. Poplatek za příchozí nebo odchozí platbu místo několika set korun cca 5 Kč.s/quote]


O jakou banku jde? Můžu si účet založit korespondenčně, nebo musím jednou za dva roky pro novou kartu? Internetové bankovnictví vám vyhovuje?

Poplatek cca 5 Kč se týká plateb ze všech bank eurozóny (třeba i z řecké/finské banky)? A co když peníze posílám z Ameriky, to už je mezinárodní?

Děkuji!
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel.K 24. 7. 2007 11:17

Podle poplatků předpokládám, že se jedná o Volksbank v Žitavě (http://www.vr-bank-zittau.de).
Účet si tam ale korespondenčně nezaložíš. Musíš tam zajet. Je to asi 25 km od Liberce, hned za hranicemi.
Kartu i elektronické bankovnictví mi bez problémů zaslali domů do Čech.
Elektronické bankovnictví je německý systém PIN/TAN - transakce se potvrzují TAN kódem (tabulka s TAN kódy je vytištěná a dostal jsem ji poštou).
Platby za 5 Kč (0,18 EUR odeslání - 0,15 EUR přijetí) jsou do/z celé EU - tj. i z Řecka, Finska nebo třeba Rumunska. Z Ameriky je to již mezinárodní platba.
Karel.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 24. 7. 2007 14:10

Karel.K píše:Platby za 5 Kč (0,18 EUR odeslání - 0,15 EUR přijetí) jsou do/z celé EU - tj. i z Řecka, Finska nebo třeba Rumunska. Z Ameriky je to již mezinárodní platba.n/quote]


To se mi nezdá, myslím, že poplatek 5 Kč se bude týkat opravdu jen eurozóny, a ne zbytku EU. Takže platby z Rumunska a Česka už budou za mezinárodní poplatek. To by na tom banka pěkně prodělávala.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2007 06:48

Je třeba vzít v úvahu, že jsou tři způsoby plateb:
BEN - téměř se nepoužívá, veškeré poplatky jsou sraženy z částky převodu

OUR - všechny poplatky (své i "cizí" banky) hradí příkazce, částka tak přijde na účet "čistá"

SHA - nejpoužívanější - každý hradí poplatky "své" banky. Příkazci (a bance) tak může být úplně jedno, kolik si "cizí" banka účtuje za příjem peněz, jediné co jí zajímá je poplatek clearingového centra, přes které platby jdou (pokud jdou přes více center, tak jejich součet).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel.K 25. 7. 2007 06:59

Mám vyzkoušeno, že platby z ČR jsou účtovány pouze poplatkem 0,22 EUR (platbu z Rumunska jsem ještě neměl...). Ale ta platba musí být odeslána jako Europlatba (v měně EUR, IBAN a BIC, poplatky SHA).
A stejně i platba do ČR stojí 0,18 EUR - ale příjemce zaplatí poplatek české bance za příchozí platbu z EU.
Karel.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 7. 2007 13:54

Zpatky k mBance , zase jeden clanecek vysel na ihned:
http://finweb.ihned.cz/c4-10089450-2171 ... ovych-bank

Ze bude na zacatku predevsim konkurovat eBance je jasne, ta take zacinala viralnim marketingem v podobe eCity.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 30. 7. 2007 23:10

stanislav.stribrny píše:To se mi nezdá, myslím, že poplatek 5 Kč se bude týkat opravdu jen eurozóny, a ne zbytku EU. Takže platby z Rumunska a Česka už budou za mezinárodní poplatek. To by na tom banka pěkně prodělávala. /quote]


Musím potvrdit, že to platí pro celou EU, nejen eurozónu. Platil jsem přes ně do Estonska a stálo tu cca pětikačku. V pondělí jsem dal příkaz, v úterý v poledne mi potvrdili, že platba došla. Český banky by se mohly učit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod omninet 6. 8. 2007 00:35

4honza píše:Nevyrizoval jsem to najednou, ale dokazu si predstavit, ze nabidkou na jednom miste si muzu usetrit cas, ktery stravim nikoliv schuzkami s ruznymi agenty a uredniky, kdy oni maji cas, ale kdy mam cas ja.


no nevim, ale dnes jiz je bezne, ze v bance sjednas jak DAY to DAY produkty (ucty), tak financovani (hypoteky, charge k, kreditni k, uvery), tak sporeni (jak zivotni sporici pojisteni, tak penzijko, stavebko), tak investovani (fondy, akcie), tak pojisteni (zivotni i nezivotni)...

ano ano, nemohu nezli souhlasit, v kazde bance najdes tohle jen ze "sve" skupiny

ale uz to jde vsechno zaridit na jednom miste, jen si je potreba zvazit kde...
omninet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bojler 23. 8. 2007 21:37

btw. WSPK poskytuje Visu Electron prvni rok zdarama, akce prodlouzena
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 29. 8. 2007 18:49

nevite nekdo, jak to vypada ted s MBANK? kdy se to rozjede? dik
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 8. 2007 19:39

fikyyy píše:nevite nekdo, jak to vypada ted s MBANK? kdy se to rozjede? dik


V tiskových zprávách píšou, že do konce roku...

Ale trvá jim to, co.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 8. 2007 12:43

Slibovali ve druhe pulce letosniho roku, spekulovalo se o zari. Tady je zase jeden novy clanecek, ktery oslavuje, jak bude skvela, ale ta hlavni nova informace je, ze otevrou koncem tohoto roku, takze se muzete tesit az na vanoce :-(

http://www.bankovnipoplatky.com/bankovni-vlastovky/mbank-se-brzy-objevi-na-ceskem-trhu-1092/
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 8. 2007 14:53



Jinak se jedna o prepis jeji tiskove zpravy, takze to je od primo od zdroje, viz
http://media.mbank.eu/notatka_84175.html
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 31. 8. 2007 19:32

To vychloubání v tiskových zprávách mBanky se mi moc nelíbí. Mám podvědomě zabudováno, že když se banka vychloubá, je nejlepší se jí obloukem vyhnout.

Důležité jsou reference klientů. V ČR jediná banka, která má opravdu pozitivní reference, je námi obdivované Fio. Žádná jiná banka v ČR se tak loajální klientelou nemůže pochlubit.

Pročítal jsem polské diskuse a je pravda, že vesměs internetová veřejnost mBanku chválí. Ale tak podrobně jsem to zase nezkoumal.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod adam.zbiejczuk 11. 10. 2007 13:14

Zdravím všechny, kdo se zde bavili o mBank: budu mít na starosti komunikaci na internetu a také blog mBank, který byl včera spuštěn, najdete jej na adrese: http://www.mbank.eu/cz/blog/ - budeme rádi, když nám napíšete, co od nás čekáte a jaké jsou vaše představy... Nemohu odpovědět zcela detailně ohledně produktů a jejich nastavení, ale některé "spekulace" mohu potvrdit: 0 kč za příchozí/odchozí platby, 0 kč za založení a správu konta... I v mnoha dalších parametrech budeme podle mého názoru velmi zajímavou alternativou současným bankám působícím v ČR. Co se týče termínu spuštění - zítra to nebude, ale rádi bychom na Vánoce měli již řadu nových spokojených Klientů, kteří si budou moci sami vyzkoušet, jak funguje "jiná" banka. Chápu, že mnoha lidem naše nabídka přijde jako "nebezpečně" dobrá (zejména naší konkurenci), ale za námi je nejen 7 let zkušeností, ale také německá Commerzbank!
A k otázce poboček: budeme mít Finanční centra a tzv. mKiosky, které budou ve velkých nákupních centrech. Pracuji teď na našem webu, je toho hodně - ale budu se snažit na tomto fóru reagovat na všechny vaše dotazy - nicméně vás doufám již brzy pozvu na naše vlastní fórum :)
adam.zbiejczuk
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků