Vyhledáváním bylo nalezeno 124 výsledků

Zpět na pokročilé hledání

Jo, takhle jsem to myslela. Příjem podle § 7/2/b, ale nelze použít srážkovou daň.
Taky píšu nesmysly:-))
od Kiša
5. 9. 2007 20:35
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Prodej fotografií
Odpovědi: 16
Zobrazení: 4184

Rop píše:ee... to si myslím, že není to pravé ořechové ...

živnostenský list nepotřebujete ... to je pravda ... ale vzhledem k tomu, že by se jednalo o podnikání tak danit se bude dle surl=http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx#par7]§ 7 odst. 2 písm. b) zákona o daních z příjmů
od Kiša
5. 9. 2007 19:59
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Prodej fotografií
Odpovědi: 16
Zobrazení: 4184

Re: Větší zisk na daňové reformě?

Napadlo mne toto
Beru dejme tomu 30000,- hrubého, tj. 12x 22245Kč = 266940Kč čistého za rok

Domluvím se zaměstnavatelem na tom, že mi bude celý rok vyplácet 10000Kč hrubého a pak mi rozdíl (20000Kč) doplatí jednorázově na konci roku(nebo případně při výpovědi adekvátní část).
Pak by to vycházelo...
od Kiša
29. 8. 2007 22:25
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Větší zisk na daňové reformě?
Odpovědi: 5
Zobrazení: 1680

Občanský zákoník tomu říká kupní smlouva. Jejími hlavními body musí být identifikován prodávající, kupující, předmět transakce a dohodnutá cena. Ještě bych doporučoval mít kvalitně ošetřen způsob platby. Vy to budete danit podle § 10 zákona o dani z příjmu. /quote]

Proč by to měl chudák danit? ...
od Kiša
29. 8. 2007 22:23
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Prodej soukromeho zbozi firme - moznost napsani na firmu??
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1563

Ze zboží si odpočet budete moci uplatnit bez problémů.

Z PC jen pokud jeho cena bude vyšší než 40 000,- Kč bez daně.
Viz § 74 odst. 1 až 4, a § 72 odst. 2 ZDPH.

Řádný daňový doklad nepotřebujete, jen to musí být doklad od plátce DPH.
Viz § 74 odst. 2.
od Kiša
29. 6. 2007 19:44
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: platce dph
Odpovědi: 2
Zobrazení: 1423

Otázka: Já daním z těch 500 Kč, nebo z 10.000?./quote]
Samozřejmě těch 500 Kč.

Mimochodem, nečetl jsem celé fórum tak doufám že neplácnu něco úplně mimo anebo něco co už tady padlo, ale na překládání není třeba živnostenský list (a myslím že se to týká nejen beletrie jak píše Kiša, znám překladate...
od Kiša
19. 6. 2007 23:05
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak může cizinec legalizovat překladatelskou činnost
Odpovědi: 17
Zobrazení: 5702

Nestor:
Těžko můžete Čechovi fakturovat zprostředkování, když mu dodáváte překlady. To zprostředkování poskytujete tomu Rusovi. Takže on by měl fakturovat 10K Čechovi a Vy 500,- Rusovi.

Nejlíp by to asi šlo vyřešit uzavřením mandátní smlouvy s Rusem. Podstatou mandátní smlouvy (na rozdíl od smlo...
od Kiša
19. 6. 2007 23:00
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak může cizinec legalizovat překladatelskou činnost
Odpovědi: 17
Zobrazení: 5702

ethaniell:

jo, s tou prodlevou jsem to nedomyslela....ona by musela trvat 6,5 měsíce:-)) Já si to spletla s počítáním času u staveniště.

Pokud zdaníte vše jen v SR, proviníte se vůči českému FÚ, kterého nezajímá, jaké daně jste zaplatil v jiném státě.

Teď už Vám nezbyde, než podat přiznání ...
od Kiša
19. 6. 2007 22:42
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Zdanenie primu z prace vykonanej na uzemi CR
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2381

Pokud vím, tak aktivní politiku nějakou mají...aspoň to tak prezentují. Finanční úřady zemí v rámci EU si navzájem poskytují informace. Jak moc jsou ale jejich snahy efektivní, těžko říct.

Podle mě stačí uzavírat smlouvy tak, aby tam po necelých 6 měsích byla nějaká prodleva. A aby z nějakých ji...
od Kiša
19. 6. 2007 17:33
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Zdanenie primu z prace vykonanej na uzemi CR
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2381

Re: hmm

Kiša: Tak kolika % se tedy daní FO při příjmu nad 330 tis.? To by mě teda zajímalo.:)

Nepopírám, že o s.r.o. vím pouze základní info, proto se taky ptám.;)//quote]

Při příjmu 330 000 Kč by FO v roce 2006 zaplatila daň 53 712,- Kč, což je 16,28 %.
A to počítám pouze základní slevu na dani, v p...
od Kiša
19. 6. 2007 16:57
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: výhody a nevýhody fyz. os. vs. s.r.o.
Odpovědi: 10
Zobrazení: 8233

Podle Smlouvy o zamezení dvojího zdanění se SR, podléhají zdanění v ČR jen příjmy ze služeb poskytovaných prostřednictvím stálé provozovny.
Stálá provozovna vznikne, pokud

"pokud činnosti takového charakteru trvají na území druhého smluvního státu po jedno nebo více období přesahující v úhrnu ...
od Kiša
19. 6. 2007 16:51
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Zdanenie primu z prace vykonanej na uzemi CR
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2381

Hlavní nevýhodou u sročka je to, že ho zakládají lidi, kteří nemají ponětí, co to obnáší, jaké mají povinnosti jako jednatelé a jako společníci. A pokud ještě navíc nechápou rozdíl mezi společníkem a jednatelem (jako autor dotazu).
Kdo nechápe, jak sročko funguje, těžko může na této formě profitova...
od Kiša
19. 6. 2007 00:18
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: výhody a nevýhody fyz. os. vs. s.r.o.
Odpovědi: 10
Zobrazení: 8233

Málo informací a ještě zmatené:-))
Děláte tedy na ŽL nebo jste zaměstnanec?
Jaké služby poskytujete - stavební/stavebně montážní nebo jiné? Teda pokud děláte na ŽL.
od Kiša
19. 6. 2007 00:08
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Zdanenie primu z prace vykonanej na uzemi CR
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2381

Nepravidelné platby za využití autorského díla budou zdaněny podle §10 zákona o dani z příjmu. V tomto případě nemusíte být nikde registrován ( živnost, finanční úřad ). Z těchto příjmů se neplatí zdravotní ani sociální pojištění.n/quote]

A do kterého odstavce § 10 by podle Vás tyto příjmy patř...
od Kiša
12. 6. 2007 21:28
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Dary, dobrovolné platby
Odpovědi: 40
Zobrazení: 8023

Já bych to teda viděla tak, že tento příjem by spíš podléhal dani darovací a ne dani z příjmu.
Za předpokladu, že stažení a užívání programu nebude vázáno na poskytnutí "příspěvku". To znamená, že na poskytnutí příspěvku nebude vázána nějaká další podpora apod. V tomto případě prvních 20 tis. ročně...
od Kiša
10. 6. 2007 22:29
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Dary, dobrovolné platby
Odpovědi: 40
Zobrazení: 8023
Další stránka

Zpět na pokročilé hledání