Vyhledáváním bylo nalezeno 23 výsledků

Zpět na pokročilé hledání

Re: CSSD a změny...

Nepodaří se to proto, že zákony nemůžou platit retroaktivně.

I když, když je dobrá vůle...
od Zdeněk Málek
23. 6. 2009 11:46
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: CSSD a změny...
Odpovědi: 18
Zobrazení: 2528

Re: Vzor faktury - Neplátce DPH

Já jsem přesvědčený, že to stačí.

Faktura od neplátce DPH vůbec nevstupuje do agendy DPH.

Daňový doklad ve smyslu zákona o DPH je daňovým dokladem jenom tehdy, když splňuje všechny náležitosti. Ne tím, že je na něm napsáno Daňový doklad.
od Zdeněk Málek
17. 6. 2009 16:38
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Vzor faktury - Neplátce DPH
Odpovědi: 18
Zobrazení: 29633

Re: Vzor faktury - Neplátce DPH

Pánové, já si myslím, že to moc prožíváte.

v Zákoně číslo 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty v §28 je popsáno, co musí obsahovat daňový doklad. Je tam toho a - l, popřípadě zjednodušený doklad a - g. Pokud doklad některou z těchto náležitostí neobsahuje, NENÍ to daňový doklad a nemůžu si jej t...
od Zdeněk Málek
17. 6. 2009 07:49
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Vzor faktury - Neplátce DPH
Odpovědi: 18
Zobrazení: 29633

Re: Smlouva o dilo a dan?

Smluv můžeš mít třeba 100, ale celkový příjem za rok do 20.000,- Kč nemusíš přiznávat.
od Zdeněk Málek
7. 6. 2009 18:45
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Smlouva o dilo a dan?
Odpovědi: 6
Zobrazení: 1662

Re: Smlouva o dilo a dan?

Příjem do 20.000 se nemusí přiznávat.
od Zdeněk Málek
7. 6. 2009 13:16
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Smlouva o dilo a dan?
Odpovědi: 6
Zobrazení: 1662

Re: Plátce dph ano x ne

S tím DPH máš naprostou pravdu.

Na faktuře není potřeba se zbytečně rozepisovat. Méně někdy znamená více. Ale jsou případy, kdy se nevyhneš nutnosti uvést přesné datum a popis činnosti. Potom je třeba se držet v rámci měsice. Nebo čtvrtletí, pokud jsi qvartální plátce DPH.
od Zdeněk Málek
28. 5. 2009 11:13
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

Jo, konečně jsem se podíval na ten Tvůj příklad. To je v poho, normální doklad, ano, tak to funguje, jenom to DUZP by mělo být 29.6., kdy bylo provedeno poslení něco.
od Zdeněk Málek
28. 5. 2009 09:20
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

Ano, fakturu můžeš vystavit do 15 dnů. Ovšem dle mého názoru (nejsem právník) §26 upravuje pouze datum vystavení faktury. DUZP by mělo zůstat 30.6. Viz § 21, odst. 1:


Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň při dodání zboží, poskytnutí služby a převodu nemovitosti

(1) Daň na v...
od Zdeněk Málek
28. 5. 2009 09:13
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

Sorry, na fakturu jsem se nedíval. Samozřejmě by měl korespondovat text na faktuře a DUZP. Ale jak jsem říkal. Záleží na pohledu kontrolora.

Jistě, pro Tebe je příjemné (pro koho ne) držet 3 měsíce peníze. Ale erár je potřebuje taky. A bohužel má moc je z tebe vydojit.
od Zdeněk Málek
27. 5. 2009 21:16
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

1) Ano.
Jenom v tomto případě připadá datum 25.7. na sobotu, takže DPH můžeš zaplatit až v pondělí 27.7.2009

2) Ano.
Stejný případ.
V případě, že bys napsal DUZP 1.7. měl bys napsat, že poskytnuté služby byly v červenci. Ovšem stejně jako v mnoha jiných případech záleží na tom, na koho při kontrole...
od Zdeněk Málek
27. 5. 2009 19:25
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

Hm, tak ten zákon jsem neznal. Nejsem daňový poradce.
od Zdeněk Málek
27. 5. 2009 17:27
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: Plátce dph ano x ne

Přínos externího účetního do firmy je ten, že můžeš mít nižší náklady na vedení účetnictví.

Když máš svého účetního ve firmě, musíš mu koupit PC, SW, platit připojení k internetu, zajistit mu odborné školení. To jsou ty menší výdaje. Hlavně mu ale musíš platit mzdu a odvádět za něho SP a ZP (34% z ...
od Zdeněk Málek
27. 5. 2009 09:48
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Plátce dph ano x ne
Odpovědi: 99
Zobrazení: 13738

Re: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL

Smlouva o dílo je smlouva mezi tebou a zadavatelem díla. Ta nemá vliv na daně, na uplatňování nebo neuplatňování nákladů.

pro daně může nastat několik variant:

1) Jsi zaměstnanec . buďto na pracovní poměr, nebo DPP (150 hodin rok), nebo Dohoda o pracovní činnosti (1/2 prac. úvazku), atp.

V tomt...
od Zdeněk Málek
26. 5. 2009 11:45
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL
Odpovědi: 20
Zobrazení: 3974

Re: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL

Mikciku, máš v tom skutečně hokej.

1) Náklady (paušál, nebo skutečné) si můžeš uplatnit pouze jako podnikatel. Pokud si nechceš, jak píšeš, pořizovat ŽL, jsou pro Tebe z účetního pohledu náklaky irelevantní.

2) Růžový papír podepisuješ zaměstnavateli kvůli daním, popřípadě prohlašuješ, že jsi někd...
od Zdeněk Málek
26. 5. 2009 08:13
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL
Odpovědi: 20
Zobrazení: 3974

Re: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL

Jen chci upozornit na jisté "špecifikum", které se projevuje u řady úřadů, totiž, že příslušná instituce ve dvou různých městech se na stejný problém dívá diametrálně odlišně.
V tomto případě vás může buzerova OSSZ , že jde o opakovanou činnost, není nahodilá a výjimečná.
od Zdeněk Málek
25. 5. 2009 07:18
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DOP Vs. Smlouva o dílo Vs. ŽL
Odpovědi: 20
Zobrazení: 3974
Další stránka

Zpět na pokročilé hledání