Vyhledáváním bylo nalezeno 124 výsledků

Zpět na pokročilé hledání

Tak výpočet úroků je v tomto případě asi ten nejmenší problém. Já bych si hlavu nelámala a použila nějakou kalkulačku z internetu, např.: http://www.znovu.cz/index.php?stranka=k0

Ale hlavně by stálo zato, si přečíst v zákoně o dani z příjmu:
- § 25/1/w
- § 23/7
- Pokyn D-300, část vztahující ...
od Kiša
20. 3. 2007 23:29
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Vypocet uroku z pujcky
Odpovědi: 8
Zobrazení: 12842

Vyplníte řádky 31 a 32 podle Potvrzení.
Do řádku 64 napíšete 7200
do ř. 69 napíšete 800
do ř. 84 sražené zálohy na daň podle Potvrzení

K té rekvalifikaci - nevíte podle kterého zákona se ta podpora poskytuje? Momentálně nemám čas to hledat. Sociální dávky se tam určitě neuvádějí.
od Kiša
1. 3. 2007 11:39
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: danove priznani zamestnaneho studenta
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1558

Pokud mají ten byt v bezpodílovém spoluvlastnictví, musí příjem z pronájmu zdanit jen jeden z nich. Mohou si vybrat, u koho to bude výhodnější.
od Kiša
1. 3. 2007 11:32
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Daň z nájmu nemovitosti
Odpovědi: 3
Zobrazení: 3096

Daňové přiznání je stejné, pokud měla příjmy jen z ČR. A můžete jí uplatnit výdaje paušálem, i když vede účetnictví. Většinou to pro ně bývá výhodnější. Ale z příjmů, ne z výnosů.
Ostatní, co nezačali podnikat, mohou buď podat nulové přiznání nebo jen napsat na FÚ, že neměli v roce 2006 žádné příjm...
od Kiša
1. 3. 2007 01:10
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Cizinec /Ukrajinka/ a DP
Odpovědi: 2
Zobrazení: 1452

Aha..já to pochopila špatně, já totiž momentálně žiju v roce 2006:-)) Tak jsem myslela, že Vám dali dodatečně podepsat Prohlášení za rok 2006, což je teoreticky možné, ale moc se to nedělá.
Pokud podepíšete prohlášení na letošek a dodáte potvrzení o studiu, tak do příjmu cca 6600,- Kč Vám nebudou s...
od Kiša
1. 3. 2007 01:03
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DPP a danova povinnost
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2836

No já nevím, na každou kravinu u nás být prohlášení o shodě, zkuste si nejdřív zjistit, jaké jsou podmínky při uvedení nového výrobku na trh.
od Kiša
1. 3. 2007 00:59
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak na živnost?
Odpovědi: 3
Zobrazení: 1571

I když jste nepodepsal prohlášení, slevu 600,- Vám poskytovali.
Pokud chcete podat přiznání na FÚ, vyžádejte si od zaměstnavatele Potrzení o příjmech. To musíte dát jako přílohu Přiznání, potvrzení o studiu na FÚ dávat nemusíte.
Pokud si platíte na penzijní připojištění více jak 500,-/měsíc a d...
od Kiša
1. 3. 2007 00:58
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: danove priznani zamestnaneho studenta
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1558

Já to chápu také tak, že můžete uplatnit výdaje z celého roku 2005. Ale cenu kurzu bych teda zahrnula spíš do výdajů roku 2006.
od Kiša
1. 3. 2007 00:40
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: uplatnění výdajů na podnikání až rok před zahájením.....
Odpovědi: 4
Zobrazení: 2413

Danit nemusí jenom ti, co nemají žádné jiné příjmy - nemusí danit do 15 000 Kč za rok. Ve Vašem případě tedy jen důchodci.
Zaměstnanci musí danit další příjmy, pokud přesáhnou 6000/rok. A podnikatelé si tuto částku musí připsat do svého daňového přiznání.
To znamená, že zaměstnanci by u svého za...
od Kiša
28. 2. 2007 01:28
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Daň z nájmu nemovitosti
Odpovědi: 3
Zobrazení: 3096

Podmínka je jediná - že musíte bydlet se sestrou ve společné domácnosti. Ve vašem případě tedy, jestli ještě oba žijete u rodičů.
Taky můžete se sestrou založit sdružení.
od Kiša
28. 2. 2007 01:17
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: První zaměstanec - povinnosti
Odpovědi: 8
Zobrazení: 2176

1. nevěřím, že vedete účetnictví. Takže budete zaškrtávat spíš "vedu daňovou evidenci"

2. Roční úhrn čistého obratu vyplňují jen ti, co vedou účetnictví. Pokud vedete DE, tak si toho nevšímejte.
od Kiša
27. 2. 2007 02:08
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DAP - Příloha č. 1
Odpovědi: 2
Zobrazení: 4049

Když podepíšete, vrátí Vám nějaké peníze. A ještě jim dodejte potvrzení o studiu, vrátí Vám víc.
od Kiša
27. 2. 2007 02:04
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: DPP a danova povinnost
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2836

2 je správně!
Jen je tu ještě otázka, jestli to budete mít správně Vy, když pokládáte takovéhle otázky.
od Kiša
27. 2. 2007 02:02
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: který předtisk pro daňové přiznání je ten správný?
Odpovědi: 2
Zobrazení: 1213

A ještě předtím, než přihlásíte zaměstnance, musíte přihlásit sám sebe jako zaměstnavatele na OSSZ a na tu zdravotní pojišťovnu, u které je ten zaměstnanec pojištěný. A taky se přihlásit na Kooperativu a platit zákonné pojištění za zaměstnance.
A každý měsíc posílat hlášení na OSSZ a na zdr. pojišť...
od Kiša
27. 2. 2007 02:00
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: První zaměstanec - povinnosti
Odpovědi: 8
Zobrazení: 2176

Jednodušší těžko, spíš mě napadají další problémy:-))
od Kiša
27. 2. 2007 01:56
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Práce pro zahraniční firmu - výplata
Odpovědi: 1
Zobrazení: 1386
Předchozí stránkaDalší stránka

Zpět na pokročilé hledání