Vyhledáváním bylo nalezeno 124 výsledků

Zpět na pokročilé hledání

[quote="Tomáš Marný"o"Máme dvě malé děti a nový zrekonstruovaný byt a žádné peníze."
"a navíc jsem "jako" odkoupila byt v Ostravě (rodičům) a ještě jsem koupila pozemek. Obojí za 170.000,- Kč. "

No comment. Škoda, že podobným *****ům nemohou být rady na tomto fóru pěkně zpoplatněny.f/quot...
od Kiša
26. 1. 2007 00:44
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Nemovitost a úskalí s prodejem
Odpovědi: 15
Zobrazení: 3835

A pročpa by nemohl?
Nemůže si je pouze uplatnit jako položku snižijící základ daně, ale nevidím důvod, proč by si je nemohl uplatnit jako výdaj pro § 9.
od Kiša
25. 1. 2007 17:47
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Daň z nájmu bytu?
Odpovědi: 3
Zobrazení: 4860

Tak zálohy z příjmů podle § 10 určitě nehrozí.
od Kiša
25. 1. 2007 02:09
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Nemovitost a úskalí s prodejem
Odpovědi: 15
Zobrazení: 3835

Re: Výdaje paušální částkou

Chci se zeptat, jestli je možné v jednom roce uplatnit výdaje paušální částkou a v druhém na základě výdajových dokladů. je v tom nějaký háček? /quote]

Možné to je, ale má to háček. Pokud jste měl k 31. 12. předchozího roku nějaké pohledávky, musíte při každém takovém přechodu podávat dodatečné...
od Kiša
25. 1. 2007 02:06
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Výdaje paušální částkou
Odpovědi: 3
Zobrazení: 2467

Ono se to v takovýhle případech dělá tak, že se vrátí originál faktury, aby měl ten dodavatel jistotu, že fakturu, kterou on nezdaní, si odběratel neuplatní ve výdajích nebo si neuplatní na jejím základě DPH.
Ale při dnešní kvalitě kopírovací techniky už to asi nestačí:-))
Potvrzení žádnou předeps...
od Kiša
16. 1. 2007 02:33
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: stornovani faktury
Odpovědi: 12
Zobrazení: 7321

Jojo, taky si myslím, že by správně měl být ještě 1 nebo 2 ŽL:
- opravy silničních vozidel
- opravy karosérií
Ale to jsou řemeslné živnosti a podmínkou vydání ŽL je minimálně výuční list v oboru.
od Kiša
8. 1. 2007 23:37
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Co lze dát do nákladů?
Odpovědi: 3
Zobrazení: 4063

Tak jsem ještě našla tohle, je to pokyn D-218 k uplatňování DPH v cestovním ruchu. Sice se to týká DPH, ale jednoznačně se tady píše, že pokud jde o zprostředkování, příjmem je pouze provize.



"Do obratu rozhodného pro povinnou registraci plátce podle §5 odstavce 1 a 2 zákona se zahrnují příjm...
od Kiša
8. 1. 2007 23:32
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak zúčtovat správně provizi?
Odpovědi: 14
Zobrazení: 7811

Tak že byste to popsal přesně bych zrovna neřekla:-))
Ale jestli jsem to alespoň trochu pochopila, tak Vám přišel daňový doklad k platbě. To znamená, že to není faktura, kterou by po Vás vyžadovali nějakou platbu, jen je tam uvedeno, kdy jste někdy před tím už něco zaplatil.
V tom případě si tohot...
od Kiša
7. 1. 2007 00:45
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: daňovy doklad na zálohu a přeplatek
Odpovědi: 1
Zobrazení: 2090

a) Vy nakupujete jen za hotové? A to těch dokladů máte tolik, že nemůžete účtovat každý zvlášť, ale potřebujete dělat sběrné doklady? Já bych teda nákup zboží účtovala každý samostatně, protože je to přehlednější - vidíte jednotlivé nákupy podle datumu a podle odběratelů a tak vůbec.
Číslování dokl...
od Kiša
7. 1. 2007 00:38
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: zběrný VPD / rozlišné datování PPD-VPD
Odpovědi: 1
Zobrazení: 1787

Sice netuším, jak vypadá výpis z Brokerjetu, ale pro daň z příjmů není rozhodující, kdy se obchod uskutečnil, ale kdy byly peníze připsány na Váš účet. V tomto případě tedy spíš kdy došlo k takové operaci, že jste s penězi za tyto akcie mohl disponovat.
od Kiša
7. 1. 2007 00:30
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Prodej akcií na přelomu roku z pohledu zdanění
Odpovědi: 2
Zobrazení: 2022

Tak cestovní agenturu jsem nikdy neúčtovala, bohužel:-((

Myslím, že z pro daň z příjmu je jedno, jestli se to bude účtovat podle Ropa nebo podle mě. Problém by mohl nastat jen na přelomu roku, když by klient poslal peníze těsně před koncem roku a CA by už je nestačila odeslat CK. Pak by jí v daňo...
od Kiša
7. 1. 2007 00:24
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak zúčtovat správně provizi?
Odpovědi: 14
Zobrazení: 7811

Tak si v tom prvním případě rozdělte při účtování došlou platbu od klienta na 2 části:
část, kterou budete přeposílat CK zaúčtujte nedaňově a část, která Vám zůstane zaúčtujte daňově.
od Kiša
6. 1. 2007 17:05
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak zúčtovat správně provizi?
Odpovědi: 14
Zobrazení: 7811

Podle mého názoru by Vás měl FÚ zaregistrovat k jakémukoliv datu, ale slyšela jsem, že některé FÚ dělají obstrukce a registrují vždy jen k 1. dni měsíce. Nedejte se trvejte na svém.
od Kiša
6. 1. 2007 01:54
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak se stát plátcem DPH?
Odpovědi: 8
Zobrazení: 5875

Ono je těžké radit, když jsme neviděli ani smlouvy, ani faktury.
Když říkáte "faktura je na moje jméno" mluvíte o faktuře od CK na Vás nebo o Vaší vydané faktuře klientovi?
Protože pak tedy v 2. případě přijdou od CK 2 faktury - první na celou částku a druhá snížená o provizi?
V každém případě b...
od Kiša
6. 1. 2007 01:51
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Jak zúčtovat správně provizi?
Odpovědi: 14
Zobrazení: 7811

Teda Rope, co to piješ?:-)))
Zdanitelné plnění je dodání zboží nebo poskytnutí služeb. Pak se ještě odvádí DPH ze zaplacené zálohy (tedy ti, co vedou účetnictví).
Toto nebyla záloha na zboží ani na služby, tak to do přiznání k DPH vůbec nepatří.
od Kiša
5. 1. 2007 00:19
 
Sekce: Daně a účetnictví
Téma: Přiznání DPH
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1976
Předchozí stránkaDalší stránka

Zpět na pokročilé hledání