Financni poradce

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2011 19:14

Tak jinak. Hajzl v bance nemůže napáchat větší škodu, než hajzl se ke klientovi dostane přes vnucení se přes telefon nebo rovnou zazvoněním u dveří.
Naopak ten co se k němu vnutí tak má šanci ho oškubat více, než ten v bance.

-- 3. 3. 2011 19:17 --

A jinak ano - vycházím i z mých vlastních zkušeností. Jak jsem psal. Zatímco na přepážce jsem za celá ta dlouhá léta dostal jednu - a navíc poměrně nesmělou - nabídku, jinými kanály toho ke mě chodí daleko víc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 3. 3. 2011 19:43

Pořád to samé, když se nevyvede na pase jedna škodovka, tak jsou prostě všechny škodovky šunt.

Ale čemu se divím, teď jsem si otevřela stránky Úřadů práce s nabídkami pro nezaměstnané a ejhle, samá nabídka od společnosti EF CZ. Když už tuto firmu doporučují úřady práce, tak na nějakou férovou práci asi taky zapomenu.
A AMV Group také. To je síla.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2011 20:20

Kdyby to byla jen EZ CZ. Mě chodí nabídky na práci a jsou tam společnosti OVB, pak nějaký "Martin Vít", byla tam ale třeba i Capital partners http://ekonomika.idnes.cz/kritizovana-c ... oakcie_fih
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 3. 3. 2011 20:28

A ty jsi teď na pracáku?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2011 20:31

Ne, nejsem. Byl jsem, ale už více než rok pracuji. Ale stále si nechávám otevřenou cestu pro zajímavější nabídku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 3. 2011 08:36

Nezaměstnaní hledající práci na pracáku jsou na kšefty typu EF CZ ideální. V nouzi člověk skousne a udělá ledascos, aby si vydělal nějaké peníze. I to, že bude "obírat" lidi o peníze tímto způsobem, když si má vybrat mezi sebou a nějakým nešťastníkem, jehož finanční gramotnost je sotva v kladných číslech.

Nejhorší, co pak může udělat je natáhnout do toho rodinu a příbuzné, to na sebe přivolává další katastrofy.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 4. 3. 2011 12:18

ultima__ratio píše:Existuje nějaký seznam finančních poradců? Musejí se oni registrovat v nějaké jejich stavovské organizaci? Vím, že někteří mají průkazku finančního poradce s jménem a číslem.

Pojišťovací a investiční poradci ( prodejci) mají svoje registry u ČNB. Tam by měli jít dohledat. U investování nevím, ale pojištění nesmí prodávat nikdo jiný než registrovaný prodejce, který udělal příslušné státem předepsané zkoušky.
Co se týká jen čistého radění kolem financí, pojištění a dalších, tak pokud se neprodává, jen radí, tak ten člověk ani v žádném registru a mít nějaké zkoušky nemusí.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stephank 7. 3. 2011 23:27

Nema nekdo nahodou provizni plan OVB?
stephank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joshua_ 8. 3. 2011 07:54

stephank píše:Nema nekdo nahodou provizni plan OVB?

V něm se stejně nevyznáš :-)
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 8. 3. 2011 08:57

PatrikChrz píše:Tak jinak. Hajzl v bance nemůže napáchat větší škodu, než hajzl se ke klientovi dostane přes vnucení se přes telefon nebo rovnou zazvoněním u dveří.
Naopak ten co se k němu vnutí tak má šanci ho oškubat více, než ten v bance.

-- 3. 3. 2011 19:17 --

A jinak ano - vycházím i z mých vlastních zkušeností. Jak jsem psal. Zatímco na přepážce jsem za celá ta dlouhá léta dostal jednu - a navíc poměrně nesmělou - nabídku, jinými kanály toho ke mě chodí daleko víc.


To jsou tak ukrutné sprosté lži jak vyšité. Studuji druhým rokem ESF MU, jsem poradce Fincentra a před dvěma týdny jsem byl v brněnské KB s jedním docentem, kde jsme zjistili, že má "úžasný" termínovaný účet s roční obnovou za 1,3 %, když ING konto má 1,75 % a peníze každý den k dispozici. Pak má zajištěný fond od KB Akcent, kde po dvou letech vydělal tak akorát na poplatek 6 %, který tehdá platil, zatímco jiné i velmi konzervativní fondy za tu dobu vydělávali kolem 10 %. A co víc, jejich investiční poradce mu na základě marketingového letáku chtěl nacpat "velmi výhodné uložený peněz" Vital Life s garantovaným vkladem, což je vlastně převlečené investiční životní pojištění s jednorázovým vkladem se zajištěním pouze investované části prostředků po 3-8 letech (dle situace) a velké srážky při výběru do 4. roku po založení. Nemusím snad moc dodávat, že klient pojištění nepotřeboval, kromě toho lhali o tom, že má u nich investiční dotazník, který on však podle svých slov nikdy nevyplňoval a když mně vyplňoval 3, vyšel jinak než to co oni mu doporučovali (dělal jsem mu pro jistotu různé tři a tak věděl o jeho potřebách více - například to, že z důvodu pokročilého věku a nemoci potřebuje horizont do 3 let, protoze je docela klidně možné a pravděpodobné, že by se po delší době těch peněz už ani nedožil). Ne, oni prostě potřebují za měsíc prodat novou edici svých báječných produktů v rámci upisovacího období.

A z takovýchto rad, jak jsou prodejci jedné instituce většinou automaticky lepší než finanční poradci, je mi skutečně na blití. Já mám zkušeností dost na to, abych si to mohl dovolit říct. Bankovní pracovníci musí plnit plány, dokonce dneska cpou produkty (musí) už i kdejakému důchodci na poště a zdržují tím velkou frontu lidí za ním, není v jejich zájmu studovat nabídky konkurence a i když ví, že jsou lepší, není vůbec v jejich zájmu je doporučit a posílat jinam a přijít o zákazníka. Naopak finanční poradce má prostor a podmínky k tomu klienta v klidu poznat, provést analýzu potřeb a nabízet klientovi to nejlepší napříč celým trhem. Nazývat bankovní pracovníky poradci je stejně tak neuvěřitelně hloupé jako se tvářit, že výběr z jednoho typu možnosti je vůbec nějaký výběr a že se tam vůbec může vytvořit prostor pro jakoukoliv jinou radu než "doporučuji tohle, protože nic jiného stejně nemám i když to jinde může být lepší".

Hajzl v bance má naopak prostor oškubat klienta mnohem větší, protože je schován za instituci a budovu, do které je klient zvyklý léta chodit a bezhlavě mu věří, když se sám klient ve financích moc neorientuje. Finanční poradce musí vytvořit velkou přidanou hodnotu, aby si klient vypracované řešení vůbec vzal a dávalo pro něj smysl. Často se u toho potí mnoho hodin nebo dnů. Vážně si tu někdo myslí takové blbosti, že bankovní prodejce má vůbec čas a motivaci se takto komplexně o klienta vůbec starat?

Jinak je to vždycky o lidech. Tak jako je dobrý i špatný lékař, dobrý či špatný zuběř, dobrý či špatný kadeřník/truhlář/zedník... Já osobně trpím tím, když vidím ve své branži lidi bez ohledu na firmu, kteří pročli pár několikahodinovýma školeníma a chtějí radit lidem o penězích, když sami té konstrukci produktů a finančímu trhu nerozumí. Natožpak nějaké mikro a makroekonomii. Kvalitní univerzitní studium ekonomického směru bych po poradci vyžadoval. To ale drtivá většina nemá a tvrdí, že o vysokoškolské znalosti nejde, že jde o zkušenosti z praxe. Když jsem naposledy třeba viděl, co napáchala jedna poradkyně s třemi roky praxe, tvrdím, že jde o obojí. Jak o ekonomické a finanční znalosti tak o praxi a zkušenosti s institucemi a produkty.
Naposledy upravil Petr Tomeš dne 8. 3. 2011 09:17, celkově upraveno 1
Petr Tomeš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 09:01

Petr Tomeš píše:Nazývat bankovní pracovníky poradci je stejně tak neuvěřitelně hloupé jako se tvářit, že výběr z jednoho typu možnosti je vůbec nějaký výběr a že se tam vůbec může vytvořit prostor pro jakoukoliv jinou radu než "doporučuji tohle, protože nic jiného stejně nemám i když to jinde může být lepší".

Tak ono je to stejne jako s "financnimi poradci" - ani takova esa jako jsou OVB nebo Partners nedoporucuji to, s cim nemaji sjednanou smlouvu i presto, ze je to vyhodnejsi nabidka. Proste u me je to naprosto jednoduche FINANCNI PORADCE = FINANCNI PRODEJCE. Nic mene a nic vice!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 8. 3. 2011 09:28

S474N: Chápu. Nicméně pokud se to dělá pořádně a poctivě, tak je možné vám dodat vysokou přiedanou hodnotu a ušetřit Vám spoustu času i peněz, případně je lépe zhodnotit. Většina národa nechce/nemá čas obejít ani dvě instituce a vybrat si produkt, prostě chodí tam, kam chce nebo kde je zvyklá. Finanční poradce jich má k dispozici 10x tolik. Nemusí mít všechny k tomu, aby vám s takřka jistotou dovedl za kratší čas vybrat něco lepšího než vy. Jednoduše proto, protože se v oblasti pohybuje každý den třeba půl dne, má k dispozici komplexní analýzy a informace. Pokud chcete po práci trávit čas rodinou nebo se věnovat koníčkům a nevyhledávat a porovnávat informace třeba týden v kuse po večerech, pak vám finanční poradce ušetří spoustu času a starostí. Může vám vypracovat několik variant řešení a můžete si vybrat. Je přece nad slunce jasné, že kdyby vám ty varianty nevyhovovaly nebo nebyly lepší než to, co jste si našel sám, tak byste je nechtěl.
Petr Tomeš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 09:30

To SATAN: on to náhodou napsal velmi dobře. Tvůj názor, že OVB a Partners nedoporučují to, s čím nemají smlouvu je trochu mimo, protože těch produktů, na které makléři nemají smlouvy je daleko méně, než nabídka na "pultě" bankovního úředníka. A já se přidávám, že v poslední době páchají daleko větší škody klientům právě bankovní úředníci a pošťáci, protože na poli finančních poradců a makléřů už začalo docházet k očištění trhu. To pochopitelně ještě chvíli potrvá, ale aspoň se blýská na lepší časy.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 09:37

Petr Tomeš: me urcite ne, protoze ja se o to velmi aktivne zajimam a je to mym konickem. Takze naopak ve svem okoli pusobim jako poradce sam - delam to pro dobro tech lidi, nic za to nechci a z toho vyplyva, ze poradim opravdu to, co je nejvyhodnejsi pro daneho cloveka.

BTW je opravdu nutne to vykani?

kamey: ty aby ses nepridala, kdyz ses jedna z nich, ze? :mrgreen: Jinak to neni muj nazor a mimo rozhodne neni. Sam jsem toho byl osobne svedkem a kdyz jsem je upozornil na tu instituci, tak mi pouze rekli "ano vime o tom, ale nemame s nimi smlouvu a tudiz je nemuzeme doporucit".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 09:50

Přidala, nepřidala, neustále se jen obecně paušalizuje. To že jsem "jeden z nich" znamená automaticky, že jsem z té části podvodníků, nebo z té části, kteří se chovají slušně?
Solidní poradce si najde cestu i na produkt, který oficiálně v nabídce nemá.
Btw: a např. vůbec nebudu mít problém s tím, pokud se jednou dostaneme do fáze, kdy bude tato služba zpoplatněna přímo klienty. A tím zpoplatněním mám na mysli, že si klient přímo zaplatí i na pobočce banky, kam si přišel sám sjednat doma vybranou službu. Teprve potom se můžeme bavit o tom, že jsou bankovní služby transparentní.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků