Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 23. 5. 2008 15:26

Nemyslim si, ze byste byl tak hloupy, abyste nepochopil, co zde pisi. Co si ale myslim, je, ze pochopit nechcete. Vy jste si vytvoril svuj vlastni svet pote, co jste to vzdal, a jste rad, ze jste nasel "vysvetleni" toho, proc jste neuspel. To, ze Vase vysvetleni pokulhava, Vam zas az tak moc nevadi, protoze ucel sveti prostredky. Vy jste si potreboval dokazat, ze Vase rozhodnuti, ktere jste udelal pred vice nez 10 lety bylo spravne. Oba jsme mohli porovnat sve pribehy a podle me, jedine, co ukazuje ten Vas, je, ze se snadno vzdavate. Vy jste nevydrzel, ja jsem vytrval. To je jediny rozdil mezi nami dvema. Ja jsem nikdy v tom businessu neudelal zadnou hura akci, nikdy jsem behem mesice nezasponzoroval stovky nebo tisice lidi jako nekteri jini distributori. Ja jsem si proste sel a jdu svym tempem, krok za krokem. Pred 11 lety na velkem seminari jsem udelal rozhodnuti, ze tech 6 jednadvacitek, ktere jsou potreba na Diamanta, budu hledat tak dlouho, jak to bude potreba - a toho rozhodnuti se drzim. Ne vzdy slo vsechno jako po masle, ale ja se hrozne nerad vzdavam. Takze jsem vydrzel i ty roky, kdy Vy a Vam podobni jste to vzdavali. Tot vse.

Ale zpatky k Vasim uvaham - jisté je, ze jeden zasponzorovany clovek za 40 let je HOLY NESMYSL! I Vy sam jste dukazem - mel jste jich vice a behem podstatne kratsi doby. Vy namitnete, ze je to proto, ze jste byl nadprumerny distributor (ktery ovsem skoncil ;-) ). Pak se ovsem nabizi otazka, co to je ten Vas "prumerny" distributor? Mame do toho "prumeru" pocitat i lidi, kteri si koupi startovaci soupravu, hodi ji doma pod postel a druhy den ani nevi, ze si ji koupili? Maji se do toho "prumeru" pocitat i lide, kteri si nakupuji jen sami pro sebe? Maji se do toho "prumeru" pocitat i lide, kteri netvori skupinu, ale pouze prodavaji zbozi svemu okoli? Pokud tyto lidi zapocitame do "prumeru", pak se ovsem nesmime divit, ze Vam vyjdou nesmysly.

Pokud se tyka odpovedi na Vasi otazku (co se stane, kdyz vsichni distributori budou stejne aktivni), napsal jsem ji, i presto, ze Vy si myslite, ze se vyhybam odpovedi. Neni podstatne, zda se bavime o cele populaci nebo pouze o distributorech Amway, princip zustava stejny. Odpoved na Vasi otazku, co se stane, kdyz vsichni distributori zacnou pracovat stejne, zni: Tato situace nikdy nenastane. Je to stejne, jako bych se Vas zeptal, co se stane, kdyz se Vam zahrivanim zeleznych pilin na lihovem kahanu podari vyrobit zlatou cihlu. At je odpoved na tuto otazku jakakoli, logicky nedava zadny smysl, protoze k te situaci nikdy nedojde, takze nema vubec smysl tu otazku resit.

Jeste se na chvili zastavim u Dextera (Pracujte jako já a budete se mít jako já! - coz je pravda) a Vaseho komentare (Tak je také vhodné vědět, co by se stalo, kdyby se touto radou všichni řídili.)
Vase otazka je spatne polozena. Ptate se proc? Ani Dexter totiz nema aktivni uplne vsechny lidi, ktere zasponzoroval! Vy ovsem ve sve otazce predpokladate, ze budou vsichni aktivni jako Dexter. Pokud by ale vsichni pracovali jako Dexter, vysledkem by bylo, ze i oni budou mit pak ve skupine lidi, kteri nejsou aktivni a tudiz uz zase nebude splnena podminka, ze vsichni budou pracovat jako Dexter.
Proste jste polozil opet filozofickou otazku a muzeme se o ni bavit donekonecna. Vysledkem bude, ze at je odpoved jakakoli, na Vas uspech nebo neuspech v tomto businessu nemuze mit vliv, protoze ta situace nikdy nenastane.

Pravdou naopak je, ze pokud se kdokoli rozhodne byt stejne aktivni jako Dexter, ma uplne stejne moznosti jako on. A muzete to byt Vy, mohu to byt ja nebo to muze byt kdokoli jiny. A vubec neni podstatne, ze to nikdy nebudou vsichni.

Takze zbyva odpovedet na posledni otazku: mate pravo nazyvat nestastniky ty lidi, kteri podle Vas v Amway nedosahli uspechu a presto si zvolili, ze chteji byt dale zaregistrovani a obnovuji?
Amway dava kazdy rok distributorum moznost, aby se sami svobodne rozhodli, zda chteji ci nechteji pokracovat. Je to jejich svobodna volba. Takze s temi "nestastniky" jste trochu prestrelil. Trochu moc.
Naposledy upravil SP dne 23. 5. 2008 16:18, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 23. 5. 2008 15:53

A jeste Vam odpovim na jeden nesmysl, ktery jste napsal a sice na tento:

"Pokud všichni zvýší aktivitu na Vaši úroveň, tak se v globále nic nestane, pouze se víc všichni nadřou!...Pro Vás osobně by to byla ale pohroma, protože byste klesnul na úroveň průměrného distributora a musel byste ještě více pracovat, abyste si současné příjmy udržel. Napadá mě, že se toho možná podvědomě bojíte, tak nechcete takovou možnost připustit."

Tak toto se Vam opravdu povedlo!!! :-D Bohuzel, opet jste na tomto prokazal, ze vubec nevite, jak se pocitaji odmeny. Vazeny pane, ani si nedovedete predstavit, jakou bych mel RADOST, kdyby vsichni v me organizaci meli stejnou osobni B.h., jako mam ja, a kdyby kazdy z mych downline mel osobne zasponzorovano tolik lidi, jako mam ja. :oboze :oboze :oboze :-D :-D :-D
Jestli se bojim toho, ze by se to stalo? Ale jiste!!! Z toho bonusu bych mohl dostat infarkt!!! :-D :-D :-D
Bohuzel pro me, ja vim neco, co Vy ne - totiz to, ze podobne uvahy spadaji do rise fantazie. :-(
Takze jsem smiren s tim, ze proto, abych nasel tech 6 jednadvacitek na Diamanta, budu spolu s nimi muset zasponzorovat i nejake dalsi lidi, kteri si treba budou nakupovat pro sebe, nebo treba nebudou delat vubec nic. Mozna mezi nimi dokonce budou i lide jako Vy, kteri nejdrive budou vypadat nadejne a pak to vzdaji. A vite co? I tak je to ten nejlepsi business, ktery mi kdy kdo nabidl. :-D :-D :-D
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 24. 5. 2008 16:28

jak to ctu tak mám pocit,že SP měl asi pravdu někteří diskuteři se na chvili odmlci a potom to zase zacne ale ty same otázky na ketré bylo již odpovězeno :-) A jinak Sp mohla bych se zeptat vase posledni věta zni je to nejlepší bussines který vám kdy nabýdl a zajíma mne kolik jiných MLM vás oslovilo?a kdy?a jsou ještě nějaký mezi námi nebo už polovina ne jako ilegálni letadflo nebo pyramida? :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 24. 5. 2008 20:23

No, dalo mi to celkem praci, ale nakonec jsem to snad spocital. Celkem jsem se krome Amway setkal s cca 20 projekty - s nekterymi osobne, s nekterymi pres sve nejblizsi okoli (rodina apod). Projekty, o kterych jsem se dozvedel od lidi ze sve organizace, nepocitam.

Ze vsech techto projektu bych lidem s klidnym svedomim doporucil pouze Amway - osobne se mi jevi jako nejlukrativnejsi. Z konkurencnich MLM by to byly tak 3 firmy, u kterych bych rekl, ze se clovek nemusi obavat spoluprace (nebudu jmenovat). Shodou okolnosti jsou to vsechno clenove Asociace osobniho prodeje - jaka nahoda, ze? ;-)
Vetsina z tech dalsich byly pochybne projekty na bazi pyramidovych her, ktere se za MLM jen schovavaly. Nektere jine byly sice MLM, ale s velkym poctem "ale".

Zajimave na tom je, ze zastupci skoro vsech firem (s vyjimkou zastupcu firem sdruzenych v AOP) o sobe tvrdili, ze jsou "jako Amway, akorat lepsi, novejsi, s lepsim produktem" apod. Ovsem zadna z nich nas nedokazala prerust. :-) A po vetsine z nich neni dnes ani vidu ani slechu, pripadne jsou na ustupu. Konkretne z techto cca 20 projektu vim o cca 5, o nichz mohu rici temer najisto, ze prosperuji. U tech ostatnich bych za to nedal ani zlamanou gresli. Ale vzhledem k tomu, ze nevidim do jejich ucetnictvi, usuzuji pouze z toho, kdy jsem o nich naposledy slysel, prip. z jejich tiskovych zprav.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod provider 25. 5. 2008 18:03

SP : Mě osobně žádný MLM neoslovil a to až do chvíle než jsem vstoupil do amway. Od té doby jakoby se roztrhl pytel s nabídkami na výhodnou spolupráci za skvělé peníze a v krátkém čase. Vše vždy lepší a snažší než amway a hlavně novější. Podrobnějším zkoumáním (zase tak podrobné být nemuselo :-D ) člověk zjistil ,že to jsou jen plky a nesmysly.Ale to je logické.Peníze snadno a rychle? Málokdo by tomu věřil. Nepochopím však lidi jako je můj bývalý spolužák. Zapletl se do aféry ohledně podvodných smluv u Kooperativy.Tvrdil,že vše je v pořádku. Až do chvíle než sklapla klec.Samozřejme celou dobu tvrdil ,že amway je plýtvání časem. Po odhalení podvodu u pojišťovny přesedlal a s úsměvem na rtu mi oznámil,že dělá opět něco lepšího než je amway...rychle penize a malo práce. Vždy tvrdil,že amway dělat nebude ,že ma malo vyrobku.Mě osobně sortiment nepřijde nedostačující:-)....Ovšem dorazilo mne když prisel s onou novinkou a rekl mi ,ze ma v nabidce sveho MLM ,ktery je udajne stejny jako amway jen mnohem lepsi jen 1 jediny vyrobek a to baleni 4 dzusu za 3000 Kc....nebudu jmenovat. Nekdo mozna tusi. Po shlednuti stranek firmy jsem zjistil,že se jedna o dokonalou pyramidu. Vyplaty za ziskavani novych lidi struktura ,,tymu" na mile vzdalena amway...a vrcholem byla domena kdy cely web fungoal na jednom jednom webhostingovem serveru....Pardon takovyto business neni podle me seriozni.Nemluve o kvalite vyrobku ,ktery neni ani certifikovan.

Po delsi debate mi spoluzak sdelil ,ze mu nejde o ty vyrobky ale jen o ty penize za lidi...Pardon,ale dzusy asi nebudou to prave orechove.

Navic dle meho osbniho nazoru a zkusenosti jsem se zatim bohuzel nesetkal s duveryhodnejsim a hlavne tradicnejsim MLM nez je amway.
provider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 25. 5. 2008 18:33

Ta firma, o ktere pises, je XanGo?
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod S474N 25. 5. 2008 18:36

provider: zkusme se pobavit obecne - co je nejlepsi jako distributor "distribuovat"? Logicky spravnou odpovedi je opakovane spotrebni zbozi/sluzby. Pokud z tohoto vyjdeme, je pro distributora lepsi distribuovat primo vyrobky (primy prodej), tzn. opakovane nekoho doslova "uhanet" a cpat jim ruzne veci (od pracich prasku, pres cistice nadobi - nejenom Amway, ale treba i FM Group, kde jsou to zase vonavky atd.) nebo se zamerit na zbozi/sluzby takoveho charakteru, kde clovek "distribuuje" jednou a pote jiz nemusi nikde behat? Konkretnim prikladem mohou byt napriklad telefonni sluzby, pohonne hmoty, bezne nakupovani v super/hyper marketech atd.

Ktera z techto dvou variant primo tobe dava vetsi logiku?

Uvedeny dotaz je urcen pro cloveka s nickem PROVIDER, proto bych prosil jine (predevsim SP) aby se prosim zdrzel sveho komentare.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SP 25. 5. 2008 18:47

To je ale blbost, co jste napsal. Porovnavate totiz provize ze skupiny s provizemi za prodej vyrobku maloobchodnim zakaznikum.
Takze: kdyz budu porovnavat stejnym zpusobem, jako Vy: nasi distributori si kupuji vyrobky take sami, stejne jako ti Vasi si kupuji telefonni sluzby, tj. Vase hypoteticka "vyhoda" timto pada - my je take nemusime zasobovat; jednou je zasponzorujeme a oni si pak opakovane sami nakupuji.
My mame ale navic tu vyhodu, ze dalsi penize muzeme ziskat prodejem zbozi maloobchodnim zakaznikum. A toto je prave vyhoda Amway, protoze diky teto moznosti muze vydelat penize doslova kazdy - i ten, kdo treba nikoho nezaregistruje. Ale o tom jsme se uz bavili...

P.S.: Je od Vas hezke, ze me prosite, abych nereagoval, ale je mi lito, nevidim jediny duvod, proc bych se mel zdrzet komentare, zvlast, kdyz jste si tak hezky nabehl... :-D
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod S474N 25. 5. 2008 18:55

SP: nechtel, abys reagoval, ale evidentne je to jako bych hrach na zed hazel :roll:

Ano, i distributori si objednavaji a spotrebovavaji, ovsem z toho se jim tezko generuje nejaky rozumny prijem, ze?A kdyz je zaregistruji? Jakmile se ten clovek v tvem pripade "rozjede", tak ja na rozdilu nemusim mit vubec nic. Kdezto kdyz se rozjede u telefonovani (to je pouze jeden priklad z mnoha), tak jsme s penezma trosicku nekde jinde, ze? :wink: Holt rozdilovy system neni tak idealni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SP 25. 5. 2008 19:24

Vazeny pane, ja bych toho chtel. A predstavte si, ze vetsina z toho, se mi nikdy nesplnila. Pokud se nepletu, parkrat jsem Vas v teto diskuzi take kdysi o neco zadal, ale vstricneho pristupu jsem se od Vas nedockal. Takze nevim, co Vam ted vadi.

Ale zpet k tematu: Opet melete nesmysly.
Zaprve: jako distributor mate provize nejen za zbozi, ktere Vasi distributori objednaji pro sebe, ale i pro sve zakazniky. A za to, ze jste tento prodejni tym vytvoril, mate provize tak dlouho, dokud zbozi odebiraji. Tj., telefonni sluzby v tom nejsou nijak vyjimecne. Naopak - Vy u telefonnich sluzeb mate tu nevyhodu, ze je nemuzete nabizet lidem mimo sit, tj. maloobchodnim zakaznikum, a nemuzete proto ziskat dalsi penize z rozdilu mezi Vasi nakupni a prodejni cenou. Jo, pardon, vy si to vlastne vynahrazujete na provizich ze vstupu novych clenu. Tak to pardon. To se Vam, pane pilote, omlouvam. :D
Zadruhe: napsal jste to hezky ucelove. Takze ja jen dodam: Jakmile se ten clovek rozjede, tak z rozdilu mohu mit take velmi mnoho. A na cem zalezi, zda vydelam nebo ne? Na tom, jak moc jsem aktivni, a jak dobre ten obchod budu delat. Proste nejspravedlivejsi system odmenovani. Ano, pro line nemusi platit rovnice spravedlivy = idealni, ale to me zas az tak moc netrapi.

Ale jak rikam, ja nemam problem s tim porovnat vysledky, kterych jste s tim Vasim takyprojektem dosahli. :-) Kdyz mi tu uvedete nejvetsi bonus, ktery byl tim Vasim "lepsim" systemem vyplacen, uvedu zde i ja priklady nejvetsich bonusu v Amway, at se pobavime. A uvidime, ktery system opravdu vydelava penize, a kdo si o tom jen nechava zdat a slinta nad uspechy, kterych firma Amway dosahla. :D
Jo, a kdyz uz to tu budete uvadet, uvedte take, kolik penez z toho bonusu bylo generovano ze vstupnich poplatku novych lidi a kolik bylo vygenerovano za vlastni telefonovani. Na toto cislo se obzvlaste tesim. :D :shock: Na oplatku Vam sdelim, ze ja to u Amway budu mit jednodussi. U Amway totiz zadne provize ze vstupu novych lidi nemame, takze se ani nemusime bat toho, ze nas zavrou jako ilegalni pyramidovou hru, az se tu konecne prizpusobi legislativa zakonum, ktere plati ve vsech vyspelych zemich.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 25. 5. 2008 22:55

aaaa už je to i tady xango jen jsem čekala kdo a kdy to řekne prvni :D taky už jsem o tom slyšela :-)
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 26. 5. 2008 07:26

SP píše:Takze: kdyz budu porovnavat stejnym zpusobem, jako Vy: nasi distributori si kupuji vyrobky take sami, stejne jako ti Vasi si kupuji telefonni sluzby, tj. Vase hypoteticka "vyhoda" timto pada - my je take nemusime zasobovat; jednou je zasponzorujeme a oni si pak opakovane sami nakupuji.

To tučné může napsat jen čistý Amway teoretik. Je to sice zbožným přáním každého distributora, ale praxe je odlišná. Někoho zasponzoruji, přesvědčím ho, aby si nakoupil a pak dlouho nic, sponozorovi s vyhýbají, aby je zase nenutil kupovat ty drahé výrobky. Nakonec distributoři odpadávají jako zralé hrušky. Takže musím sponzorovat znovu a znovu, abych si udržel příjem. (Teď píši o mírně nadprůměrném distributorovi, ne o Daxterovi). Mluvím z vlastní zkušenosti a také ze zkušenosti jiných. Například mé 21% sponzorce se rozpadla její 18% organizace. Klidně je možné mít jeden měsíc 21% a druhý třeba jen 9%.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 5. 2008 08:53

bezbarvaponozka píše:jak to ctu tak mám pocit,že SP měl asi pravdu někteří diskuteři se na chvili odmlci a potom to zase zacne ale ty same otázky na ketré bylo již odpovězeno :-)

Ja jsem tedy tuto celou diskusi cetl nekolikrat i s odstupem a musim rict, ze problem cislo jedna teto diskuse, ze SP prevadi vse do osobni roviny. Kdokoliv s nim nesouhlasi hozen bud do kategorie zkrachovaly distrubutor, konkurence nebo neprejici clovek, jez skodi Amway.

Ale libi se mi "dukaz prikladem", jak je tu uvaden na podporu nejakeho argumentu. Napriklad, pokud nekdo uvede, ze vetsina distributoru toho moc nevydela, tak je hned uvedeno nekolik prikladu jak nejaky XY vydelava za X let miliony dolaru. Pokud je pak casto uvadeno, ze KAZDY muze takoveho uspechu dosahnout, tak je to jenom CAST pravdy. Kazdy muze ovlivnit sve snazeni, castecne sve schopnosti, ale z pohledu celku nemuze nastat situace, ze vsichni distributori budou stale uspesni, spravne vyjadreni skutecnosti je, ze "Nekteri mohou takoveho uspechu dosahnout".

A k diskusi k poctu zasponzorovanych distributoru. Kolik je prumer a median zasponzorovanych distributoru? To je cislo, ktere ma vetsi vahu, nez konkretni priklady jednotlivcu.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 26. 5. 2008 09:11

marvertin: Tak ja Vam to tedy napisi natvrdo, kdyz si o to tak koledujete. Pokud jste si myslel, ze postavite svuj business na tom, ze zasponzorujete par lidi a ty budete prosit, aby pracovali, pak se nedivim, ze jste neuspel a byt Vami, tak bych se o tom radeji nikde nesiril, abyste se nezesmesnil. Vubec me nezajima, ze Vase sponzorka nebyla schopna vybudovat stabilni organizaci - to nic nevypovida o tom, jak ten business je spatny nebo dobry. Ja znam zase lidi, kterym jejich organizace rostou uz pres 40 let.

Drahe vyrobky? Vazeny pane, uz mi s tim vazne lezete krkem - to uz jsme tu probirali nejmene tisickrat (napr. u praciho prasku)! A pokud si dobre pamatuji, pote, co jsem zde uvedl srovnani, jste zalezl do diry a vylezl jste z ni opet az kdyz jste mel pocit, ze vsichni diskutujici zapomneli, jakou ostudu jste s temi svymi blaboly utrzil!

Ze Vy konretne jste nepochopil, o cem tento business je (najit a pomoct tem, kteri o pomoc stoji) a o cem neni (prosit lidi, abych jim mohl pomoci vydelat penize), to je ciste Vas problem! Nevim, kde berete tu drzost presvedcovat lidi, ze to, co pisu ja, je teorie, zatimco Vy (praktik, ktery ten business vzdal), presne vite, jak se to ma delat a co ten business obnasi. Co je tohle za logiku?

Obcas jsem slychal, ze existuje neco, co se nazyva "stinking thinking". Ale musim priznat, ze teprve po precteni Vasich prispevku dostal u me tento abstraktni pojem konkretni podobu!

Omlouvam se za moderatorum (ne Vam) za trochu ostrejsi ladeni tohoto prispevku, ale co je moc, to je moc. Jestli neco nesnasim, tak je to lez, ale jestli neco nesnasim jeste vic, pak je to lez, kterou se nekdo snazi odduvodnit svuj neuspech a odradit dalsi, aby nahodou oni neuspeli v necem, co on nezvladl.
Naposledy upravil SP dne 26. 5. 2008 09:28, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 26. 5. 2008 09:14

4honza: Ale pan 4honza se nam tu zase objevil. Takze co kdybyste nas namisto napadani me argumentace oblazil svymi moudry z Anglie? Porad cekam na to, kdy uvedete, ze firma ten soud vyhrala a Vy nic. :-D
No nic, vzpominate, jak jsem se Vas tenkrat ptal, jestli, kdyz firma Amway vyhraje, zda to sem napisete a vyslovil jsem domnenku, ze budete taktne mlcet? Mel jsem pravdu, ze? Proc me to u Vas neprekvapuje? A takovyto bezcharakterni clovek, ktery nedokaze priznat svou chybu, nas tu chce poucovat o tom, ze vse prevadim do osobni roviny? Nejsem to ja, kdo vse prevadi do osobni roviny - jste to Vy a Vam podobni, kteri neustale zobecnujete, a misto toho, abyste napadli konkretniho distributora, se kterym mate spatnou osobni zkusenost, napadnete cely Amway business a zaroven s tim napadnete i vsechny distributory.

Jinak, tu Vasi vetu jste nedopsal, takze ji dopisu za Vas: "Nekteri mohou takoveho uspechu dosahnout a zalezi jen a pouze na nas, zda se rozhodneme a odvedeme praci, ktera je potreba, abychom se stali temi 'nekterymi.' Jinymi slovy, kdokoli muze takoveho uspechu dosahnout." :D
Naposledy upravil SP dne 26. 5. 2008 09:29, celkově upraveno 3
SP
Dočasný BAN

Předchozí stránkaDalší stránka