Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 6. 6. 2008 13:40

Souhlas, a proto je take v podminkach klauzule, ze M+ nesmi prodavat. Takze jinymi slovy - pokud to clovek mysli s timto businessem vazne, je pro nej lepsi zaridit si ZL co nejdrive. Pokud si ho zaridit nechce (M+) a chtel by budovat skupinu, pak se musi smirit s tim, ze vydaje, ktere s businessem bude mit (i kdyz nejsou nijak velke) nebude moci nikde uplatnit alespon do doby, nez si ZL poridi, nebo si to proste zaridi tak, aby vydaje byly co nejmensi (napr. telefon se da nahradit osobnim kontaktovanim).
Ale pravdou zustava, ze toto podnikani (a ted uz se bavim o podnikani, tj. o VPA) ma v porovnani s jinymi projekty s podobnym potencialem naklady na provoz az smesne male a kazdy VPA si muze na svuj "provoz" vydelat maloobchodnim prodejem vyrobku.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Grammator 10. 6. 2008 13:46

Amway dělám, už docela dlouho (5 měs.), neptejte se kolik mi vydělává, to se neříká, ale žiju z toho... jediné co mě na Amway štve je to, že sem ho nezačal dělat hned o 18 narozeninách...

ještě k ceně výrobků: cena za dávku vychází v cca 50-70% případů levněji a to za maloobchodní ceny, + jsou opravdu kvalitní, sám je používám a i teď mě občas překvapí... tak zatim, jdu papat nutrilite...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flees 10. 6. 2008 21:21

gramator: a zijes s vyrobku nebo z kontaktovani?
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 10. 6. 2008 21:44

To je spatne polozena otazka. V Amway se totiz vyplaci odmeny vyhradne z obratu, nikoliv za pocet zaregistrovanych lidi (to je mimochodem jedna z mnoha veci, ktere Amway odlisuji od pyramidovych her). Jinymi slovy, tezko zde muze zit nekdo jenom ze sponzorovani. Vyrobky jsou nedilnou soucasti businessu.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod S474N 11. 6. 2008 08:47

On to myslel asi tak, jestli zije z vyrobku - ze je ji - viz. ta poznamka o nutrilite :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod marvertin 11. 6. 2008 22:21

Ještě se pokusím vysvětlit problematiku 40 let mezi sponzoringy (o pár stránek níž). Pan SP dělá zásadní chybu v úvaze tím, že neuvažuje neaktivní distributory. To je stejné, jako bychom chtěli počítat porodnost a vyloučili ze statistiky nesouložící lidi a lidi užívající antikoncepci, (dle SP jsou neaktivní). To by najednou porodnost vyskočila, že?

Pokud nechcem statistiku zkreslit, tak neaktivní distributory započítat musíme, pak jednoduchou úvahou dostaneme střední dobu mezi dvěma sponzoringy 40 let, platí samozřejmě pro průměrně aktivního distributora a je-li j velké množství zcela neaktivních distributorů, je průměrná akivita pochopitelně nízká.

Jak jsem již psal, měl jsem v době své nejlepší slávy asi 15 lidí, takže jsem si "předsponzoroval" na 600 let dobředu. Ale kdo myslíte, že byl ve skupině nějak moc aktivní? Skoro nikdo! A tito lidé můj úspěch museli vykompenzovat. Abych si já mohl zasponzorovat 15 lidí, musí se těch 12, kteří byli vespod smířit s tím, že nikoho nenasponzorují. TAK JE TO! Někdo má větší štěsti (SP), někdo menší (já) a někdo ho nemá vůbec (například nešťastníci, jenž jsem nasponzoroval).
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 6. 2008 09:52

Uz zase? To snad neni pravda! Tak Vam to vysvetlim na tom Vasem prikladu. Nejsem to totiz ja, kdo dela chybu v tom, ze neuvazuji neaktivni distributory, jste to naopak Vy, kdo delate chybu v tom, ze je uvazujete.

Ted ten priklad a aby Vam byl blizsi (protoze o Amway zjevne nic nevite), pouziji ten Vas s porodnosti.

Dejme tomu, ze se rozhodnete mit deti / byt uspesny v Amway. Nebudete pouzivat antikoncepci a budete se opravdu snazit / budete ukazovat hodne planu. Chcete mi snad namluvit, ze se pravdepodobne dockate ditete / uspechu za stejnou dobu jako "prumer", tj. kdyz do toho prumeru zapocitate i lidi, kteri uzivaji antikoncepci / jsou neaktivni v busiessu??????
CO JE TOHLE ZA NESMYSL??????? Copak vazne takoveto zakladni veci nechapete? Pokud se preci rozhodnu mit deti, jaky smysl dava srovnavat se s lidmi, kteri cilene zadne deti mit nechteji a delaji vse pro to, aby tomu zabranili?

Lidi, je tu jeste nekdo, kdo si mysli, ze marvertin pise posledni dobou uz jen same nesmysly? Nebo jsem se snad pomatl ja? Ja uz fakt nevim, jak mu to vysvetlit.
Naposledy upravil SP dne 12. 6. 2008 10:21, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 12. 6. 2008 09:57

marvertin píše:Jak jsem již psal, měl jsem v době své nejlepší slávy asi 15 lidí, takže jsem si "předsponzoroval" na 600 let dobředu. Ale kdo myslíte, že byl ve skupině nějak moc aktivní? Skoro nikdo! A tito lidé můj úspěch museli vykompenzovat. Abych si já mohl zasponzorovat 15 lidí, musí se těch 12, kteří byli vespod smířit s tím, že nikoho nenasponzorují. TAK JE TO! Někdo má větší štěsti (SP), někdo menší (já) a někdo ho nemá vůbec (například nešťastníci, jenž jsem nasponzoroval).

Stesti??? Paneboze, jake stesti??? Vy jste chvili pracoval a dostal jste se na 6%. Pak se Vam chvili nedarilo a Vy jste to vzdal. Tak jste neuspel. Ó, jake prekvapeni! :shock:
Vasi lide nikdy nepracovali - a neuspeli. Ó, jaky to nedostatek stesti, jake prekvapeni! :shock:
Ja jsem pracoval a pracuji dodnes. Lide si uz sami domysli, kde je ten podstatny rozdil - zda ve stesti nebo v odvedene praci.

Veta "Abych si já mohl zasponzorovat 15 lidí, musí se těch 12, kteří byli vespod smířit s tím, že nikoho nenasponzorují." je snad nejvetsi BLABOL s velkym "B", ktery jsem kdy videl.
Kdo tem Vasim 12 tzv. "nestastnikum" (jak je nazyvate Vy) zakazal, aby zasponzorovali dalsi? Sam jste si odpovedel. NIKDO!!! Oni proste nebyli aktivni, tak prece ani nemohli cekat, ze uspeji. Tezko Vam nekdo zaklepe na dvere a rekne: "hele, ja jsem slysel, ze delas Amway, mohl bys me zasponzorovat?" (i kdyz i to se tu a tam stane, ale vetsinou je nutno uz mit velky business ;-] )

Trh se nemuze zasytit, takze argumentovat tim, ze neni misto pro dalsi, je nesmysl - viz FTC vs. Amway, 1979, kde to prokazali ODBORNICI!!!!!! A existence, resp. neexistence saturace (nasyceni trhu) byla jednim z hlavnich bodu, ktere rozhodly o tom, ze Amway nebyla prohlasena za pyramidovou hru, ale za legalni obchod!
Kdo jim to tedy zakazal? Odpoved zni: NIKDO!!!!!

Vasi vetu, aby byla pravdiva, musite preformulovat:
"Kdyz zasponzorujete 15 lidi, je pravdepodobne, ze pouze nekolik z nich bude aktivnich."

A v tomto to neni nijak odlisne od studia na VS (tam take spousta lidi odpadne). Takze abyste v tomto businessu uspel, musite zasponzorovat vice lidi, tj. musite ukazat vice planu. Cim vice planu ukazete, tim vic "ne" uslysite. Cim vice uslysite "ne", tim vice budete narazet i na lidi, kteri reknou, ze maji zajem o zbozi (zakaznici) a tim vice budete i narazet na lidi, kteri reknou "ano".
Z tech, co reknou "ano" nekteri casem "vysumi", nekteri budou jen nakupovat zbozi pro sebe a nekteri se "rozjedou", zacnou sponzorovat a dosahnou uspechu. To je cela veda tohoto businessu. Pokud chcete byt uspesny, bezte si do sirky zasponzorovat 30, 50 nebo 80 lidi a tem, kteri budou chtit, pomahejte dal. A nebrecte mi tady, ze jste mel "celych" 15 lidi v cele organizaci (uz si presne nevzpominam, ale tusim, ze jste nekde psal, ze osobne jste jich mel zasponzorovano asi 5).
Toto je MULTILEVEL! MULTI - to znamena VICE, HODNE! Ne 5, ne 6, ne 7. HODNE!
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod provider 12. 6. 2008 10:39

tak mi to pripada,ze se tu z toho stava zacarovany kruh viz. Marvetinuv prispevek :-D
provider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 12. 6. 2008 12:40

flees píše:gramator: a zijes s vyrobku nebo z kontaktovani?

zatím více z prodeje než z procent, což mě štve ;-) měl sem špatnej start, sponzor nebyl úplně ideální, až když sem ho přeskočil a šel za jeho uplinem začalo se mi dařit...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 12. 6. 2008 19:43

Mýty a fakta o Amway

“Je to nelegální!” - “Je to letadlo!” - “Zboží je předražené!” - “Kdyby to vydělávalo tolik peněz, všichni by to dělali!” - “Nemůže to fungovat, protože v x-tém patře už by v tom byl celý svět!” - “Je to manipulace s lidmi!” - “Ti na začátku to měli snadnější!” - “Když vstoupím, musím shánět lidi!” - “Ti dole vydělávají na ty nahoře!” - “Amway je podomní prodej drogerie!” — přesně s takovými a mnoha dalšími mýty se setkává mnoho distributorů, když někomu nabízí podnikatelskou příležitost. Jaká je ale skutečnost?

Následující text byl s mírnými modifikacemi převzat ze stránek http://www.kvalitni.vyrobce.cz, kam jej umístil neznámý autor.

Máme-li se smysluplně bavit o Amway, je třeba si vymezit pojmy. Jsou totiž dvě základní části Amway, které velice úzce spolupracují, jedna bez druhé nemůže existovat (a to je možná důvod, proč je laici nerozlišují), ale přesto jsou naprosto různé. Jsou to Amway - výrobce a Amway - síť.
Amway je unikátní výrobce, který začal s jediným výrobkem v garáži, dnes vyrábí stovky výrobků v několika kategoriích a výrobkových řadách. Výrobní závody má v mnoha zemích po celém světě. Je držitelem řady patentů a unikátních technologií a ve svém oboru patří k absolutní světové špičce.
Od počátku se výrobky Amway neprodávají v klasické obchodní síti, ale formou přímého prodeje. Přímý prodej není nic magického ani nového. Je to naprosto legitimní způsob distribuce zboží, přinášejíci výhody, pochopitelně i nevýhody, jako jakýkoliv jiný způsob distribuce. Přímý prodej se neustále, stejně jako vše ostatní, vyvíjí, reaguje na změny společenské i technologické.
Základní koncept společnosti Amway je však stále stejný. Zboží k zákazníkům neputuje obchodním řetězcem zakončeným maloobchodem, ale uzavřenou sítí odběratelů a prodejců. Síť je postavená na víceúrovňovém marketingu, netvoří ji zaměstnanci Amway, ale jednotliví vlastníci podnikání Amway (VPA), kteří jsou jednotlivě obchodními partnery Amway. Celá struktura stojí na unikátním marketingovém plánu, který stanovuje podíl na zisku jednotlivých VPA z obratu, který dosáhli. Každý z VPA je smluvně svázán přímo s firmou Amway, avšak členství mu musí zprostředkovat již registrovaný člen. Celá odběratelská síť je tvořena různými systémy, které jsou do jisté míry nezávislé na Amway, ve smyslu vlastních podpůrných programů a pomůcek. Podpůrný systém je postavený na základě dobrovolné spolupráce jednotlivých VPA.

Opravdu důležitá fakta:

* Žádný ze členů sítě není zaměstnanec firmy, ani jménem firmy nevystupuje a nejedná.
* Každý člen je vlastník podnikání Amway (VPA), který nemá žádné nadřízené, ani podřízené, vystupuje sám za sebe a jediné “omezení”, kterému je podřízen je dodržování Obchodních zásad a Etického kodexu.
* Každý je členem dobrovolně, o své vlastní vůli a každoročně musí tuto vůli vědomě projevit takzvaným “obnovením činnosti pro další rok”.
* Nikdo není nucen k žádným povinným odběrům zboží, ani k žádným jiným činnostem.
* Zahájením spolupráce “nevstupujete” do něčeho, ale otevíráte vlastní podnikání. Je naprosto nutné si toto uvědomit a podle toho se chovat!
* Nečekejte bezpracný zisk, nic takového neexistuje.
* Pokud nebudete nic dělat, nic si nevyděláte.
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 12. 6. 2008 21:08

to SP: S těmi dětmi jste to hezky rozvinul, ale trochu si naběhl, je to však hezká paralela. Jistě mi dáte za pravdu, že mnoho lidí dělá vše možné, aby měli hodně dětí, ale nemají nic, mají smůlu. Stejně tak mnoho lidí dělá Amway jako o život a nic. Vy však řeknete: "nemá disributory, nemá obrat, takže nepracoval", jako byste řekl "nemá děti, takže nesouložil", což je nesmysl. Aktivita je podmínka nutná, ne však postačující.

Rozhodně s Vámi souhlasím s tím, že zvýšená aktivita zkracuje Vaši osobní střední dobu mezi sponzoringy ze 40 let třeba na 4 týdny nebo ještě méně. Průměrná střední doba mezi sponzoringy je stále 40 let, takže o co máte střední dobu kratší Vy o to ji má delší někdo jiný, A je to logické, protože když někoho zasponzorujete Vy, nemůže stejného člověk zasponzorovat více lidí. Čím více je v lese houbařů, tím prázdnější košík domů ponesu.

Nevím, zda to pořád nechápete, nebo zda to jen děláte, zkusím to vysvětlit na modelové situaci. Představme si, že všichni v Amway se řídí Vašimi radami, jsou aktivní a jednou za měsíc někoho nasponzorují. Lze snadno spočítat, že za tři roky budou všichni v Amway, takže nebude koho sponzorovat. Nebo vlasntně bude, nově narozené děti. A protože každé dítě má rodiče Amwayáky, tak nasponzoruje jen SVOJE děti a pokud neroste populace, gtak máte v průměry dvě děti za rok, což je dítě za 40 let. Jedno z dětí nasponzorujete Vy, jedno vaše manželka, předpokládejme, že každé dítě budete sponzorovat v průměru dvakrát, takž jak už jsem mnohokrát psal, tak jednou za čtyřicet let. A na míře aktivity to zcela přestane záviset.

Už to konečně chápete? Fakt už nevím, jak Vám to mám vysvětlit. Ale s přístupem Vašemu podobným jsem se u úspěšných Amwayáků setkal: zcela ignorují zjevné pravdy.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod soptik21 12. 6. 2008 21:56

marvertin píše:Ale s přístupem Vašemu podobným jsem se u úspěšných Amwayáků setkal: zcela ignorují zjevné pravdy.

Setkal jste se s uspěšnými??? A oni to nechapou a nechapou a vydelavaj vic penez :D
A co vy, radeji se zabyvat totalnima statistickejma nesmyslama a nevydelavat? :D
Perfektni :D
btw: Ode me na planu byste dostal kondom (jak mi bylo dnes doporuceno), to abychom zamezili sireni...
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 6. 2008 22:49

Vy zjevna pravdo, Vy se mi vazne zdate. Mozna si to neuvedomujete, ale vubec jsem si nenabehl. Vy totiz zapominate na jednu podstatnou vec - v pripade rozeni deti to neni zavisle jen na nasi "aktivite", ale i na zdravotnim stavu. A hraje v tomto pripade roli stesti? No, pokud jste zdravy a Vase manzelka tez, verte tomu, ze pri dostatecnem poctu pokusu se nakonec zadari... :D A stesti? Ano, potrebujete ho. Potrebujete byt zdravy. Zbytek je na Vas.
Proste je to stejne, jako v Amway. Cim vice planu, tim vice uspechu. A stesti? Ano, potrebujete ho. Potrebujete totiz, aby Vam nekdo ukazal plan. Zbytek je na Vas.

Vasi sci-fi myslenku, co bude az vsichni dostaneme ten bajecny napad, ze z nas vsech budou pekari/taxikari/kadernici/Amway distributori, proste az vsichni v jednom okamziku budeme delat presne tu samou cinnost, to uz jsme tu resili. Opet jsem myslel, ze kdyz jste se odmlcel, tak to znamenalo, ze uz povazujete toto tema za uzavrene, ale vidim, ze opet vyuzivate Vasi oblibene taktiky mrtveho brouka a nasledne placnuti stejneho nesmyslu.

Ale dobre, at je po Vasem. Kdyz se vsichni budou ridit mymi radami, budou za chvili delat Amway vsichni. Spokojen? Sice budeme muset schvalne ignorovat vsechny nove narozene, kteri jsou jednou z pricin, ze tomu tak nikdy nebude (populace roste rychleji nez pocty distributoru). Dobre, ignorujme je. Dale budeme muset ignorovat vsechny, kteri neobnovi (to by zase neodpovidalo Vasi teorii, ze vsichni se budou ridit mymi doporucenimi). Dobre, ignorujme je. Budeme take ignorovat lidi, kteri vstoupili jen proto, aby si mohli levneji nakupovat, cimz by opet narusili Vasi teorii, ze vsichni se budou ridit mymi doporucenimi. Dobre, ignorujme je. Budeme take ignorovat vsechny, kteri se pristehuji do mista naseho bydliste, budeme ignorovat vsechny, ktere jeste nezname a ktere teprve pozname... Proste budeme ignorovat vse, co je potreba uvazovat, a co uvazovali odbornici u soudu, kdyz vynaseli v roce 1979 na zaklade analyz rozsudek, ve kterem stoji, ze saturace nemuze nastat. A jaky bude vysledek? Lidi na uplnem konci si budou svymi nakupy jen setrit. No tak si budou proste setrit. Vy pravdepodobne budete patrit mezi ne a budete si trhat zbytek vlasu, ze jste nepokracoval v praci, kdyz Vam tuto prilezitost nabidli poprve.
Jenze pak prileti ufoni, seznamite se s novou civilizaci a ejhle, rozsirite Amway na planetu Mars. A na Marsu narazite na Martana jmenem Marsvertin a ten Vam bude vysvetlovat, co bude s Amway, az vsichni Martani budou v businessu... :D :D :D

Ano, kdyz se vsichni budou ridit mymi radami, tak za vyse uvedenych nesplnitelnych predpokladu, ktere patri do oblasti science fiction budou zanedlouho vsichni v Amway. Abyste to lepe pochopil, tak ted vydavam doporuceni, aby vsichni meli 5 deti (analogie nadprumerneho vykonu, tj. mych doporuceni ohledne aktivity v Amway) a ode dneska za par let se tu sejdeme a schvalne, jestli bude v CR 5x vice lidi nez je ted (to bude obnaset 50 milionu lidi). Jezkovy voci, predstavte si to! Vzdyt tady nebude k hnuti!!!

A pritom staci jen tak malo: aby se vsichni ridili mojim doporucenim...

Zalozte si nejakou sektu, predpovezte jim konec sveta, ktery nastane, kdyz se vsichni budou venovat stejne cinnosti. Pri te prilezitosti jim nakukejte, ze Vam maji odevzdat svuj majetek a tim se vykoupi. Par bl*cu se urcite najde, kteri Vam na to skoci. Ja ne. ;-)

A ted jinak: znamena snad vyse uvedene, ze by kdokoli, kdo je zdravy, nemohl mit 5 deti? Ale kdeze! Pokud jste zdravi a nejste prilis stari, nikdo Vam nezabrani v tom, mit 5 deti.
Ovsem pozor! Nesmime zamenovat pojmy: to, ze kdokoli zdravy muze mit 5 deti (byt Diamant) neznamena, ze kazdy je ochoten mit, vychovat a zivit 5 deti (odvest praci potrebnou na Diamanta).

Proste je to stejne, v businessu nebo v zivote.

Stale nechapete? Neverim. Zacinam si totiz myslet, ze jste ve skutecnosti distributor, ktery se jen snazi svymi nesmyslnymi prispevky zdiskreditovat odpurce. No, jestli je to tak, jde Vam to skvele. :-)
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 13. 6. 2008 13:18

Rad bych ctenare upozornil na VTIP TÝDNE, ktery sem Marvertin napsal:

marvertin píše:Blablablablabla...Ale s přístupem Vašemu podobným jsem se u úspěšných Amwayáků setkal: zcela ignorují zjevné pravdy.

Tak si to pojdme rozebrat:
Zjevna pravda je, ze saturace nemuze nastat. K tomuto zaveru dosli odbornici jiz koncem 70. let. Vy tuto pravdu zcela ignorujete.
Zjevna pravda je, ze ti, kdo uspeli, pracovali vice nez Vy. Opet tento fakt ignorujete a svadite svuj neuspech na nedostatek stesti.
Zjevna pravda je, ze se nikdy nestane, aby vsichni lide chteli delat Amway. Opet toto ignorujete.
Zjevna pravda je, ze nikdy nebudou mit vsichni distributori stejne cile a proto se nikdy nestane, ze by aktivita vsech distributoru byla uplne stejna. Ve Vasich sci-fi teoriich (ktere nutne musi zpusobit zanik lidske civilizace v nejblizsich nekolika malo mesicich) toto zcela ignorujete.
Zjevna pravda je, ze po temer 50 letech ma Amway na celem svete cca 3000000 clenu, kteri obnovuji, prestoze podle Vas uz neni koho sponzorovat. Dalsi dukaz toho, ze Vase blaboly nejsou nic jineho nez blaboly.

Zaver? S pristupem Vasemu podobnym jsem se u neuspesnych lidi setkal: zcela ignoruji zjevne pravdy a svuj neuspech svadeji na vsechno a na vsechny kolem, misto toho, aby si priznali, ze za svuj neuspech si mohou sami.
Stesti? Co je stesti? Muska jenom zlata, muska jenom zlata..... ;-) kterou ti neuspesni odduvodnuji uspechy uspesnych.
SP
Dočasný BAN

Předchozí stránkaDalší stránka