Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 29. 6. 2008 14:10

SP nepsal:ze jste ve skutecnosti distributor, ktery se vydava za odpurce, a ktery svymi prispevky chce zesmesnit odpurce.

Marvertin: Tak jak jsi na tom jsi distributor nebo odpůrce?taky by mne to zajimalo jako SP :shock: :shock: :D :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 30. 6. 2008 20:26

aaa mlčení znamená souhlas takže na tom co napsal SP asi něco opravdu bude :-) ;-) A jinak SP co jak vy jak valčíte s buzznisem?nějaká vaše nová úroven?nebo ve skupině?další krok k diamantovi? :-))
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 30. 6. 2008 23:09

SP píše:Takze Vas ted zadam, abyste mi napr. na SA8 Premium dokladoval, ze se jedna o predrazeny vyrobek.

SA2 Premium zcela jistě byl po únorovém zdražení (rok 1997) předražený výrobek. A aby ho mohli označovat stále za nejlevnější, tak začali doporučovat ještě nižší dávkování. A pokud jsme udělali dávky SA8 stejně drahé jako dávky Arielu, tak SA8 nevypral! To je fakt, zjištěný v praxi nejen námi.

Možná je dnes SA8 levnější (klesnul dolar), možná jsou ostatní prášky dražší, to já nevím a není to podstatné. Podstatné je, že i v roce 1997 všichni Amwayáci tvrdili, že je to prášek nejlevněší přesto, že to byla zjevná lež.

Distributor nejsem, nezesměšňuji odpůrce, ale Amway propagátory a příznivce. Však čtenáři nejsou hloupí, udělají si sami názor, kdo říká pravdu, která má hlavu a patu a kdo se jen stále dokola blábolí nesmysly a stejnými demagogické argumenty snaží zamlžovat pravou podstatu věci. Jsem bývalý distributor a vím toho od Amway víc než dost. A narozdíl od současných distributorů mám na věc nezaujatý pohled, snažím se jen lidem ukázat pilíře, na nichž Amway stojí.

A že neodpovídám hned? Není to žádná taktika, na diskuzi zde musí mít člověk náladu, že? :-)
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 30. 6. 2008 23:20

aha no jak pisete težko říct tak tedy pokud nejste distributor a pisete co pisete tak je videt že sp se to trosku ježi proti srtsi :-D by mě zajimaklo kdo ma tedy skutečnou pravdu a ,,nezaujaty pohled na amway,, :shock: 8-D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 1. 7. 2008 12:28

marvertin: Varoval jsem Vás. Tak si tu ostudu teď slízněte.

V unoru 1997 zcela urcite SA8 Premium NEBYL predrazeny vyrobek - toto je pouze Vase LEZ, nic jineho! A slovo lez zde pouzivam zamerne, protoze jsem Vam jiz na toto jednou odpovidal, takze se nemuzete vymluvit, ze jste o tom nevedel!

Zde mate dukaz: Jeste v roce 2000 byl SA8 Premium jeden z mala BEZFOSFATOVYCH A KOMPAKTNICH prostredku, ktere na ceskem trhu byly tehdy dostupne. A vzhledem k tomu, ze nemuzete srovnavat jablka a hrusky, pojdme se podivat, jak na tom byla konkurence (tj. pojdme srovnat SA8 Premium s jinym kompaktnim bezfosfatovym prostredkem, ktery byl v te dobe dostupny na ceskem trhu).

Jeden nejmenovany velky vyrobce prodaval ve stejne dobe taktez bezfosfatovy (i kdyz zeolitovy) kompaktni praci prostredek. 1,5 kg baleni se v Tescu prodavalo za 259Kc (cena z 23.5.2000). Davka, byla 132 ml, coz odpovidalo 112,5 g (hmotnost vypoctena z udaje na obalu, kde se psalo, ze 88 ml = 75 g; 132 ml byla davka pro stredni znecisteni a stredni tvrdost vody). Jednoduchym vypoctem dospejete k zaveru, ze v 1 baleni bylo 13,3 davek a tudiz 1 davka vysla na 19,43 Kc. A ted prijde to nejlepsi - toto byla cena VE VYPRODEJI. Puvodni cena byla 279Kc, tedy cena za 1 davku vychazela na cca 21 Kc.

Pokud porovname tuto cenu s cenou 1 davky u SA8 Premium v roce 2000, kdy jiz bylo k dispozici nove slozeni, zjistime, ze SA8 Premium byl po prepoctu na davku vyrazne levnejsi. Ale i kdybychom ji srovnali s cenou "stareho" SA8 Premium, muzeme s klidnym svedomim prohlasit, ze cena SA8 Premium byla konkurenceschopna (stary SA8 vychazel taktez na cca 21Kc za davku). A to se jednalo o doporucene maloobchodni ceny pro zakaznika (cena pro distributory byla pochopitelne nizsi).

To, ze se Vam tato cena zda v porovnani s dnesnimi cenami vyssi, neni az tak podstatne - cenu totiz musite srovnavat v kontextu s dobou, kdy platila! A v roce 2000 rozhodne nebyla tato cena u bezfosfatovych kompaktnich pracich prostredku neobvykla. Ale i kdybychom se podivali na cenu jineho konkurencniho nekompaktniho praciho prostredku uvedeneho v protokolu ZULP c. 905 0021 326 s podobnou praci ucinnosti jako mel SA8 Premium, vychazela jeho cena na 19,75Kc za davku. A to se prosim jednalo o FOSFATOVY praci prostredek, jehoz vyroba je pochopitelne levnejsi.

Paradoxne, jedine, cim se Amway "provinila", bylo, ze predbehla konkurenci o nekolik let - jiz v roce 1994 zacala na ceskem trhu nabizet vysoce kvalitni koncentrovany (kompaktni) praci prostredek, takze diletantum typu marvertin, kteri vubec nemeli zdani o tom, co to kompaktni prostredky jsou, a jake jsou jejich vyhody, se proste zdaly drahe.

Dale Vas chci pozadat, abyste se mi omluvil. Napsal jste totiz: "Podstatné je, že i v roce 1997 všichni Amwayáci tvrdili, že SA8 Premium je nejlevnější...". Ja jsem toto v roce 1997 netvrdil, naopak jsem vzdy rikal, ze cenu je nutno srovnavat s kompaktnimi prostredky a zde je cena konkurenceschopna. A vzhledem k tomu, ze se pocitam mezi Amwayaky, zadam, abyste se mi tu omluvil. To, ze jste to tvrdil Vy (byl jste preci Amwayak, ze?) a Vam podobni a lhal jste, Vas jeste neopravnuje zobecnovat a urazet dalsi lidi, kteri jednali se zakazniky poctive. Pro uplnost jeste dodam, ze pokud bychom uvazovali distributorskou cenu SA8 Premium, patril tento prasek ve sve kvalitativni tride k tem levnejsim (samozrejme po prepoctu na davku).

A nyni k dalsi Vasi lzi: totiz k tomu, ze davka byla (podle Vas) snizena proto, abychom mohli oznacovat prasek za nejlevnejsi a ze pri novem davkovani prasek nepral. Skutecnost je totiz takova, ze davka byla snizena proto, ze na trh bylo uvedeno vylepsene slozeni, ktere melo vyssi praci ucinnost! Chcete dukaz?
Prumerne procento remise tkaniny pri starem davkovani stareho slozeni praciho prasku bylo 73,13 (viz protokol Zkusebniho ustavu lehkeho prumyslu c. 905 0021 326), u noveho slozeni pri novem nizsim davkovani to bylo 76,02 (zdroj: protokol c. 100-010104). Pritom plati, ze cim vetsi remise, tim lepsi vyprani. Tj. nove slozeni pri nizsim davkovani melo prokazatelne lepsi praci ucinnost! Takze to bychom meli z krku dalsi Vasi nehoraznou lez!
Trocha ironie: nepochybuji, ze mate k dispozici jiny protokol, ktery me zdroje vyvrati. Tak sem s nim. Jen prosim zadne blaboly. Pekne uvedte nezavisly zdroj (instituci) a cislo, tak jak jsem jej uvedl ja. Tesim se na to. :-)

Tak a ted kdyz jsme si tak hezky ukazali jak lzete, zbyva dodat snad jen jedine - však čtenáři nejsou hloupí, udělají si sami názor, kdo říká pravdu, která má hlavu a patu (a ktera je podlozena napr. vysledky testu provedenymi nezavislymi institucemi) a kdo jen stále dokola blábolí nesmysly a stejnými demagogickými argumenty se snaží zamlžovat pravou podstatu věci.
Jste bývalý distributor a o Amway nevíte vůbec nic. Máte zaujatý pohled, protože se snažíte vvšem "dokázat", že jste udělal dobře, když jste to vzdal.

A jeste si neodpustim jednu vec - cim dal tim vice prokazujete, ze nejenze jste, pokud se tyka Amway a jejich vyrobku, naprosty diletant, ale jeste navic jste tak drzy, ze jste jeste po Amway chtel, aby Vas za tu Vasi neznalost platila. Na Vasem miste bych zalezl nekam hluboko pod zem a stydel bych se. Tvrzeni, ze jste byvaly distributor, je dosti zavadejici - byt Vami, vubec bych si netroufl se za distributora vydavat (prestoze jste byl pod timto oznacenim u firmy veden), jelikoz o vyrobcich ani o odmenovacim systemu nevite vubec nic. A pokud zde bude zajem, mohu Vam to dale dokazat.
Dovolim si tvrdit, ze presne lide jako Vy, jsou ti, kteri nesou hlavni vinu na tom, ze nekteri lide maji o Amway negativni povedomi. Paradoxne ne kvuli tomu, ze jste skoncil (diky Bohu za to), ale proto, ze Vase jmeno vubec bylo kdy s Amway spojovano.

Ostatnim ctenarum se omlouvam za ostrejsi reakci, ale co je moc, to je moc. Na hruby pytel patri hruba zaplata. Nesnasim lhani a navic jeste takove, ktere si klade za cil poskodit ty, kteri uspeli v necem, v cem ti, kteri tyto lzi siri, neuspeli. A ja proste nenecham diletanty pomlouvat business a vyrobky, o kterych nic nevedi. Pokud si marvertin mysli, ze si tu bude beztrestne placat nesmysly, pak at pocita s tim, ze mu tu bude jasnym zpusobem ukazano, jakymi (ne)znalostmi oplyva.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 1. 7. 2008 21:51

A jeste jednou k tomu tzv. "predrazenemu" zbozi - cituji z prispevku ctenarky fructia z jine diskuze

"Včera jsem prvně vyzkoušela SATINIQUE od Amway, pouze balzám, ale vlasy byly hned po prvním doteku toho balzámu tak strašně jiný, úplná nádhera. Doteď jsem si myslela, že Amway má pouze předražené výrobky bez účinku, ale není to tak. Můžu jen doporučit. Už se těším až vyzkouším šampon"
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 1. 7. 2008 22:41

Kuci tak už se nějak domluvte kdo má a nemá pravdu me už to přijde docela srandovni číst ty vaše souboje mezi vámi dvěma -ani jeden neustopí ze sveho názoru :-D ^^ a každy ma pravdu :-)) NO a jinak sp vite co se říká na každým šprochu pravdy trochu..
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 1. 7. 2008 22:52

Ale ano, jisteze. Ja to uznavam. :-) Na šprochu, ze SA8 Premium je predrazeny, je opravdu trocha pravdy - je predrazeny pro lidi, kteri se na zakladni skole nenaucili delit, takze si neumi spocitat cenu za 1 davku, a pro ty, kteri jej nikdy nepouzivali nebo o nem nic nevedi, takze nemohou docenit vsechny jeho dalsi vyhody, ktere ma oproti konkurenci. :D
Jenze takovy šproch vypovida tak akorat o intelektualni urovni toho, kdo podobne nesmysly vypousti z ust, nikoliv o kvalite SA8. ;-) :-)

Jak rikam, staci, kdyz marvertin predlozi nevyvratitelny dukaz pravdivosti svych tvrzeni a bude vymalovano. Ostatne, jiz jsem ho o to zadal - psal jsem mu, aby dolozil, ze SA8 Premium je predrazeny. Niceho jsem se ale nedockal. Staci mi cisla (remise) a zdroj (nezavisly). Jenze cisla mam k dispozici ja a mluvi v nas prospech. :D Takze me zajima, jak ted z toho marvertin vybrusli. Ale ja mam ciste svedomi - varoval jsem ho. :-) To, ze jeho tzv. "argumentace" ted vypada bezzube, je jen a jen jeho vina. A to jsme jeste nezacali diskutovat o tom nejlepsim - o slozeni vyrobku Amway. Jestli marvertin bude chtit, muzeme se pustit i do toho a pak teprve zacne poradna legrace, protoze si ukazeme, ze nejenze SA8 Premium neni predrazeny, ale je i vysoce kvalitni a setrny k zivotnimu prostredi a museli byste hodne dlouho hledat, abyste sehnali na trhu praci prostredek, ktery by v sobe spojoval vsechny vyhody, ktere SA8 nabizi (pokud byste vubec nejaky takovy prostredek sehnali).
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 1. 7. 2008 23:15

bezbarvaponozka píše:Kuci tak už se nějak domluvte kdo má a nemá pravdu

Tak nas rozsudte. Ja mam k dispozici protokoly Zkusebniho ustavu lehkeho prumyslu a pouze cituji cisla (procenta remise), ktera prokazuji, ze marvertin lze, kdyz tvrdi, ze nove slozeni SA8 Premium nepere dobre.

Dale mam k dispozici cenove srovnani, ktere prokazuje, ze stary SA8 Premium cenove nijak nevybocoval (s cenou pro zakazniky) z nabidky ostatnich firem. Od marvertina jsme se dockali pouze nicim nepodlozeneho konstatovani: "SA2 Premium zcela jistě byl po únorovém zdražení (rok 1997) předražený výrobek" Zadna cisla, nic. Plac. Spadlo z nebe. Ja jsem poskytnul cisla, marvertin poskytnul sva nicim nepodlozena placnuti.

Ctenari mohou klidne hlasovat, ci prispevky povazuji za podlozene a ci prispevky jim prijdou jako nepodlozene.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod soptik21 2. 7. 2008 07:19

bezbarvaponozka píše:Kuci tak už se nějak domluvte kdo má a nemá pravdu me už to přijde docela srandovni číst ty vaše souboje mezi vámi dvěma -ani jeden neustopí ze sveho názoru :-D ^^ a každy ma pravdu :-)) NO a jinak sp vite co se říká na každým šprochu pravdy trochu..

Ustoupit lze pouze z nazoru, pocitu, domenek apod. ty ma v "ruce" Mavertin...
SP predlada podlozena fakta a z tech se blbe ustupuje...
Kazdy ctenar at si sam rozhodne, jestli da prednost jednoduchemu nazoru, nad kterym nemusi uvazovat nebo, jestli bude zvazovat fakta ;-)
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 2. 7. 2008 14:08

SP píše:Tak nas rozsudte. Ja mam k dispozici protokoly Zkusebniho ustavu lehkeho prumyslu a pouze cituji cisla (procenta remise), ktera prokazuji, ze marvertin lze, kdyz tvrdi, ze nove slozeni SA8 Premium nepere dobre.

Teď lžete VY. To co píšete, jsem nikdy netvrdil! Pouze jsem tvrdil, že SA8 Premium v roce 1997 dávkovaný dle doporučení ditributorů pral špatně a na tom trvám. Pokud se však použilo dávkování dle návodu na krabici, pral výborně, ale jedno praní bylo o dost dražší než praní tehdy běžnými pracími prášky.

S novým sožením SA8 Premium jsem se pravděpodobně nesetkal, takže nemohu posuzovat ani cenu, ani prací účinnost.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 2. 7. 2008 14:38

SP píše:Dale Vas chci pozadat, abyste se mi omluvil. Napsal jste totiz: "Podstatné je, že i v roce 1997 všichni Amwayáci tvrdili, že SA8 Premium je nejlevnější...". Ja jsem toto v roce 1997 netvrdil, naopak jsem vzdy rikal, ze cenu je nutno srovnavat s kompaktnimi prostredky a zde je cena konkurenceschopna. A vzhledem k tomu, ze se pocitam mezi Amwayaky, zadam, abyste se mi tu omluvil.

Omlouvám se Vám a svoje tvrzení přeformuluji: "V roce 1997 všichni Amwayáci, které jsem slyšel mluvit o SA8 Premium, tvrdili, že tento prášek je nejlevnější."

Do konce únara 1997 bylo k dispozici dle ceny seřazené cenové srovnání, kde SA8 figuroval na prvním místě. Po zdražení jsem naivně žádal nové cenové srovnání a bylo mi odpovězeno : "Už toho znáš dost, vyrob si ho". Tak jsem se do toho pustil a ouha, SA8 byl na místě posledním, co teď? "No to máš špatně, SA8 je přece nejlevnější, neurčuj ceny ostatních pracích prášků z velkých balení v supermarketu, ale z malých balení v obchodě někde na vesnici. A nepočítej dávkocání SA8 premium z krabice, ale urči si dávkování tak, aby ti to vyšlo!" No FUJ!

SP píše:Jeden nejmenovany velky vyrobce prodaval ve stejne dobe taktez bezfosfatovy (i kdyz zeolitovy) kompaktni praci prostredek. 1,5 kg baleni se v Tescu prodavalo za 259Kc (cena z 23.5.2000).

Vy si to porovnáváte, jak se Vám to hodí. Ten nejmenovaný bezfosfátový výrobek byl drahý a zřejmě ho používalo málo lidí, takže nemá cenu s ním SA8 porovnávat. Porovnávat se musí s tím, co lidé používají. A bez ohledu na to, zda jsou v tom prášku fosfáty nebo ne? To kupodivu zákazníky moc nezajímalo.

Přestavte si, že si právě kupujete "krátké" auto za 250 000Kč. A teď za váma příjdu jako distributor nějaké značky a začnu: "Nekupujte to, my vám nabízite nejlevnšího auto v provedení combi, které je na trhu, jen za 300 000Kč! Ostatní značky mají kombíky až od 400 000 Kč"! Neváhejte a ušetříte 100 000Kč a navícbudete mít velký kufr." Absurdní, že?

Aby nebylo špatně pochopeno: "Nic neušetřím, ale naopak zaplatím o 50 000Kč víc a za to budu mít velký kufr. A ne, že ušetřím a k tomu budu mít velký kufr. Stejně jako jsem tehdy zaplatil víc za praní a za to měl ekologický prášek a nem, že ušetřím a ještě ktomu mám ekologický prací prášek. Tyto podstatné rozdíly však někteří lidé nechtějí pochopit.

A ještě Vás žádám, abyste přestal překrucovat, co píši a vybírat si, co se Vám hodí, zbytečně se tím ztrapňujete.

A ještě jedno: Nejsem chemik, takže do diskuzí o složení výrobků a jejich účinnosti s Vámi nemohu jít, do detailů odměňování v Amway také ne, ale filozofii, na níž je Amway postavena rozumím až moc dobře.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 2. 7. 2008 15:05

marvertin píše:Teď lžete VY. To co píšete, jsem nikdy netvrdil! Pouze jsem tvrdil, že SA8 Premium v roce 1997 dávkovaný dle doporučení ditributorů pral špatně a na tom trvám. Pokud se však použilo dávkování dle návodu na krabici, pral výborně, ale jedno praní bylo o dost dražší než praní tehdy běžnými pracími prášky.

S novým sožením SA8 Premium jsem se pravděpodobně nesetkal, takže nemohu posuzovat ani cenu, ani prací účinnost.

Aha, tak ja to bral tak, ze novym davkovanim jste myslel snizeni davkovani, ktere provedla firma. Ja se celou dobu bavim o davkovani, ktere je smerodatne - tj. to, ktere je uvedeno na krabici. Co Vam kdo nakukal, to nemuzu vedet a ani me to nezajima. Smerodatne je to, co pise firma na obalu. A podle tohoto davkovani nejenze pral prasek skvele, ale ve srovnani s jinymi kompaktnimi prostredky byla cena na davku srovnatelna - viz vyse. (bavime se o cene pro zakaznika)
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 2. 7. 2008 15:50

marvertin píše:Vy si to porovnáváte, jak se Vám to hodí. Ten nejmenovaný bezfosfátový výrobek byl drahý a zřejmě ho používalo málo lidí, takže nemá cenu s ním SA8 porovnávat. Porovnávat se musí s tím, co lidé používají. A bez ohledu na to, zda jsou v tom prášku fosfáty nebo ne? To kupodivu zákazníky moc nezajímalo.

Aha, tak uz konecne chapu, kam chodite na ty sve nesmysly. S Vasi logikou musi zakonite vyjit vzdy ze srovnani lepe levnejsi šunt nez kvalitni zbozi. Ve Vasem srovnani Trabant vzdy porazi Skodu Superb, Mercedes i Rolls-Royce, ve Vasem srovnani boty od pana Wonga vzdy porazi Pumu nebo Adidas. Ve Vasem srovnani zadna novinka nemuze porazit zavedene vyrobky na trhu: klasicke televizory nikdy nebudou prekonane, protoze jakakoli nova technologie bude zakonite drazsi, DVD rekordery nemaji podle Vas sanci nahradit stare VHSky (oops! :-) ).

Ten nejmenovany bezfosfatovy vyrobek byl jeden z mala vyrobku tohoto typu na trhu. Tzn., ze nejenze ho ma cenu s SA8 srovnavat, ale je to take jedine relevantni srovnani :!:
Podle Vasi teorie bychom tedy meli srovnavat s tim, co lide pouzivaji? Tak si zapamatujte jednu vec: vzdy bude nekdo, kdo to bude pouzivat. Jinak bychom mohli rovnou zapomenout na jakoukoli inovaci. Stejne jako byli a jsou lide, kteri pouzivaji SA8, stejne tak byli i lide, kteri pouzivali vyse uvedeny konkurencni vyrobek a stejne tak jsou i dnes lide, kteri pouzivaji jine kompaktni prasky. Tecka.

Je to stejny pripad jako treba s plazmovymi televizemi. Drive ci pozdeji je bude mit vetsina. Kdyz se tyto televize zacaly prodavat, jejich cena byla ve srovnani s tim, co lide pouzivaji, take vyssi (dokonce o nekolik radu). Otazka je: Kupoval to nekdo? Odpoved zni: Ano. Dalsi otazka: byla plazma za 200.000Kc draha nebo levna? Z Vaseho pohledu byla draha, z meho pohledu a v kontextu s dobou, kdy se prodavala, byla levna, protoze narozdil od Vas chapu, ze vyvoj teto technologie stal nemale finance a ty se musely vyrobcum vratit.
Znamenalo to snad, ze na prodeji plazmovych televizi (SA8 Premium) neslo vydelat? Neznamenalo. Dnes je cena nizsi (sledujte tu analogii s SA8 Premium), plazmy (kompaktni prasky) se prodavaji cim dal tim vice a drive ci pozdeji budou rozsirenejsi nez klasicke televize (stejne tak, jako drive ci pozdeji budou rozsirenejsi kompaktni prasky, pokud uz nejsou).

Prestoze Vy namitnete: obraz jako obraz (prasek jako prasek), srovnavat plazmu s obycejnou televizi proste nelze. Plazmu muzete srovnavat zase jedine s plazmou, stejne jako kompaktni bezfosfatovy prostredek musite srovnavat zase jen s kompaktnim bezfosfatovym prostredkem, jinak byste srovnaval jablka a hrusky. A vzhledem k tomu, ze tehdy byly plazmy i za 750.000Kc, tak plazma za 200.000 byla z tech levnejsich. Ostatne, podivejte se do jakehokoli casopisu, ktery se zabyva testovanim vyrobku. Vzdy jsou rozdeleny podle typu vyrobku nebo, v pripade sirsiho cenoveho rozpeti u danych vyrobku, podle cenovych kategorii. Nikde nenajdete cenove srovnani plazmoveho a klasickeho televizoru, ze ktereho by klasicky televizor vysel lepe. Duvod je jednoduchy - jsou to dva uplne rozdilne vyrobky a to i presto, ze plni stejnou funkci.

Jak jsem jiz psal: jedine, cim se firma Amway podle Vas "provinila", bylo, ze predbehla ostatni vyrobce o nekolik let a dodala na trh praci prasek, ktery nekolik let byl bez konkurence a teprve pote prisly nektere dalsi firmy s obdobnymi vyrobky. A SA8 Premium byl za podobnou cenu jako konkurencni (tj. kompaktni) prasky - tj. SA8 Premium nikdy nebyl predrazeny vyrobek.
A jaka je situace dnes? Pisete, ze musime srovnavat s tim, co lide pouzivaji. Mozna byste se divil, kolik lidi dnes pouziva kompaktni prasky. Vy jste dostal prilezitost mit kompaktni prostredky jako jeden z prvnich a vydelat na tom. Nevyuzil jste to. Vase skoda. Ja a spousta dalsich lidi jsme to vyuzili. :D
Naposledy upravil SP dne 2. 7. 2008 16:36, celkově upraveno 8
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 2. 7. 2008 16:15

marvertin píše:Přestavte si, že si právě kupujete "krátké" auto za 250 000Kč. A teď za váma příjdu jako distributor nějaké značky a začnu: "Nekupujte to, my vám nabízite nejlevnšího auto v provedení combi, které je na trhu, jen za 300 000Kč! Ostatní značky mají kombíky až od 400 000 Kč"! Neváhejte a ušetříte 100 000Kč a navícbudete mít velký kufr." Absurdní, že?
Aby nebylo špatně pochopeno: "Nic neušetřím, ale naopak zaplatím o 50 000Kč víc a za to budu mít velký kufr. A ne, že ušetřím a k tomu budu mít velký kufr. Stejně jako jsem tehdy zaplatil víc za praní a za to měl ekologický prášek a nem, že ušetřím a ještě ktomu mám ekologický prací prášek. Tyto podstatné rozdíly však někteří lidé nechtějí pochopit.

Vase srovnani s autem je tu ponekud irelevantni. Auto si nemuzete "nadavkovat" podle toho, jak velke ho zrovna potrebujete, zatimco praci prasek si muzete davkovat podle stupne znecisteni. Abyste mi rozumel, vetsi prostor u kombiku bud vyuzijete (pak jste koupil ve Vasem prikladu levne) nebo nevyuzijete (pak jste koupil za draho), zatimco praci prasek nadavkovany podle stupne znecisteni a tvrdosti vody (resp. jeho uzitnou vlastnost - praci schopnost) vzdy vyuzivate na 100%. A k tomu navic mate spoustu benefitu v podobe setrnosti k tkanine, barvam i k ziv. prostredi.
Krome toho, ve Vasem prikladu je klidne mozne, ze takovy prodejce by zakaznika presvedcil o vyhodnosti takoveho nakupu. Staci napr. aby zakaznik uvazoval o tom, ze si za rok poridi rodinu a najednou to male auto nemusi byt za tu cenu az tak vyhodne a koupe kombika za 300.000 Kc se najednou jevi ve zcela jinem svetle. Vy rikate, ze je to absurdni, ja rikam, ze je to mozne. Ctenari, at sami posoudi.

Vztazeno na praci prasky: stejne, jako jsou lidi, kteri si koupi nejlevnejsi sajrajt, ktery nepere, zanasi pracku, barvy v nem blednou a tkanina zmolkovati (a ktery je v konecnem dusledku proto drazsi), stejne tak se najdou lidi, kteri uvitaji moznost koupit si kvalitni praci prostredek, ktery je v konecnem dusledku vyjde stejne (cena pro zakazniky) nebo i levneji (cena pro distributory) nez konkurence.

Vas ukol (jako distributora) byl, abyste ukazal lidem, v cem je nas praci prasek vyhodnejsi nez ten, ktery normalne kupuji. A na nich jako na potencialnich zakaznicich bylo, aby se rozhodli, zda vyuziji vyhody, ktere jim pouziti naseho prasku prinasi a jsou ochotni za ne priplatit (pokud dosud kupovali levnejsi šunt), nebo zda jiz kupovali kvalitni prasky a jsou ochotni za srovnatelnou cenu vyzkouset novou znacku, na kterou maji 100%ni zaruku spokojenosti.

Vy jste zrejme cekal, ze Vas Amway bude platit za to, ze budete sedet doma a budete milostive vybirat objednavky od vsech lidi, kteri se dozvedeli, ze delate Amway, aniz byste o techto vyrobcich cokoli vedel. Spatna zprava: takto to nefunguje. :pozor
marvertin píše:A ještě Vás žádám, abyste přestal překrucovat, co píši a vybírat si, co se Vám hodí, zbytečně se tím ztrapňujete.

Zadate me sice hezky, jen jste zapomnel poznamenat, kde jsem co prekroutil. :D
SP
Dočasný BAN

Předchozí stránkaDalší stránka