Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 12. 9. 2008 19:29

bezbarvaponozka píše:teeda sp máš na to ještě trpelivost? :-D porad do kola to sami.no a jinak výrobky amway jsou jen zásterka tak nám prozrad co si presne o tom vsem myslis docela by mně to zajimalo.je to pyramida?letadlo? výbíraji se vztupni poplatky?za nic? :shock: :D :D :D rozepis se.. dík

Jo, trpelivost mam. A navic me to bavi. Nehodlam nechat zvanily, aby zaplacavali tuto diskuzi nesmysly. Pokud to odpurcum jeste za ty 3 roky nedoslo, tak jim to napisu primo: kdykoli se zde objevi jakykoli nesmysl o tomto podnikani, jsem odhodlany ho vyvratit i za cenu toho, ze ten, kdo jej napsal, bude potom vypadat jako b***c. Mozna to nauci odpurce nejdriv premyslet a pak psat prispevky. Zatim totiz delaji vetsinou pravy opak - nejdriv placaji nesmysly a pak (mozna) premysleji.
Ale i kdyby ne, tak lidi, kteri tuto diskuzi ctou, alespon budou moci posoudit, jak se veci doopravdy maji a uvidi, ze podnikat v Amway nejenze ma smysl, ale MA OBROVSKY SMYSL!
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod NiceOne 12. 9. 2008 19:39

SP píše:Je vskutku usmevne, jak se snazite vyhnout odpovedi. Uvest velikost baleni a cenu, tomu rikate cenove srovnani? Co treba zohlednit dalsi ucinky napr. pro vyrobek Permaclear, ucinnost a koncentraci pro Car Wash, trvanlivost u Silicone Glaze atd. atd.

Vyzval jsem Vas, abyste uvedl cenove srovnani a predpokladam, ze kdyz jste tu vykrikoval neco o predrazenosti vyrobku, budete schopen dolozit vypocty, ktere by prokazaly, ze jedna davka naseho prostredku je drazsi nez obdobny konkurencni vyrobek, ktery plni naprosto stejne funkce. To jste ovsem Vy neudelal. Proste jste sem placnul ceny a dost.

Abyste vedel, co mam na mysli, uvedu priklad:

Dejme tomu, ze lestenka A vydrzi 1 mesic a stoji 200Kc a lestenka B vydrzi za stejnych podminek 5 mesicu a stoji 400Kc. Kterou si vyberete? Jiny priklad: dejme tomu, ze autosampon A vydrzi na 30 myti a stoji 100Kc, zatimco sampon B vydrzi na 200 myti a stoji 300Kc. Ktery si vyberete?

Mam pokracovat?

Na tomto miste bych rad upozornil, ze nehodlam uposlechnout Vasi vyzvy a zverejnovat zde ceny (ktere si kazdy muze zjistit), protoze bez vysvetleni vlastnosti, prednosti a koncentrace nasich vyrobku by to byla ztrata casu. Navic je to presne to, o co jsem zadal ja Vas a Vy se ted snazite vykroutit. Ale tak snadno Vam to narceni z predrazenych vyrobku neprojde. Takze ted je rada na Vas, abyste ukazal, ze jen neplacate. Vy jste tvrdil, ze vyrobky jsou predrazene, takze Vas znovu zadam, abyste nam to demonstroval na konkretnim priklade. A hezky pekne s vypocty ceny za davku a se zohledenim uzitnych funkci toho vyrobku, ktery si vyberete.

Presne tuhle odpoved jsem cekal. Teoreticke vlastnosti superzazracnych hyperkoncentrovanych vyrobku Amway, diky kterym je kazda diskuze zbytecna, protoze tyto jejich vlastnosti jsou naprosto nemeritelne a vzdy to u nich skonci. :(
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 12. 9. 2008 19:51

Mohu se Vas zeptat jak vypadaji "teoreticke vlastnosti"? Rad bych Vas ubezpecil, ze jen proto, z Vy o tech vyrobcich nic nevite, jeste neznamena, ze nemohou byt dobre.

Zadna diskuze samozrejme zbytecna neni. Proto jsem Vas opakovane zadal, abyste diskutoval na urovni a predlozil fakta, ktera podpori Vasi teorii o predrazenosti. Nejsem bohuzel z tech, co daji na kecy typu jedna pani povidala, resp. abych se vyjadroval presne, kecy typu jeden NiceOne povidal. Pokud cekate, ze jsem tak prostoduchy, ze se spokojim jen s Vasim zaujatym tvrzenim, pak Vas zklamu. Ja jsem z tech, kteri vyzaduji cisla, vysledky testu atd. atd. Neni mou chybou, ze jste nic z toho nebyl schopen predlozit. :pozor

Bohuzel pro Vas, ja jsem mel na Amway puvodne take hodne negativni nazor, ktery byl dan predevsim tim, co jsem zaslechl o uplne jinych firmach, ktere jsem s firmou Amway hazel takrikajic do jednoho pytle. Jenze kdyz jsem si zacal zjistovat informace, zjistil jsem, ze moje nazory byly hodne vzdalene od skutecnosti. A prave kvalita vyrobku byla jednou z veci, ktere me presvedcily, ze toto podnikani mohu bez obav nabidnout komukoli ze sveho okoli. A take jsem zjistil, ze ti lide, co nejcasteji vykrikuji, ze vyrobky jsou predrazene, jsou presne ti lide, kteri zadny z vyrobku ani nikdy nevyzkouseli (pomijim ty, kteri je vyzkouseli a nenaucili se pocitat). :D

A abyste si snad nemyslel, ze odvedete rec zase jinam, tak Vam pripomenu, na co jsem se Vas ptal a Vy jste dosud nebyl natolik slusny, abyste mi odpovedel na slusne polozenou otazku:

1) Priznavate, ze jste se zlehcovanim role distributoru u firem zabyvajicich se primym prodejem slapl vedle a tudiz distributori nejsou zbytecni, jak jste puvodne tvrdil?
2) Co jste mel na mysli tou "zasterkou"? Jakouze cinnost to podle Vas firma Amway "zastira" prodejem zbozi?
3) Dejme tomu, ze lestenka A vydrzi 1 mesic a stoji 200Kc a lestenka B vydrzi za stejnych podminek 5 mesicu a stoji 400Kc. Kterou si vyberete? Jiny priklad: dejme tomu, ze autosampon A vydrzi na 30 myti a stoji 100Kc, zatimco sampon B vydrzi na 200 myti a stoji 300Kc. Ktery si vyberete?

Predem dekuji za odpovedi. Snad tyto otazky (opet) neprehlednete... ;-] :lol:

P.S.: Abyste ty otazky lepe nasel, a abyste je zase "neprehledl", poradim Vam jednoduchy zpusob jejich identifikace. Misto tecky ci vykricniku na konci vety maji takovy zakrouceny znak. Rika se mu otaznik a vypada takto: ?
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod soptik21 12. 9. 2008 22:12

SP píše:Mohu se Vas zeptat jak vypadaji "teoreticke vlastnosti"?

Dovolim si odpovedet napul za nej a zaroven pro nej8-)
TEORETICKY obsahuje SA8, 54 davek a prakticky jich delame tak 110 (vzhledem k nizsi tvrdosti vody) :shock: :shock: :shock:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod NiceOne 13. 9. 2008 08:19

SP píše:A abyste si snad nemyslel, ze odvedete rec zase jinam, tak Vam pripomenu, na co jsem se Vas ptal a Vy jste dosud nebyl natolik slusny, abyste mi odpovedel na slusne polozenou otazku:

1) Priznavate, ze jste se zlehcovanim role distributoru u firem zabyvajicich se primym prodejem slapl vedle a tudiz distributori nejsou zbytecni, jak jste puvodne tvrdil?
2) Co jste mel na mysli tou "zasterkou"? Jakouze cinnost to podle Vas firma Amway "zastira" prodejem zbozi?
3) Dejme tomu, ze lestenka A vydrzi 1 mesic a stoji 200Kc a lestenka B vydrzi za stejnych podminek 5 mesicu a stoji 400Kc. Kterou si vyberete? Jiny priklad: dejme tomu, ze autosampon A vydrzi na 30 myti a stoji 100Kc, zatimco sampon B vydrzi na 200 myti a stoji 300Kc. Ktery si vyberete?

1. Nepriznavam. Jsou naprosto zbytecni, otravni, a kdykoliv mi nekdo z techto dementu zavola, ze dostal cislo od meho dobreho znameho, tak zavesuji s nejakou hezkou nadavkou.
2. Amway zastira prodejem zbozi normalni pyramidovou hru. Proc ma nekdo prodavat zbozi a prakticky odvadet cast zisku nekomu kdo je v urovni nad nim? Proc proste vsichni nenakupuji ve velkoskladu s tim, ze jejich cena se odvyji podle objemu odebraneho zbozi a celou svou marzi si nenechavaji? ...co to je za blbost, platit x-urovni nad nim? ...proste pyramida.
3. Koupim tu levnejsi a nebudu-li s ni spokojeny koupim tu drazsi. Vylhanym udajum pochybnych firem rozhodne neuverim. Stejne jsou to jen bezne dostupne prostredky stocene do lahvi Amway.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 13. 9. 2008 09:07

SP obdivuju tvou trpelivost :-D
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod aura5 13. 9. 2008 09:27

Nice One napsal, že nemá zapotřebí kupovat "předražené výrobky Amway" kde se na ceně živí xx lidí ale že jde do kameného obchodu nebo internetového obchodu. Předpokládám že kameným obchodem myslí nějaký hypermarket, protože Češi neumí nakupovat nikde jinde. Nyní proč se o tom zmiňuji - zaujala mě ta věta o předražených výrobcích kde se na ceně živí xx lidí. Dám Vám příklad : včera jsem si koupila přímo u pěstitele jablka - krásná, kvalitní chutná jablka za cenu 12,- - 15,- Kč dle odrůdy. Super cena. U nás na vesnici v obchodě cena za "česká jablka" jedno kilo - 32,- Kč, v hypermarketu cena jablek (prý českých) - 42,- Kč. A navíc ty jablka v obchodech se vůbec nedají srovnávat s těmi co jsem včera koupila. Ty co jsem koupila před týdnem v obchodě za nekřesťanské peníze jsem po třech dnech vyhodila protože začaly hnít. A teď mi řekněte kdo se kde živí. Amway mi dodává kvalitní výrobky s 90 denní zárukou a za to že je používám mě ještě platí a nebo budu chodit do obchodů, kde jsou prodavačky protivné protože musí být v práci a nebaví je to, platím za nekvalitní zboží dost velké peníze a vydělává z mých nákupů pár rodin někde v cizině (všechny hyper, giga, super markety patří - i když se jmenují jinak - pouze 3 rodinám).
aura5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 13. 9. 2008 10:46

NiceOne: Tak ted opravdu nevim, jestli nahodou nejste jen dalsi distributor, ktery se snazi zesmesnit odpurce uvadenim uplne komickych argumentu. Jestli ne, tak tim hur pro Vas. Presto na Vase - abych pouzil Vaseho vyjadrovani - dementni nazory odpovim:

NiceOne píše:1. Nepriznavam. Jsou naprosto zbytecni, otravni, a kdykoliv mi nekdo z techto dementu zavola, ze dostal cislo od meho dobreho znameho, tak zavesuji s nejakou hezkou nadavkou.

A ne a ne a ne a nekonecnekrat ne! Sice jste mi dokazal, ze nemam pravdu, ale ja, velky NiceOne, ji stejne mam. Jako male dite. :roll:
Tak znovu. Distributori nahrazuji svou aktivitou obchodni retezec. Nic vice, nic mene. Nemohou byt tedy zbytecni, stejne jako nejsou v klasickem svete obchodu zbytecne velkosklady, maloobchody apod. Otravni? Kolik distributoru Vam opakovane volalo, ze se odvazujete pausalizovat a strkat vsechny do jednoho pytle? 1, 2, 5? :-) Nebudete mi doufam tvrdit, ze Vam jich volalo vsech 25000? ;-]

P.S.: Prosim, uvedte, jake hezke nadavky pouzivate pro lidi, kteri Vam zavolaji s nabidkou, ze Vam pomohou vydelat penize. Ja jen, abych si udelal predstavu o tom, jakou slovni zasobu mate, a kam Vas mam zaradit na stupnici:
clovek primitivni nevychovany -> clovek inteligentni nevychovany -> clovek primitivni vychovany -> clovek inteligentni vychovany. ;-]

NiceOne píše:2. Amway zastira prodejem zbozi normalni pyramidovou hru. Proc ma nekdo prodavat zbozi a prakticky odvadet cast zisku nekomu kdo je v urovni nad nim? Proc proste vsichni nenakupuji ve velkoskladu s tim, ze jejich cena se odvyji podle objemu odebraneho zbozi a celou svou marzi si nenechavaji? ...co to je za blbost, platit x-urovni nad nim? ...proste pyramida.

Kdybyste snad byl na pochybach, ktery Vas nazor povazuji za nejvic - jak Vy rikate - dementni, pak vezte, ze to byl prave tento. A protoze jsem tusil, ze si toto zrejme myslite, tak jsem Vam chtel pomoci, abyste se nemusel zesmesnovat. Jak vidim, namahal jsem se zbytecne, protoze cteni neni evidentne Vasi silnou strankou. Ale opakovani matka moudrosti. Tak si to jeste tisickrat zopakujte, treba to pomuze. Takze Vas jen odkazu opet na 2 z mnoha clanku v tisku.

Nejprve casopis Ekonom 12/1994:
Obrázek

a casopis Kapital 1/2006:
Obrázek

a muzeme uvest i denik Metro z 2.11.2006, ve kterem emeritni dekan Fakulty mezinarodnich vztahu Vysoke skoly ekonomicke pise:
"Amway je firmou, pro kterou lze pracovat s dobrym pocitem. Je to zpusob jak si vydelat a zaroven poslouzit lidem, kteri radi prijimaji tento druh prodeje."
Jen tak mimochodem, Vysoka skola ekonomicka ma dlouhodobou spolupraci s firmou Amway. Nepripada Vam divne, ze by se nase nejuznavanejsi vzdelavaci instituce chtela zaplest s nejakou pyramidovou hrou? To jen tak na okraj...
odkaz na clanek v Metru

NiceOne: Jeste jedno male doporuceni. Drive nez se zesmesnite jeste vic, prectete si ve vlastnim zajmu konecne rozhodnuti soudu ve sporu Federal Trade Commission vs. Amway z roku 1979. Tam se mj. doctete, ze Amway NENI a nikdy NEBYLA pyramidovou hrou.

NiceOne píše:3. Koupim tu levnejsi a nebudu-li s ni spokojeny koupim tu drazsi. Vylhanym udajum pochybnych firem rozhodne neuverim. Stejne jsou to jen bezne dostupne prostredky stocene do lahvi Amway.

Znovu zopakuji svou otazku. Ktere konkretni vyrobky v mem prikladu byste koupil? A nebo B? Pokud snad A, pak mi nezbyva, nez konstatovat, ze jste se dosud nenaucil pocitat.

Vylhane udaje? Tak v tomto mily pane lzete - a ja Vam to hned dokazu! Uvedte JEDINY vylhany udaj, ktery prezentovala firma Amway (prosim o presne zneni a odkaz na puvodni material firmy Amway) nebo ktery bych snad prezentoval ja. A rovnou ctenare upozornuji, ze na tento muj pozadavek budou nasledovat okecavaci manevry, pripadne vyhybave nekonkretni odpovedi, protoze NiceOne samozrejme nic takoveho dokazat nemuze, protoze LZE!
Pochybna firma? A to mate na mysli Amway? Ze jsem tak smely, co vsechno o teto firme vite? Vite napr., ze to byla jedna z prvnich firem na americkem trhu, ktera zacala vyrabet koncentraty, jedna z prvnich firem, ktera zacala pouzivat biologicky rozlozitelne latky, jedna z prvnich firem, ktere eliminovaly pouzivani freonu? Vite, ze firma netestuje sve vyrobky na zviratech? Vite, ze firma nabizi na sve vyrobky 100%ni zaruku spokojenosti, takze je velmi nepravdepodobne, ze by mohla dosahnout obratu 7,1 miliardy USD, kdyby jeji zbozi nebylo kvalitni? Vite napr., ze kvalitni kompaktni prostredky mame na ceskem trhu jiz od poloviny 90. let, zatimco ostatni vyrobci je zacali vyrazneji prosazovat a dodavat na cesky trh teprve v nekolika malo poslednich letech? Vite napr., ze system ceramidove infuze, ktery je nyni hojne vychvalovany v televiznich reklamach, zavedla firma Amway ve svych samponech jiz v roce 1999? Mam pokracovat?
Mily pane, nez priste zacnete zase neco placat, zkuste "odbednit" svou hlavu a pustit do ni nejake INFORMACE. Jinak se Vam stane to, co se Vam jiz jednou stalo - totiz to, ze Vase prispevky pusobi komicky.

Hmmm, pry pochybna firma. Tak se pojdme podivat na to, co o teto firme tvrdi uznavane kapacity z jinych oboru:

Nejprve jedno video s nazvem Respected People Respect Amway:
http://www.youtube.com/watch?v=f61tt1luMiI
Nebo byste snad chteli videt Jamese Bonda, jak dekuje Amway? Prosim, zde je:
Roger Moore Thanks Amway

No a potom si zde muzeme uvest i dalsi. Treba:
Lisa Marks,Executive Director,American Red Cross,West Central Michigan
Ross Creber,President and CEO,Direct Sellers Association of Canada
Tom Bruursema,GM,Drinking Water Treatment Unit Program - NSF

Tak to by byl takovy prurez nazoru lidi, kteri v zivote neco dokazali a zastavaji dnes vyznamne pozice. Ze jsem tak smely - co jste dokazal Vy? To jen abychom vedeli, komu mame vice verit. Zatim jsem si pouze stacil vsimnout, ze podle Vas se cena odvyji, misto odviji. ;-]

Ale presto Vam chci podekovat - po 3,5 letech, kdy tu vedeme diskuzi, jsem mel pocit, ze to tu nejak vazne. Tak Vam chci znovu podekovat, ze jste svymi prispevky opet rozproudil diskuzi a dal jste nam tu opet moznost, jak uvedenim lzivych informaci na pravou miru zapropagovat toto podnikani. Odpurcum to mozna jeste nedoslo, tak ja Vam prozradim jedno sladke tajemstvi: kazdy negativni prispevek zde spousti lavinu informaci, ktere propaguji toto podnikani a uvadeji na pravou miru nesmysly, ktere sem odpurci pisi. No a tim padem nam kazdy negativni prispevek dela chte nechte reklamu. :D :D :D
Naposledy upravil SP dne 13. 9. 2008 18:54, celkově upraveno 2
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 13. 9. 2008 18:43

teda sp ja být NiceOne tak se citim asi takhle :-[ :-[ :-[ :-[ ... :mrgreen: :mrgreen:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 13. 9. 2008 18:51

Prave jsem se byl se svym sponzorem projet v terenu v Hummeru H2. Tedy reknu vam, to je teda zazitek. :shock: :shock: :shock: Dodnes jsem netusil, ze se da chytnout morska nemoc i na sousi. :D :D :D Vrele doporucuji, kdyz nebudete mit co delat. 8-D

bezbarvaponozka: no ale musite uznat, ze si o to NiceOne koledoval... ;-] :D
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 13. 9. 2008 19:23

NiceOne píše:Proc ma nekdo prodavat zbozi a prakticky odvadet cast zisku nekomu kdo je v urovni nad nim? Proc proste vsichni nenakupuji ve velkoskladu s tim, ze jejich cena se odvyji podle objemu odebraneho zbozi a celou svou marzi si nenechavaji? ...co to je za blbost, platit x-urovni nad nim? ...proste pyramida.

Hmmm, zkusim sledovat tok Vasich stepnych myslenek: proc ma nejaky prodavac v supermarketu prodavat zbozi a prakticky odvadet cast zisku nekomu, kdo je v urovni nad nim (vedouci provozovny, atd.). Ba co vic! Proc by mel vubec odvadet jakekoliv penize i lidem, kteri jsou soucasti treba ekonomickeho oddeleni, kdyz evidentne ekonomicke oddeleni neprodalo nic a pouze se "prizivuje" na praci pokladnich? Zkuste to v tom obchode navrhnout a dejte pak vedet, co Vam na to rekl vedouci provozovny. :D ;-] Mozna jste mel predstavu, ze kazdy obchod ma zvlastni tiskarnu penez, ve ktere tiskne penize pro tyto "neproduktivni" zamestnance, ale verte, ze tak tomu neni. Vsichni tito lide jsou totiz placeni jen diky tomu, ze ten prodavac neco prodal. Kdyz neproda, nebude mit obchod ani z ceho vyplacet mzdu ostatnim.

Ale ted vazne. Distributori v MLM jsou odmenovani z prodeju svych prodejnich tymu podobne jako kterykoli manazer v jakekoli obchodni organizaci. Oni zorganizovali skupinu lidi, pomahaji jim, poskytuji jim informace o vyrobcich, zajistuji podporu a tim padem firme Amway prinaseji obrat. Za to si pochopitelne zaslouzi odmenu. Vam to prijde divne? Mne ne. Vy byste mozna sel davat dohromady tym lidi zadarmo, jenze se obavam, ze kdybyste tem svym lidem rekl, ze za svou praci nedostanou nic (krome plne marze), pravdepodobne byste za chvili byl v cele sve organizaci sam, kdo by daval dohromady tym lidi. Tezko byste mohl pak po tech lidech chtit, aby tuto obchodni prilezitost sirili dale. Takze z Vaseho MLM by se razem stal SLM (single level marketing). :D

A opet si neodpustim analogii ze sveta normalniho podnikani. Jste si vedom, ze prodavac v obchode zivi nejen sebe, ale i uklizecku, ktera chodi uklizet obchod, brigadniky, kteri prerovnavaji zbozi, ucetni, kteri mu pocitaji mzdu, ale i dopravce, ktery mu zbozi privezl, velkoobchodnika se vsemi jeho zamestnanci a take vsechny zamestnance u vyrobce? Dokonce plati i reklamu, kterou si jeho obchod, ale i vsechny ostatni meziclanky zadaly do medii. Ano, tyto vsechny naklady jsou zapocteny v cene vyrobku a prodavac je nemuze zakaznikovi odecist. To jste si asi neuvedomil. Zrejme Vam uslo, ze vyrobce si napocita tyto sve naklady do ceny sveho vyrobku, velkoobchod take, takze ve finale prodavac prodava zbozi tak, aby uzivil vsechny tyto meziclanky. Kdyz neproda on, znamena to mene penez jak pro obchod, ve kterem pracuje, ale i pro dopravce, ktery mu vozi zbozi, i pro velkoobchod i pro vyrobce. Proste kdyz se prodalo mene zbozi, neni z ceho brat. Vse se vsim souvisi.

Je pro me zarazejici, ze zatim vytykate MLM presne ty veci, ktere se v normalnim svete obchodu vyskytuji jeste v daleko vetsi mire nez v MLM. No, popravde, uz to pro me moc zarazejici ani neni. Staci si precist par Vasich prispevku a clovek hned vi, co od Vas muze cekat. Sundejte si uz ty cerne bryle skrz nez pohlizite na MLM. A slibuji Vam, ze az je sundate, poznate, ze MLM neni nic jineho, nez jedna z forem obchodovani.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 16. 9. 2008 18:36

:shock: Heh tak koukám že sp ,,udolal,, dalsiho anti .. odpůrce jo? :-[ :tleskani
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Heady569 17. 9. 2008 21:32

Ano, ale z mého pohledu hned z několika důvodů nesouvisejících se samotným jádrem problému. A to alibismem a výřečností, na kterou prostě většina ze zainteresovaných přispivatelů nestačila.
Z toho co jsem zatím viděl je jediným klíčem jak prodat předražený výrobek je manipulace. Prostě právě onou výřečností a v tu chvíli nezbouratelnými argumenty (zejména z důvodu nedostatku informací na dané téma) potencionálního kupce přesvědčí o tom, že proklamovanou kvalitu opravdu potřebuje, ba dokonce vyžaduje. Mnohdy tomu tak ale není. Na trhu jsou k sehnání výrobky za levnější peníze, ke svému účelu naprosto dostačující, takže z mého pohledu je Amway jen nevyhnutelným důsledkem jakési rozežranosti dnešní kapitalisticky konzumní společnosti...
D3vilR4ge
Heady569
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 17. 9. 2008 22:31

Heady569 píše:Ano, ale z mého pohledu hned z několika důvodů nesouvisejících se samotným jádrem problému. A to alibismem a výřečností, na kterou prostě většina ze zainteresovaných přispivatelů nestačila.

Fajn, mohl byste byt konkretnejsi a sdelit nam to "jadro problemu"? Take bych byl rad (kdyz uz me obvinujete z alibismu), abyste mi sdelil, v cem konkretne se Vam moje argmentace zdala alibisticka. U vyrecnosti se namahat nemusite, vyrecny jsem, to uznavam. :D
Vezmete treba mou posledni argumentaci k problematice pyramidovych her a ukazte mi, v cem byla ma argumentace alibisticka. Rad bych Vam pripomnel, ze zatimco NiceOne "placnul" sve obvineni bez jakychkoli dalsich argumentu, ja jsem sva tvrzeni podporil nekolika clanky ze serioznich casopisu, citaty osobnosti a finalnim rozhodnutim soudu, ve kterem se jasne pise, ze Amway neni pyramidova hra. A jedine, ceho jsem se od Vas dockal, bylo obvineni z alibismu... Nemam slov. Nepripada Vam to z Vasi strany jako zaslepenost?

Heady569 píše:Z toho co jsem zatím viděl je jediným klíčem jak prodat předražený výrobek je manipulace.

Opet stejny pseudoargument - samozrejme bez konkretnich prikladu. Ty totiz uvest nemuzete, protoze neexistuji. Pisete, ze vetsina odpurcu nestacila na mou vyrecnost. Prosim. Zestrucnim to, abyste se nemohl vymlouvat, ze nestacite me vyrecnosti:
Uvedte seznam KONKRETNICH vyrobku Amway, ktere jsou predrazene. ZATIM NIKDO Z ODPURCU NA TUTO JEDNODUCHOU OTAZKU ZA CELOU DOBU TRVANI TETO DISKUZE BUD NEODPOVEDEL, NEBO SVE NARCENI NEDOKAZAL OBHAJIT VYPOCTY. Takze pekne uvedte konkretni vyrobek, cenu za 1 davku, a proti nemu postavte konkurencni vyrobek obdobne kvality a uzitnych vlastnosti a pak se budeme bavit dal. Do te doby, je mi lito, ale Vas argument o "manipulaci" je naprosto irelevantni.

Heady569 píše:Prostě právě onou výřečností a v tu chvíli nezbouratelnými argumenty (zejména z důvodu nedostatku informací na dané téma) potencionálního kupce přesvědčí o tom, že proklamovanou kvalitu opravdu potřebuje, ba dokonce vyžaduje.

Vskutku zajimava myslenka. Skoda jen, ze ma dosti zavaznou trhlinu. Patrne jste nikdy neslysel o 100%ni zaruce spokojenosti. Jedna otazka pro premyslejiciho ctenare. Zkuste si predstavit zakaznika, ktery byl zmanipulovan ke koupi neceho. To se jeste da pochopit. Ale dokazete si predstavit zakaznika, ktery byl zmanipulovan natolik, ze ani po 3 mesicich pouzivani vyrobku neprisel na to, ze vyrobek je nekvalitni, a nechce ho vratit? Nebo, nedej Boze, zakaznika, ktery si ten samy vyrobek objedna znovu a znovu sam? Zkuste se vzit do te situace, ze Vas nekdo presvedci ke koupi neceho, co, jak vzapeti zjistite, nechcete, a mate moznost to vratit s tim, ze Vam bude vracena plna kupni cena. Jiste, odpurci pohotove prispechaji s vsevysvetlujici teorii: Amway distributori jsou nadlidi, kteri jsou po jednom setkani schopni na neomezene dlouhou dobu manipulovat cloveka ke koupi cehokoli... No nevim, me to tedy prijde hooodne pritazene za vlasy. Co treba daleko jednodussi a logictejsi vysvetleni, ktera se nabizeji? Treba to, ze vyrobky jsou opravdu kvalitni? Treba to, ze jsou s nimi lide spokojeni? Treba to, ze jsou opravdu konkurenceschopne? Pardon, ja jsem zapomnel. Takove kacirske myslenky se u antiamwayistu zasadne nepripousteji a hrozi za ne exkomunikace. :pozor
Lidi, vazne si myslite, ze by se firma Amway udrzela na trhu 50 let a udelala obrat 7,1 miliardy USD kdyby neprodavala konkurenceschopne zbozi?

Heady569 píše:Mnohdy tomu tak ale není. Na trhu jsou k sehnání výrobky za levnější peníze, ke svému účelu naprosto dostačující, takže z mého pohledu je Amway jen nevyhnutelným důsledkem jakési rozežranosti dnešní kapitalisticky konzumní společnosti...

Urcite. Muzete jit na trziste a tam si koupit tunu prasku zn. Wong. A pak ve volnych chvilich pri cekani na opravare muzete glosovat: "Vodni kamen neni previt, Wong mi znicil pracku..." :D
Amway neprodava a ani nechce prodavat nejlevnejsi zbozi na trhu. Tuto "vysadu" mileradi prenechame nasim spoluobcanum z dalneho vychodu. Amway prodava kvalitni zbozi za konkurenceschopne ceny, jak jsme si zde v diskuzi jiz nekolikrat ukazali na konkretnich vypoctech. A takove zbozi vzdycky melo a bude mit sveho zakaznika - i kdyz to treba nebudete Vy.
K "rozezranosti dnesni kapitalisticky konzumni spolecnosti" se nehodlam vyjadrovat, protoze tato Vase "argumentace" mi silne zavani dobou pred rokem 1989. Jestli se Vam dnesni doba nelibi, mam pro Vas navrh - odstehujte se na Kubu. Mozna tam budete spokojenejsi.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod drkvetinky 17. 9. 2008 23:03

No konečně jsem se rozhoupal k tomu, abych zde také něco napsal.
Takže za prvé: Jsem moc rád, že toto fórum má opravdu velkou kvalitu a děkuji SP, že má tak velkou trpělivost s lidmi. Cením si jeho znalostí a zkušeností, které pomáhají mi k rozšíření znalostí a také v růstu v tomhle jedinečném, odborníky uznávaném, obchodu.

Za druhé: nemám tolik času tu s Vámi diskutovat, pač momentální stav mého podnikání není tak velký jako u SP. Ještě se mám co učit, ale mám skvělé mentory, kteří jako první v ČR dosáhli smaragdové úrovně a mají úžasný životní styl, takže vím, že to bude prostě masakr. Nejvíce se těším na to, jak budu posílat půlky pohledůů :-) Seznam adeptů je :-)

Za třetí: je moc hodin, jdu si raděj číst
drkvetinky
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka