Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lubyk 25. 9. 2008 09:31

Čau,

příklad: jste na managerské pozici v zaměstnání a máte na starosti jedno oddělení. Svoje oddělení proškolujete, motivujete, trávíte s nimi spoustu času,... Toto oddělení dosáhne velkého úspěchu. Korporace vypíše odměny, ale vám z nich nedá nic, aby to bylo fér a vy jste nevydělával na aktivitě svých podřízených. To je ale blbost co.
(ve skutečnosti zaměstnanci dostanou plat a osobní ohodnocení, a protože korporace ví, že bez leadershipu managera by to nešlo, tak jemu podle tabulek taky bonusy vyplatí)

Neboli, každý dostane tolik, kolik si zaslouží, a ten, co se zaslouží o zisky na vyšší úrovni, tak dostane víc.
(btw. jak tak koukám, tak jsem zaměstnání trochu idealizoval, ale zkusme věřit, že by to v zaměstnání takhle fér bylo)

Když už jsme u toho. Není to náhodou tak, že všichni zaměstnanci dělají na majitele (neboli pilota letadla :) )? Abych pravdu řekl, tak námitku: já přece nebudu dělat na ty nade mnou, jsem slyšel vždy od zaměstnanců.

Mějte se

Lubyk
Lubyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lubyk 25. 9. 2008 09:34

Čau,

ještě dotaz na Marvetina. Dala vám korporace vždy tolik, kolik garantovala v marketingovém plánu?
Nebo vám někdy řekli: máte sice nárok na 6%, ale potřebujem uživit ty nad váma, tak dostanete 3%.

Amway vždy platí z toho navíc, ne z peněz pro vás.

Mějte se

Lubyk
Lubyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 25. 9. 2008 10:57

SP píše:K prodeji pod cenou: osobne neznam zadnou jednadvacitku, ktera by to delala. Proc taky?

Proc taky? Marketingový plán znáte, tak stačí přemýšlet. Já takovou jednadvacítku znal. Bylo to v dobách, kdy už jsme měli vrchol podnikání za sebou (už jsme dělali 0 bodů), ale do komunity jsme ještě docházeli. Bylo to pár dní před koncem měsíce, tomu člověku chyběli nějaké body do 10000. Prodával tedy ostatní výrobky s 18% slevou jiným distributorům a bylo to výhodné na obě strany. Ten prodávající na na tom nemohl prodělat, protože 18% už byl. My nuláci jsme na tom vydělali, protože jsme měli zboží podstatně levněji. A firma Amway na tom také vydělala, protože prodala zboží, které by jinak neprodala. Tomu člověku se to podařilo, na příštím sezení dostal 21% odznáček.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 25. 9. 2008 11:14

SP píše:Verte tomu nebo ne, ale 200b osobne trva nekomu, kdo ma uz vytvorenou klientelu 10 dobrych zakazniku, treba taky 20 minut, nez je obvola.

Hezká pohádka, vy jste snad z jiného světa. MLM výrobky (Amway nevyjímaje) se potenciálním zákazníkům jeví předražené. A můžete zdůrazňovat "výhody" výrobků jak chcete. Někteř si koupí od Vás něco ze soucitu a až jim příště zavoláte, tak ti upřímnější řeknou, že jednou stačilo, ti méně upřímní se vymluví, že ještě výrobek nespotřebovali. Ti, které jste pozitivně naladili a ukecali je, vás po vystřízlivění druhý den proklínat a pak se vám obloukem vyhýbat. A možná jen malá hrstka zákazníků se bude jednou za dlouhou dobu vracet a objedná si další výrobek, s nímž bude hospodařit jako se šafránem. A hlavně, společensky se zcela znemožníte.

Všimněte si, že v MLM se prodávají věci, které lidé moc nechtějí. Ano, lidé potřebují uklízet, prát, čistit si zuby, ale rozhodně to má málokdo jako kokoníčka, každý se snaží na těchto činnostech co možná nejvíce ušetřit.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 25. 9. 2008 11:38

SP píše:
marvertin píše:Už jsme si zde dříve vysvětlili, že pro průměrného distributora je střední doba mezi dvěma úspěšně zasponzorovanými distributory 40 let. Jinými slovy, pokud žijete 80 let, máte statistické "právo" dvakrát za celý život někoho zasponzorovat. Pokud jsem za několi málo měsíců měl celkem patnáct lidí, tak jsem sakra úspěšný a nadprůměrný distributor. Nebo ne? Zkuste trochu zauvažovat, kolik je mezi vámi distributorů, kteří nikdy nikoho neměli a kteří neudělali ani 3%. A z těch vy žijete.

Mily pane, nezkousejte manipulovat ctenarem. NIC TAKOVEHO JSTE TU NIKDY NEVVYSVETLIL! NAOPAK, BYLO VAM ZDE DOKAZANO, ZE VAS VYPOCET POSTRADA JAKOUKOLI LOGIKU!

A já jsem si myslel, že jste to už konečně pochopil. :-| Tak to zkusíme znovu. Vezměme si jako příklad jaderný reaktor. V jaderném reaktoru na jeden rozpad atomu musí v průměru vzniknout právě jeden aktivní neutron (to je neutron, který způsobí řetězovou reakci). Pokud to bude méně, tak se reaktor zastaví, pokud to bude i jen nepatrně více, tak reaktor bouchne! Awmay ani nezanikla, ani nebouchla, takže z jednoho distributora musí v průměru vypadnout právě jeden distributor.

Jiný příklad. Mějme zánět, v něm se dělením množí bakterie. Pokud se zánět ani nehojí, ani nerozšířuje, tak každá bakterie musí v průměru vyprodukovat právě jednu bakterii, jen tak zůstane počet bakterií zachován. A mohl bych dávat příklady z libovolných oborů, schéma je vždy stejné, jen si tam dosaďte neutron, bakterie, komár, distributor a já nevím co ještě.

Prostě v průměru z jednoho distributora musí vypadnout právě jeden nový distributor. A pokud je průměrný věk 80 let, tak se tak v průměru stane jednou za 80 let. Protože jsem však připustil, že by v průměru mohl být distributor nasponzorován dvakrát, vychází doba na 40 let a to jsem hodně přimhouřil obě oči.

Pane SP, z mnoha Vašich příspěvků (ne ze všech) na mě děláte dojem inteligentního člověka, jak je tedy možné, že toto nechápete, to Vám tak zatemnili mozek? Zkuste se na to podívat nezaujatě. ... Už to konečně chápete?
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 14:29

marvertin píše:Marketingový plán znáte, tak stačí přemýšlet. Já takovou jednadvacítku znal. Bylo to v dobách, kdy už jsme měli vrchol podnikání za sebou (už jsme dělali 0 bodů), ale do komunity jsme ještě docházeli. Bylo to pár dní před koncem měsíce, tomu člověku chyběli nějaké body do 10000. Prodával tedy ostatní výrobky s 18% slevou jiným distributorům a bylo to výhodné na obě strany. Ten prodávající na na tom nemohl prodělat, protože 18% už byl. My nuláci jsme na tom vydělali, protože jsme měli zboží podstatně levněji. A firma Amway na tom také vydělala, protože prodala zboží, které by jinak neprodala. Tomu člověku se to podařilo, na příštím sezení dostal 21% odznáček.

Tak v tom pripade doufam, ze tento idiot (zadne jine vystiznejsi oznaceni me nenapada) neni jiz distributorem. On v podstate zneuzil sve distributory k dosazeni neceho, na co nemel podle marketingoveho planu narok, misto toho, aby svuj uspech postavil na uspechu lidi ve sve organizaci a jim pomohl. Predpokladam, ze nakonec to "odnesl" on i oni. Silne pochybuji, ze skupina s timto pristupem k praci jeste existuje.
Ale aspon tu mame dalsi priklad toho, proc nekteri neuspeli. Proste a jednoduse nejsou ochotni pracovat, tak radeji hledaji "zkratky". Misto toho, aby se zamerili na vybudovani stabilniho businessu, tak uprednostni kratkodobe cile. Proste a jednoduse - ucel sveti prostredky. Opet je to ukazka toho, ze chyba neni ve firme Amway nebo v marketingovem planu, ale jen a pouze v chovani toho konkretniho distributora.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 14:30

marvertin píše:Hezká pohádka, vy jste snad z jiného světa.
Blablablablablablablablablablabla...

Mily pane, te "pohadce" se rika 12tileta osobni zkusenost. Ze jsem tak smely, co opravnuje Vas k posouzeni toho, jak je dnes zbozi prodejne? Sam jste priznal, ze jste zbozi neprodaval, a nyni se tu snazite vsechny ostatni poucovat o tom, jak je prodej zbozi "tezky". Jiste, z gauce u televize toho moc neprodate... Takze pokud uz bychom se meli bavit o tom, kdo se tu spolecensky znemoznuje, pak se obavam, ze jste to prave a jen Vy. A jen tak mimochodem - patrne jste prehledl, ze jsem uvazoval i priklad, kdy to bude trvat cely den. Take pohadka? Mozna pro nekoho, kdo to nikdy nezkusil. Pro Vas je pohadka vsechno, co Vy jste nebyl schopen ci ochoten udelat.

Pisete, ze se kazdy snazi na cinnostech jako je uklizeni setrit. To je mozne, ale zapomnel jste dodat, ze take dost lidi uprednostnuje kvalitu pred suntem. Nemusite mit prani jako kokonicka ;-] , ale pokud Vam po vyprani v jakemsi suntu zustane pradlo spinave a Vy ho musite vyprat znovu, pak se domnivam, ze vetsina lidi da prednost jednomu vyprani v kvalitnim prasku. To same se tyka stalosti barev atd. atd.
Nejak jsem si nevsiml, ze by se v MLM prodavaly veci, ktere lide moc nechteji. Amway dela dnes obrat 7,1 miliardy USD. V oboru primeho prodeje jako takoveho se toci pres 100 miliard USD a kazdym rokem obraty rostou, coz by nebylo mozne, kdyby o zbozi nabizene temito firmami lide nechteli. Opet staci se trochu vzdelat a zjistit si informace. Vim, ze to da nejakou praci, ale jinak tu vazne budete vypadat hloupe.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 14:30

marvertin píše:A já jsem si myslel, že jste to už konečně pochopil. :-| Tak to zkusíme znovu. Vezměme si jako příklad jaderný reaktor. blablablablablabla...

bakterie blablablablablabla...

Pane SP, z mnoha Vašich příspěvků (ne ze všech) na mě děláte dojem inteligentního člověka, jak je tedy možné, že toto nechápete, to Vám tak zatemnili mozek? Zkuste se na to podívat nezaujatě. ... Už to konečně chápete?

Dekuji za poklonu. Bohuzel nemohu totez rici i ja o Vas.

Ja se Vas zeptam strucne: CO TO MELETE? :shock: :roll: :oboze

I kdybych uvazoval skupinu distributoru jako celek (coz samozrejme nema vliv na Vas uspech), tak ta z dlouhodobeho hlediska roste. To jen tak mimochodem. To, ze neroste stejne rychle jako populace, neni na zavadu a take to neznamena, ze by stagnovala (jako Vase priklady s jadernym reaktorem ci bakteriemi). Oba tyto priklady jsou naprosto zcestne, protoze se jedna o umele rizene procesy, kterymi primo urcujete, jak se bude proces vyvijet. V jednom pripade zasouvate do reaktoru tyce s borem, ve druhem pripade muzete treba podavat antibiotika, abyste rozsirovani zanetu zastavil, pripadne ho uplne zlikvidoval. Zadne takove procesy v Amway nejsou. Vam konkretne nikdo neurcuje, jak moc "muzete" byt uspesny. Neni tu nikdo, kdo by Vam v jakemkoli okamziku zakazoval sponzorovat lidi do sirky nebo do hloubky.

Jak konkretne Vy budete uspesny, zalezi jen a pouze na Vas. Pokud dokazete zajistit, aby novi lide vydelavali penize hned od zacatku (viz prodej, ktery jste Vy nedelal), pak si je dokazete dlouhodobe udrzet a Vase skupina poroste - a to i kdyby celkovy pocet distributoru v ostatnich skupinach poklesl. Pokud to nedokazete, muze se Vase konkretni skupina rozpadnout i kdyby pocet vsech distributoru Amway vzrostl o 1000%. Chapete? Vas uspech neni "rizen" chovanim celku. Je to presne naopak: Uspech celku je rizen chovanim Vasi (a dalsich) skupin. Vy a Vase skupina jste pricinou, nikoli dusledkem!

Kdyz to vztahnu napr. na Vas priklad s bakteriemi: i kdyby byl pocet bakterii konstantni, neznamena to, ze kazda jednotliva bakterie produkuje jednu dalsi a sama zanikne. Nektere mohou vyprodukovat 0 a jine treba 1000. Chapete? Te uspesnejsi bakterii muze byt ukradene, jestli ostatni line bakterie neprodukuji nic. Ona vyprodukovala 1000 a na tom nic nezmeni ani prumer. Naopak, ona svou tisicovkou prispiva k tomu, ze prumer bude vyssi nez kdyby tam ta bakterie nebyla. A stejna analogie plati i pro distributory Amway. Proste Vas uspech je dan Vasi aktivitou. A at to lidem kolem Vas jde lepe nebo hure, Vas uspech se odviji od Vasi aktivity.

Cele nedorozumeni mezi nami se da shrnout do jedne vety: Vy patrite mezi lidi, kteri si mysli, ze jejich osud je urcovan okolnostmi, a ja zase patrim k tem, kteri si jsou vedomi toho, ze my jsme ti, kteri maji moc ty okolnosti ovlivnit.
Napr. Vy si myslite, ze prodej zbozi Amway je neco tezkeho - a proto jste ho nikdy nezkusil - nechal jste okolnosti, aby Vami zmitaly. Ja jsem si prodej vyzkousel, zacal me bavit a vydelava mi penize, a hlavne jsem zjistil, ze to nic tezkeho neni. Bal jsem se? Jisteze. Nikdy predtim jsem nic neprodal, tak je vcelku prirozene, ze jsem se bal. Ale udelal jsem to. A jen diky tomu, ze jsem to udelal, jsem prisel na to, ze prodej vyrobku Amway neni nic tezkeho! Kdybych to nikdy nezkusil - jako Vy - tak bychom si ted mozna notovali a navzajem se tu utesovali, jak za nas neuspech mohou ostatni nebo nejaka vyssi moc. Takhle si musite na notovani a utesovani najit nekoho jineho. :D :-P

Vy povazujete za nemozne se dostat na 21% a proto vsude rozhlasujete, ze je to o stesti. Pominme to, ze jako nekdo, kdo nikdy 21% neudelal, nemate pravo posuzovat, co je k tomu potreba. Vsichni, kdo 21% udelali, vi, co to obnasi, a take vi, ze to neni o stesti, ale o praci. Opet - Vase predstava je, ze uspech vsech na 21% je urcen stestim (okolnostmi), my vime, ze nas uspech byl dan predevsim praci, kterou jsme odvedli (tj. my jsme byli ti, kdo meli primy vliv na svuj uspech).
Vy jste se zalekl toho, jaky nazor ma Vase okoli na Amway. Ja jsem mel stejne okoli jako kdokoli jiny. Ale narozdil od Vas me to neodradilo a nakonec ja jsem byl ten, diky komu moje okoli na Amway zmenilo nazor. Resp. jak jsme nakonec zjistili, jen pochopili, ze to, co meli, nebyl nazor na Amway, ale na nejakeho tzv. distributora, ktery dnes uz mozna ani neni distributorem (mozna za jste to byl Vy nebo nekdo Vam podobny? :-P)

A na zaver Vas durazne zadam: nemanipulujte ctenarem! Ja jsem nikde ani naznakem nedal najevo, ze bych s Vasimi potrhlymi teoriemi souhlasil. Takze si vyprosuji ten styl: "a ja uz myslel, ze jste to pochopil". Naopak, byl jste to Vy, kdo z diskuze zbabele zmizel a na mych argumentech jste nedokazal najit nic, co by se dalo zpochybnit. A nyni zaplacavate tuto jinak kvalitni diskuzi stejnymi slinty, ze kterych je myslicimu cloveku na zvraceni a ktere Vam jiz nekolikrat predtim byly vyvraceny.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 14:35

Mam dotaz na ostatni ctenare. Je to jen muj pocit nebo Vam take pripadaji marvertinovy prispevky na intelektualni urovni 10ti leteho ditete, ktere se snazi pred ostatnimi ospravedlnit, proc neco nedokazalo nebo neudelalo?
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Matik 25. 9. 2008 14:38

Není to jen Váš pocit. Já si myslím totéž. Vyřiďte prosím Vás Romanovi Hassmannovi, ať už se přizná, že tu ty příspěvky od marvertina píše sám, přičemž nejvíce jsem se zasmál tomuto:
Marvertin píše:

Jak jsem již psal, měl jsem v době své nejlepší slávy asi 15 lidí, takže jsem si "předsponzoroval" na 600 let dobředu. Ale kdo myslíte, že byl ve skupině nějak moc aktivní? Skoro nikdo! A tito lidé můj úspěch museli vykompenzovat. Abych si já mohl zasponzorovat 15 lidí, musí se těch 12, kteří byli vespod smířit s tím, že nikoho nenasponzorují. TAK JE TO! Někdo má větší štěsti (SP), někdo menší (já) a někdo ho nemá vůbec (například nešťastníci, jenž jsem nasponzoroval)
Naposledy upravil Matik dne 25. 9. 2008 15:05, celkově upraveno 1
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 14:52

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tak takhle jsem se uz dlouho nenasmal!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nevim, chvili jsem koketoval s myslenkou, ze marvertin je opravdu distributor, ktery se snazi uvadenim naprostych nesmyslu zesmesnovat odpurce, ale popravde, ted uz zacinam mit pocit, ze on snad ty sve blaboly mysli vazne. Kazdopadne mi spadl kamen ze srdce, uz jsem si zacinal myslet, ze snad mluvim tatarsky, ze mi marvertin nerozumi.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 15:03

No a aby rec nestala, uz jste videli novy (rijnovy) Amagram? Jsou v nem oceneni novi cesti Diamanti.
A mozna si i vzpomenete na to, jak jsem pred casem rikal, ze v rijnovem Amagramu budete moci najit i par s inicialami AL & DF, kteri se kvalifikovali zaroven na Platinoveho a Rubinoveho VPA. Tak ted uz si je muzete prohlednout i na obrazku. :D
A i kdyz marvertin by nas nejradeji presvedcil, ze je strasne nepravdepodobne toho dosahnout, verite, ze temto lidem je nejaky marvertin ukradeny? Oni si to naplanovali a proste to udelali.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 15:03

Mimochodem, jen aby rec nestala, zaslechl jsem cosi o tom, ze pry uz jsou na svete prvni distributori, kteri se kvalifikovali na uroven 70FAA. Na ceskem trhu je za prvni dosazeni teto urovne odmena 101.600.000Kc. :shock: :shock: :shock:
V Nemecku jsou pry novi kvalifikovani na uroven 50FAA. No a v Australii jsou pry zase pro zmenu novi Founders Crown Ambassadors. (Na to, abych vycislil nove diamanty po celem svete se mi uz jaksi zaplatpanbuh nedostava sil.)
Zatim nic z toho sice nemam oficialne potvrzene, ale jak uz jsem nekolikrat rikal - me zdroje se obvykle nemyli. Proste a jednoduse, Amway business funguje skvele a funguje jak v zahranici, tak v CR.
Naposledy upravil SP dne 25. 9. 2008 15:13, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 25. 9. 2008 15:08

Tak já se tedy přiznávám, příspěvky píši já osobně.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 25. 9. 2008 15:08

marvertin: Tim bych se radeji nechlubil. Tim hur pro vas. (tedy jestli jste tim nemyslel to, ze jste Roman Hassmann - v tom pripade: ahoj Romane :-) )
SP
Dočasný BAN

Předchozí stránkaDalší stránka