Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 6. 10. 2008 16:01

4honza píše:SP: Jedine, co je na tom, vasem odkazu zajimave, ze roky predtim se SA8 umistil na 14. a 17. miste v testech.

Jo, vidite, dobry pokus. :tleskani Zajimave ovsem je nasledujici: Consumer Reports pouziva k vyhodnoceni male grafy a cerveno-cerna-bile kolecka. Plne cervene kolecko znaci vyborny, a pak to pokracuje pres pul cerveneho, bile, pul cerneho a plne cerne kolecko (nejhorsi).
A kdyz se podivate na hodnoceni SA8, zjistite, ze je hodnocen jednim cervenym (Cleaning), a dvema zpoloviny cervenymi kolecky v kategoriich Brightening a Color Transfer.
A proc to vse vykladam? Duvod je jednoduchy: v testu provedenem v roce 2004 se tento prasek umistil ZA praskem, ktery mel stejne hodnocenou praci ucinnost a color transfer, ale v kategorii brightening mel jedno plne CERNE kolecko. Zajimave... Vzhledem k tomu, ze SA8 v tomto testu skoncil o trosicku nize (ale temer na stejne urovni), mam duvod se domnivat, ze v zaverecnem poradi nebyl zohlednen vliv na zjasneni (brightening). A skutecne, kdyz se podivate do textu, pise se tam, ze brightening melo prirazeno podstatne nizsi vahu v konecnem hodnoceni. Takze, k cemu vlastne doslo a jak je mozne, ze pres vynikajici hodnoceni v praci ucinnosti skoncil v tomto testu SA8 az na 14. miste? Vysvetleni je jednoduche. Vysledne hodnoceni se da upravit tim, ze se dilcim vysledkum priradi jina vaha. Tim, ze autori testu priradili praci ucinnosti podstatne vyssi vahovy koeficient, doslo k tomu, ze i male rozdily v praci ucinnosti mely obrovsky vliv na konecne poradi. A naopak obrovske rozdily v dalsi kategorii se tim "vyrovnaly". Nastesti, jak je poznamenano v testu, autori si jsou toho vedomi a proto jsou v testu publikovany i dilci vysledky, takze pozorny ctenar si dokaze udelat obrazek sam.

Toto ovsem neplati u testu, o kterem je rec v tom clanku, na ktery jsem Vam dal odkaz. V tomto testu totiz ziskal SA8 tri cervena kolecka - tedy nejvyssi hodnoceni, ktere ziskat mohl. A byl jedinym praskem v testu, ktery je ziskal. Takze jakakoli manipulace s daty jiz neni mozna - pokud ziskate nejlepsi vysledky ve vsech dilcich testech, tezko Vas nekdo muze predbehnout, i kdybyste si hrali s vahovymi koeficienty. :D :D :D

Tyto informace jste Vy ovsem zase nemel k dispozici, takze se mylne domnivate, ze jste se svou poznamkou byl vtipny. Ale nezoufejte, par nohsledu Vam urcite zatleska. :lol:

4honza píše:A pred dvema lety jednou vyhral, takze predtim zase tak skvely nebyl, ale pote se zlepsil, ale od te doby ho mohla konkurence opet predehnat.

Jiste, mohla ho konkurence predehnat. Vzdyt ziskal "jen" 99 bodu ze 100. :D :D :D :tleskani :tleskani :tleskani GOOD JOKE!!!!!
Naposledy upravil SP dne 6. 10. 2008 16:44, celkově upraveno 2
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod 4honza 6. 10. 2008 16:15

SP píše:Takze timto chcete zesmesnit distributory? Podvrzenymi videi? Takto spise zesmesnujete odpurce, protoze ukazujete, kam jsou schopni zajit. Kdyz uz nemaji argumenty, tak si je jednoduse "vytvori"

Vidim, ze jste se neosvedcil nejenom v "argumentaci", ale i smysl pro humor chybi. Kazdy, kdo umi anglicky asi hned pochopi, ze se nejedna o realnou skrytou kameru, ale ze se jedna o satiru, parodii. Zvlast kdyz tam ten falesny zajemce o podnikani podepisuje "I will now be property of Amway/Quixtar". Ve firmach, kde jsem pracoval, vzdy kdyz se objevila nejaka takova parodie o firme na Internetu, nekolikrat to obehlo emailem uvnitr firmy a vetsine se to libilo :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 6. 10. 2008 16:20

Hmmm, libilo se to i majitelum? Ja vim, ze zamestnancum je to jedno - z ciziho krev netece. Ale zeptejte se majitelu tech firem, co tomu rikali. Ja sice nejsem majitelem Amway, ale mam svuj obchod zalozeny na spolupraci s nimi. A video, ktere se snazi zesmesnit praci druhych zpusobem, jakym to cini ti šašci, za vtipne rozhodne nepovazuji.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 6. 10. 2008 18:45

Padlo tu několik vět,jak která skupina funguje atd.. no a musim dat za pravdu 2 přizpívajicím marvertinovy a jeste jednomu nick si tedka už nepamatuju,ale u me se dělo něco podobného naslibovali hory doly a vy dva jako kdyby ste mi mluvili s duse :-D uplně stejna slova co říkali vám co říkali mě.. :-[ :D

SP: ty 3 videa jak jsi sem daval tak to prvni s rozpustnosti prac.prášku v tom nevidim poctatu.Přeci neperu pradlo tak,že nasipu prásek do klidny vody? pracka se toci voda tam cirkuluje.. takže v tom videu nevidim pointu :-[ druhý video to jsem něajk nepochopila zabalim prasek do ,,rucniku,,nebo co to bylo ..a úosledni s předpiracim sprejem to je pravda to mám ozkoušeny vlastni rukou opravdu to funguje s tou žvíkačkou .. :shock: ;-) :tleskani a posledni věc na sp mohl by jsi psat odpovědi trosku kratsi kdo to má číst :mrgreen: se opravdu chystas napsat knizku? :-l :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 6. 10. 2008 19:39

bezbarvaponozka píše:Padlo tu několik vět,jak která skupina funguje atd.. no a musim dat za pravdu 2 přizpívajicím marvertinovy a jeste jednomu nick si tedka už nepamatuju,ale u me se dělo něco podobného naslibovali hory doly a vy dva jako kdyby ste mi mluvili s duse :-D uplně stejna slova co říkali vám co říkali mě.. :-[ :D

On je nekdy trochu rozdil v tom, co lide rikaji a co ta druha strana slysi. I v teto diskuzi uz se to stalo nekolikrat - napr. nekde jsem uvedl, ze kdyz si vytvorite skupinku nekolika dobrych zakazniku, muzete mit 200b za 20 minut prace. Jenze hned nato jsem byl osocen z toho, ze slibuji bezpracne penize. Dotycny totiz prehledl onu podminku "kdyz si vytvorite skupinku nekolika dobrych zakazniku". A to se jednalo o psany projev. Kdyz se jedna o ustni projev, byva situace mnohdy horsi. Nechci tim omlouvat spatne distributory, ale druha strana by si mela uvedomit, ze chyba muze byt na obou stranach a ze problem nemusi byt nutne tak cernobily, jak ho tu odpurci maluji.

bezbarvaponozka píše:SP: ty 3 videa jak jsi sem daval tak to prvni s rozpustnosti prac.prášku v tom nevidim poctatu.Přeci neperu pradlo tak,že nasipu prásek do klidny vody? pracka se toci voda tam cirkuluje.. takže v tom videu nevidim pointu :-[

Rychlost rozpusteni prasku ma primou souvislost s tim, jak dlouho bude v pracce ucinkovat, ale samozrejme ze pri prani, ktere trva hodinu, par sekund nehraje roli. Klicova je ale prave dobra rozpustnost. Kdyz si ten pokus vyzkousite, zjistite, ze bezne prasky s obsahem zeolitu (ktere slouzi jako nahrazka fosfatu), jsou z velke casti nerozpustne. Mimochodem, o vlivu zeolitu, ktere sedimentuji ve vodnich tocich a mohou na sebe vazat nejruznejsi latky vcetne tezkych kovu, se vedou sahodlouhe diskuze. Ale zpatky k rozpustnosti - nerozpustnost zeolitu s sebou nese riziko usazovani v pracce i na pranem pradle - tam pak mohou zpusobovat alergicke reakce. Mimochodem, prectete si navod na pracku AEG, kde se na strane 80 pise:
"Kdyz na prádle z√stávají bílé zbytky:
• Jedná se o nerozpustné látky, z nichž se skládají moderní prací prostredky. Není to tedy následek nedostatečného máchání. Prádlo vyprašte nebo vykartáčujte. Príště bude možná lepší prádlo obrátit před praním naruby. Zkontrolujte volbu pracího prostředku a případně
používejte prostředky tekuté.
"
Pokud zakaznik pouziva praci prasek SA8, nemusi se niceho takoveho obavat. A to je jen jedna z vyhod.

Roztok takoveho prasku je zakaleny nerozpustenymi zeolity. Naproti tomu, roztok SA8 je ciry a veskere latky se pri machani velice snadno odstrani.

bezbarvaponozka píše:druhý video to jsem něajk nepochopila zabalim prasek do ,,rucniku,,nebo co to bylo

To druhe video je v podstate jina varianta te prvni demonstrace. Opet ukazuje na skvelou rozpustnost prasku SA8.

bezbarvaponozka píše:..a úosledni s předpiracim sprejem to je pravda to mám ozkoušeny vlastni rukou opravdu to funguje s tou žvíkačkou .. :shock: ;-) :tleskani

Jojo, funguje to. :-)

bezbarvaponozka píše:a posledni věc na sp mohl by jsi psat odpovědi trosku kratsi kdo to má číst :mrgreen: se opravdu chystas napsat knizku? :-l :D

Snazim se, ale mam tendenci vse vysvetlovat a tim se prispevky natahnou. Tak se na me proto nezlobte. ;-]
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 6. 10. 2008 20:31

L.KL. píše:Nepletu,patří totiž k sobě.Snahou sponzora je rovněž kromě mojí spotřeby výrobků též moje zapojení na systému tedy knížky,kazety(masterlist),semináře.

Aha, to jste mel napsat hned, ze jste patril do organizace Network21. ;-] Ja tam nepatrim.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 10. 2008 20:43

Dá se jenoznačně určit, kolika kg běžného pracího prášku ( pro srovnání např. Ariel nebo Persil ) se vyrovná 3kg pracího prášku "SA8™ Color Prací prášek na barevné prádlo", nebo to jednoznačně porovnat nelze kvůli specifickému poměru ředění resp. dávkování?

Pokud to určit lze, potom by bylo jednoznačně prokazatelné, v jaké cenové hladině se výrobek ( konkrétně prací prášek ) Amway na trhu pohybuje. ( Vzhledem k obecně zavedenému hodnocení Persilu a Arielu jako High end pracích prášků. )

Pro mě jako neznalého věci by to byla zcela zásadní informace.
MELLO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 20:58

MELLO píše:Dá se jenoznačně určit, kolika kg běžného pracího prášku ( pro srovnání např. Ariel nebo Persil ) se vyrovná 3kg pracího prášku "SA8™ Color Prací prášek na barevné prádlo", nebo to jednoznačně porovnat nelze kvůli specifickému poměru ředění resp. dávkování?

To se dá relativně lehce, podívejte se na dávkování na krabicích, spočtěte počet dávek a cenu dávky. Od mnoha distributorů Amway se toho nedočkáte, protože se jim to nehodí. U dávkování Amway Vám řeknou, že Američané mají moc velké pračky, takže u nás není potřeba dávat takovou dávku, naopak Persil a Ariel má dle nich dávkování podhodnocené, aby prášek lidé kupovali. A když budou počítat srovnání, tak vezmou Ariel a Persil v půlkilovém balení koupeném na horské chatě.
Je SP ochoten říci, kolik nyní stojí jedna dávka Amway prášku pro koncového zákazníka? Uvažujme ale dávkování na krabici.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:04

SP píše:
L.KL. píše:Nepletu,patří totiž k sobě.Snahou sponzora je rovněž kromě mojí spotřeby výrobků též moje zapojení na systému tedy knížky,kazety(masterlist),semináře.

Aha, to jste mel napsat hned, ze jste patril do organizace Network21. ;-] Ja tam nepatrim.

Jo, jo, Network21. "To je neetická organizace, říkali, buďte rádi, že patříte k Švarcovi, je to nejlepší organizace v Evropě", říkali. Co je na Network21 neetického jsem se nedozvěděl, jediné, co jsem z nich vytáhl, bylo, že nutí své ovce sponzorovat strašně moc do hloubky.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:09

Prostě a jednoduše, všechny organizace jsou při určité míře abstrakce naprosto stejné. Obdobně jsou při určité míře abstrakce naprosto stejní všichni distributoři. Samozřejmě, že se distributoři i organizace liší, na světě neexistují dva úplně stejní lidé.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:23

SP píše:
marvertin píše:Jako ostatně skoro všechno, materiály jsou předražené.

Nikde jsem tam neobjevil informaci o tom, ze to byla Vase zkusenost s jednou skupinou lidi a ze je mozne, ze mohou byt jine organizace, kde je tomu jinak. Lez je vedome vyslovena nepravda. A vzhledem k tomu, ze jsem Vas na Vas styl zobecnovat jiz nespocetnekrat upozornoval, vite o tom, ze vyse vyslovene zobecneni neni nic jineho nez nepravda. Tudiz lzete!
Je to podobne, jako bych ja rekl, ze vsichni odpurci jsou tupci, protoze jeden odpurce, ktereho znam je tupec. Byla by to vedome vyslovena nepravda, neboli lez. Nebo ne? ;-] :D

No, to jsem si oddechl. Všiměte si, jaká tvrzení dává SP proti sobě:

:-D materiály jsou předražené ---- všichni odpůrci jsou tupci. :tleskani

Moje vyjádření je velmi obecné a nijak nekvantifikované. Aspoň trochu inteligentní čtenář pochopí, že nemohu mít zkušenosti se všemi materiály, ani vy je nemáte, tudíž prohlášením "materiály jsou předražené" nemohu myslet všechny. Dle Vašeho přístupu by prohlášení "Organismy potřebují k životu kyslík" také lží, protože exisují sirovodíkové bakterie a řečník o nich věděl. Vždyť je to absurdní.

No, uzavřeme to. Nejsem lhář, Vy pouze tuto myšlenku podsouváte čtenářům, aby nevěřili mým příspěvkům a to je dost podlé.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:25

Vypadá to, že fórum opět dostalo úroveň. A to včetně příspěvků Petra1968. Začínám souhlasit, že je to takový kolorit.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 10. 2008 21:26

Já teda nevím, ale Ariel a Persil používáme doma běžně a při doporučeném dávkování výrobcem jsme doposud nezaznamenali problémy s vypraným prádlem, tak jak to vlastně je?
MELLO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:32

Diskutujeme už dost dlouho, tak bychom měli asi dát odpovědět na základní otázku.

Má smysl podnikat s Amway?

Až na výjimky se shodujeme, že NE. A proč?

- Amway má špatné jméno.
- Amway výrobky jsou drahé a špatně se prodávají.
- Je obtížné sehat distributory do systému.
- Úspěch závisí ve velé míře na štěstí, pravděpodobnost úspěchu je malá.
- Malý zisk za obrovské množství práce.
- Nepracujeme na sebe, ale své upline.
- Amway organizace mají některé znaky sekty.
- Distributor přijde o své přátele.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 6. 10. 2008 21:34

MELLO píše:Já teda nevím, ale Ariel a Persil používáme doma běžně a při doporučeném dávkování výrobcem jsme doposud nezaznamenali problémy s vypraným prádlem, tak jak to vlastně je?

Je to skutečně tak, ale emveják bude tvrdit opak. :-))
marvertin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka