Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 10. 2008 16:56

8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 17:03

Výborně. To byla reakce na to, jak jste se oháněl kapacitami. A nic to nemění na tom, že nátlakový prodej nemám rád. Jenže ono nejde si vaše zboží včetně cen prohlédnout, pak třeba v seznamu najít donašeče z okrsku a věc vyzkoušet. Neochota ke srovnání mou nedůvěru těžko prolomí.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 17:15

Já si schválně něco objednám, což lze udělat tak, že vyplním formulář a on se mi nějaký okrskář ozve (píšou to tam). Pak udělám test.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 18:10

caprighia píše:Výborně. To byla reakce na to, jak jste se oháněl kapacitami. A nic to nemění na tom, že nátlakový prodej nemám rád. Jenže ono nejde si vaše zboží včetně cen prohlédnout, pak třeba v seznamu najít donašeče z okrsku a věc vyzkoušet. Neochota ke srovnání mou nedůvěru těžko prolomí.

To neni neochota ke srovnani. Sam jste psal, ze "kdybych opravdu nechtěl jít pro prášek do marketu neb drogerky, objednám na netu a je to taky až u nosu. A bez zbytečné tlupy roznašečů, které je nutno živit."
Takze Vam chci usnadnit rozhodovani. Ja se totiz mezi ty individua a roznasece pocitam take.
No, a abych byl uprimny, je v tom take trochu moje lenost. Ja uz mam svuj okruh zakazniku vytvoreny a obrat, ktery s nimi delam, mi staci. A kdyz si mam vybrat, zda svuj cas investuji do nekoho, kdo nechce zivit tlupu roznasecu a nebo do nekoho, kdo ma skutecny zajem o nase zbozi a nebo do nekoho, kdo si chce vybudovat svuj vlastni obchod, pak volim z poslednich 2 moznosti. Ale kdyz na tom trvate, poslete mi SZ s kontaktem (mesto) a ja se Vam rozhlednu po sve organizaci, zda tam je nekdo, kdo bude ochotny Vam nas prasek obstarat.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 18:23

Obstarám si jej sám. Upřímně zatím prášky střídám a tak nejsem zatížený značkou. Bez ohledu na můj postoj k tomuto způsobu prodeje (ono ani tak nejde o ten donos domů a osobní kontakt, jako spíš princip sítě vlákna a podvlákna atd, což chápu že je můj osobní problém) Prostě mě to opravdu zajímá, jak ten výrobek funguje, právě proto nechci podlehnout ani Vaší vlastním zájmem vedené pro-kampani ani odpůrcům. Já jsem fakt zvědav.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jouda.II 7. 10. 2008 18:24

ObrázekObrázek
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 18:32

caprighia píše:Obstarám si jej sám. Upřímně zatím prášky střídám a tak nejsem zatížený značkou. Bez ohledu na můj postoj k tomuto způsobu prodeje (ono ani tak nejde o ten donos domů a osobní kontakt, jako spíš princip sítě vlákna a podvlákna atd, což chápu že je můj osobní problém) Prostě mě to opravdu zajímá, jak ten výrobek funguje, právě proto nechci podlehnout ani Vaší vlastním zájmem vedené pro-kampani ani odpůrcům. Já jsem fakt zvědav.

OK. Jak je libo. V tom pripade preji spokojeny nakup. Kdyz budete mit dalsi otazky, klidne je sem napiste.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 18:41

Ok.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 10. 2008 20:43

SP píše:Dodnes se v tomto businessu kvalifikovalo pres 4000 Diamantu a vyssich. A kdokoli z nas muze take. Staci vytvorit skupinu 6 lidi na 21% a kvalifikaci udrzet 1/2 roku. Ze to neni mozne? Ale je - a dukazy jsme si take uvedli. Zalezi na Vas.

Stalo se tak mnohokrát, takže to možné je, opravdu se může stát kdokoli diamantem, ale z principu se nemohou stát diamenty všichni, ani kdyby se rozkrájeli. A že záleží na Vás? No to se povedlo! :tleskani :-D :tleskani :-D :tleskani.

Záleží na tom, kolik přesvědčím lidí, aby vstoupili a něco dělali a kolik oni přesvědčí lidí, aby něco dělali atd. A až Vám známí dojdou, tak záleží na tom, co máte, a pokud nemáte skupinu, nebo ji sice máte, ale oni nic nedělají, tak máte prostě smůlu. Jo, jo, je to tak. Pokud mezi Vašimi známými jsou 3 potenciální emvejáci, tak budete smaragd, pokud je jich tam šest, budete diamant a tak dále. A to můžete mluvit o štěstí, že Vám ho nikdo zatím nenasponzoroval. A pokud nikdo schopný mezi Bašimi známými není, skončíte tak rychle, jak jste začali.
Ze začátku jste nadšení, to je skvělej byznys, přemýšlíte, kdo by to tak mohl dělat, těšíte se, jak jim podnikání představíte a dozvíte se: "To jsem dělal před rokem a praštil jsem s tím, stojí to za h...."No ty se úplně zblázil, do čeho to lezeš! Je to zajímavý, ale pro mě to není. A kolik vyděláváš ty? Jo, ty začínáš, tak ukaž, že to funguje a pak přijď. No já to tušil, že to bude Amway, otravuje s tím furt kolegyně už dva roky a furt nic nevydělává. No tak já to zkusím nabýtnout svým třem kolegům v práci, ale když nebudou chtít, tak se na to vykašlu, nikoho nahánět nebudu." Možná někoho nakonec přece ukecáte: "No, že seš to ty, nenechám tě přece ve štychu, ale já myslím, že je to blbost." Nejspíš bude generovat malý obrat a na konci roku a nebude mít nic. Někdo holt ty správné lidi ve svém seznamu má, někdo ne a to neovlivníte. Přeci už víte, že v průměru nasponzorujete aktivního distributora jednou za 40 let.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 22:18

marvertin píše:Stalo se tak mnohokrát, takže to možné je, opravdu se může stát kdokoli diamantem, ale z principu se nemohou stát diamenty všichni, ani kdyby se rozkrájeli.

Neni nutno se krajet, neni nutno ani predpokladat, ze vsichni v jednom okamziku budeme uspesni majitele McDonaldu ci uspesni majitele softwarovych firem. Kdo by delal jine profese, ze? Je snad na softwarovem prumyslu spatne to, ze ne vsichni v nem uspeli a uspeji? A take neni nutne predpokladat, ze vsichni distributori budou Diamanti. Marvertin zije ve svete cisel, poctu a statistiky. A i kdyz nicemu z toho poradne nerozumi (viz jeho pouzivani prumeru tam, kde nema zadnou vypovidaci schopnost), tak se aspon snazi, aby to vypadalo, ze ano. A tak potom zapomina, ze nezije ve svete robotu, kteri by plnili prikazy na zaklade nejakeho programu, ale ze zije v realnem svete, kde kazdy mame jine ambice, jine cile, jine hodnoty a ze nikdy nenastane stav, ze by vsichni lide na Zemi v jednom okamziku byli ochotni udelat to, co je potreba na Diamanta. No, kdyz tak o tom premyslim, i nekteri roboti mohou mit v pameti virus, takze ten program nemuseji vykonat. Takze i marvertin ma ve svete robotu ekvivalent. :D :D :D A to je take duvod, proc v Amway je zatim "jen" 3.5 milionu lidi a je tu obrovsky potencial. A kdyz Vy budete dobri, muzete mit obrovsky business. Stejne jako ten byvaly prodavac piva, ktery je na tomto videu:
Naposledy upravil SP dne 7. 10. 2008 22:56, celkově upraveno 2
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 22:21

marvertin píše:A že záleží na Vás? No to se povedlo! Záleží na tom, kolik přesvědčím lidí, aby vstoupili a něco dělali a kolik oni přesvědčí lidí, aby něco dělali atd.

Takze kdyz to vsechno shrneme, tak zalezi na Vas, jak budete aktivni. Dekuji, ze mi davate konecne za pravdu.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 22:22

marvertin píše:A až Vám známí dojdou, tak záleží na tom, co máte, a pokud nemáte skupinu, nebo ji sice máte, ale oni nic nedělají, tak máte prostě smůlu.

Nebo se proste a jednoduse nebudete zavirat v jeskyni a poustevnicit a tak, jako jste se seznamili s temi lidmi, ktere jste meli na seznamu, pujdete a seznamite se s dalsimi. :D ;-] Clovek za cely svuj zivot potka obrovske mnozstvi lidi. A jen na Vas, zda jim tu prilezitost nabidnete nebo ne.

marvertin píše:Jo, jo, je to tak. Pokud mezi Vašimi známými jsou 3 potenciální emvejáci, tak budete smaragd, pokud je jich tam šest, budete diamant a tak dále. A to můžete mluvit o štěstí, že Vám ho nikdo zatím nenasponzoroval. A pokud nikdo schopný mezi Bašimi známými není, skončíte tak rychle, jak jste začali.

Opakujete se, tedy se budu opakovat i ja: nebo se proste a jednoduse nebudete zavirat v jeskyni a poustevnicit a tak, jako jste se seznamili s temi lidmi, ktere jste meli na seznamu, pujdete a seznamite se s dalsimi. :D ;-] Clovek za cely svuj zivot potka obrovske mnozstvi lidi. A jen na Vas, zda jim tu prilezitost nabidnete nebo ne.
Naposledy upravil SP dne 7. 10. 2008 22:47, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 22:23

marvertin píše:Ze začátku jste nadšení, to je skvělej byznys, přemýšlíte, kdo by to tak mohl dělat, těšíte se, jak jim podnikání představíte a dozvíte se: "To jsem dělal před rokem a praštil jsem s tím, stojí to za h.... Blablablablablablabla...

No a pak tam take uslysite: "to vypada zajimave", "kdyz je v tom nulove riziko, tak to vyzkousim", "ty vyrobky znam, kupovali jsme je pred 14 lety a pak jsme ztratili distributora"...
A take mozna narazite na lidi jako jsem byl ja, kteri Vam pred planem sdeli: "jestli je to Amway, tak do toho nejdu" - a pak, kdyz budete umet argumentovat jako to umel muj sponzor, tak se zaregistruji. Budete potkavat i lidi, kteri o Amway nic neslyseli a kteri nejsou zatizeni predsudky. A mezi temi vsemi budete potkavat lidi jako jsou AL & DF, kteri v cervenci udelali Platinu a Rubina zaroven, budete potkavat nove Hassmanny, nove Cizky, kteri udelaji Smaragdy, Diamanty atd.

A budou tam i lidi, kterym se to bude libit a kdyz prijdou domu, tak jim rodice reknou: "Jsi blbej, zes to podepsal, proc ses neprisel poradit." - jako jeden clovek, ktery se tento rok kvalifikoval poprve na uroven Founders Platinum (vstupoval v roce 2002) a ma nyni ve sve skupine Rubina a dokazal svym rodicum, ze si za svym rozhodnutim stoji a ze se jen tak nevzdava. Kdyz se ho dnes zeptate, co tomu rikaji rodice, jen se usmeje a rekne Vam - jsou radi.
Budou tam ale i lide, kterym ukazete plan a ti Vam reknou - cituji: "Ty ****, to je neco, na co jsem cekal. Ja jsem vzdycky chtel pracovat s lidmi." Pak ale mozna budete cekat rok, nez se zaregistruji - presne 14 mesicu. A nakonec si ho v novem Amagramu prohlednete jako noveho Zakladatelskeho safira. :D (viz dalsi Amagram) Ano, i kdyz to tak nekdy bude vypadat, kolem nas nechodi jen sami bezmozci. A pokud budete ukazovat hodne planu, tak na ty sikovne lidi natrefite. Mozna je nebudete znat Vy osobne, ale to je jedno. Nekdo zna nekoho, kdo zna nekoho, kdo zna nekoho schopneho... a Vy muzete mit funkcni skupinu. :D

A proc? Protoze s odchodem marvertina se nezastavila porodnost. Protoze od te doby, co marvertin skoncil, dorostla uplne nova generace a dalsi a dalsi spousty lidi se narodi v budoucnu a tak bude porad koho sponzorovat. :-)
A Vy bud uverite marvertinovi, ktery to dotahl "az" na 6% (nic proti sestkam) nebo uverite mne. Je to na Vas.
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 00:49, celkově upraveno 4
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 22:23

marvertin píše:Možná někoho nakonec přece ukecáte: "No, že seš to ty, nenechám tě přece ve štychu, ale já myslím, že je to blbost." Nejspíš bude generovat malý obrat a na konci roku a nebude mít nic. Někdo holt ty správné lidi ve svém seznamu má, někdo ne a to neovlivníte. Přeci už víte, že v průměru nasponzorujete aktivního distributora jednou za 40 let.

A take si staci uvedomit, ze pres 7 urovni je clovek schopen se dostat k prakticky kazdemu cloveku na planete. Takze seznam mame vsichni obrovsky, i kdyz o tom zatim treba ani nevime. Ale Vy znate nekoho, kdo zna nekoho, kdo zna nekoho... A Vam na Diamanta staci 6 lidi, kteri udelaji 21%. Ti lide chodi kolem Vas a nikdo nevi, kdo z nich to je. Mnohdy to nevedi ani ti lide sami - ja to take nevedel, kdyz jsem se do tohoto businessu poustel. Dostal jsem do ruky sanci a proste jsem to zkusil. A ono to vyslo. Garantuji Vam jedno: kdyz budete drepet doma u televize jako marvertin, tak zcela urcite 21% nebo Diamanta neudelate. Je to vsechno o Vas.
A k tomu jednomu zasponzorovanemu distributorovi - asi jste uz vsichni pochopili, ze je to pekny nesmysl. Aktivni clovek muze zasponzorovat treba 5 lidi mesicne, neaktivni nezasponzoruje nikoho. Vse tedy zalezi na Vas a na Vasi aktivite. Tecka.

Mimochodem, vsimnete si, jak dospel marvertin k hodnote 1 distributor / 40 let. Komu se to chce hledat, necht si najde marvertinuv blabol z 27. 5. 2008 07:34. Ona totiz ta hodnota nevznikla tak, ze budete schopen zasponzorovat jednoho cloveka ted a dalsiho az za 40 let. Marvertin "vypocital" tuto hodnotu tak, ze vzal prumernou delku zivota (80 let) a tu vydelil poctem, kolikrat se dany "prumerny" distributor zasponzoruje (tuto hodnotu si vycucal z prstu jako rovnou 2). No a 80/2=40. Jenze jak uz ted kazdy chape, marvertin timto nespocital interval mezi zasponzorovanim 2 ruznych lidi, ale interval mezi dvema sponzoringy jednoho a toho sameho cloveka. Coz, jak jiste vsichni uznate, je cislo na dve veci. A jelikoz jsem slusny necham si to ***** pro sebe a sdelim Vam pouze tu druhou vec - to cislo je NANIC! ;-] :D
Uz to tady zaznelo jednou, marvertin to nepochopil a ted se snazi ctenarem manipulovat (viz veta "Přeci už víte, že"). Takze mily marvertine, specialne pro Vas, abyste to uz pochopil - nevime! NE-VI-ME! Zapiste si to uz jednou provzdy za usi, ze nevime. Vase manipulativni nesmysly si zkousejte na nekoho, kdo to nema v hlave v poradku. Ja jeste mozek v hlave mam, nez abych Vam skocil na takovy primitivni trik.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 10. 2008 23:08

A protoze tu marvertin neustale placa to same a skutecne kvalitni prispevky a odkazy se tak ztraceji v propadlisti dejin, pojdme si pripomenout zakladni principy, na nichz Amway stoji.

Zde je vynikajici sestrih ze seminaru obou zakladatelu firmy a nazvem: Amway - In Their Own Words (Amway - jejich vlastnimi slovy). Rich DeVos a Jay Van Andel:
SP
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka