Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 6. 2005 15:29

Když nemám živnosťák a chodím mi odměna na AR účet,jak je to pak při odečítání?Např. na AR mám 1000 a koupím něco za 500,zbyde 500 nebo se to odečítá na 0.V objednávce jsem četl,že se všechny money co mám na AR účtu odečtou.Je to pravda?

PS: Díky uživ. SP :D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 26. 6. 2005 09:43

Anonymous píše:Když nemám živnosťák a chodím mi odměna na AR účet,jak je to pak při odečítání?Např. na AR mám 1000 a koupím něco za 500,zbyde 500 nebo se to odečítá na 0.V objednávce jsem četl,že se všechny money co mám na AR účtu odečtou.Je to pravda?

PS: Díky uživ. SP :Dt/quote]

Přesně řečeno, výkonnostní odměna chodí (do doby než si požádáte o ŽL) na zvláštní účet - tzv. Uloženou částku (A/R účet je něco jiného). Z této Uložené částky se při dalších nákupech odečítá sleva a to až do výše 50% hodnoty objednávky.
Pokud například máte nárok na bonus 1000 Kč a nemáte zařízený ŽL (firma Vám nemůže vyplatit peníze - jedná se o podnikání), potom těchto 1000 Kč Vám přjde na Uloženou částku. V případě, že následně objednáte zboží řekněme za 500 Kč, zaplatíte pouze 250 Kč a dalších 250 Kč se Vám odečte z Uložené částky. Takto můžete postupovat do té doby, než vyčerpáte celou Uloženou částku.
A/R účet (Accounts Receivable) je něco jiného. Zde se kumulují VAŠE peníze (případné přeplatky při platbě objednávek, peníze za vrácené zboží - pokud si je ovšem nepřejete vrátit na Vaši adresu - apod.). Jsou to tedy Vaše peníze, které můžete čerpat dle libosti a nejste omezeni onou 50%ní hranicí vztahující se na Uloženou částku.
Opět uvedu příklad, abyste viděl, kdy se A/R účet používá: Řekněme, že máte nárok na 1000 Kč bonus a ten máte na Uložené částce a následně objednáte zboží za 500 Kč(viz předchozí příklad). Máte sice nárok na slevu (250 Kč), ale protože platíte převodem a zapomenete, že se Vám těchto 250 Kč automaticky odečte, zaplatíte plných 500 Kč. Tím, že Vám firma Amway poskytla slevu 250 Kč a Vy jste zaplatili 500 Kč, vznikl Vám přeplatek 250 Kč. Ten Vám jde na A/R účet, což znamená, že výsledek bude, že na uložené částce bude 750 Kč a na A/R účtu 250 Kč. Jelikož 250 Kč na A/R účtu byl Váš přeplatek, jsou to Vaše peníze a pokud je budete chtít vyčerpat, můžete tak učinit třeba jednorázově. Pokud budete mít na A/R účtu peněz více, můžete zažádat i o jejich převod na Váš účet.
Snad to z mého výkladu bude pochopitelné.
SP

Odeslat příspěvekod honzikš. 28. 6. 2005 20:46

Připadá mi trochu dětinské porovnávat výrobky Amway s výrobky které jsou k mání v běžné síti prodejen. Je to stejné jako porovnávat Trabanta s Mercedesem. Jestli dobře chápu Tvůj postoj tak: " Obě jsou to přece auta, jen to jedno je drahé!?" Tak-že, jezdi klidně dál Trabantem, pokud Ti vyhovuje, ale není možné ho porovnávat s autem o 156 tříd výše. Jen tak pro zajímavost, kolik výrobků firmy Amway jsi používal? :shock:
honzikš.

Odeslat příspěvekod Návštěvník 4. 7. 2005 21:58

nevím jak ty ale já znám spoustu lidí v tvé situaci,docela tě chápu není to jednoduchý být odpovědný sám za sebe,přesto ti musím nestranně říct že ti kteří kritizují jsou v první řadě u svých problémů, a to je to co dělá ten rozdíl v postoji každého.snad si nemyslíš že máš problémy jen ty?já mám bráchu který je lopata ale chápe že musí něco změnit aby se měl líp.má mín než ty a dává si špagety za tři sta,víš proč, nechal si poradit, nelíbilo se mu to ale udělal co bylo třeba,dneska má i kafe,a čaj a je spokojený.víš já ti nechci ublížit ale je pravdou že když někdo není ochoten přemýšlět stylem jak docílit určitých výsledků tak se nic nezmění.Můžu ti dát přátelskou radu,celý fígl je v tom že nejsi ochoten uvěřit že by to bylo pro tebe přínosem a proto ani neposloucháš co by ti mohlo pomoct.
já osobně jsem nakloněn tomuto druhu obchodu i když mám svou fa.vybudovat svou firmu která je funkční je o mnoho těžšší než začít spolupráci s amwayem .když na to vzpomenu tak si nejsem tak docela jistý jestli bych to podstoupil znova a ty se čertíš že ti něco nejde já věřím že i ty na to máš akorát se musíš naučit používat peněz jiných lidí dělají to tak mnozí tak proč né ty?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džejpí 8. 7. 2005 16:20

Záleží na tom co od tohoto podnikání čekáš. Jako business model to dává smysl. Všechno co se kde o AMWAY dovíš si musíš přefiltrovat přes vlastní racio. Obě strany, příznivci i odpůrci, se většinou vyjadřujou dost emocionálně až hystericky.
Jsou dva principy AMWAY - prodejní a spotřebitelský. Prodejní je založen na tom, že nakupuješ zboží a prodáváš ho s cca 30% marží a buduješ si pod sebou větev podobných prodejců a sám pak máš provizi z obratu celé skupiny. Spotřebitelský systém je postaven na tom, že si nakupuješ pro svoji vlastní potřebu a potřebu své rodiny, a sháníš další lidi, kteří si budou stejně nakupovat. Provizi pak máš z kumulovanýho obratu celé skupiny.
Prodejní systém je dost „opruz“ a peníze se tam dají vydělat opravdu dost těžko. Spotřebitelský systém je trochu příjemnější. Teoreticky se tam dají nějaký peníze vydělat a budeš-li úspěšný, pak je ten výdělek mnohem stabilnější. Problém je v tom, že úspěch je čistě věcí štěstí a náhody. Pravděpodobnost úspěchu je trochu větší než ve sportce, ale ne nijak výrazně. Budeš se dozvídat a stovkách lidí, kteří po celém světě, především ale v Americe, v tomto businessu uspěli a jsou z něj opravdu bohatí. O těch milionech lidí, kteří všechno dělali (a dělají) úplně stejně jako ti úspěšní, jen neměli štěstí a AMWAY je stála spoustu času, energie, známých a peněz, ti nikdo vyprávět nebude. Zeptáš-li se na ně, pak se jistě dozvíš, že něco dělali špatně. CO dělali špatně ti nikdo neřekne, protože nikdo netuší, co je TO, a JAK se TO má dělat tak, aby byl úspěch zaručen.
Takže závěrem: podvod to určitě není a výdělek je víc než nejistej!
Džejpí

Odeslat příspěvekod SP 9. 7. 2005 09:53

[quote="Džejpí"tZáleží na tom co od tohoto podnikání čekáš. Jako business model to dává smysl. Všechno co se kde o AMWAY dovíš si musíš přefiltrovat přes vlastní racio. Obě strany, příznivci i odpůrci, se většinou vyjadřujou dost emocionálně až hystericky.
Jsou dva principy AMWAY - prodejní a spotřebitelský. Prodejní je založen na tom, že nakupuješ zboží a prodáváš ho s cca 30% marží a buduješ si pod sebou větev podobných prodejců a sám pak máš provizi z obratu celé skupiny. Spotřebitelský systém je postaven na tom, že si nakupuješ pro svoji vlastní potřebu a potřebu své rodiny, a sháníš další lidi, kteří si budou stejně nakupovat. Provizi pak máš z kumulovanýho obratu celé skupiny.
Prodejní systém je dost „opruz“ a peníze se tam dají vydělat opravdu dost těžko. Spotřebitelský systém je trochu příjemnější. Teoreticky se tam dají nějaký peníze vydělat a budeš-li úspěšný, pak je ten výdělek mnohem stabilnější. Problém je v tom, že úspěch je čistě věcí štěstí a náhody. Pravděpodobnost úspěchu je trochu větší než ve sportce, ale ne nijak výrazně. Budeš se dozvídat a stovkách lidí, kteří po celém světě, především ale v Americe, v tomto businessu uspěli a jsou z něj opravdu bohatí. O těch milionech lidí, kteří všechno dělali (a dělají) úplně stejně jako ti úspěšní, jen neměli štěstí a AMWAY je stála spoustu času, energie, známých a peněz, ti nikdo vyprávět nebude. Zeptáš-li se na ně, pak se jistě dozvíš, že něco dělali špatně. CO dělali špatně ti nikdo neřekne, protože nikdo netuší, co je TO, a JAK se TO má dělat tak, aby byl úspěch zaručen.
Takže závěrem: podvod to určitě není a výdělek je víc než nejistej!l/quote]

Dovolím si nesouhlasit v několika bodech:
1. Úspěch NENÍ čistě věcí štěstí a náhody - nechtějte, abych uvedl příběhy lidí, kteří jsou v tomto obchodě úspěšní a kteří tudíž podle Vás jen "měli štěstí". Asi byste byl překvapen.
2. Pravděpodobnost, že v Amway dosáhnete úspěchu je mnohokrát větší než ve Sportce. Zkoušel jste si mimochodem spočítat, jaká je pravděpodobnost, že ve Sportce uhodnete všechna čísla? Pokud si dobře pamatuji je to 1 : 40 000 000, což podle Vaší teorie znamená, že na světě by ještě nebyl ani jeden úspěšný distributor, protože celkový počet distributorů dosahuje nyní cca 3,6 milionu.
Narozdíl od Sportky, kde opravdu záleží čistě na štěstí, v Amway máte jistotu - pokud opravdu děláte ty věci, které jsou k úspěchu v tomto obchodě potřeba, uspějete.
Píšete o "milionech lidí, kteří všechno dělali (a dělají) úplně stejně jako ti úspěšní, jen neměli štěstí a AMWAY je stála spoustu času, energie, známých a peněz". Zatím jsem se nesetkal s jediným člověkem, který opravdu ukazoval 20-25 plánů týdně, vybudoval šířku 20-30 lidí a neuspěl. Jestli nějakého znáte, uveďte ho.
I já osobně znám lidi, kteří začali ukazovat plány a po 3 (číslo je uvedeno jen jako příklad, klidně zde může být i 50) odmítnutích jim to připadalo jako spousta práce a nechali toho. Myslím, že se oba shodneme na tom, že tito lidé to rozhodně nedělali úplně stejně jako ti úspěšní.
3. Co je to TO, co se má dělat, aby úspěch byl zaručen, je přesně TO, co se ukazuje na marketingovém plánu. Není tedy pravda, že (jak píšete Vy) to nikdo neví. Vědí to všichni, kteří viděli marketingový plán. Pokud Vám ještě nedošlo co to TO je, je to ukazování marketingového plánu. Jediné, co Vás dělí od lidí, kteří jsou v tomto obchodě úspěšní, je dostatečný počet ukázaných marketingových plánů (minimum je 15 plánů měsíčně).
SP

Odeslat příspěvekod Džejpí 9. 7. 2005 11:20

a když se nad tím pořádně zamyslím, tak nemohu vyloučit, že tomu možná i sám věříš. To však není objektivní důkaz ptavdivosti tvých slov. Těch 20 až 25 plánů týdně myslíš vážně? Kolik znáš lidí, kteří ukázali 80 až 100 plánů měsíčně? Opakovaně? Aspoň dva měsíce po sobě? Na svém tvrzení trvám a sledování snahy některých "aktivních" lidí mi to jen potvrzuje. Jistě mi nebudeš vyčítat, když nebudu adresný.
Vždyť aktivita v AMWAY je především založena na víře (nezaměňovat za náboženství!) a víra je přeci neuchopitelná rozumem.
Džejpí

Odeslat příspěvekod SP 10. 7. 2005 09:15

[quote="Džejpí"ta když se nad tím pořádně zamyslím, tak nemohu vyloučit, že tomu možná i sám věříš. To však není objektivní důkaz ptavdivosti tvých slov. Těch 20 až 25 plánů týdně myslíš vážně? Kolik znáš lidí, kteří ukázali 80 až 100 plánů měsíčně? Opakovaně? Aspoň dva měsíce po sobě? Na svém tvrzení trvám a sledování snahy některých "aktivních" lidí mi to jen potvrzuje. Jistě mi nebudeš vyčítat, když nebudu adresný.
Vždyť aktivita v AMWAY je především založena na víře (nezaměňovat za náboženství!) a víra je přeci neuchopitelná rozumem.
SP

Odeslat příspěvekod Džejpí 10. 7. 2005 19:03

Já jsem se ptal, kolik znáte osobně lidí, kteří dokázali ukazovat 80 až 100 plánů měsíčně, a opakovaně. Vy mi píšete o smaragdech a vyšších úrovních. Kolik je u nás smaragdů a vyšších odznaků? Já znám osobně jednoho a nevím o tom, že by opakovaně, několik měsíců po sobě, ukazoval takovýto počet plánů. Ono je to i technicky dost těžko realizovatelné. Jak rozsáhlý by asi musel mít seznam? kolik času by mu asi zabralo kontaktování a jak úspěšný by při něm musel být? A jako univerzální návod na úspěch je to taky dost diskutabilní. Kde by na to člověk měl asi tak brát čas. Statisi věřte :-), že moc dobře vím o čem mluvím. Mám za sebou opakovaně ukazovaných 50 až 60 plánů měsíčně, a k úspěchu to nevedlo. Chcete-li mi říct, že sem asi něco dělal špatně, pak s Vámi :-) souhlasím, proto jsem taky dost intenzivně konzultoval s aplajnama, a když mi odpovědí bylo, že vše je správně, pak se nedivte mému přesvědčení, že skutečně zaručený návod na úspěch prostě neexistuje, je to pouze otázka náhody.
A když jsem se už tak rozepsal, ještě mi dejte (máte-li) své zdůvodnění té pohádky o pasivním příjmu. Vy znáte někoho, kdo má z AMWAY skutečně pasivní příjem? Jako že nemusí nic dělat a jenom mu choděj peníze na konto. :-)))) Tady netrvám na osobní známosti. :-)
Džejpí

Odeslat příspěvekod SP 10. 7. 2005 21:46

[quote="Džejpí"tJá jsem se ptal, kolik znáte osobně lidí, kteří dokázali ukazovat 80 až 100 plánů měsíčně, a opakovaně. Vy mi píšete o smaragdech a vyšších úrovních. Kolik je u nás smaragdů a vyšších odznaků? Já znám osobně jednoho a nevím o tom, že by opakovaně, několik měsíců po sobě, ukazoval takovýto počet plánů. Ono je to i technicky dost těžko realizovatelné. Jak rozsáhlý by asi musel mít seznam? kolik času by mu asi zabralo kontaktování a jak úspěšný by při něm musel být? A jako univerzální návod na úspěch je to taky dost diskutabilní. Kde by na to člověk měl asi tak brát čas. Statisi věřte :-), že moc dobře vím o čem mluvím. Mám za sebou opakovaně ukazovaných 50 až 60 plánů měsíčně, a k úspěchu to nevedlo. Chcete-li mi říct, že sem asi něco dělal špatně, pak s Vámi :-) souhlasím, proto jsem taky dost intenzivně konzultoval s aplajnama, a když mi odpovědí bylo, že vše je správně, pak se nedivte mému přesvědčení, že skutečně zaručený návod na úspěch prostě neexistuje, je to pouze otázka náhody.
A když jsem se už tak rozepsal, ještě mi dejte (máte-li) své zdůvodnění té pohádky o pasivním příjmu. Vy znáte někoho, kdo má z AMWAY skutečně pasivní příjem? Jako že nemusí nic dělat a jenom mu choděj peníze na konto. :-)))) Tady netrvám na osobní známosti. :-)l/quote]

Smaragdů v ČR je povícero - už jsem to jednou v této diskuzi uváděl, Čížek, Hassmann, Turoň, Turoňová, Richter, Mouchovi a další. Ale to není podstatné. Nikdo neříkal, že všechny plány ukazujete svým osobáčkůmm (snad Vám něco říká práce v hloubce), takže těch 20-25 plánů týdně je realizovatelných - samozřejmě ne, když se budete tomu podnikání věnovat 10 hodin týdně - to dá rozum. Smaragdem se člověk nestane za 2 roky "na vedlejšák". Kde na to má člověk brát čas? Třeba nekoukat na seriály v televizi, co já vím. Je to podobné, jako byste se mě ptal, kde má člověk brát čas na to začít s jakýmkoli jiným podnikáním.
Na otázku, zda znám někoho, kdo má pasivní příjem z Amway, Vám odpovím, že ano. Co třeba Dexter Yager, Bill Britt, a dalších 54 lidí, kteří dosáhli úrovně Crown Ambassadora a vyšší. Nebo třeba Kaoru Nakajima, Holly Chen a Barry Chi - Double Crown Ambassador.
Abyste si mohl udělat lepší představu o tom, jak moc ještě musí tito lidé pracovat: Dexter Yager měl v roce 2004 4 větve na úrovni Korunního NVP nebo výše, 3 větve na úrovni Dvojitého nebo Trojitého diamanta, 2 větve na úrovni Ředitelského diamanta a další 3 větve na úrovni Diamantového NVP. Pan Nakajima má ve své skupině mj. 2 Zakladatelské Crown Ambassadory, 4 Crown Ambassadory, 6 Trojitých diamantů, 15 dvojitých diamantů, 40 Ředitelských diamantů a okolo 200 Diamantů. Čtěte pozorně, nepíšu, že tito lidé aktivně nebudují business, ale že NEMUSÍ. NE-MU-SÍ :D
Co třeba Rich DeVos a rodina Jaye Van Andela? Nebo p. Maaskant (sponzor Riche a Jaye)? Ale ať mě nenařknete z toho, že jsem neuvedl nikoho odtud. Co třeba oba Romanové? Možná namítnete, že oba aktivně budují obchod a je to pravda - možná mají vyšší cíle než je smaragd. Ale myslíte si, že kdyby přestali budovat business, že kvůli tomu všechny jejich jednadvacítky přestanou chtít vydělávat? Pasivní příjem můžete získat i na nižších úrovních, nemusíte být Crown Ambassador.
A k těm 50-60 plánům, co jste opakovaně ukazoval. Docela by mě zajímala Vaše statistika. Kolika lidem jste volal, kolik jste jich dokázal pozvat, kolik lidí přišlo na plán, kolik z toho bylo follow-upů, kolik registrací, kolik aktivních větví, kolik procent jste měl, jakou hloubku jste měl v nejhlubší větvi apod. A také jak dlouho jste byl aktivní. Zažil jsem spoustu lidí, kteří se dušovali, že jsou aktivní, a když přišla řeč na to, aby vytáhli diář a probrali jsme den po dni, zjistili jsme, že to s tou prací zas až tak žhavé nebylo.

P.S.: Omlouvám se za to vykání, možná se známe, ale z nicku jsem to nevydedukoval. Předmět zprávy jsem si přečetl až teď a už se mi nechce přepisovat vykání na tykání :D
SP

Odeslat příspěvekod Matik 13. 7. 2005 21:43

to SP:
Když už jsme u toho, položím Vám několik otázek. Nemusíte na všechny odpovídat pokud nechcete.
1.K jakému datu jste začal pracovat jako distributor Amway?
2.Kolik máte větví a kolik z nich je minimálně na 3 %?
3.Na jaké jste pozici, jaké jste musel splnit podmínky abyste dosáhl pozice, na, které jste?
4. Kolik máte do hloubky ve Vaší nejhlubší větvi?
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 14. 7. 2005 09:37

Ačkoliv jste v podstatě pouze opsal mé otázky, které se ovšem týkaly neaktivního distributora (tudíž se nejednalo z mé strany narozdíl od Vašich otázek o crossline), alespoň na některé Vám odpovím.

ad1) jako distributor Amway jsem začal aktivně pracovat v polovině roku 2002, ovšem registraci mám od září 1996. Můj sponzor měl se mnou hodně trpělivosti, že? Kdo z Vás už zasponzoroval člověka, který téměř 6 let nic nedělal, kromě toho, že zkoumal výrobky? Neodepsali jste ho? Možná jste udělali největší chybu, kterou jste udělat mohli.

ad2) kolik mám celkem větví Vám neprozradím. Co Vám mohu prozradit, je, že nikdo z mé skupiny nemá větší šířku než já a já zase nemám větší šířku než můj upline direkt. Jsem bronzový orel, což znamená, že máte 3-5 větví na 3 a více procentech, které se kvalifikují všechny najednou.

ad3) Dosáhl jsem úrovně Gold Producer.

ad4) Má nejhlubší větev má více než 20 pater do hloubky.

Možná si teď říkáte, že se jedná o crossline a že jsem teď udělal chybu tím, že jsem Vám tato data prozradil. Uklidním Vás. Když se na všechna čísla podíváte, nenajdete v nich nic, co by se nedalo vyčíst z odznaků nebo co bychom neříkali lidem. Koneckonců i my učíme, že pokud se Vám podaří dosáhnout hloubky 20, s největší pravděpodobností budete na 21%.

Jak vidíte, jednám s Vámi na rovinu - a to i přesto, že nikdo z odpůrců dosud neuvedl žádný konkrétní příklad toho, jak moc byl aktivní (jak často ukazoval plány, atd.). Chcete znát důvod, proč jsme se od nich ještě nic nedozvěděli? Kdyby si totiž tito lidé měli sáhnout do svědomí a upřímně nám říct něco bližšího o své "aktivitě", asi by se už nikdo v této diskuzi nedivil, že neuspěli.
Uvědomte si, že ani v Amway člověk nemůže uspět, pokud nepracuje. Znovu opakuji - pokud se budete tomuto podnikání věnovat (ukazovat plány) 2 hodiny denně (což je mimochodem 4x méně než kolik času tráví většina lidí prací pro někoho jiného ve svém zaměstnání), nemůžete očekávat, že za 2 měsíce budete na 21%.
Jak říká jeden diamant: "If you are go-getter at work, I expect you to be a go-getter in your own business." Lidé často chtějí dosáhnout v tomto obchodě nadprůměrných výsledků, ale jsou "ochotni" se mu věnovat jen tehdy, když je jim to pohodlné. Jenže s takovým přístupem ještě úspěchu nikdy nikdo nedosáhl. Ani v Amway.
SP

Odeslat příspěvekod vetry 14. 7. 2005 15:32

Reaguji na konstatování, že dnes člověk nemůže dosáhnout úrovně smaragda a výše. PROČ NE? Vždyť potenciál trhu je obrovský a lidé se postupně učí nakupovat přes internet, což je obrovský kork kupředu a samozřejmě nám to hraje do noty. Nehledě na to, že firma Amway spolupracuje s firmami jako Eurotel a to je zase další troška peněz na obrovskou hromadu, která se může protočit v koloběhu peněz v náš prospěch. Doporučil bych knížku od člověka, který nikdy Amway nedělal, ale popisuje v ní tok peněz a baví se tam o nutných penězích, který je každý nucen zaplatit jen pro to, aby mohl existovat. .... a dál v knížce Vaše domácnost je zlatý důl.
Díky a čau
setkáme se na DIamantovi :o)
vetry

Odeslat příspěvekod Petr Klešč 15. 7. 2005 13:07

To vetry

Jakým způsobem spolupracuje Amway s ET? Já se domníval, že Vaše alternativní mobilní síť je pod TM a nazýváte ji TNM. A znám několik lidí u Amway, kteří mají Vaši síť a podle předvolby je to skutečně TM.

Děkuji za odpověď
Někomu stačí auto, někdo potřebuje Ferrari.
Petr Klešč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 15. 7. 2005 15:56

Omlouvám se za zastaralé informace. Když jsem psal o Kaoru Nakajimovi, uvedl jsem, že má ve své organizaci cca 200 diamantů. To byla informace z roku 2003. Podle nejnovějšího hongkongského Amagramu (7/2005) jich má nyní již 300. :shock: :D
SP

Předchozí stránkaDalší stránka