Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 31. 7. 2005 18:56

V soucasne dobe je firma Alticor 19. nejvetsi soukromou spolecnosti v USA. Zdroj: casopis Forbes (http://www.forbes.com).
SP

Odeslat příspěvekod SP 31. 7. 2005 18:57

Podle studie Euromonitoru z roku 2000 je divize Nutrilite společnosti Amway největším světovým výrobcem potravinových doplňků ve formě tablet a kapslí.
SP

V roce 1996 byla Amway Japonsko 2. nejziskovější zahraniční firma na japonském trhu po Coca-Cola (Japan) a daleko před firmami jako jsou Microsoft, McDonald’s a Procter & Gamble. Zdroj: Sales & Marketing Management, Direct Sales: The Secret to Success in Japan, Feb. 97, Vol. 149, Issue 2, p.14, 3/5p
SP

Do roku 1999 existovala pouze spolecnost Amway. V roce 1999 vznikl Quixtar, ktery byl puvodne dcerinnou firmou a chvili fungoval oddelene od Amway (zakladni sortiment zustal stejny a pribyly partnerske obchody). Nakonec diky velkemu uspechu Quixtaru byla v USA cela sponzorska linie prevedena pod Quixtar a Amway operuje nyni pouze na neamerickych trzich. To jen na vysvetlenou, kdybyste se setkali s tvrzenim, ze Amway v Americe zkrachovala .

V roce 2000 vznikla firma Alticor, ktera nyni sdruzuje firmy Amway, Quixtar a Access Business Group.
SP

Odeslat příspěvekod SP 31. 7. 2005 18:58

Obrat firmy Alticor (vyjadren jako Amway+Quixtar) byl za minuly rok 6.2 mld USD. Pozor! V tomto pripade se jedna o skutecne prodeje distributorum. Nekteri odpurci argumentuji tim, ze obrat proti roku 1997 poklesl. Tehdy byla uvadena hodnota 7 mld USD. Avsak! Hodnota uvadena v roce 1997 reprezentovala tzv. odhadovany MO obrat - tj. prodeje zakaznikum. Kdyby se lonsky obrat firmy Alticor vyjadril stejnym zpusobem, dosli byste k cislu cca 8.1 mld USD.

Presto se najdou "experti", kteri si nejsou ochotni prostudovat fakta a neustale dokola opakuji, ze obrat poklesl...
SP

Odeslat příspěvekod GD 2. 8. 2005 11:29

Výrobky fy Amway jsou jednak nebrendované zboží se 100% zárukou vrácení peněz, jsou o hodně levnější a kvalitnější než jakékoliv jiné výrobky, jsou ekologické a navíc nemusím za ně platit reklamu reklamnímu průmyslu. Mimojiné je jejich dodání až do domu. Myslím si, že pro lidi, kteří nejsou po finanční stránce "dost v pohodě" je to podstatný rozdíl, jestli si máte koupit koupit např. 1l jaru za 30kč a nebo litrový koncentrát, který Vás vyjde o dost levněji (počátaje na dávky). :)
GD

Odeslat příspěvekod soptik21 3. 8. 2005 17:07

IcemanCZ píše:soptik21 vyplachly mozek znamena ze porad nekoho otravujes a oblbujes az na to pristoupi :D
a ze kazdy kdo dela v amway je magor :d
alespon takto bych to pochopil ja :D

Reklama v televizi,radiu ci novinach te porad "neotravuje" a "neoblbuje"?
Pokud ne, tak proc na to pristupujes?Jsi pak taky ty "vyplachli mozek?"
Pozn.:me osobne nepripada jako magor ten, co dostava zaplaceno za to, ze si nakupuje...Spise je "magor" ten, co svymi nakupy vydelava nekomu jinymu.Chapu to dobre?
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 8. 2005 11:15

[quote="bývalý amway distrib"tteda ty seš pěkně zblblej.e/quote]
Super argument, jen co je pravda.ted uz je vsem doufam jasne, proc jsi jen "byvaly amway distrib." :lol:
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matik 5. 8. 2005 08:29

Jde o to, že Amwayáci, kteří chodí na semináře jsou naprosto pozitivně motivováni, podle mě až přehnaně. A pokud tu někdo uvede negativní zkušenosti s Amway, tak je ze strany Amwaáků hned peskován. Já Vám uvedu mou zkušenost s Amway:

Když jsem se zaregistroval, začal jsem lidi zvát na plány, někteří odmítli, někteří nikoliv, ale ti co odmítli tak ten plán špatně pochopili a okamžitě to rozkecali mým kámošům, které jsem ještě nestačil nakontaktovat. Když jsem pak sháněl nová čísla a kontaktoval nové lidi tak se na mě kámoši vykašlali, protože od mých jiných kámošů, které jsem pozval na plán, se dozvěděli, že dělám pyramidovou hru, je to sekta, atd. atd. Po jistém čase mi došli čísla v mobilu. Ze začátku jsem si nemohl udělat ani privil. zákazníky, protože ti co mi to odmítli, odmítli i používat jen výrobky, a tak jsem ze začátku musel vynakládat náklady aniž by se mi vrátili. Mezi tím se o mě začla šířit v mém okolí jakási špatná pověst, že se scházím s fanatiky, okrádám lidi o peníze atd. To už mě to začalo štvát. Lidi, které jsem zasponzoroval, vrátili soupravu, a tak jsem se rozhodl, že sponzorování lidí úplně zanechám, ale sám budu zaregistrovaný, protože výrobky jsou opravdu kvalitní. Jsem přesvědčen, že mi na to SP, jako ostřílený diskutér nějak odpoví, že jsem dělal něco špatně, ale já jsem pochopil, že když chci mít v životě klid od lidí a pokud lidi chtějí mít klid ode mě, nesmím být aktivní v Amway.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod McRae 5. 8. 2005 08:47

No, nevím jak to s tou věhlasnou Amway výrobků je. Motám se kolem aut a kamarád, který v Amway dělá, mě jednou přesvědčoval, abych od něj zakoupil leštěnku na auta SILICONE GLAZE a ještě přípravek na odstraňování rzi (název si už bohužel nepamatuji). Byl jsem ujišťován, jaká je to bomba, tak jsem se nakonec nechal obměkčit a vysolil tenkrát před vánoci nemalou sumu. Byl jsem ohromně zklamán. Leštěnku, ani po použití přesně podle návodu, se mi nepodařilo rozleštit a auto se pořád nelesklo (české Tempo za 49 Kč udělalo mnohem větší službu s mnohem menším úsilím). Přípravek, který měl zázračně povolovat zarezlé spoje (koukal jsem, že už ani není v nabídce Vebsa nebo jsem jej nenašel), byl snad na heslo. Nepovolil ani smítko rzi a pár zbytečně utržených šroubů hovořilo výmluvně za vše. Ještě bych chtěl zde zmínit jeden poznatek ohledně zázračné zubní pasty GLISTER* (která je mimochodem v nabídce Vebsa jediná). Není můj osobní, ale přímo od člověka, který Amway nějakou dobu dělal. Je naprosto nechutná, v ústech je po vyčištění cítit divná pachuť a o nějakém zlepšení jako vybělení zubů a odstranění plaku a kamene nemohla být řeč ani po půlročním používání. Tato pasta ve 200gramovém balení přijde bratru na 200 Kč!!! Aby se nezdálo, že jsem zaujatý... vím, že moje máti byla například spokojená s čistícím přípravkem na okna a tuším že i na koberce. Oba se daly rozředit bez zjevné ztráty čistící účinnosti. Nicméně, když mě teď do Amwaye opět uvrtává jeden můj kamarád, zjistil jsem, že metody nabírání dalších oveček se vůbec nezměnily a je mi smutno z toho, jak mi všichni tvrdí, že je všechno skvělý a že jenom Amaway je budoucnost. Nemyslím si to... internetový obchodování je sice budoucnost, ale ne za ceny a s výrobky pro našince od neznámých výrobců, které nabízí Amway. Ceny se mi na http://www.Vebso.cz nezdají zrovna lidové. Například vodní filtr eSpring. Cena kolem 28.000 a filtru do něj něco přes 6.000... to je pro horních deset tisíc, co neví, co s penězi anebo pro firmy, které už neví, za co by utratily, aby srazily zisk na konci roku. Nebudu tu dělat výčet všeho, co se mi zdá být silně nevýhodné... bylo by toho hodně. Jistě, chci mít zajištěnou budoucnost a pasivní příjem třeba kolem 10.000,- by se mi hodil. To je je příjemné, ale zajištěnou budoucnost si určitě vydobudu prací. Málem jsem se nechal ukecat a šel do toho, ale už po dvou dnech zjišťuju, že mě můj sponzor chce organizovat život... říkám NE! Děkuji.
McRae

Odeslat příspěvekod xy 5. 8. 2005 12:38

soptik21 píše:
O+DIS píše:Teda panove vy ste husty :). Navrhuju nezavisle hlasovani tech co sleduji tuto diskuzi o tom kdo z dvojice Bigdoc, SP je vetsi "magor". Muj hlas ma jednoznacne SP. Nechci urazet. ale nemuzu si pomoct, ale ta vehementnost a zarputilost ve me opravdu vzbuzuje dojem "vyplachleho mozku".

Prosil bych definici "vyplachleho mozku"..
Dekuji

Ta definice:
xy

Odeslat příspěvekod Ajrin 5. 8. 2005 15:55

Tak čtu jen tak letmo, co se zde objevuje a přidávám svůj názor.
Na systémy síťového marketingu lidi reagují buď ano, či ne - tedy jednoznačně. Myslím si, že velké množství firem disponuje kvalitními výrobky, ať už prodává přes síť obchodů, či přes síť obchodníků. Co lidi přitahuje , je možnost výdělku, tedy kompenzační plán. Pravda je, že pokud mám nápad jak uspět v klasickém podnikání, mám i finanční prostředky, tak nemusím spolupracovat se síťovým marketingem. Ale háček je v tom, že mnoho lidí ten nápad a zázemí nemá. Ale vždy je to otázka nás jednotlivců jak se ke věci stavíme. Setkala jsem se s velmi agresivním síťovým marketingem a to mě přesvědčilo o tom, že tak se chovat , či pracovat nemohu a stala se ze mě totální odpůrkyně MLM. Ale odepíraného krajíce největší kus, takže teprve nedávno jsem si našla firmu zatím na českém trhu úplně neznámou, resp. novou a to hlavně a díky finančnímu ocenění této činnosti, která je na žebříčku popularity povolání hodnocena velmi nízce, pokud se vůbec hodnotí!!!
Ještě jednou tedy, myslím, že otázka, proč produkty kupovat , není otázka o produktech. A když už je budu kupovat, tak chci za být odměněna.Mějte všichni skvostný pátek
Ajrin

Odeslat příspěvekod SP 5. 8. 2005 19:11

Matik píše:Jde o to, že Amwayáci, kteří chodí na semináře jsou naprosto pozitivně motivováni, podle mě až přehnaně. A pokud tu někdo uvede negativní zkušenosti s Amway, tak je ze strany Amwaáků hned peskován. Já Vám uvedu mou zkušenost s Amway:

Když jsem se zaregistroval, začal jsem lidi zvát na plány, někteří odmítli, někteří nikoliv, ale ti co odmítli tak ten plán špatně pochopili a okamžitě to rozkecali mým kámošům, které jsem ještě nestačil nakontaktovat. Když jsem pak sháněl nová čísla a kontaktoval nové lidi tak se na mě kámoši vykašlali, protože od mých jiných kámošů, které jsem pozval na plán, se dozvěděli, že dělám pyramidovou hru, je to sekta, atd. atd. Po jistém čase mi došli čísla v mobilu. Ze začátku jsem si nemohl udělat ani privil. zákazníky, protože ti co mi to odmítli, odmítli i používat jen výrobky, a tak jsem ze začátku musel vynakládat náklady aniž by se mi vrátili. Mezi tím se o mě začla šířit v mém okolí jakási špatná pověst, že se scházím s fanatiky, okrádám lidi o peníze atd. To už mě to začalo štvát. Lidi, které jsem zasponzoroval, vrátili soupravu, a tak jsem se rozhodl, že sponzorování lidí úplně zanechám, ale sám budu zaregistrovaný, protože výrobky jsou opravdu kvalitní. Jsem přesvědčen, že mi na to SP, jako ostřílený diskutér nějak odpoví, že jsem dělal něco špatně, ale já jsem pochopil, že když chci mít v životě klid od lidí a pokud lidi chtějí mít klid ode mě, nesmím být aktivní v Amway.l/quote]

Ne, neřeknu jste něco dělal špatně. Doporučím Vám poslech 2 kazet. Namluvil je Bernie Marble a jmenují se "Kapitán Amway" a "Za dva roky diamant, tečka".
Existují způsoby, jak se vypořádat s tím, že Vám dojde seznam. Nejsou to způsoby pohodlné, ale jak jsem říkal, smaragdem se člověk nestane tak, že bude dělat jen to, co je mu pohodlné. Pokud už všichni Vaši známí ví, co děláte (resp. si myslí, že to ví), není v tom problém. Na výše uvedených kazetách najdete způsob, jak to vyřešit.
A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že úspěch je ta nejsladší odměna. :lol: :lol: :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 5. 8. 2005 19:51

Matik píše:Jde o to, že Amwayáci, kteří chodí na semináře jsou naprosto pozitivně motivováni, podle mě až přehnaně. A pokud tu někdo uvede negativní zkušenosti s Amway, tak je ze strany Amwaáků hned peskován. Já Vám uvedu mou zkušenost s Amway:

Když jsem se zaregistroval, začal jsem lidi zvát na plány, někteří odmítli, někteří nikoliv, ale ti co odmítli tak ten plán špatně pochopili a okamžitě to rozkecali mým kámošům, které jsem ještě nestačil nakontaktovat. Když jsem pak sháněl nová čísla a kontaktoval nové lidi tak se na mě kámoši vykašlali, protože od mých jiných kámošů, které jsem pozval na plán, se dozvěděli, že dělám pyramidovou hru, je to sekta, atd. atd. Po jistém čase mi došli čísla v mobilu. Ze začátku jsem si nemohl udělat ani privil. zákazníky, protože ti co mi to odmítli, odmítli i používat jen výrobky, a tak jsem ze začátku musel vynakládat náklady aniž by se mi vrátili. Mezi tím se o mě začla šířit v mém okolí jakási špatná pověst, že se scházím s fanatiky, okrádám lidi o peníze atd. To už mě to začalo štvát. Lidi, které jsem zasponzoroval, vrátili soupravu, a tak jsem se rozhodl, že sponzorování lidí úplně zanechám, ale sám budu zaregistrovaný, protože výrobky jsou opravdu kvalitní. Jsem přesvědčen, že mi na to SP, jako ostřílený diskutér nějak odpoví, že jsem dělal něco špatně, ale já jsem pochopil, že když chci mít v životě klid od lidí a pokud lidi chtějí mít klid ode mě, nesmím být aktivní v Amway.l/quote]

Také jsem měl lidi, kteří, když zjistili, že dělám Amway, tak jim to doslova vyrazilo dech. Prostě nemohli uvěřit tomu, že já, jejich kamarád, jsem se do něčeho podobného pustil. Tak jsme se dali do řeči a nakonec se mi přiznali, že ani neviděli marketingový plán, pouze někde něco zaslechli. Naštěstí si nemohu stěžovat na nedostatek respektu u svých kamarádů. Proto si také ode mě nechali vysvětlit, jak to ve skutečnosti je - zčásti i proto, že o mě většina z nich ví, že jsem byl původně velmi negativní. Někteří z nich vstoupili, z některých mám velice dobré zákazníky a někteří sice nevstoupili ani nekupují výrobky, ale popřáli mi hodně úspěchů a dodnes jsme velice dobří kamarádi a žádné pomluvy o mě nešíří - jeden z nich přispěl i do první diskuze na OF.
Je to jednoduché: vše je jen o tom, koho tito lidé více respektují. Pokud to budete Vy, může jim o Vás kdokoliv povídat co chce a stejně je nepřesvědčí. Pokud ve Vás budou mít důvěru, vyslechnou si i Vás a sami si udělají názor.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 5. 8. 2005 20:21

Jo to je problem
Kazdy si pod tim predstavi nejake letadlo a podobne to je obecny problem navic nikdo neprenese pres srdce vec ze kdyz bude vydelavat 30 000 tak ja z neho budu mit 5000kc ( pouze priklad neni to podmet na flame)
Navic nechapou ze je celkem jedno jestli nacpou provizi hypernove nebo me ale to je uz celkem jedno
Proste nekteri lidi jsou takovy jaci jsou no...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka