Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2005 08:38

Jedna citace z http://jobdnes2.idnes.cz/zamestnani.asp ... stnani_vra:

"Anketa také ukázala, že se nezanedbatelná část zaměstnanců věnuje podnikavým činnostem, jako je MLM (multi-level marketingový prodej), finanční poradenství nebo jinému podnikání. Takový trend může podle slov Josefa Nechvátala naznačovat, že když už lidé nepodnikají prvoplánově jako hlavní a jediný zdroj výdělku, tak se alespoň realizují mimo svůj pracovní poměr. „Je to ideální způsob, jak si v praxi a bez závažného finančního dopadu na rodinný rozpočet ověřit, zda máte podnikatelské schopnosti, dostatečnou sebekázeň a obstojné komunikační dovednosti, zda na sobě dokážete tvrdě pracovat, zda jste dostatečně aktivní a kreativní. Odtud pak už není těžké přejít na podnikání jako hlavní zdroj příjmů, ukáže-li se, že to půjde a že to má smysl,“ dodává."

Josef Nechvátal je majitelem Job3000.cz.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2005 08:39

Ten odkaz je pochopitelne bez te dvojtecky na konci... :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr32 11. 8. 2005 12:08

Uhodil jste hřebík na hlavičku :D
přesně, nikdy vám neřeknou, chceme na vás vidělat a oškubat vás o těžce vydělané peníze. Snaží se vás obalamutit ruznými metodami.
Nejvíce mě to vadí u pojišťoven, které opustily původní model solidarity a s tím co dnes předvádějí nic moc nenaděláme. Mám dojem že dnes jsou lidé obezřetnější než dříve a více přemýšlejí před tím než vloží openíze do nejaké "záložny" kde jim naslibují 30% roční zhodnocení. :-) Také doufám že doba zázračnych hrnců, vysavačů, přikrývek, švédských utěrek, čistících prostředků a neím čeho všeho je už také pryč. společnost dozrává a tyhle fenomény divokého kapitalismu na východě pomalu a jistě mizí. Nebo pozorujete něco jiného?
Petr32

Odeslat příspěvekod Pan zvědavý 11. 8. 2005 13:11

SP: Tak kdo je tady nejdražší????

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=te ... 3_test_pch

Méně známé prací prášky renomované značky nepřeperou

21. dubna 1999 0:00
Přední místa žebříčků oblíbenosti obsazují stále tytéž prací prášky. Testy však ukazují, že značky jako Ariel, Tix, Persil, Biomat, Titan, Colon, Omo nebo Palmex si svou popularitu nevysloužily náhodou, ale díky tomu, že dobře perou. Rozhodně lépe než méně známé prostředky jiných výrobců. Mezi desítku těch nejznámějších, které se spolu utkaly v loňském testu MF DNES, by se svým výkonem v pračce probojovaly jen SA8 Premium, Kronstar a Forsil Clear.
Prokázal to test deseti méně známých pracích prostředků, který pro MF DNES zpracoval Zkušební ústav lehkého průmyslu v Praze.
Na čele letošního žebříčku skončil americký SA8 Premium. Loňského vítěze testu (MF DNES 16.6.1998) - Ariel Automat - však porazit nedokázal, i když patří k nejdražším práškům na českém trhu.
Stejně kvalitně jako americký prášek dokážou vyprat i Kronstar, Lanza Tabs a Forsil Clear
Absolutně nejdráž přijde praní s vítězným práškem v SA8 Premium. Kdo v něm bude prát po celý rok třikrát týdně, zaplatí za prášky 340O korun ročně. Pokud si vybere Persil Green Power, který v minulém testu pracích prostředků prokázal stejné prací schopnosti, bude ho celoroční praní stát o třetinu méně.

Jedno praní může stát víc než i dvojnásobek
Výrobci často mění nejen ceny, ale i velikost balení, někdy upravují i složení výrobku, který nabízejí pod stejným názvem. Pro základní orientaci na trhu může posloužit výpočet ceny za naplnění pračky. Vychází ze současných cen a množství prášku doporučeného výrobcem.
do deseti korun: Persan, Forsil Clear, Flora, Merkur, Colon
do patnácti korun: Biomat, Běžný prací prášek, Lanta, Tix, Raky
do dvaceti korun: Ariel Automat, Lanza, Omo
nad dvacet korun: SA8
Pan zvědavý

Odeslat příspěvekod Pan Zvědavý 11. 8. 2005 13:15

Z téhož :
Hlasy nespokojených:

SA8 Premium: "kvalita neodpovídá vysoké ceně:

Vítěz testu
Z deseti testovaných prášků si největší počet bodů vysloužil americký prací prostředek SA8 Premium, který prodává zásilková firma Amway. Špinavé prádlo vypere dobře a k životnímu prostředí se chová šetrněji než ostatní, protože neobsahuje fosfáty a má nízké dávkování. Patří však k nejdražším na našem trhu.

Výhodný nákup
Poměr mezi výkonem a cenou je nejpříznivější u pracího prostředku Kronstar. Jedno vyprání přijde asi na dvanáct korun. Pere stejně dobře jako drahý SA8 Premium (jedno naplnění pračky přijde na 21 korun), na rozdíl od něj však obsahuje fosfáty. Nevýhodou je také, že se prodává jen v malém šestisetgramovém balení.
Pan Zvědavý

Odeslat příspěvekod gee 11. 8. 2005 15:46

Je zřejmý, že většina anti-amway stránek je postavená na dojmech lidí, kteří ani pořádně neviděli plán, natož aby mu rozuměli, o praktických zkušenostech ani nemluvě.
Existuje však jedna výjimka. Nebo se aspoň tak tváří. Mluvím o stránce http://www.amquix.info/probst/index.html. Autorem je jistý smaragd Jeff Probst, který - nejspíš proto, že Amway musí velice dobře znát - nemá s touto firmou nejmenší problém. Naráží však na poměrně zásadní problematiku v souvislosti se systémem.
Zajímalo by mě, jak se na toto konkrétní téma dívá někdo se zkušenostmi (nejlépe SP) - zda s ním v něčem souhlasí, nebo ne, a proč. Díky...
gee

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2005 16:22

[quote="Pan zvědavý"tSP: Tak kdo je tady nejdražší????

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=te ... 3_test_pch

Méně známé prací prášky renomované značky nepřeperou

21. dubna 1999 0:00
Přední místa žebříčků oblíbenosti obsazují stále tytéž prací prášky. Testy však ukazují, že značky jako Ariel, Tix, Persil, Biomat, Titan, Colon, Omo nebo Palmex si svou popularitu nevysloužily náhodou, ale díky tomu, že dobře perou. Rozhodně lépe než méně známé prostředky jiných výrobců. Mezi desítku těch nejznámějších, které se spolu utkaly v loňském testu MF DNES, by se svým výkonem v pračce probojovaly jen SA8 Premium, Kronstar a Forsil Clear.
Prokázal to test deseti méně známých pracích prostředků, který pro MF DNES zpracoval Zkušební ústav lehkého průmyslu v Praze.
Na čele letošního žebříčku skončil americký SA8 Premium. Loňského vítěze testu (MF DNES 16.6.1998) - Ariel Automat - však porazit nedokázal, i když patří k nejdražším práškům na českém trhu.
Stejně kvalitně jako americký prášek dokážou vyprat i Kronstar, Lanza Tabs a Forsil Clear
Absolutně nejdráž přijde praní s vítězným práškem v SA8 Premium. Kdo v něm bude prát po celý rok třikrát týdně, zaplatí za prášky 340O korun ročně. Pokud si vybere Persil Green Power, který v minulém testu pracích prostředků prokázal stejné prací schopnosti, bude ho celoroční praní stát o třetinu méně.

Jedno praní může stát víc než i dvojnásobek
Výrobci často mění nejen ceny, ale i velikost balení, někdy upravují i složení výrobku, který nabízejí pod stejným názvem. Pro základní orientaci na trhu může posloužit výpočet ceny za naplnění pračky. Vychází ze současných cen a množství prášku doporučeného výrobcem.
do deseti korun: Persan, Forsil Clear, Flora, Merkur, Colon
do patnácti korun: Biomat, Běžný prací prášek, Lanta, Tix, Raky
do dvaceti korun: Ariel Automat, Lanza, Omo
nad dvacet korun: SA8o/quote]

Pane zvedavy, mozna by stalo za to, kdybyste byl jeste zvedavejsi a zjistil si AKTUALNI informace a ne info 6 let stare. Od te doby se totiz zmenilo slozeni SA8 Premium a zmenilo se taktez davkovani a tim se vyrazne zvysil pocet davek na jedno baleni. V soucasne dobe maloobchodni cena za jedno prani stredne znecisteneho pradla ve stredne tvrde vode (tedy za podminek, za kterych probihal Vami citovany test) je nyni necelych 13Kc. A to je maloobchodni cena. Kdo tomu neveri, zde je vypocet:

Davkovani pro stredni znecisteni a stredne tvrdou vodu: 55ml/41g
Baleni: 2.25kg
Pocet davek na 1 baleni: 54.9
Maloobchodni cena: 710Kc
Cena za davku: 12.90Kc

Pokud budete na osetreni skvrn pouzivat doplnkove vyrobky a pokud budete prat v mekke vode (napr. v Praze), muzete snizit davkovani SA8 Premium na 30ml/22g, takze potom z jednoho baleni udelate 102 davek a jedna davka Vas jako zakaznika vyjde na 6.96Kc. Pritom pouziti doplnkovych vyrobku Vas vyjde levneji nez kdybyste kvuli vyssimu znecisteni zvysovali davku samotneho praciho prasku.

V dobe, kdy byl SA8 Premium testovan, pral ze vsech bezfosfatovych prasku nejlepe. Ja jsem prece nikde netvrdil, ze jsme nejlevnejsi! Jen podotykam, ze mame vynikajici pomer vykon/cena. A to je snad rozdil. V pripade praciho prasku na trhu totiz v soucasne dobe neni bezne dostupny ani jediny, ktery by se kvalitou, setrnosti k zivotnimu prostredi a cenou vyrovnal pracimu prasku SA8 Premium.

Co se mi ale vubec nelibi, je, ze ctenare zamerne uvadite v omyl, kdyz z clanku svevolne vypoustite vety, ktere se Vam nehodi. Typicky priklad je:
Vase verze: "Stejně kvalitně jako americký prášek dokážou vyprat i Kronstar, Lanza Tabs a Forsil Clear"
Puvodni uplna verze: "Stejně kvalitně jako americký prášek dokážou vyprat i Kronstar, Lanza Tabs a Forsil Clear. Všechny tři však obsahují fosfáty, poslední z nich dokonce v množství, které je již ve světě považováno za neúnosné a jež překračuje i pětiapůlprocentní limit, k němuž se zavázala většina výrobců pracích prostředků v České republice."

Takhle se opravdu nediskutuje. Veta, ze tyto prasky obsahuji fosfaty, je totiz hodne dulezita - mozna vice nez si myslite. Dnes totiz jiz vyrobci nesmi dodavat na trh fosfatove verze prasku. A pokud se znovu podivate do testu, zjistite, ze SA8 Premium byl prakticky jediny bezfosfatovy prasek, ktery pral. Mimochodem, kdyz jsme u tech fosfatu, Ariel Automat, ktery redakce testovala v r. 1998 je obsahoval take - a to v dost vysoke mire.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2005 16:46

gee píše:Je zřejmý, že většina anti-amway stránek je postavená na dojmech lidí, kteří ani pořádně neviděli plán, natož aby mu rozuměli, o praktických zkušenostech ani nemluvě.
Existuje však jedna výjimka. Nebo se aspoň tak tváří. Mluvím o stránce http://www.amquix.info/probst/index.html. Autorem je jistý smaragd Jeff Probst, který - nejspíš proto, že Amway musí velice dobře znát - nemá s touto firmou nejmenší problém. Naráží však na poměrně zásadní problematiku v souvislosti se systémem.
Zajímalo by mě, jak se na toto konkrétní téma dívá někdo se zkušenostmi (nejlépe SP) - zda s ním v něčem souhlasí, nebo ne, a proč. Díky... /quote]

Souhlasim s tim, co rika Rich DeVos na kazetach Directly Speaking Tapes:

"...we accept the fact that motivation is vital to this business. Good, honest motivation is important to the business. But, it must be motivation that builds the business -- not become a business in itself."

Moje vlastni zkusenost je, ze s pomuckami jde budovani tohoto (ale to plati i o jinych obchodech) daleko lepe. Ovsem "tlaceni" pomucek do skupiny je pochopitelne nesmysl.

Uz jsem to psal nekolikrat: muzete klidne zkusit budovat obchod i bez systemu - jste NVP (nezavisly vlastnik podnikani). Nikdo Vas nemuze prinutit, abyste stavajici system vyuzivali. Ale pravdou zustava, ze distributori napojeni na system Dextera Yagera produkuji valnou vetsinu obratu Amway. Pochopte me spravne, ted mam na mysli lidi, kteri system skutecne vyuzivaji k budovani obchodu, ne lidi, kteri si koupi kazetu jen proto, aby ji meli, nebo jedou na seminar jen proto, protoze "tak je to spravne".
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Zvědavý 11. 8. 2005 22:54

SP:
čísla Koreje a Thajska která pro někoho v ČR neznamenají vůbec nic z pohledu zájmu o business,oblibu výrobků atd.Pro ty kterým ukazujete plán je rozhodující jak budou úspěšní ve svém okolí a v ČR a ne v Thajsku a Koreji jestli mi rozumíte.

Pere stejně dobře jako drahý SA8 Premium (jedno naplnění pračky přijde na 21 korun), na rozdíl od něj však obsahuje fosfáty - Bylo uvedeno dále takže jsem nic nevypustil.I proto je tam odkaz na celý článek ať si každý posoudí sám.A dále jistě uznáte že se změnilo složení i těch ostatních takže je třeba srovnávat to aktuální složení,cenu atd. Proto je dále uvedeno že - Pro základní orientaci na trhu může posloužit výpočet ceny za naplnění pračky. Vychází ze současných cen a množství prášku doporučeného výrobcem. Takže ne co jste si vypočítal ale toho co bylo na krabici od výrobce.
Mám ještě 1 dotaz:
Taky říkáte odcházejícím Příjemnou chudobu nebo že jsou looseři?
Taky posuzujete lidi podle stavu konta?
Pan Zvědavý

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 00:26

[quote="Pan Zvědavý"tSP:
čísla Koreje a Thajska která pro někoho v ČR neznamenají vůbec nic z pohledu zájmu o business,oblibu výrobků atd.Pro ty kterým ukazujete plán je rozhodující jak budou úspěšní ve svém okolí a v ČR a ne v Thajsku a Koreji jestli mi rozumíte.

Pere stejně dobře jako drahý SA8 Premium (jedno naplnění pračky přijde na 21 korun), na rozdíl od něj však obsahuje fosfáty - Bylo uvedeno dále takže jsem nic nevypustil.I proto je tam odkaz na celý článek ať si každý posoudí sám.A dále jistě uznáte že se změnilo složení i těch ostatních takže je třeba srovnávat to aktuální složení,cenu atd. Proto je dále uvedeno že - Pro základní orientaci na trhu může posloužit výpočet ceny za naplnění pračky. Vychází ze současných cen a množství prášku doporučeného výrobcem. Takže ne co jste si vypočítal ale toho co bylo na krabici od výrobce.
Mám ještě 1 dotaz:
Taky posuzujete lidi podle stavu konta?o/quote]

Opravdu nemam problem s tim, abyste srovnal NYNEJSI cenu za davku u SA8 Premium s NYNEJSI cenou konkurence. Zjistite to, co rikam celou dobu - a sice to, ze cena pro maloobchodniho zakaznika je konkurenceschopna (muj vypocet byl taktez opren o udaje na krabici - uz jsem Vam psal, ze se zmenilo davkovani, takze cena vychazi jinak nez pred 6ti lety).
Ovsem oproti ostatnim bezfosfatovym praskum bezne dostupnym na trhu Vam tento (mj.) zabezpeci treba to, ze je plne rozpustny ve vode.
Mimochodem, cetl jste nekdy navod na pracku AEG? Pise se tam: Pokud jsou na pradle patrne bile usazeniny. Vite, co tam uvadi jako pricinu? Pricinou pry neni nedostatecne machani. Jedna se o nerozpustne soucasti modernich pracich prostredku. A dale doporucuji pradlo po vyprani vykartacovat. Pekne dekuji. To si opravdu radeji poridim SA8 :-)
Mimochodem, ty fosfaty jste opravdu vypustil, ale nebudu se s Vami handrkovat. To, ze jste to nekde pozdeji "napravil" tim, ze jste uvedl, ze JEDEN z techto TRI konkurencnich prasku je fosfatovy, uz je vcelku nepodstatne, protoze ctenar se muze mylne domnivat, ze zbyle 2 nejsou. Ja si ale nastesti tyto testy pamatuji temer zpameti, takze mi tam neco na prvni pohled nehralo... :wink:
To, ze jste uvedl odkaz, kde si ctenar muze najit cely clanek, je jiste chvalyhodne, ale priste, az budete neco citovat, snazte se vystihnout podstatu veci. A mozna by neskodilo zjistit si, zda je tato informace porad aktualni. :wink:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 00:41

[quote="Pan Zvědavý"tSP:
čísla Koreje a Thajska která pro někoho v ČR neznamenají vůbec nic z pohledu zájmu o business,oblibu výrobků atd.Pro ty kterým ukazujete plán je rozhodující jak budou úspěšní ve svém okolí a v ČR a ne v Thajsku a Koreji jestli mi rozumíte.i/quote]

System odmenovani v CR a v Koreji je stejny az na male a nepodstatne zmeny v SIP programu. Z tohoto pohledu je tedy moznost vydelku v CR stejna.
Ale dobra. Mam tu par cisel z Evropy - ta je nam prece jen blizsi:

Overview - Europe

Amway is in the 4th consecutive year of strong and sustained growth, with sales projected to break the $500 mill barrier, up approximately 14% from last year. The launch of Russia is contributing to this, but even without this market, sales would have been up 12-13%.

In the world of Amway, Europe is the 2nd highest growing region in terms of % growth, just behind China.

Market Highlights (% increase Sept 04 to Feb 05 V’s the previous year)

Western Europe

Scandinavia, +40%
South Africa, +33%
Greece, +22% backed by incredible sales on IRS & eSpring!
Spain & Portugal, +15%

Of the 17 Western European Markets, 15 are growing and of the two that aren't, both are under 1% down. Germany, Austria & Switzerland, all of whom are large (to population), and mature markets to Amway are all are experiencing their 7th year of consecutive growth.

Eastern Europe

10 Eastern European markets, 8 are growing.
Romania, +85%
Turkey, +71%
Poland, +48%
Czech & Slovakia, +45%

Jenze vazeni. Ani narusty v CR neurcuji, jak moc uspesny bude ten ktery distributor. Vsechno je to totiz o Vasem pracovnim nasazeni.

Vysledky korejskeho trhu jako takove nas tady samozrejme neovlivni. Co nas ale muze ovlivnit, je, pokud se nekdo necha inspirovat tim, co je mozne dokazat. Nehlede na to, ze nikde neni psano, ze tyto vysledky nekdo nemuze prekonat. Jak jsem jiz psal, priklad s Koreou jsem uvadel jen jako ukazku toho, co dokaze par nadsenych lidi, kteri se pro neco zapali. Jestli ti lide budou v Koreji nebo v CR muze byt Vam, pane Zvedavy, vcelku jedno, mne ale ne :lol:
Takze Vam dekuji, ze jste prispel. Alespon jsem mel dalsi duvod uvest nejaka cisla a fakta, ktera si ted distributori v me organizaci mohou precist.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 01:00

[quote="Pan Zvědavý"tMám ještě 1 dotaz:
Taky posuzujete lidi podle stavu konta? /quote]

Ne, nerikam. I kdyz popravde, nekteri by si to zaslouzili :lol: , takze dekuji za inspiraci. Ale ted vazne. Nemam kuprikladu rad lidi, kteri neustale nadavaji na to, ze maji malo penez, ze nemaji na nic cas, stresuji se tim, co bude v praci atd atd. A kdyz jim nabizime reseni, ohrnou nos a reknou: vzdyt penize nejsou to nejdulezitejsi. Ja v principu souhlasim s myslenkou, ze penize nejsou to nejdulezitejsi, ale nejak mi to nejde dohromady s tim, ze tito lide polovinu sveho aktivniho zivota travi v praci a stezuji si na to, ze je tato prace nebavi a nemaji dost penez. Kdyz pro ne penize nejsou nejdulezitejsi a v praci je to nebavi, proc tedy do te prace chodi? Proc jsou s rodinou jen 2-4 hodiny denne a pres 8 hodin denne travi nekde, kde je to nebavi? Zamyslete se nad tim.

Muj nazor je ten, ze penize Vas sice stastejsimi neucini, ale jejich nedostatek take ne.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtreme 12. 8. 2005 16:20

Dotaz smeřuje především na SP, protože je tady jako jeden z mála, kdo má dlouhodobější zkušenosti s Amway byznysem.
1) Mám trochu problém s výpočtem odměn (základní tabulka od 3% do 21% tam neni co řešit), ale druhá fáze jakmile člověk má pod sebou kvalifikovanou 21%, tak musí mít bokem 4000b. aby byl kvalifikovaná 21%, nevim jestli jsem přesně pohcopil, v této fázi by měl přijít 4% šek ze své 4000b skupiny. Jakmile má člověk 2 větve kvalifikované na 21%, tak by měl přijít 4% šek z obou větví (nevim jestli je potřeba 6x zopakovat) ale když vezmu jednoduchej matematickej model tak to proste nemůže fungovat, možná mi to bylo špatně vysvetleno.
2) Nevím jak dlouho máte zkušenosti s firmou, ale dostali se ke mě informace, že cena výrobků v roce 1994 (např SA8 Premium) je stejná jako dnes. Jak je možné že nešla firma s cenou svých výrobků nahoru, když se všechno zdražovalo (elektřina apod.). :)
xtreme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 17:47

xtreme píše:Dotaz smeřuje především na SP, protože je tady jako jeden z mála, kdo má dlouhodobější zkušenosti s Amway byznysem.
1) Mám trochu problém s výpočtem odměn (základní tabulka od 3% do 21% tam neni co řešit), ale druhá fáze jakmile člověk má pod sebou kvalifikovanou 21%, tak musí mít bokem 4000b. aby byl kvalifikovaná 21%, nevim jestli jsem přesně pohcopil, v této fázi by měl přijít 4% šek ze své 4000b skupiny. Jakmile má člověk 2 větve kvalifikované na 21%, tak by měl přijít 4% šek z obou větví (nevim jestli je potřeba 6x zopakovat) ale když vezmu jednoduchej matematickej model tak to proste nemůže fungovat, možná mi to bylo špatně vysvetleno.
2) Nevím jak dlouho máte zkušenosti s firmou, ale dostali se ke mě informace, že cena výrobků v roce 1994 (např SA8 Premium) je stejná jako dnes. Jak je možné že nešla firma s cenou svých výrobků nahoru, když se všechno zdražovalo (elektřina apod.). :)m/quote]

Uz jsem psal, ze vypocet nekterych bonusu je dost slozity, to je take duvod, proc se nevysvetluje hned na prvnim planu. Nicmene, kdyz jste me k tomu vyzval, pokusim se Vam vysvetlit, jak se leadership bonus pocita. Bohuzel zde nemohu uvadet obrazky, takze nevim, jestli to z meho vykladu pochopite. Nejprve nekolik zakladnich pojmu a definic:

Na leadership bonus se kvalifikujete, pokud:

a) sponzorujete jednu 21%ni vetev a zaroven Vase skupinova B.h. je 4000 nebo vice. Do teto Vasi skupinove B.h. se zapocitava:
- O.o. vytvoreny Vami sponzorovanymi vetvemi, ktere jeste nejsou na 21%.
- O.o. vytvoreny drive kvalifikovanymi Stribrnymi a Zlatymi NVP, kteri se ten dany mesic ale nekvalifikuji a jsou napr. na 18% (tzv. Pass Up Volume). Drive kvalifikovani Platinovi, kteri se v danem mesici nekvalifikuji, se do Pass Up Volume nezapocitavaji.

nebo

b) sponzorujete 2 nebo vice vetvi, ktere dosahnou v danem mesici 21%.

Pro samotny vypocet je dulezity tzv. Published Leadership Bonus Adjustment (Published LBA), tj. 4%*10000 B.h.*42Kc=16800Kc nekdy take nespravne nazyvany "minimalni garance". Proc nespravne se dozvime v bode 2b.

Vypocet probiha podle nasledujicich pravidel:

1) Leadership bonus se zacina pocitat u "nejspodnejsiho" downline, ktery dosahne v danem mesici 21% (tzv. Starter) a tudiz jeste nema ve skupine nikoho na 21%. Vypocitaji se 4% z O.o. tohoto "Startera" a tato castka (tzv. LBA) jde "nahoru" po sponzorske linii. Sponzor "startera" dostane z teto castky bud vse, cast nebo nic v zavislosti na jeho "bocni" B.h. a O.o.

Pokud se upline startera nekvalifikuje na leadership bonus (tj. nema bokem 4000 B.h.), pak se 4% z jeho "bocniho" O.o. prictou k castce, ktera k nemu prichazi od downline (LBA) a tento soucet jde "nahoru" jako upravene LBA. Tim je zabezpeceno, ze CELA 4% jsou opravdu vyplacena distributorum a ze si z nich ani malou cast neponecha firma Amway.
Z vyse uvedeneho vyplyva, ze vypocet vzdy musi zacinat dole a pokracovat nahoru. Leadership bonus nelze spocitat "odshora", protoze abyste si byli schopni spocitat bonus, musite vedet, jaka castka prichazi od downline. A abyste vedeli, jaka castka prichazi od downline, musite vedet, jaka castka prichazi k nim a jaky je jejich "bocni" O.o. atd.

2) Kalkulace bonusu pro kazdeho upline, ktery se kvalifikuje na leadership bonus pak probiha na zaklade srovnani jeho "bocni" O.o. s caskou, ktera "prichazi" od downline.

a) Kdyz 4% z Vaseho "bocniho" O.o. jsou vetsi nebo rovna castce, ktera prichazi od downline, Vas bonus bude roven castce, ktera prichazi od downline a 4% z Vaseho "bocniho" O.o. "jdou" nahoru.

b) Kdyz 4% z Vaseho "bocniho" O.o. jsou mensi nez castka, ktera prichazi od downline, postupuje se tak, ze 4% z Vaseho "bocniho" O.o. se prictou k castce, ktera prichazi od downline, a od tohoto souctu se odecte bud castka, ktera prichazi od downline nebo Published LBA (podle toho, ktera z nich je mensi). Tento rozdil si ponechavate Vy a "nahoru" jde LBA nebo Published LBA (podle toho, co se odecitalo). V CR se prakticky odecita vzdy Published LBA, ten druhy pripad je tam proto, aby byl osetren pripad, kdy je jiny pomer B.h. a O.o. a ve vysledku by se mohlo stat, ze downline bude mit sice 10000 B.h., ale O.o. treba jen 300000Kc (namisto regulernich 420000Kc). V tom pripade neni schopen generovat Published LBA (16800Kc), ale pouze 12000Kc (4% z 300000Kc). V takovem pripade, kdyby se odecitala plna Published LBA, by doslo k tomu, ze byste "doplacel sponzorovi ze sveho", coz je pochopitelne nesmysl. Proto take nazev "minimalni garance" je nepresny, protoze teoreticky muze nastat pripad, kdy "garantovana" castka je mensi nez Published LBA.

Pozn.: Pokud se kvalifikujete na leadership bonus na zaklade 2 a vice kvalifikovanych vetvi, a LBA alespon u jedne z techto vetvi je vetsi nebo rovno Published LBA, potom se vypocet provadi na zaklade pravidel 2a nebo 2b stejne, jako kdyby cela castka od downline prichazela z jedne vetve.

3) Pokud se kvalifikujete na leadership bonus na zaklade 2 a vice vetvi a LBA z kazde teto vetve je mensi nez Published LBA (tento pripad muze opet nastat pouze tehdy, pokud je jiny pomer B.h. a O.o., takze v CR se v praxi s nejvetsi pravdepodobnosti neuplatni), vypocet Vaseho bonusu zavisi na pomeru Vaseho "bocniho" O.o. vuci prumernemu LBA z Vasich vetvi.

a) Pokud 4% z Vaseho "bocniho" O.o. jsou vetsi nebo rovna prumernemu LBA od Vasich downline, potom si ponechavate castku, ktera k Vam prichazi od downline a 4% z Vaseho "bocniho" O.o. jdou "nahoru".

b) Pokud 4% z Vaseho "bocniho" O.o. jsou mensi nez prumerne LBA od Vasich downline, potom se postupuje nasledovne: 4% z Vaseho "bocniho" O.o. se prictou k celkove castce, ktera prichazi k Vam od downline a odecte se prumerne LBA. Tento rozdil zustane Vam a zbytek (de facto prumerne LBA z Vasich downline) jde "nahoru".

Ve strucnosti receno, opet plati, ze aktivni downline muze vydelat vice nez neaktivni upline. Vyse uvedena pravidla zajistuji i to, ze se nevyplati vice nez 4% z O.o., takze se opet vyplaci konecna castka a nemusi tudiz dochazet k neustalemu zvysovani ceny vyrobku, jak se tu nekteri pred nedavnem snazili naznacit.
V praxi vsechny tyto vypocty provadi firma Amway a Vy dostavate na ucet penize. Samotny vypocet je pak proveden na tzv. bonusove fakture, kterou obdrzite od firmy Amway.
Naposledy upravil SP dne 13. 8. 2005 12:24, celkově upraveno 2
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 17:50

xtreme píše:Dotaz smeřuje především na SP, protože je tady jako jeden z mála, kdo má dlouhodobější zkušenosti s Amway byznysem.
2) Nevím jak dlouho máte zkušenosti s firmou, ale dostali se ke mě informace, že cena výrobků v roce 1994 (např SA8 Premium) je stejná jako dnes. Jak je možné že nešla firma s cenou svých výrobků nahoru, když se všechno zdražovalo (elektřina apod.). :))/quote]

Vas druhy dotaz by mel spise smerovat na samotnou firmu Amway. Ja mohu jedine konstatovat, ze cena vyrobku skutecne vzrustala (s inflaci) a nekdy pote, co zacalo VEBSO (presne datum bych musel dohledat) skutecne doslo k vyraznemu snizeni cen.
Nechci spekulovat o tom, proc tomu tak bylo, necitim se k tomu kompetentni. Jen jsem rad, ze k tomu doslo :lol:
Jinak, SA8 Premium je nyni levnejsi nez napr. v r. 1996 a z jednoho baleni poridite nyni daleko vice davek diky zmenenemu slozeni.
Naposledy upravil SP dne 13. 8. 2005 12:31, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka