Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2005 18:00

Doplneni, ktere jsem puvodne napsal do tohoto prispevku, jsem jiz nakopiroval do puvodniho prispevku, takze ted by mel byt vypocet leadership bonusu kompletni.
Naposledy upravil SP dne 13. 8. 2005 12:28, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 13. 8. 2005 12:12

Ted jsem procital vypocet Leaderhip bonusu a vsiml jsem si v uvodu jedne nepresnosti tykajici se definice toho, co vse se zapocitava do 4000 B.h. "bocniho" objemu. Prispevek jsem upravil, takze ted by to melo byt snadneji pochopitelne.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod GD 13. 8. 2005 18:37

Nechápu, jak někdo může být tak "inteligentní" a zaobírat se takovýma chulovinama. Lidé asi nechápou, že když je nějaká možnost, jak být v totální pohodě (nemuset řešit finance, živ.prostř. apos.), která je super (z morálního hlediska, ze zákonného a z etického OK), že je to ten nejlepší způsob, který vyřeší spoustu problémů (finanční, psychické aj..) Co tam hledají za háčky????? Lidi, pokud nejste majitelé různých "dokonalých" duplikovatelných systému (HILTON? KFC, SHELL apod..), nebo operní pěvci, průkopníci ve vědě a technice a kdoví co ještě, ale jste úplně normální lidi jako já, jako 97% obyvatelstva a něco hledáte, tak tohle je to pravé!
Myslíte si, že když potkáte na ulici Lamborginy, Hummera atd.., že tyto vozy vlastní zaměstnanci/ živnostníci??? A přece po našich silnicích jezdí.. :-)
GD

Odeslat příspěvekod SP 14. 8. 2005 15:41

GD píše:Nechápu, jak někdo může být tak "inteligentní" a zaobírat se takovýma chulovinama. Lidé asi nechápou, že když je nějaká možnost, jak být v totální pohodě (nemuset řešit finance, živ.prostř. apos.), která je super (z morálního hlediska, ze zákonného a z etického OK), že je to ten nejlepší způsob, který vyřeší spoustu problémů (finanční, psychické aj..) Co tam hledají za háčky????? Lidi, pokud nejste majitelé různých "dokonalých" duplikovatelných systému (HILTON? KFC, SHELL apod..), nebo operní pěvci, průkopníci ve vědě a technice a kdoví co ještě, ale jste úplně normální lidi jako já, jako 97% obyvatelstva a něco hledáte, tak tohle je to pravé!
Myslíte si, že když potkáte na ulici Lamborginy, Hummera atd.., že tyto vozy vlastní zaměstnanci/ živnostníci??? A přece po našich silnicích jezdí.. :-)>/quote]

Jo, GD, to je jednoduché. Na většinu negativních příspěvků můžeš pohlížet asi následnovně: autorem je někdo, kdo si koupil startovní soupravu, hodil nohy na stůl a čekal, co z něj souprava udělá. Když zjistil, že bude muset pracovat, tak soupravu vrátil a aby vysvětlil sám sobě i okolí, že vlastně udělal dobře, píše sem nesmysly. :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 14. 8. 2005 15:49

Koukám, že od doby, co jsem zde zveřejnil výpočet leadership bonusu, nám tu nějak vázne diskuze. Že by se autoři negativních příspěvků pohroužili do výpočtu bonusů? :lol: To je dobře, možná až pochopí princip výpočtů odměn, tak se zvedne úroveň diskuze. I když mě teď napadá, že až pochopí výpočet všech bonusů, tak už tu asi nebudou diskutovat, ale raději se zaregistrují a půjdou ukazovat plány. :lol: :lol: :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Zvědavý 15. 8. 2005 11:11

SP:
S posledními 2 Vašimi příspěvky nemohu souhlasit :
1.Takto paušálně zhodnotit všechny bývalé NVP nejde a je to spíše alibi pro Vás že oni jsou ti špatní a Vy jste ti dobří a nic jste nezanedbali.Přispusťte možnost že jste něco zanedbat mohl(i).
To že někdo s něčím skončí neznamená že je "zkrachovanec" ale může diky tomu být úspěšný někde jinde (např.u sportovců spousta příkladů). Quiters wins.
2. Výpočet bonusů neprobíhá neboť ty co to nezajímá už tu nejsou,ty co to zajímá to vědí a těm ostatním to je jedno.

3.V minulém příspěvku jsem Vác inspirovat nechtěl,spíše naznačit že označit svého kamáráda-prospekta později za loosera a chudáka nesvědčí o velkém přátelství a pozitivním přístupu.
4.Hodnotit člověka výhradně podle stavu konta může jsen blbec.A to jsem slyšel na openech od direktů několikrát.Po těchto slovech si jich skutečně vážit nemohu.
5.Pracovat s uplinem živícím se prostitucí je pro mě nepřijatelné.
6.V určitém období jsem se musel rozhodnout mezi prací,přítelkyní(nynější manželkou) a Amway.Co jsem si vybral jistě tušíte a nelituji.

Stačí?
Pan Zvědavý

Odeslat příspěvekod SP 15. 8. 2005 15:21

[quote="Pan Zvědavý"tSP:
S posledními 2 Vašimi příspěvky nemohu souhlasit :
1.Takto paušálně zhodnotit všechny bývalé NVP nejde a je to spíše alibi pro Vás že oni jsou ti špatní a Vy jste ti dobří a nic jste nezanedbali.Přispusťte možnost že jste něco zanedbat mohl(i).
To že někdo s něčím skončí neznamená že je "zkrachovanec" ale může diky tomu být úspěšný někde jinde (např.u sportovců spousta příkladů). Quiters wins.
2. Výpočet bonusů neprobíhá neboť ty co to nezajímá už tu nejsou,ty co to zajímá to vědí a těm ostatním to je jedno.

3.V minulém příspěvku jsem Vác inspirovat nechtěl,spíše naznačit že označit svého kamáráda-prospekta později za loosera a chudáka nesvědčí o velkém přátelství a pozitivním přístupu.
4.Hodnotit člověka výhradně podle stavu konta může jsen blbec.A to jsem slyšel na openech od direktů několikrát.Po těchto slovech si jich skutečně vážit nemohu.
5.Pracovat s uplinem živícím se prostitucí je pro mě nepřijatelné.
6.V určitém období jsem se musel rozhodnout mezi prací,přítelkyní(nynější manželkou) a Amway.Co jsem si vybral jistě tušíte a nelituji.

Stačí?l/quote]

Ale Vazeny pane Zvedavy,

vzdyt Vy se mnou vlastne ve vsem souhlasite :lol:

ad1) Nehodnotil jsem tak VSECHNY byvale NVP, ale VETSINU (viz ma veta: "Na většinu negativních příspěvků můžeš pohlížet asi následovně"). A to je rozdil. Takze v tom se shodujeme. Mimochodem, kdyz uz jsme u toho zanedbavani. Uz jsem to sem psal nekolikrat. Nedovedu si predstavit, jak bychom nekoho mohli "zanedbat". Vazeny pane, toto je podnikani. My nemuzeme z nikoho udelat milionare aniz by on chtel odvest nejakou praci. V tomto obchode je kazdy NEZAVISLY podnikatel. I KDYBY TENTO "ZANEDBANY" CLOVEK, O KTEREM MLUVITE, NEMEL OD NAS NIC JINEHO NEZ STARTOVNI SOUPRAVU, MUZE BYT CROWN AMBASSADOR V TOMTO OBCHODE. Jak uz jsem zde nespocetnekrat napsal: nasim ukolem je dat prilezitost lidem, kteri neco hledaji.

ad2) Naucte se rozeznavat ironii od vazne minenych prispevku :wink: Ale jen tak mimochodem, z vlastni zkusenosti vim, ze mnohdy ani distributori sami nevedi, jak se vlastne leadership bonus pocita. A koneckoncu je take pravda, ze to ani vedet nemusi. Firma tento vypocet provadi za ne. Pokud nekdo ma zajem se to dozvedet, ma stejne moznosti jako jsem mel ja.

ad3) Proto jsem take psal, ze sve kamarady jsem nikdy nenazval losery i kdyz se se mnou do tohoto podnikani nepustili. Takze v tomto bode mi nemate co vycitat. :wink:

ad4) Nevim, ktere direkty jste mel na mysli, ale ja jsem se nikdy na Openu nesetkal s nikym, kdo by hodnotil CLOVEKA podle toho, kolik ma penez. Svuj nazor, ktery jen tak mimochodem je v tomto bode shodny s Vasim, jsem snad napsal dost jasne.

ad5) Pisete: "Pracovat s uplinem živícím se prostitucí je pro mě nepřijatelné." Tak nevim, koho jste mel na mysli. Jen vim, ze to neni nikdo z me sponzorske linie. :lol:

ad6) Vidite, nase pribehy jsou vlastne podobne. :lol: Ja jsem se v urcitem obdobi musel take rozhodnout. U me to rozhodovani bylo vcelku jednoduche, protoze moje zena se mnou aktivne buduje obchod, takze jsem si vybral manzelku a Amway. A take nelituji.
Problem je, ze Vy (nebo snad Vase zena?) celou situaci stavite tak, ze bud je to prace a manzelka nebo jen Amway. Co takhle popremyslet, ze to jeste muze byt Amway a manzelka nebo Amway + prace + manzelka? Nebo se u Vas tyto dve posledni moznosti nepripousti?

Na zaver snad jen mala poznamka: kdyz si prectete me prispevky znovu a poradne, tak zjistite, ze Vas predchozi prispevek jste ani nemusel psat. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil SP dne 15. 8. 2005 23:55, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Zvědavý 15. 8. 2005 17:44

SP: Nic z toho nebylo mířeno na Vás osobně

Nicméně příspěvek byl třeba ze 2 důvodů:

1.Říci že systém odejivší takto odsuzuje je fakt.Pusťte si kazetu Kinga nebo Setzera,v literatuře tento názor je rovněž silně zastoupen. To že vy to osobně neděláte je Vám ke cti,ale není omluvou pro ty ostatní. Zřejmě i proto těch kamarádů máte spoustu jak jste psal dříve.
2.Jsou i jiné důvody proč nebýt v Amway než lenost.Jsem rád že jste se shodneme že odejití bylo nejlepší řešení.Vlastně jsme definovali další skupinu zde na fóru :D Je třeba případné zájemce o toto podnikání upozornit že i toto chování MOHOU ale NEMUSÍ očekávat.Někteří zde asi již byli když měli podobné zkušenosti o kamarádech a psali o tom.O tom se zde od Vás ani v systému nedozvědí nic.Také proto má Amway tolik odpůrců a pokud mají tytéž zkušenosti jako já tak se jim nemůžete divit. Ale tomuto chování je učí jejich sponzoří,upline,systém-říkám bohužel.
V každé sp.linii to může být jinak,záleží kdo Vás zasponzoruje.

Quiters wins (zcela proti větě winners never quits od Kinga) jste nekomentoval ,takže souhlas?

Manželka: situace nestála a nestojí tak ji popisujete a to jsme si již vyřešili
Pan Zvědavý

Odeslat příspěvekod SP 15. 8. 2005 23:51

[quote="Pan Zvědavý"tSP: Nic z toho nebylo mířeno na Vás osobně

Nicméně příspěvek byl třeba ze 2 důvodů:

1.Říci že systém odejivší takto odsuzuje je fakt.Pusťte si kazetu Kinga nebo Setzera,v literatuře tento názor je rovněž silně zastoupen. To že vy to osobně neděláte je Vám ke cti,ale není omluvou pro ty ostatní. Zřejmě i proto těch kamarádů máte spoustu jak jste psal dříve.
2.Jsou i jiné důvody proč nebýt v Amway než lenost.Jsem rád že jste se shodneme že odejití bylo nejlepší řešení.Vlastně jsme definovali další skupinu zde na fóru :D Je třeba případné zájemce o toto podnikání upozornit že i toto chování MOHOU ale NEMUSÍ očekávat.Někteří zde asi již byli když měli podobné zkušenosti o kamarádech a psali o tom.O tom se zde od Vás ani v systému nedozvědí nic.Také proto má Amway tolik odpůrců a pokud mají tytéž zkušenosti jako já tak se jim nemůžete divit. Ale tomuto chování je učí jejich sponzoří,upline,systém-říkám bohužel.
V každé sp.linii to může být jinak,záleží kdo Vás zasponzoruje.

Quiters wins (zcela proti větě winners never quits od Kinga) jste nekomentoval ,takže souhlas?

Manželka: situace nestála a nestojí tak ji popisujete a to jsme si již vyřešili)/quote]

A v tom je právě ten problém, na který neustále narážíme: spousta lidí vůbec nedokáže oddělit, co je chování jednotlivých distributorů a co je "Amway". Pokud jste si všiml, já se ve všech diskuzích zastávám firmy Amway a hodnot, které vyznávají a vyznávali její zakladatelé - pánové Rich DeVos a Jay Van Andel. Je mi jasné, že pokud Amway spolupracuje s 3,6 milionu distributorů, mohou mezi nimi být i lidé, kteří "překročí hranice". Napíšu Vám tu něco, co Vás možná překvapí:

"There are no losers in Amway. There are people who choose not to do it; but who are you to tell some teacher that chooses to spend the rest of his life as a dedicated teacher that he's a loser? Who are you to tell a truck driver that chooses to spend more of his time doing things other than Amway, and maybe just drivin' his truck, that he's a loser? Whoever gave you a license to brand people? This business was designed to make everybody a winner, to do as much or as little as they wanted to; and if they chose to do nothing, to make them feel better for having had the experience. We only have winners in this business; and then we have some other winners who choose not to do the business. They just might be bigger winners in life than some of you that have branded them losers. I stand in awe of all people, and I hope you do, too."

Jestlipak víte, koho jsem citoval? Možná Vás to překvapí. Byl to Rich DeVos, jeden ze zakladatelů firmy Amway. To, co chci říci, je následující: uvědomte si, že pokud máte licenci, jste NEZÁVISLÝ podnikatel. Pokud se Vám nelíbí systém, zkuste to po svém. Nikdo není dokonalý a je pravda, že asi budete muset udělat spoustu chyb, pokud se rozhodnete, že si s tím poradíte sám. Ale máte v rukou MOŽNOST. A jestli se rozhodnete, že ji nevyužijete, je to Vaše volba. Jsme nadále kamarádi. Jediné, co od Vás potom žádám je, abyste si ke mně - a to ani jako mí kamarádi - nechodili půjčovat peníze. Jestli chcete peníze, pomůžu Vám je vydělat. Ale nedám Vám je.

K Vaší větě "Quiters Wins" - správně anglicky by to mělo být asi Quitters Win - opravdu nevím, co jste myslel. Proto jsem nereagoval. Možná opravdu znáte někoho, kdo s něčím skončil a v něčem jiném byl úspěšný. Ano, taková situace opravdu může nastat. Ale skutečný význam Kingovy věty "Winners never quit" je poněkud jiný: ti, kteří dosahují úspěchu (v jakékoliv konkrétní činnosti), nejsou ti, kteří (tu konkrétní činnost) vzdají". A v tomto mi nezbývá než s Donem Kingem souhlasit. Problém je, že když vytrhnete z kontextu větu "Winners never quit", lze to vyložit různými způsoby. Proto je také nutno znát souvislosti, za kterých byla tato věta vyslovena.

K Vaší rodinné situaci se nebudu vyjadřovat. Neznám Vás ani Vaši ženu, takže mi to ani nepřísluší. Otázka, kterou jsem položil byla spíše řečnická a pouze jsem opakoval to, co jste napsal Vy sám. Nepochybuji o tom, že můžete být šťastný i bez Amway. Stejně tak se ale najdou i lidé, kteří v Amway vidí své uplatnění a baví je to. A co víc, ať se to někomu líbí nebo ne, najdou se i zákazníci, kteří tuto možnost uvítají. Zkuste pochopit, že kvůli tomu, že se Vám nelíbil jeden (nebo možná i více, ale to není podstatné) výrok jednoho NEZÁVISLÉHO distributora, nemůžete odsuzovat všechny distributory a už vůbec ne samotnou firmu Amway.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr Klešč 16. 8. 2005 03:18

To SP (nebo někdo z Amway)

Nedávno se tu řešila výhodnost pracího prášku, byly zde i výsledky nějakého nezávislého testu, jenže ty byly z roku jedna dva. Nebyl by nějaký test trošku aktuálnějšího data. Nepotřebuji tady román o tom jak je Váš prací prášek nejlepší, stačí mě nějakej link - nejlépe stránky (a test) v češtině. Děkuji
Někomu stačí auto, někdo potřebuje Ferrari.
Petr Klešč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 16. 8. 2005 08:45

[quote="Petr Klešč"tTo SP (nebo někdo z Amway)

Nedávno se tu řešila výhodnost pracího prášku, byly zde i výsledky nějakého nezávislého testu, jenže ty byly z roku jedna dva. Nebyl by nějaký test trošku aktuálnějšího data. Nepotřebuji tady román o tom jak je Váš prací prášek nejlepší, stačí mě nějakej link - nejlépe stránky (a test) v češtině. Děkuji /quote]

Bohuzel, zadny test noveho slozeni praciho prasku (alespon podle mych informaci) zatim k dispozici neni, takze v tomto Vam nepomuzu. Doufejme, ze situaci v nejblizsi dobe napravi nektere z nezavislych instituci, ktere se zabyvaji testovanim vyrobku.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 16. 8. 2005 15:38

Nevim proc se zde hadate porad o oleji nebo prasku ;]
na tomhle to vubec nestoji a nepada
Podle me v dnesni dobe zadne tyhle veci ekologicke nejsou kdyz to nema fosfat ma to neco jineho.. (mluvim o pr.prasku,prasek do mycky, ruzne prostredky na myti atd)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 16. 8. 2005 16:50

IcemanCZ píše:Nevim proc se zde hadate porad o oleji nebo prasku ;]
na tomhle to vubec nestoji a nepada
Podle me v dnesni dobe zadne tyhle veci ekologicke nejsou kdyz to nema fosfat ma to neco jineho.. (mluvim o pr.prasku,prasek do mycky, ruzne prostredky na myti atd)

Hmmm, to jsou mi novinky. Možná by stálo za to, kdybyste si zjistil něco o chemii, biologické rozložitelnosti apod. Jistě, nejekologičtější by bylo mýt v čisté vodě. Jenže už nežijeme v pravěku. A kromě toho, zkuste čistou vodou umýt pánvičku od oleje :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtreme 16. 8. 2005 23:28

SP: mel bych na tebe jeste jednu otazku, mas informace jak jsou rozdelovany penize z vyrobku, jaka cast jde na vyzkum a vyvoj, jaka cast jde zpatky distributorum atd.
xtreme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 17. 8. 2005 00:23

xtreme píše:SP: mel bych na tebe jeste jednu otazku, mas informace jak jsou rozdelovany penize z vyrobku, jaka cast jde na vyzkum a vyvoj, jaka cast jde zpatky distributorum atd.

Rozdělení ceny zboží jsem uváděl už 2x - jednou v této diskuzi a jednou v minulé, takže to sem pouze zkopíruji:

Pokud se tyka vyrobnich nakladu - firma udava, ze VO cena bez DPH se deli nasledujicim zpusobem:

14% suroviny
7% obal
11% doprava
14% sales and marketing
13% vyzkum a vyvoj
8% zisk vyrobce
33% bonusy distributorum

Procenta jsou pouze priblizna a jsou odectena z grafu, ktery si muzete prohlednout v Evropskem skolicim centru ve Vidni.

Výdaje na dopravu a obalové materiály jsou nízké právě proto, že firma Amway vyrábí koncentráty.
SP
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka