Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 20. 10. 2005 00:28

xtreme píše:Přijde mi trochu škoda, že spousta lidí nemá informace o firmě Amway, o výrobcích, zaměření firmy atd. Bohužel většina lidí ani nemá čas se nečim takovym zabejvat.
O výrobcích ať už se jedná o řadu SA8, LOC, DishDrops, by bylo apoň dobrý vědět, že jsou, ekologické, nezatěžují tolik přírodu., Nutrilite - přírodní potravinové doplňky.
Chápu sice, že spoustu lidí tohle nezajíma, ale jak sem řek, přijde mi to trochu škoda v dnešní době.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honza Zdeněk 20. 10. 2005 14:47

Ano, dělají to všichni z Amway, zakaždou cenu někoho přesvědčují, aby tam vstoupil, mají na to promyšlené, a pokud to nedovedou, tak žeknou někomu zkušenějšímu (sponzor), který to umí lépe. A když je to tak baví, tahat z lidí finance, tak čest jejich práci. Konek konců dělá to tak každá reklama, že obalamutí zákazníky, ať už jde o Amway, nebo o Ariel.
Honza Zdeněk

Odeslat příspěvekod Honza Zdeněk 20. 10. 2005 14:53

A odkud čerpám ty statistiky, pravda, to jsem jen tak plácnul, spíš bych řekl, že Amway nemá rádo ještě více lidí, a kde beru ty údaje o cennách, no ze starého cenníku, ale neřekl bych, že zlevnili nějak výrazně, jestli vůbec. Vždiť přece zlodějna v tomhle státě kvete. Můžu být rád, že jsem se nikdy nezaregistroval, i když mě přsvědčovaly o sto šest, a to ať už známý známého, nebo na meetingu
Honza Zdeněk

Odeslat příspěvekod SP 20. 10. 2005 17:28

[quote="Honza Zdeněk";A odkud čerpám ty statistiky, pravda, to jsem jen tak plácnul, spíš bych řekl, že Amway nemá rádo ještě více lidí, a kde beru ty údaje o cennách, no ze starého cenníku, ale neřekl bych, že zlevnili nějak výrazně, jestli vůbec. Vždiť přece zlodějna v tomhle státě kvete. Můžu být rád, že jsem se nikdy nezaregistroval, i když mě přsvědčovaly o sto šest, a to ať už známý známého, nebo na meetingut/quote]

Můžete nějak popsat, jak vypadá přesvědčování o sto šest? Mně to totiž nedává moc smysl - sponzor z Vaší registrace nic nemá. Pokud nepředpokládá, že byste vše uměl dělat hned ze začátku sám, nejdříve Vám musí pomoci. Takže jestli tomu dobře rozumím, přesvědčoval Vás, abyste si nechal od něj pomoci s vyděláním peněz? Hmmm, tak nevím, nějak se mi to nezdá. Přece jen, abych se někoho doprošoval, aby si chtěl vydělávat peníze, na to je tu dost velký výběr lidí, kterých se doprošovat nemusím. Nebylo to spíše tak, že Vám byla jen nabídnuta možnost spolupráce, kterou jste odmítl a pocit "přesvědčování" pramení z toho, že jste neustál argumentaci?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honza Zdeněk 20. 10. 2005 17:38

Ne, tak to teda není tak, přesvědčování o sto šest vypadá například tak, že nejdříve člověka pozvou na pán, což nevadí, a pak chtějí po něm, amy spolupracoval, a když odmítne, tak mu nalévají do hlavy, jak zchudne a nebude mít na obživu, když nevstoupí, neustále mu volají a snaží se o to, aby vstoupil, a chodí za ním, a samozdřejmě mu řeknou jen pozitiva a zatají velké množství negativ. Ale to obecně každá reklama, kromě cigaret, kde to musí psát ze zákona.
Honza Zdeněk

Odeslat příspěvekod SP 20. 10. 2005 17:45

[quote="Honza Zdeněk";Ne, tak to teda není tak, přesvědčování o sto šest vypadá například tak, že nejdříve člověka pozvou na pán, což nevadí, a pak chtějí po něm, amy spolupracoval, a když odmítne, tak mu nalévají do hlavy, jak zchudne a nebude mít na obživu, když nevstoupí, neustále mu volají a snaží se o to, aby vstoupil, a chodí za ním, a samozdřejmě mu řeknou jen pozitiva a zatají velké množství negativ. Ale to obecně každá reklama, kromě cigaret, kde to musí psát ze zákona.a/quote]

Hmmm, tak to opravdu nevím. Já jsem na meetingu nikdy neslyšel, že bych bez Amway zchudl, ale pouze to, že pokud budu dál dělat jen to, co dělá většina lidí, budu tam, kde je většina lidí. Že jste si to spojil s chudobou, za to asi ten člověk, co Vám ukazoval plán, nemůže. :wink:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtreme 20. 10. 2005 18:57

Pane Zdeněk, souhlasim s vámi, že přesvědčovat a přemlouvat lidi do nějakého obchod. projektu neni dobrý, ať už to vezmu jenom z morálního hlediska. Ale musim říct z vlastní zkušenosti, když jsem slyšel o týhle obchod. příležitosti, tak mě nikdo nepřesvědčoval, nepřemlouval, pouze jsem dostal nabídku na spolupráci a ať už bych ji příjmul nebo ne bylo jedno.
Tady záleží dost na lidech, jejich prístupu, samozřejmě se určitě najdou tací, kteří to budou lidem vnucovat, a přesvědčovat je. Hold je to o lidech. A to je taky právě důvod k tomu, že se najde pár lidí, kteří nechtěj o Amway slyšet.
xtreme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 21. 10. 2005 10:07

Jirka T. píše:SP jste mystr slova, opravdu, docela Vás obdivuju, jakým způsobem dokážete bejt ještě slušný k lidem, kteří vás neustále napadají.

Docela mě to zaráží, že tu je určitě hodně moc lidí,kteří pořád někoho poučujou, ale v podstatě nic nedělají.

Jen tak pro ostatní, sice jsem tu nebyl už tak 3 měsíce, ale udivuje mě, že se ještě dokážete neustále bavit na téma Amway, pamatuji si, že jste tu jednu dobu napadali SP, a ještě asi další dva členy z Amway týmu:-), jestli to tak mohu nazvat.

Nejlepší je na tom to, že nadáváte lidem, kteří tu firmu nezaložili ani neurčují pravidla obchodování, či způsob bodového systému natož výplatní systém. Jen bych Vám chtěl připomenout, že jsou to úplně obyčejní lidé, jako vy nebo já, kteří se prostě včas zapojili do Amway systému, makali a vydělávají na tom peníze.

Je pravda, že jsem měl možnost navšívit také tuto schůzku, ale v podstatě neříkají nic špatného, říkají jenom klady. A snad jedinou nevýhodu,kterou v tom můžete vidět je práce, jenže věci a peníze se tvoří činy, nikoli slovy.

Jinak do toho systému jsem se nazapojil, protože mi to příjde z mého pohledu v této době už nerealistické. Dosáhnout např. za 2 roky 15%, pokud nemáte hodně bohaté přátele, kteří rádi utrácejí. A navíc i já sám, jdu radši do obchodu a všechno si vyzkouším, než se pro něco rozhodnu. Třeba oblečení.

Jedinou věc, na který by se dalo na tomto systému trhnout je ve spotřebním zboží-prášky a různý saponáty. Hrnce,obleky a další věci, jsou opravdu drahé pro člověka s průměrným platem.o/quote]

V teto dobe je sance na uspech vyssi, nez kdykoli predtim!
Tech vasich 15% dela spousta lidi dnes za 1. mesic :lol:
Na poslednim FEC si 3% 6% 9% jen stouplo v hledisti.
12% 15% 18% preslo pres podium a mavalo :)
bylo 24 Silveru, 25 Goldu, 20 Platinovych, 9 zakladatelskych platinovych
cca 3 safirovy, 3 zakladatelsky smaragdi, 3 novy Diamanti, 1 Zakladatelsky diamant.
Ja nevim, ale pro me je to dostatecnej dukaz toho, ze neni pozde.A nemyslim, ze udelat Diamanta se da kdyz znam par bohatych znamich :lol: -Jednoho z tech diamantu udelala zenska za 2 roky, tusim... :lol: Nekdo dela 2 roky 15% a nekdo diamanta :lol:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza Zdeněk 21. 10. 2005 11:45

Tak já jsem si to s chudobou nespojil, ale tvrdím, že na plánu se o tom mluví opravdu často, takže ten, kdo mi ukazoval plán, moc dobře ví o co jde. Prostě jde o to, nalákat do Amway co nejvíce lidí, aby pak scháněli další lidi. To mi něco připomíná. Metoda přímého prodeje je nejúčinější, jinak by se ty extra drahé výrobky asi nikdy neprodali. Proto se jim hodí každý.
Honza Zdeněk

Odeslat příspěvekod soptik21 21. 10. 2005 13:41

[quote="Honza Zdeněk";Tak já jsem si to s chudobou nespojil, ale tvrdím, že na plánu se o tom mluví opravdu často, takže ten, kdo mi ukazoval plán, moc dobře ví o co jde. Prostě jde o to, nalákat do Amway co nejvíce lidí, aby pak scháněli další lidi. To mi něco připomíná. Metoda přímého prodeje je nejúčinější, jinak by se ty extra drahé výrobky asi nikdy neprodali. Proto se jim hodí každý.r/quote]

40 let chodit do zamestnani a makat pro nekoho jinyho a pak skoncit v duchodu, to pro me je chudoba- pro tebe mozna bohactvi, ja nevim!
Na planu se rika, ze pokud nechceme byt chudi (financne) musime "hrat" na prave strane Caschflow kvadrantu (podle R.Kiyosakiho).Co budeme delat (jestli koupime 10 bytu a pronajmeme nebo zainvestujeme par desitek milionu nekam jinam nebo si koupime franchizu McDonalda za 10000000,- nebo par set tisic do svy vlastni Firmy nebo cca 6000,- do licence NVP Amway) je na kazdym z nas. Je jen treba hrat na prave strane kvadrantu! 8)

Obrázek
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 21. 10. 2005 20:58

Jirka T. píše:Jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z Vás neví, jestli má firma Amway ještě schůzky v Hradci Králové.

Musím říct, že momentálně mám brigádu a pracuji pro BG Money Multiservis, a osolovování zákazníků mi nedělá problém, ale mé řečnické dovednosti ještě zdaleka nedosahují úrovně, kterou jsem měl možnost shlédnout na schůzce,kterou pořádali distributoři Amway.

Zajímalo by mě,zda firma Amway zajišuje nějaké školení či zda spolupracuje s nějakými institucemi,které ho pořádají. Předem ti děkuji SP. /quote]

Ahoj,

díky za uznání. Firma Amway žádné školící semináře nepořádá. Všichni z nás, kdo stojíme před tabulí, jsme začínali úplně stejně jako ti, co začínají s ukazováním plánů dnes - také to napoprvé nebylo nic moc. Ale věř tomu, že když ten plán vykládáš posté, je jen málo věcí, které bys na něm zkazil.
Schůzky v Hradci Králové jsou, kdybys chtěl znát adresu, napiš.
Jinak je pravda to, co píše soptik21 - v současné době zaznamenáváme nárůsty, které jsou opravdu pozoruhodné.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtreme 22. 10. 2005 09:44

Podle mě neni nikdy pozdě na tohle podnikání, v USA je firma Amway už 46 let a pokud vim, tak na Kanadsko-Americkym trhu jsou porad novy vykonost. urovně.
xtreme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 10. 2005 23:53

Drahý Soptiku21,
pokud si můj příspěvek znovu přečtete, zjistíte, že nebyl adresován Vám, ale oslovoval jsem pana SP nikoliv Vás, o váš názor jsem nestál, protože jenom tlumočíte to, co jste slyšel na seminářích a sezeních.

Vstupní náklady? 6000,- ... no myslím, že je to míň, pokud se nemýlím...před rokem to bylo něco kolem 2800, a knihy si nemá cenu kupovat, kazety taky ne, semináře jsou k ničemu. Jsou to zbytečně vyhozený peníze a knihy se dají půjčit.

Teď si spočítejte...2800,- reg. telefon + co vím já, tak se šlo sednout a pokaždý si dáte něco k pití, kdybyste takhle měl obden přichystaného člověka...a vezmete v potaz, že ještě každýho nepřemluvíte, aby se přišel podívat na informační schůzku, tak náklady jsou taky někde jinde. O tom prostě dikutovat nebudu, nemám tolik času.

K tomu co jste napsal, jsou to pěný smajlíci. Jestli se nemýlím, tak vy tento druh podnikání taky děláte už nějakej ten pátek. A na jaký jste úrovni? Dostal jste se aspoň na 9%?
Za jeden měsíc 15%? U nás v ČR, udělá nyní? Jo možná když se pan Roman Čížek , když začínal dostal za 3 měsíce na 21%.
Vaše statistika nic nedokazuje, možná byste si o tom měl promluvit s SP, aby Vám vysvětlil, jak to doopravdy funguje? Ale ne v roli podnikatele, ale v roli obyčejného člověka.
Nemáte názor, a pořád dokola ta samá písnička, kterou Vám řeknou ti chytří,kteří jsou nad Vámi.

Neuražte se, ale já Vám řeknu, jak to funguje:
Je potřeba chytrýho člověka, kterej si dokáže sehnat sádo volů, kteří na něj vydělávaj a hltí je kravinama. O tom, jak se stanou stejně bohatými jako on.

Z toho vyplývá, že o tomto obchodě se budu bavit, tak akorát s SP, když bude ochotný a rozhodně ne s Vámi, ale jinak proti Vám nic nemám, dělejte si váš obchod,využívejte si svého času jak chcete, mějte názory jaké chcete, je to vaše právo. Ale nepleťe se do věcí, který se Vás netýkají.

Díky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soptik21 23. 10. 2005 10:06

Anonymous píše:Drahý Soptiku21,
pokud si můj příspěvek znovu přečtete, zjistíte, že nebyl adresován Vám, ale oslovoval jsem pana SP nikoliv Vás, o váš názor jsem nestál, protože jenom tlumočíte to, co jste slyšel na seminářích a sezeních.

Vstupní náklady? 6000,- ... no myslím, že je to míň, pokud se nemýlím...před rokem to bylo něco kolem 2800, a knihy si nemá cenu kupovat, kazety taky ne, semináře jsou k ničemu. Jsou to zbytečně vyhozený peníze a knihy se dají půjčit.

Teď si spočítejte...2800,- reg. telefon + co vím já, tak se šlo sednout a pokaždý si dáte něco k pití, kdybyste takhle měl obden přichystaného člověka...a vezmete v potaz, že ještě každýho nepřemluvíte, aby se přišel podívat na informační schůzku, tak náklady jsou taky někde jinde. O tom prostě dikutovat nebudu, nemám tolik času.

K tomu co jste napsal, jsou to pěný smajlíci. Jestli se nemýlím, tak vy tento druh podnikání taky děláte už nějakej ten pátek. A na jaký jste úrovni? Dostal jste se aspoň na 9%?
Za jeden měsíc 15%? U nás v ČR, udělá nyní? Jo možná když se pan Roman Čížek , když začínal dostal za 3 měsíce na 21%.
Vaše statistika nic nedokazuje, možná byste si o tom měl promluvit s SP, aby Vám vysvětlil, jak to doopravdy funguje? Ale ne v roli podnikatele, ale v roli obyčejného člověka.
Nemáte názor, a pořád dokola ta samá písnička, kterou Vám řeknou ti chytří,kteří jsou nad Vámi.

Neuražte se, ale já Vám řeknu, jak to funguje:
Je potřeba chytrýho člověka, kterej si dokáže sehnat sádo volů, kteří na něj vydělávaj a hltí je kravinama. O tom, jak se stanou stejně bohatými jako on.

Z toho vyplývá, že o tomto obchodě se budu bavit, tak akorát s SP, když bude ochotný a rozhodně ne s Vámi, ale jinak proti Vám nic nemám, dělejte si váš obchod,využívejte si svého času jak chcete, mějte názory jaké chcete, je to vaše právo. Ale nepleťe se do věcí, který se Vás netýkají.

Díkyi/quote]

Nemusite mi za nic dekovat, radeji si vy sam prectete svuj vlastni prispevek, kde pro SP byla adresovana 1. veta ve ktere ho chvalite.

Prectete si laskave ty dalsi vety:
Docela mě to zaráží, že tu je určitě hodně moc lidí,kteří pořád někoho poučujou, ale v podstatě nic nedělají.

Jen tak pro ostatní, sice jsem tu nebyl už tak 3 měsíce, ale udivuje mě, že se ještě dokážete neustále bavit na téma Amway, pamatuji si, že jste tu jednu dobu napadali SP, a ještě asi další dva členy z Amway týmu:-), jestli to tak mohu nazvat.

Nejlepší je na tom to, že nadáváte lidem, kteří tu firmu nezaložili ani neurčují pravidla obchodování, či způsob bodového systému natož výplatní systém. Jen bych Vám chtěl připomenout, že jsou to úplně obyčejní lidé, jako vy nebo já, kteří se prostě včas zapojili do Amway systému, makali a vydělávají na tom peníze.

Radim se mezi ty "asi dalsi dva cleny" :lol:

A vase trvrzeni o 15% za dva roky uz vam fakticky vyvracet nebudu, ale plati to, co jsem napsal: "Nekdo za 2 roky 15% a nekdo diamant" :lol: :lol: :lol: Kazdej pekne podle svych schopnosti....,cimz mi ledacos o Vas rikate... :P
Jinak registrace v nasem skolicim systemu stoji 5425,- a obsahuje produkty v "hodnote" 100 bodu...
V jednom mate absolutni a nevyvratitelnou pravdu:"Ja opravdu NEMAM NAZOR!" -ten mate mozna vy :P

Kdyz bychom se meli bavit o dalsich nakladech (kazety, knizky, seminare)Tak jsou to prubezne investice o kterych uz tu nekolikrat SP mluvil a mluvil take o tom, z ceho se tyto "naklady" daji hradit. Takze kdyz uz za sobe "rovneho" povazujete jen SP a jen s nim se o tomto obchode budete bavit, tak alespon ctete ty jeho prispevky!

Ano 9% uz jsem a co vy?
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soptik21 23. 10. 2005 10:40

To Jirka:Jo možná když se pan Roman Čížek , když začínal dostal za 3 měsíce na 21%.
S 9-TI VYROBKAMA! -dnes jich je cca 600 od Amway + hezkejch par tisic v partnerskejch obchodech...Dejte si tam nejakej koeficient, at vite, kolikrat je to lepsi :lol:
-Nebyl internet, mobylni telefony, dovazkovy system az do domu, zadne kazety ani knizky. -do tohohle si taky vlozte nejakej koeficient :lol:
A jeste k tem vasim pochybnostem o 15% za jeden mesic.... -V Unoru v CECHACH byla 21% za 9 DNI! -ale on mel zrejme stesti, ze? 8)
soptik21
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka