Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Deria 15. 9. 2007 00:17

coop006 píše:Kdybych ja mel nejuzasnejsi vyrobky na svete, na kazdym 20 patentu, jar na nadobi, kterym si vycistim i zuby, umeju auto a jeste v tom vykoupu svy dite - takhle mi to prezentovali amwayaci (takhle od plic sem se uz pekne dlouho nezasmal) - a vsechno toto by byla pravda, ty vyrobky by fungovaly, tak bych se urcite nespolehnul na nejakou pomalu rostouci sit pochybnych dealeru, kteri pracuji, jak se jim zachce a kdy se jim zachce. Radeji bych si zaplatil poradnou reklamu a tou bych me vyrobky daleko rychleji a ucinneji dostal k lidem, vydelal balik jeste vetsi, zkombinoval inet obchod, normalni obchod a medialni reklamu. Tento postup je rychlejsi a ucinnejsi nez zmagoreni amwayaci, ktery si jarem cistej zuby a koupou v tom svy deti.

NECO TADY SRMDI!!

coop006,
neviem, kto si jarou cisti zuby a kupe v tom dieta, ja urcite nie. Ale to, co som v mojom predoslom prispevku pisala, je pravda. Preto sa casto stava, ze tieto produkty fascinuju. A zmagorenych mas vsade, ci je to amwayak alebo nie. Takze, nic *****, kazdy si ma pravo overit, ak o niecom pochybuje.
Ostatne vystizne opisal SP. Za nasu pracu odmeni AY radsej nas a nepcha nehorazne sumy do reklam, ktorym aj tak takmer nikto neveri. Tu ma zakaznik moznost nielen vidiet ale aj produkt vyskusat. To je najlepsia reklama, ktora zakaznika nezavadza. Vychadzajuc pravda z toho, ze to ten amwayak robi svedomite. Ak nie, tak za to nemoze firma ale jednotlivec. Taky sa odpise sam.
Deria
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 18. 9. 2007 20:11

Deria píše:Tak som tu zase a ako vidim, moc sa tu toho nezmenilo.
Amwayaci, musim sa s vami podelit o uzasny zazitok: pred hodinou som sa vratila z Kick-off Hanover a konecne som videla Dr. Renborga, je to velky sympatak, dalej tam bol Max Schwarz, Maria Schleipfer, ten znamy horolezec Messmer a tolko diamantov pokope som este ani nevidela. Bolo nas tam asi 13000 NVP, bolo to velkolepe, buracalo to tam, no take nieco som este nezazila. A prave tam som si uvedomila, aku cest mam, byt sucastou tohto obrovskeho retazca svetoveho formatu. A znova sa Amway prezentoval vysokou profesionalitou, tomu hovorim uroven.

Tak jsem si prave precetl, ze Max Schwarz dosahl v Nemecku urovne Double Crown Ambassador. Takze to uz je treti Double Crown Ambassador na svete!

Pro ty, kteri nevedi - Double Crown Ambassador sponzoruje minimalne 40 vetvi z nichz kazda se kvalifikuje na 21% minimalne 6 mesicu ve fiskalnim roce.

Prvni Double Crown Ambassador - Kaoru Nakajima - se kvalifikoval v roce 1996 v Japonsku.
Druzi Double Crown Ambassadors byli Holly Chen & Barry Chi z Taiwanu, kteri se kvalifikovali v roce 2003.
A nyni tu mame tretiho, ktery se kvalifikoval v Nemecku v roce 2007.

Zda se, ze dalsi paradigma bylo prolomeno. Kdyz byla v roce 1964 poprve predstavena tehdy nejvyssi uroven - Crown, mnoho lidi pochybovalo, ze je mozne teto urovne vubec dosahnout. V roce 1970 se na tuto uroven kvalifikovali prvni distributori - Charlie & Elsie Marsh a v nasledujicich nekolika letech se k nim pridali dalsi. Firma Amway na to v roce 1977 odpovedela zavedenim dalsi urovne - Crown Ambassador.

A jak vubec vznikla uroven Double Crown Ambassador? Co bylo podnetem pro Kaoru Nakajimu, aby teto urovne dosahl? Cituji: "Přibližně před 20 lety jsem navštívil seminář pro Ředitelské diamanty, který se konal v Mexiku a ztratil jsem zavazadla spolu se svým odznakem Crown Ambassadora. Když se to dozvěděl pan Rich DeVos, zakladatel společnosti Amway, daroval mi nový odznak.
Následně jsem svá zavazadla objevil a chystal jsem se odznak vrátit. Pan DeVos mi řekl: "Nechte si ten odznak a udělejte Crown Ambassadora ještě jednou!" Poté jsem se rozhodnul stát se Double Crown Ambassadorem. V čem pro mě byla tato příhoda poučná, bylo, že i neštěstí může být počátkem opravdového požehnání.
"

Kaoru Nakajima byl prvni, Holly Chen & Barry Chi druzi, Max Schwarz treti. A zatimco se urcite najdou bezmozci, kteri i ted budou tvrdit, ze Amway nemuze fungovat, rekl bych, ze neni daleko doba, kdy pribudou dalsi Double Crown Ambassadori. Nebo mozna Triple Crown Ambassadori...?
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 19. 9. 2007 00:44

Juuuu to je zajímave čteníčko Ale stejně se mi zdá že za těch 50 let co to funguje tak 3 ambasadoři není to trochu málo?Na to jak nám povídáte jak budeme v černých číslech až nechutně bohatí slova pana Čížka..a na plánech na seminářích...že člověk když odjíždí ze semináře tak neví jestli je chudej nebo zítra bude MILIARDAR???....JAk to pěkne umíte nám zahrat na city
No prostě se mi zdá že za 50 let je jich ještě docela málo...na to aby bylo někoho co obdivovat :!: :!: :!: jo až jich bude 100 nebo 200 a více tak to už je něco ale to už ani já tady nebudu.... A pane SP kdy budete vy Cr. ambasador????a u nás v naší matičce zemi má k tomu nejlepe našlápnuto kdo?Teda jestli se mužu zeptat??.... :?:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 19. 9. 2007 07:59

Tak zaprve, nepsal jsem o 3 Crown Ambassadorech, ale o 3 Double Crown Ambassadorech. To je rozdil. Krome toho, kdyz dovolite, na to, abyste byla nechutne bohata, Vam staci i mensi odznak. V Americe se za milionare napriklad povazuje clovek s rocnim prijmem $100,000 a vyse, coz treba takovy prumerny Diamant splnuje vcelku hrave (prumerny prijem Diamanta v roce 2005 byl $146,995. Pokud tedy zrovna nutne nemusite byt miliardarem, ale stacil by Vam milionar v dolarech, tak vezte, ze Diamantu je na celem svete pres 4000. A jen tak mimochodem je mezi nimi i vice nez 60 Crown Ambassadoru. Muzeme zde diskutovat o tom, zda je to moc nebo malo. Ja si myslim, ze je to docela dost - rozhodne vice, nez co se povedlo vyprodukovat lidem, kteri Amway v teto diskuzi kritizuji. :wink:

Vase (provokativni) otazka kdy ja budu Crown Ambassador mi, nezlobte se, pripadne stejne ujeta, jako byste se ptala cloveka, ktery ma zajetou firmu na software, kdy z nej bude Bill Gates. Na to, abyste mela uspech a byla bohata, nebudete potrebovat vlastnit Microsoft.

Ale kdyz uz jste se tak hezky zeptala, odpovim Vam. Ptate se, kdy ja budu Crown Ambassador? Vite, to je na tomto businessu to nejkrasnejsi. Odpoved totiz zni: az se rozhodnu, ze se jim stanu, a az budu pripraven na to, odvest tu praci, ktera je pro to potreba.* To muze byt za par let (tusim, ze rekord z 0 na Crown Ambassadora byl za 3 roky), ale take to nemusi byt nikdy. Prozradim Vam jedno sladke tajemstvi: Crown Ambassador vyzaduje pouze 3.3x vice skupin nez Diamant. Proc je tedy Diamantu pres 4000 a Crown Ambassadoru "jen" cca 60? No, mozna je to proto, ze spousta Diamantu si na te urovni rekne, ze jim to proste a jednoduse staci. No, popravde receno, spousta lidi v Cechach by si to rekla i na Smaragdovi... Takze mi dejte jeste chvili casu, az budu Smaragd nebo Diamant, tak Vam dam vedet, jestli mi to staci nebo jestli a kdy budu pokracovat k dalsim urovnim. :lol:

* vsimnete si, ze to nezalezi na mem sefovi :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil SP dne 19. 9. 2007 18:32, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod OS 25. 9. 2007 23:32

Proč v Amway nejednáte s novými lidmi na rovinu a upřímně? Bratr byl na schůzce s prodejcem, který mu nabízel spolupráci ve společnosti Amway. Bratr přišel domů, ale stále nevěděl, co by jako u Vás dělal. Až já jsem mu řekl, že by v podstatě prodával produkty. Což je pravda, to neokecáte.
Prý mu tam pořád říkal něco o cílech typu, Audi A8. Že nějací manželé vydělávají x00 000Kč měsíčně apod. Potom nějaké semináře, startovací balíček. Kecy typu, že je to zboží bez přirážky nenažraných supermarketů.

Proč tedy nejednáte rovně a upřímně?
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 26. 9. 2007 02:37

jj taky jsem to zjistila a psala to už někde víše ale nějak na to nebyla odpvšd přesně jak jsi napsal že to neokecají... :lol: :lol: taky mám za sebou plán a ne jeden a taky ne zrovna mluvili semnou na rovinu ani do tel.neřekli pořadně oč jde...ale to bych se opakovala...stačí hledat někde víše..... :wink: :wink:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 26. 9. 2007 08:24

Vite, to je spatne polozena otazka. Zaprve, marketingovy plan se sklada z nekolika casti. Vy jste "vypichl" jen jednu z nich, ktera se zameruje na to, zjistit, zda dotycny clovek vubec neco hleda. Princip fungovani (co by clovek mel delat) se na marketingovem planu samozrejme vysvetluje, takze neni pravda, to co pisete Vy (nebo alespon jak mne to vyznelo), ze vsichni nejedname na rovinu a uprimne.

Pokud Vasemu bratrovi nebylo vysvetleno, co by mel delat, pak je nekolik moznych vysvetleni:
1) jednalo se o chybu distributora
2) dotycny distributor zjistil behem rozhovoru, ze by s Vasim bratrem spolupracovat nechtel, takze plan predcasne ukoncil
3) vysvetleno mu to bylo, ale Vas bratr to nepochopil.

Bod c. 3 neberte zle. Ja, nez jsem pochopil, v cem podnikani Amway spociva, musel jsem to videt 4x. Na marketingovem planu je totiz spousta informaci a pokud se nekde ztratite, mate proste smulu, tezko to potom muzete pochopit.
Take to mohlo byt zpusobeno tim, ze se jednalo o zacinajiciho distributora, ktery nedovedl plan prezentovat tak, aby ho Vas bratr mohl pochopit.
At tak ci onak, mohl se Vas bratr zeptat po prezentaci primo toho distributora, co by mel tedy delat, ze to z jeho vykladu nepochopil.

A ano - jednou ze soucasti kazdeho MLM je prodej vyrobku zakaznikum. Ale to je jen jedna mala - i kdyz dulezita - cast. Ta druha, o ktere se nejvice diskutuje, je prave moznost nabidnout tuto obchodni prilezitost lidem ve Vasem okoli a byt odmenovan v zavislosti na vysi obratu, ktereho se Vam spolecne podari dosahnout. Vidite, jednam s Vami na rovinu a uprimne. My opravdu nemame co skryvat.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Matik 26. 9. 2007 09:39

Musím částečně s OS, ale i s SP souhlasit. Už v minulé diskuzi jsme řešili, že kdyby se na marketingovém plánu vysvětlovalo všechno, tak ten plán trvá tak tři a možná i více hodin a proto se lidi informace, které ani do začátku podnikání nebudou potřebovat, nedozví. Od toho slouží follow-up, tedy následná schůzka, kde by mělo být vše vysvětleno. Jenže kteří distributoři na follow-upu vysvětlují následující skutečnosti:
1. Těch pár tisíc za startovní soupravu nebudou jediné peníze, které do tohohle podnikání vrazíš. Je to podnikání sice s velmi malými ale nějakými náklady. Takže vstup na open-meeting nebo nějakou jinou menší přednášku 40 nebo 50 Kč. Semináře 200 - 450 Kč měsíčně, podle toho o jaké semináře se jedná. Semináře se konají v Praze, Kladně, Liberci a možná i jiných městech. Zahraniční semináře třeba 1000 Kč. Semináře se konají jednou za měsíc, zahraniční semináře méně častěji. Kontaktování lidí a další telefonáty se skupinou - tedy telefonáty - další peníze. Licence u Amway je na jeden rok, někdy na přelomu srpna a září se musí vždy prodlužovat a stojí to asi 650 Kč přibližně. Pokud si vytvoříš skupinu, která ti dělá obrat, tak ti firma Amway pošle peníze na účet, až potom co si vyběháš živnostenský list. Jedná se o volnou živnost. Zřízení živnostenského listu stojí 1000 Kč. Obrat ukazovaný na plánu je jen modelová představa. Ze zisku budeš platit daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění. Rok co rok, se budeš muset chlácholit s daňovým přiznáním. Abys měl dobře proškolenou skupinu, budeš si muset kupovat kazety a knihy pozitivního myšlení - to jsou další peníze. Náklady na toto podnikání se dají hradit z maloobchodního prodeje privilegovaným zákazníkům. Jde o to, že spousta lidí, kterým ukážeš plán s tebou byznys budovat nebude, tak jim musíš nabídnout alespoň produkty, které jim prodáš za vyšší cenu než je nakoupíš. Rozdíl z toho je tvůj zisk, kterým si hradíš náklady na podnikání.
2. 1bod = 50 Kč je včetně DPH bez DPH je to jen 40 Kč. A tato rovnice platí jen pro produkty Amway, Nutrilite, Artistry. Pro produkty partnerských obchodů má 1 bod jinou hodnotu. Někteří to na plánech vysvětlují, někteří nikoliv.
3. Pokud děláš obrat a nemáš živnostenský list, chodí ti peníze na speciální účet. Vysvětlení zde:
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php ... &start=180
4. Zajímalo by mne kolik distributorů vysvětluje prospektům, které výrobky jsou obsaženy ve startovní soupravě a jak se používají. Může se totiž stát, že si student koupí soupravu, ve které je třeba prací prášek SA8. Student bydlí u rodičů, kteří marketingový plán Amway neviděli, tím pádem mu v tom prášku prát nebudou. Potom studentovi nezbývá nic jiného než ten prášek prodat privilegovanému zákazníkovi (pokud si nějakého získá) nebo vrátit. Jde o to, že se může stát, že v té soupravě je dost výrobků, které člověk bydlící u rodičů sám nevyužije (saponát na nádobí, čistič oken, předpírací sprej, ad.) Je potom si třeba rozmyslet, zda by nebylo lepší být privilegovaným zákazníkem než distributorem.
5. 100 %-ní záruka spokojenosti platí jen u výrobků Amway, Nutrilite a Artistry. U partnerských obchodů nikoliv. Pokud se rozhodnete podnikání ukončit firma Vám vrátí peníze za startovní soupravu, ale 150 Kč za předregistrační balíček se smlouvou, ceníkem a dalšími materiály Vám už nikdo nevrátí.
6. Na konci každého měsíce se body všem distributorům nulují a všichni jedou od znova. Někteří to na plánu nepochopí.
7. Pokud někdo vrací výrobky, body se odečítají.
8. Praktické zkušenosti při budování skupiny - Z x lidí, kterým zavoláš ti na plán přijde tak maximálně polovina. Z té poloviny (jak sám R. Hassmann říká 20 % schopných a 80 % neschopných) se zaregistruje tak jeden z pěti. Mnoho zaregistrovaných lidí chápe příležitost Amway jako způsob nakupování a nebudou s Vámi budovat skupinu. Každý distributor ví, že z mnoha osobně zasponzorovaných lidí jen málo z nich buduje hloubku tedy organizaci. Takže máte třeba 20 větví, ale jen 3 z nich jsou na bonusu tedy na nějakých procentech.
9. Vytvořit si organizaci nejde ze dne na den, chce to čas. Na těch třech šesti procentech ti byznys vydělává pár stovek. Je to běh na dlouhou trať.

EDIT:
10.Princip ty nakoupíš, bude ti to dovezeno až domů platí jaksi nad hranici zboží v hodnotě 2 500 Kč, za dovoz zboží v hodnotě menší se musí platit nějaké peníze za dovoz. Proto pokud budeš chtít nějakou maličkost, třeba zubní pastu za pár stovek, tak musíš zavolat uplinovi a ten ji přiobjedná do své kombinované objednávky, jejíž princip spočívá v tom, že upline objedná spoustu drobností od svých downlinů, které si je objednají, v hodnotě vyšší než 2500 Kč. Zboží pak přijde na adresu uplina, který kombinovanou objednávku dělal a ty si pro to zboží budeš muset k němu přijít a zaplatit.

atd.
Naposledy upravil Matik dne 26. 9. 2007 18:36, celkově upraveno 2
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 26. 9. 2007 10:07

Matik:
Ano, presne tak. Kdyby se vsechny tyto technicke veci mely vysvetlovat na prvni schuzce, tak se nikam nedostaneme. Proto se plan soustredi pouze na nejdulezitejsi body - a temi jsou: co nabizime (podnikatelskou prilezitost s minimalnimi naklady a tim padem minimalnim rizikem), princip fungovani (kde se berou penize a jak se k nim muze clovek dostat) a co to zajemci muze prinest. Technicke veci do zacatku nejsou vubec potreba, ale kdyby na nich nekdo baziroval, tak je tu zaruka spokojenosti. Ovsem na druhou stranu, pokud nekdo vrati licenci kvuli tomu, ze zjisti, ze musi mit ZL, aby dostal od firmy penize nebo kvuli tomu, ze se plati obnovovaci poplatek, pak mi nezbyva nez konstatovat, ze nepochopil, co mu nabizime. Kdyz totiz pochopi ty 3 zakladni body, ktere jsem uvedl vyse, pak ho zadna z tech technickych veci nemuze od tohoto podnikani odradit. Naopak, cloveka, ktery nechape, v cem je, dokaze odradit sebemensi prkotina.
Naposledy upravil SP dne 15. 10. 2007 13:31, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod aura5 26. 9. 2007 21:22

musím po dlouhé době opět reagovat na Matika - určitě spoustu věcí které jsi napsal jsou pravda ale u spousty věcí s tebou nemůžu souhlasit. Některé věci které uvádíš mi připadají tak samozřejmé že si myslím že je ztráta času je lidem říkat. Nezlob se, ale je samozřejmé že pokud chci podnikat musím ŽL a pokud vydělávám tak musím platit daně a sociální a zdravotní, to ale musí platit všichni kdo si vydělají jakoukoliv částku at jako zaměstnanec nebo podnikatel. Co se týče nákladů za telefon tak ty mě tak moc nebolí, protože účet za telefon se mi počítá do obratu za který dostávám bohus.
V otázce registrace a výrobků - nevím jak ty ale já a moji partneři si mohli vybrat jaký výrobek si pořídí, proto také student si nekoupil prací prášek ale třeba pastu na zuby nebo čaj a mám dokonce partnery kteří si při registraci nekoupili žádný výrobek.
To že se body každý měsíc nulují je to nejspravedlivější v tomto obchodě - každý začíná stejně - diamant i 3%.
Myslím že nevíš co je podnikání, pokud bysto věděl polovinu příspěvku bys nenapsal
aura5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inazuma 29. 9. 2007 13:59

Čtu tu diskuzi a rozhodl jsem se také něco přidat.

Něco o mě:
V Amway jsem POPRVÉ začal někdy v roce 1996, byl jsem tam asi 3-4 roky a skončil jsem. Stálo mě to hodně peněz za hnihy, kazety, semináře a další. Nic jsem nevydělal, pouze utratil spoustu peněz.

Ale...
Díky školícímu systému, jehož principy fungují i jinde než v Amway, jsem od té doby neměl horší práci než před tím (můj současný příjem je více než 60 tis./měs.) - takže se investice mnohokrát vrátila.
To, že jsem v Amway nic nevydělal nebyla chyba Amway ani chyba školícího systému, ale prostě jsem nedělal, co bylo třeba - s mým plným vědomím.

Stále jsem v kontaktu s těmi, které jsem tam poznal - zůstali jsme přátelé, sponzor je navíc můj bývalý spolužák. Ti co dělali, co bylo třeba jsou dnes na zcela jiných úrovních než tehdy i přesto, že spousta lidí říká, že to nefunguje, a že je už pozdě!!! Kdyby bylo pozdě, tak by tito lidé buď setrvali na stejné pozici nebo by šli dokonce dolů. Ale je tomu právě naopak.

Systém odměňování není opravdu založen na tom, že ti, co vstoupili dříve, automaticky vydělávají nejvíc - nechte si to vysvětlit! I člověk, který dnes začne, může mít větší odměnu než clověk nad ním, přestože tvoří součást jeho obratu. - je to složitější na vysvětlení, ale je to tak.

Systém odměňování je opravdu spravedlivý, výrobky jsou kvalitní (100% záruka vrácení peněz - je ale potřeba vysvětlit odlišnosti od běžných - hlavně koncentraci, kvalitu, ekologii, aj.). Dnes je navíc možné obrat vytvářet nejen výrobky přímo od Amway (prací prostředky, šampony, kosmetika, potraviny, voda ...), ale třeba i v internetovém obchodě Kasa.cz aj.. Partnerem je např. i O2 s jejich službami (které se tedy také počítají do obratu).

Amway je sice ta společnost, která dodává zboží, zajištuje odměny atd., ale funguje tu více systému (organizací), které odlišně prezentují marketingový plán Amway - některé se soustředí na prodej, jiné na budování spotřebitelských sítí (nakupujete zboží pro vlastní potřebu domácnosti).

To je důvod, proč někteří lidé, co viděli tuto příležitost, se domnívají, že jde o prodej, a nenechají si to vysvětlit od někoho, kdo pracuje jiným způsobem.

Důvod, proč se lidé nezvou přímo na Amway, je tento:
systém a sortiment Amway je od doby co začal v ČR zcela jiný a s tím co bylo na začátku se to nedá srovnávat. Ale lidé si myslí, že jde stále o totéž. Chápu tedy, že se někdo může cítit "podveden", když je mu na konci prezentace sděleno, že jde právě o Amway. Ale člověk, který něco hledá, se diví, že je právě toto Amway, protože o tom slyšel něco zcela jiného. A chtějí to zkusit.
Některým lidem se marketingový plán dokonce líbí (a chtěli by to dělat) do té doby než se dozví jméno společnosti, která za tím stojí. Uzavře se a často nechce nic dalšího slyšet, protože přesně ví, co je Amway!!! Bez ohledu na to, že dnes je situace zcela jiná.
Poslouchá dál jen ten, kdo něco hledá - kdo v tom vidí tu příležitost.

Ten, co nic nechce a je spokojen s tím, co má a jak žije, bude dál šířit nesmysly, že Amway je letadlo, že se jedná o prodej pracích prášků apod.
Rozhodně to není recept na snadné zbohatnutí bez práce, na co tito lidé nejspíš čekají. Na to rychle zapomeňte nic takového neexistuje - kromě loterie s šancí 1:1000000.

Pro pochybovače doporučuji přečíst knihu: Vaše domácnost je zlatý důl - tam je posán princip, jak vydělat na tom, kde kupujete.

Na konec dodávám, že dnes jsem znovu asi 2 týdny zaregistrován.
Negativní názory na Amway mě mrzí, ale chápu to.

amway(zavináč)o2active.cz
Naposledy upravil Inazuma dne 29. 9. 2007 17:52, celkově upraveno 4
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 9. 2007 14:10

Inazuma: Naprosty souhlas ;-)

BTW: Zde je sance na vyhru v loterii dle Wikipedie ;-)

Šance na výhru v loterii ovlivňuje několik faktorů: celkový počet možných čísel, počet tažených čísel, zda je důležití i přadí tažených čísel, zda se čísla po tahu vracejí zpět do osudí.

V nejpopulárnější loterii 6 ze 49 je v osudí 49 čísel. Táhne se 6 čísel a jejich pořadí není důležité. Pravděpodobnost výhry je přibližně 1 ku 14 milionům (přesně 1 : 13 983 816). Pokud hráč bude hrát jednou týdně, pak po 13 983 816 týdnech (to je asi po 269 000 letech) může očekávat jednu výhru. Statistika ovšem říká, že ani v tomto případě to nemusí být pravda.
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 9. 2007 18:17

Inazuma: marketingovy plan jde s minimalnimi upravami pouzit i v jinych MLM systemech - pro konkretni priklad clovek nemusi chodit daleko, treba takove FM Group. Nicmene v zasade souhlasim s tim co si napsal - je tu ovsem jediny hacek - k cemu je mi vsechno super, kdyz nikoho nesezenu/nic neprodam => tzn. zadna nebo minimalni spotrebitelska sit/zadne nebo minimalni zisky z primeho prodeje.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Inazuma 29. 9. 2007 21:41

S474N:
Marketingový plán Amway se kopíruje léta. Jen málo MLM ale přežije. Většinou se dokonce prezentují tak, že rovnou případným zájemcům říkají: "jsme jako Amway, ale noví a lepší". Lákají je na to, že oni budou TI nahoře, bez ohledu na to, že v opravdovém MLM na tom až tak nezáleží. Nakonec stejně většinou skončí.

Že bys nikoho "nesehnal" nehrozí, pokud budeš dělat co je třeba.
Trh není rozhodně nasycen - kolik tvých známých používá něco od Amway? Moc lidí to asi nebude.
Těm všem můžeš nabídnout buď možnost si výrobky koupit (od tebe/přímo od firmy) nebo i tuto příležitost.
Často se setkáš i s tím, že ti člověk, který to nechce dělat, sám řekne o nějaký výrobek, který mu před lety někdo z jeho známých dodával. Ale protože toho dotyčný nechal, tak ho nemá kde koupit. Distributorů Amway je opravdu málo - kolik jich znáš?
Můžeš být velmi překvapen, až ti zavolá tvůj známý, do kterého bys nikdy neřekl, že by ho něco takového mohlo zajímat, a nabídne ti Amway. Prostě mu někdo jiný zavolal dřív než ty!

Vždy ale narazíš na někoho, kdo se ti vysměje. To je důvod proč toho spousta lidí nechá a začnou na Amway házet špínu - dají za pravdu tomu, kdo se jim vysmál.

S tím se ale nedá nic dělat. Proto se při prezentaci zjišťuje důvod PROČ by to člověk chtěl dělat (říká se tomu SEN). Člověk bez opravdového důvodu toho při prvním neúspěchu nechá. Ti, co to překonají, mají úspěch. Je jich menšina, ale stojí to za to. Důkazy existují.

Obchoduji s různým zbožím od roku 1992 (jako obchodní zástupce, obchodní manažer atd.) Obchod se bez odmítnutí prostě neobejde. A těch "NE" je vždy většina. S tím nikdo nic neudělá. Důležitá jsou ta "ANO"!
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 29. 9. 2007 21:59

Inazuma: ver tomu, ze ja jich znam dost - osobne i diamanta Romana H., nicmene to nic nemeni na faktu, ktere jsem zde napsal par stran nazpet.

Delej byznys jaky chces, ja osobne radeji delam byznys, kde mam ty ANO casteji nez NE. Pokud ti to vyhovuje naopak, proc ne, tvoje volba :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka