Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 29. 9. 2007 22:21

S474N:
No vidite, a ja mam zase treba rad byznys, ve kterem mam za sebou nejstabilnejsi firmu ve svem oboru, firmu s nejkvalitnejsimi vyrobky v oboru, firmu, ktera investuje do vyzkumu a vyvoje svych produktu a tim mi nabizi jistotu, ze jeji vyrobky budou prodejne i za 10 let, firmu, ktera vyplaci nejvice penez na odmenach, firmu s nejvetsim obratem v oboru MLM, firmu s nejdelsi historii, firmu, u ktere mam moznost ovlivnovat jeji chod, firmu, ktera se nebala investovat do vyrobnich a vyzkumnych zarizeni, a tovaren a u ktere mam tudiz jistotu (narozdil od mnoha jinych firem v oboru MLM, ktere prakticky nic nevlastni, protoze si chteji nechat otevrena zadni vratka), ze jeji majitele "nepresedlaji" v pripade sebemensich potizi na jiny druh podnikani a ja tak neprijdu o celou svou praci. A ta firma se jmenuje Amway.
A i kdybych musel (jak Vy tvrdite) pracovat pro dosazeni vysledku vice (jako ze nemusim), tak bych si s ohledem na to, co jsem napsal vyse, stejne zvolil Amway.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 9. 2007 23:05

S474N píše:Inazuma: ver tomu, ze ja jich znam dost - osobne i diamanta Romana H., nicmene to nic nemeni na faktu, ktere jsem zde napsal par stran nazpet.

Delej byznys jaky chces, ja osobne radeji delam byznys, kde mam ty ANO casteji nez NE. Pokud ti to vyhovuje naopak, proc ne, tvoje volba :wink:

Lidi vseobecne radeji vyhledavaji veci, ktere jsou "jenoduche", napr. Sportka ;-) Me osobne se 269 tis. let na vyhru cekat nechce...
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inazuma 30. 9. 2007 13:46

S474N píše:Inazuma: ver tomu, ze ja jich znam dost - osobne i diamanta Romana H., nicmene to nic nemeni na faktu, ktere jsem zde napsal par stran nazpet.

Delej byznys jaky chces, ja osobne radeji delam byznys, kde mam ty ANO casteji nez NE. Pokud ti to vyhovuje naopak, proc ne, tvoje volba :wink:

Já myslel známé z tvého okruhu činností (ze školy, ze zaměstnání, ze sportu, příbuzní atd.). Nevěřím, že je jich víc než 5.
Já taky znám hóóódně distributorů Amway, ale s těmi se znám právě proto, že Amway dělám.
Roman Hassmann je právě důkaz toho, že Amway stále funguje čím dál lépe. Pokud ani on není pro tebe dostatečný důkaz, .....

Byznys, kde je více ANO než NE? Jaký to je? Buď ty ANO nejsou tak dobře hodnocené - a je jich tedy potřeba velmi mnoho, nebo na tak snadný výdělek velmi rychle přijdou i ostatní a bude v tomto oboru velká tlačenice.
Pokud to někdo dělá jako zaměstnanec, tak k tomu už není vůbec co dodat (to není byznys).
Dá se na tom vybudovat trvalý pasivní příjem? Pokud je to nějaký nový úžasný MLM "lepší než Amway", statistiky hovoří jasně, že dlouho nevydrží.

Tato diskuse je o tom, zda má smysl podnikat v Amway. Důkazy, že ANO jsou jasné - někteří je ale stále zpochybňují a dokonce to rozmlouvají těm, kdo mají zájem tuto příležitost zkusit - "známý v tom byl a nic nevydělal" není důkaz, že to nefunguje, ale jen to, že se ten známý chtěl asi vydat jinou cestou než mu bylo doporučováno. Možná i čekal, že za něj tu práci někdo udělá, nebo tajně doufal, že to přeci jen letadlo je a že bude stačit, když se zaregistruje.

Amway dělat nemusíš, to je tvoje volba.
Rozhodně tento bysnys není pro každého - to je jasné. Většina lidí bude chodit do zaměstnání - to je realita, a je to dobře.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 1. 10. 2007 03:04

Roman Hassmann je právě důkaz toho, že Amway stále funguje čím dál lépe. Pokud ani on není pro tebe dostatečný důkaz, .....
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 10. 2007 10:56

bezbarvaponozka:
Opakuji, že tato diskuse je o tom, zda Má smysl podnikat v Amway?
Ať se Vám to líbí nebo ne, R.H. by Diamanta nikdy neudělal, kdyby výrobky Amway nikdo nekupoval a nikdo už nechtěl Amway dělat - jak se často argumentuje. (obrat se každému počítá vždy od 0 každý měsíc !!!).
Přesto je to novým lidem po plánu rozmlouváno rodinou nebo známými, že to nemá cenu vůbec zkoušet.

Spodek pracuje na ten vršek? Co tím myslíte? Jako, že se chudáci dřou s tím, že nikdy nemají šanci se dostat někam dál?

Tady platí především to, že každý pracuje především pro sebe (dle tabulky odměn). To že jeho úspěch znamená i úspěch toho nad ním, není třeba řešit. Naopak mu může být vděčný za to, že mu tu příležitost nabídl a že mu pomáhá, aby i on měl úspěch. Na tom je to založeno.

ALE: Ten nad ním mu, nikdy nemůže zkrátit jeho odměnu!! Ten dole může naopak "zmenšit" odměnu toho nahoře, když se na něj "dotáhne" (dělá většinu obratu jeho skupiny - těžko se to vysvětluje) . A může i vydělávat víc než on.

Úspěch distributora závisí na tom, že pod sebou má jiné distributory. Diamant potřebuje mít 6 větví na 21%.

ALE: Ten s 21% vydělává také nemalé peníze, 18% pod ním také, atd. Za 3% velké peníze nejsou, ale to je na tom to spravedlivé. Každý začínal od 0 postupně měl 3%,6% atd. Nebo si myslíte, že někdo začal rovnou na 18 nebo 21%?
Myslíte si, že ten s 21% se zlobí na "ty nahoře" že si vydělává minimálně okolo 45000/měs, zatímco oni Smaragdi a Diamanti mají o hodně víc? Odpověď - NE

Jak vy si představujete, že je to v zaměstnání?
Tam OPRAVDU děláte na ty nahoře.Dokonce Vám určují i výši výplaty. A nic s tím neuděláte.
O pasivním příjmu si můžete jen nechat zdát - kromě dovolené 4 týdny/rok. (Pasivní příjem je tedy i nemocenská nebo důchod, ale asi není o co stát).

poslední ALE: těžko to lze vysvětlit někomu, kdo je přesvědčen, že JE to pyramida, kde ti nahoře vydělávají automaticky víc než nově začínající, a že NIKDY se na jejich úroveň nemohou dostat. Navíc neuznává jakýkoli argument, že to tak není, nebo nechce žádný argument ani slyšet.

-----------------
Na prázdné obaly se záruka nevztahuje - pokud to někdo řekl, byla to chyba
Mě ale zajímá, proč někdo vůbec uvažuje, že by vracet prázdný obal s tím, že byl nespokojen. Proč by to vůbec mělo jít? Jsem buď nespokojen a výrobek tedy nepoužívám, nebo jsem spokojen a výrobek používám a spotřebuji.
Vracet prázdný obal mi spíš připadá jako pokus tuto záruku zneužít!!! (naštěstí to nejde - v Česku by asi všichni všechno po vypotřebování vraceli).

------------------
Obnovení za peníze je nutné i proto, aby lidé jako třeba já dostali druhou šanci (třeba i v jiné organizaci, s jiným sponzorem atd.). Doživotní členství v linii, kde to asi nefunguje, by asi nemělo smysl pro nikoho - úspěšný NVP si určitě obnoví a nepřemýšlí o tom.
Jednou jsem prostě neobnovil a registrace mi byla automaticky zrušena.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 10. 2007 12:25

S474N: myslím že od roku 1994 - není to podstatné. Jsou diamanti, kterým to trvalo třeba 20 let, jiným třeba 3 roky.
Počty lidí se nehodnotí. Na diamanta je třeba 6, kteří dosáhnou 21%.
Každý diamant může mít v organizaci zcela jiný počet NVP.

Když budeš mít mít např. 2 kvalifikované větve a v každé z nich několik Diamantů a Smaragdů, ty nejsi Diamant!!! Potřebuješ 6!!! Na Smaragda 3!!! - pokud se pletu, tak mě opravte

ALE:
1. pro většinu lidí není podstatné rovnou vydělávat 350 tis./ měs. a víc, ale stačilo by jim dostat se na podstatně menší odměny, aby mohli odejít z práce. 21% se dá udělat rozhodně dřív než za 13 let.

2. jedná o trvalý pasivní příjem - za jak dlouho je schopen člověk vydělávat v zaměstnání takovou částku bez toho, aby tam musel každý den chodit?
Kolik pasivního příjmu ze zaměstnání se dá mít např. po 10 letech chození do práce?
Naposledy upravil Inazuma dne 1. 10. 2007 12:34, celkově upraveno 1
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 1. 10. 2007 12:27

S474N:
Prekrucujete. V kasinu nemam moznost nijak ovlivnit to, zda vyhraji nebo ne - uspech tam je veci nahody.
Naopak, uspech v Amway NENI veci nahody. Uspech v Amway je dan tim, jak moc pracujete. Tecka. Vase srovnani je tudiz naprosto irelevantni a vsem (krome Vas) je to jasne.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Matik 1. 10. 2007 12:27

Sice jsem nebyl tázán já, ale - Roman Hassmann dělá Amway v ČR od března 1994, tedy od doby, kdy tu Amway v ČR působí. Diamanta udělal tedy po nějakých 13 letech v Amway. Měl by mít v organizaci přibližně 7 000 lidí + mnoho dalších zákazníků, kteří nepodnikají, ale dělají v podstatě Romanovi také obrat nakupováním produktů. Roman dělá obrat přibližně 120 mil. Kč ročně. Samozřejmě nechci za něj mluvit, ale snad tyto údaje nejsou zkreslené. V ČR je nějakých 25 000 distributorů, takže mnoho z nich není ve skupině pana Hassmanna. Byly doby, kdy v ČR bylo asi 40 000 distributorů.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2007 12:34

Inazuma: podstatne je to velmi, koilk z tech 7000 lidi v jeho organizaci ma takovy pasivni prijem, ze nemusi chodit do prace? Ohanis se tu diamanty, ale kolik jich je na 25.000 NVP? Proc zminujes ty nejlepsi, kdyz jich je naprosto mizive minimum? Vzdyt to se snad da brat i vyslovene jako statisticka chyba.

SP: bohuzel ani v AMWAY neni prima umera mezi poctem osloveny a poctem zaregistrovanych. Takze je to dle meho nazoru stejna sazka, jako v kasinu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 10. 2007 12:36

Ještě jsem to editoval:

Počty lidí se nehodnotí. Na diamanta je třeba 6, kteří dosáhnou 21%.
Každý diamant může mít v organizaci zcela jiný počet NVP.

Když budeš mít mít např. 2 kvalifikované větve a v každé z nich několik Diamantů a Smaragdů, ty nejsi Diamant!!! Potřebuješ 6!!! Na Smaragda 3!!! - pokud se pletu, tak mě opravte
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 10. 2007 12:40

Já se neoháním těmi nejlepšími. Na R.H. jsi mě navedl ty - tak si nestěžuj.

Bavíme se tu o tom, zda má nebo nemá smysl to dělat.

Dej nějaký argument, že nemá smysl to dělat a že se vyplatí chodit do práce.

Ty Amway dělat nemusíš, ale neber tu příležitost jiným, kteří chtějí něco pro sebe změnit.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2007 12:55

Inazuma: ja nekde tvrdil, ze se ma chodit do bezne prace? :shock:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Matik 1. 10. 2007 12:58

S474N: No já znám nebo o některých vím, že si v Amway vydělávají dost na to, že nemusí chodit do práce. Může jich být však mnohem více než jich znám jenom já. Jsem přesvědčen o tom, že Roman Hassmann do práce nechodí a těch 6 jeho jednadvacítek, které sponzoruje, tak zřejmě také ne, může jich však být více. Jenže tihle lidé dál své peníze investují. Např. Roman Hassmann má podíl nebo snad i vlastní společnost Audiobox http://www.audiobox.cz/ (všimněte si - překlad:Roman Hassmann), která vyrábí motivační kazety pro lidi z jeho skupiny. Distributoři, kteří si na seminářích kupují tyto kazety, tak vlastně podporují další byznys pana Hassmanna.

Jinak - Vaše drahá polovička dělá Amway? Požádejte ji, aby vám půjčila k poslechu kazetu Oh Harry, protože jak jsem to tady tak pochopil, tak distributoři Amway jsou motivování způsobem, že každý negativní člověk je naopak neodradí, ale naopak ještě více motivuje k tomu, aby více pracovali a vydělávali více a více peněz. A já mám pocit, že tu fungujete v roli, takového jednoho Harryho. Vy je vlastně nevědomky podporujete.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2007 14:06

Matik: Romana asi moc neznas, protoze "pracuje". To ze nechodi primo do jedne prace, neznamena, ze nedela. Take ho velmi casto vidam na ruznych seminarich, kde prednasi, takze se urcite nevali doma a nekope do zadku. Roman ma trosicku sirsi zaber, nez preklady a sponzorovani lidi, ale to je trosicku mimo tema.

Ma draha polovicka ma licenci, ale AY nedela, venuje se jinym MLM (dle meho i jejiho nazoru "lehcim"). Nicmene treba se otrkame natolik, ze poslednim levelem bude AY :mrgreen: . Mas-li pocit, ze jsem Harry, mej ho, ja celou dobu tvrdim pouze jedno - jsou i jine MLM, ne tak narocne.

BTW: koukam, ze doslova plnis svuj podpis :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Inazuma 1. 10. 2007 14:53

S474N píše:Inazuma: ja nekde tvrdil, ze se ma chodit do bezne prace? :shock:

To neber osobně. Diskuze je obecná. Amway je většinou prezentováno právě zaměstnaným lidem, kteří nic jiného neznají, a jsou přesvědčeni, že je to pro ně jediná cesta k penězům. Hodně lidí si myslí, že na podnikání potřebuje hodně peněz.

Každý, kdo si hledá vlastní cestu - ať už v Amway nebo v jiném podnikání, si zaslouží uznání.
Zaměstnání je ta nejjednodušší cesta, jak vydělat peníze, ale také ta nejméně výnosná (většinou - generální ředitel ČEZ asi nebere málo - ale není tam navěky).

R.H. pro svůj Amway business stále pracuje - dokonce ukazuje plány.
Do zaměstnání samozřejmě nechodí.
Naposledy upravil Inazuma dne 1. 10. 2007 15:05, celkově upraveno 1
Inazuma
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka