Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Inazuma 22. 10. 2007 12:11

marvertin:
Tak to Vám bohužel lhali - a určitě vědomě!!!

Ne všichni distributoři se chovají čestně. I proto je někdy složitější lidem vysvětlit, že se dá Amway dělat jinak než dříve slyšeli.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 22. 10. 2007 12:15

marvertin píše:
Inazuma píše:Max a Marianne Schwarz (resp. Max Schwarz a Mona May, protoze Marianne uz nezije) jsou nemecti distributori, kteri dosahli jedne z nejvyssich kvalifikaci v Evrope. To ovsem neznamena, ze by meli prideleny jakykoli trh.

Nám tehdy tvrdili, že se jedná o JEDINOU legálně fungující organizaci v Evropě. Pokud prý narazíme na distributory, kteří nepatří do této organizace, jedná se o lidi, kteří pašují zboží přímo z USA a budují organizaci načerno. Za tyto zakázané praktiky by pak mohli přijít o licenci.
Nebyla to tedy pravda?c/quote]


Pokud mohu mluvit za nasi organizaci, jejiz upline pochazi z USA, jeji "rozjezd" se datuje presne do doby, kdy se tu zakladala ceska pobocka.
Ovsem nepopiram, ze tu byly vetve z Ameriky, Madarska, Rakouska, Nemecka a Polska, ktere tyto praktiky pouzivaly nebo mohly pouzivat (minimalne o 2 zemich to vim zcela urcite). My jsme to nebyli.
Proto jsem take psal, ze krome vysledku me take zajima, jak techto vysledku bylo dosazeno. O Diamantovi, ktery sve kvalifikace dosahne 6 mesicu po otevreni trhu (pozn. na Diamanta je potreba 6 vetvi, ktere se kvalifikuji 6 mesicu ve fiskalnim roce), nota bene pokud mi lide rikaji, ze se s jeho lidmi setkali jiz 4 roky pred otevrenim trhu, si myslim sve.
Za tyto praktiky opravdu hrozi zruseni licence (viz Politika nulove tolerance). Bohuzel, kde neni zalobce, neni soudce. Osobne jsem se setkal s nekolika konkretnimi priklady, kdy bylo zbozi pasovano z Nemecka a Rakouska jeste predtim, nez se vubec otevrel trh. Do te doby se take datuje fama, ze Amway je podomni prodej. Lide, kteri toto praktikovali, nemeli tehdy jinou moznost, nez nakoupit (v Nemecku nebo v jine zemi) zbozi a ve velkem ho prodavat "po domech". Krome toho, ze je to nelegalni, porusili Politiku nulove tolerance a kdyby o jejich praktikach tehdy nekdo informoval firmu, myslim, ze by jejich "uplinum" v okolnich zemich opravdu stopli licence.

Pokud se tyka legalnosti pusobeni - kdokoliv muze mezinarodne sponzorovat v jakekoli zemi, kde ma firma otevrenou pobocku. Neni tedy pravda, ze organizace Maxe Schwarze je jedinou legalne pusobici organizaci.

Mel bych jednu otazku: kdy jste se setkal s timto tvrzenim? Bylo to pred breznem 1994 nebo pozdeji?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inazuma 22. 10. 2007 12:43

marvertin:
více organizací bych za nepořádek neoznačoval. Většina organizací i v USA stejně vychází z jednoho systému, který vymyslel Dexter Yager.
Je jasné, že jakmile skupina dosáhne několika tisíc NVP, je "nutné" se oddělit - ne však od základního systému. Velikost prostor, kde se organizace setkávají není neomezená.
Potom je možné, že se organizace mohou jmenovat i jinak - po např. Diamantovi, který ji řídí. To ovšem neznamená, že je v tom nepořádek. Stále se setkávají na větších seminářích a vzájemně se podporují. I v naší organizaci v ČR se můžete setkat s takovým oddělením. Neznamená to ale, že si organizace konkurují.

Za neúspěch distributora organizace opravdu většinou nemůže. Je na každém, jakým způsobem pracuje či nepracuje. Tady nemáte svého šéfa. Je velmi těžké sám sebe přinutit k nějaké činnosti, když "nemusíte". Navíc výsledek svojí usilovné práce se výrazně projeví až po nějaké době.
Školící systém je pouze od toho, aby jednotlivcům ukázal cestu jak na to.
Na úspěchu či neúspěchu se dále mohou podílet i distributoři na vyšších úrovních. Mohou pomoct (je to v jejich zájmu), ale člověk musí chtít pomoct. Je velmi těžké pomáhat někomu, kdo nechce.
Nebo říká, že pomoc chce, ale ve skutečnosti nechce nic dělat.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvertin 2. 11. 2007 09:59

Předpokládejme, že mám tři linie dosahující 21%, nikoho jiného nemám. Znamená to, že jsem smaragd.

Teď předpokládejme, že postupem času se všechny tři linie také kvalifikují na smaragdy. Přitom já jsem nikoho jiného již nenasponzoroval.

Jsem stále ještě smaragd?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 2. 11. 2007 11:19

Ano, jste.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 2. 11. 2007 12:39

A dostávám nějakou odměnu? Řekl bych, že ne. Protože, kdybych ji dostával, musel by ji nutně dostávat podobný smaragd nade mnou a nad ním až do nekonečna.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 2. 11. 2007 13:17

Uvodem bych chtel rict, ze tato Vase uvaha je snad nejcastejsim omylem. Ovsemze, kdyby to bylo tak, jak pisete, musela by cena vyrobku rust s tim, kolik lidi by bylo zapojeno do systemu, prip. kolika lidem by se vyplacely bonusy.
Vzhledem k tomu, ze tento system uz funguje na svete temer 50 let a nebylo nutno zvysovat ceny vyrobku, je nasnade, ze ve skutecnosti to funguje jinak. Zkusim Vam to vysvetlit a kdyz uz jste nadnesl konkretni priklad, tak si to vysvetleme na nem.

Nejprve odpoved na Vasi otazku:

Ano, dostavate odmenu. Dostavate tzv. leadership bonus a hloubkovy (perlovy) bonus.

Dejme tomu, ze budete mit organizaci, ktera bude vypadat tak, jak jste popsal:

Obrázek

Kazdy z Vami osobne zasponzorovanych lidi (B, C a D) bude Smaragd se 3 osobacky, kteri dosahnou minimalne 10000 B.h.

Vy budete dostavat za kazdou z vetvi B, C a D leadership bonus, ktery cini 4% z jejich obratu (tj. min. 4%x10000B.h.x40Kc=16000Kc za kazdeho z nich). Ovsem Vy musite garantovat svemu sponzorovi (resp. prvnimu cloveku nad Vami, ktery se kvalifikuje na leadership bonus) castku min. 16000Kc za svou vetev. Tato garance se pocita jako 4% z Vasich "bocnich" bodu a pokud nedosahne alespon 16000Kc, odecita se to, co chybi, z Vaseho leadership bonusu. V tomto pripade se z Vaseho LB odecte plnych 16000Kc, protoze ve Vasem zadani bylo, ze nemate zadne dalsi vetve. Jinymi slovy Vas leadership bonus bude:
3x16000Kc - 16000Kc = 32000Kc.
To je minimum. Pokud nekdo z B, C a D udela bokem ke svym 21%nim vetvim vice nez 10000B.h., dostanete z takove vetve 4% z tohoto vetsiho obratu.
Vsimnete si, ze takto je zajisteno, ze vzdy bude mozne vyplatit cloveka nad Vami, stejne jako on potom zajisti, ze je z ceho vyplatit cloveka nad nim. Pokud nepracuje a nezajisti dostatecny bocni obrat, snizi se mu leadership bonus. Proste a jednoduse, kdo pracuje, ma penize, kdo nepracuje, nema, a to bez ohledu na to, kdo je vyse a kdo je nize.

Dale budete dostavat tzv. Perlovou odmenu, ktera se pocita jako 1% z obratu vsech 21%nich NVP od druhe urovne pod Vami az po prvni linii prvniho NVP ve Vasi sestupne linii, ktery se kvalifikuje na Perlovou odmenu. Opet zde existuje garance. Za vetve B, C a D garantujete svemu sponzorovi 1% z jejich bocniho obratu (min. z 10000B.h.) Pokud B, C a D budou mit alespon 10000 B.h. v nejednadvacetiprocentich vetvich, neodecita se Vam nic. Pokud nemaji, odecte se to, co chybi. V tomto pripade, kdy nemaji bokem nic, se za kazdeho z nich odecte 4000Kc (1%x10000B.h.x40Kc), tedy celkem 12000Kc.
Jinymi slovy dostanete 1% z obratu E-M, tj. 9x10000B.h.x1%x40Kc=36000Kc minus 12000Kc, tj. Vas Perlovy bonus bude 24000Kc.

Celkem tedy jen na techto 2 bonusech vydelate 56000Kc/mesic. To je minimum, pod ktere nemuzete pri pomeru 1B.h.=40Kc klesnout.
Plus si pripocitejte na konci fiskalniho roku Smaragdovou odmenu. Tu zde nemohu spocitat, protoze pro jeji vypocet je nutne znat celkovy obrat na trhu a podil Vasi organizace na trhu, ktery je urcen zvlastni tabulkou urcenou pro vypocet Smaragdoveho bonusu. Dale pripoctete odmeny z SIP programu (napr. za noveho Smaragda pristi rok dostanete 168000Kc a pri obhajeni dalsi rok dalsich 196000Kc).


V praxi to ovsem s nejvetsi pravdepodobnosti bude daleko vice, protoze kazdy z techto lidi bude mit jeste dalsi vetve, ktere generuji Vykonnostni odmenu a zaroven se Vam potom leadership bonus nebude kratit o 16000Kc. Napr. pokud budete mit 10000B.h. v nejednadvacetiprocentnich vetvich, dostanete plnou odmenu za vsechny tri sve vetve, tj. 48000Kc, protoze 16000Kc pro Vaseho sponzora je generovano jako 4% z Vasich bocnich bodu.
Zaroven s tim dostanete Vykonnostni odmenu, ktera, pokud budete mit techto 10000B.h. napr. ve trech dalsich vetvich (treba 5000 / 2500 / 2500), bude cinit 12000 + 9000 + 9000 = 30000Kc.
S takovouto organizaci se ale s nejvetsi pravdepodobnosti budete kvalifikovat jako Q12, takze z techto bocnich vetvi dostanete jeste dalsi 4% bonusu duslednosti, coz dela dalsich 16000Kc.
Jinymi slovy, v tomto pripade vydelate o dalsich 46000Kc vice.
Stejne tak v praxi Vami osobne sponzorovani Smaragdi budou mit s nejvetsi pravdepodobnosti dalsi vetve a pokud kazdy z nich bude mit bokem alespon 10000B.h., budete opet dostavat celou Perlovou odmenu (1%x9x10000B.h.x40Kc=36000Kc). Tzn. celkem to bude 48000+30000+16000+36000=130000Kc/mesic. Plus Smaragdova odmena + odmeny z SIP programu.

Prodejni a marketingovy plan zajistuje, ze VZDY je z ceho vyplacet odmeny a to bez toho, ze by bylo nutno navysovat cenu zbozi. Vyplaci se konecna castka, ktera se rozdeluje mezi lidi, kteri se kvalifikuji na tu kterou odmenu. Pokud se jich kvalifikuje vice, znamena to automaticky, ze je vetsi obrat a tudiz se zvetsi i celkova suma vyplacenych penez. Podil techto vyplacenych penez ku celkove hodnote prodaneho zbozi je ale porad stejny.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod lovefuncz 9. 11. 2007 02:34

To SP:
Chtel bych se zeptat...jsem se zaregistroval do amway teprve pred 1mesicem, uz jsem nejake vyrobky koupil, ale jeste nejak moc o tom nevim ... Jestli byste mi neporadil s tema ohodnocenimi body "B.h." Jake druhy urovni tam existuje? A co proto musim udelat abych mohl dosahnout urovne smaragd? A jake jsou ohodnocovani tech bodů? Protoze to slo nejak hodne rychle, ze jsem si ani nevsiml, ze jsem si uzavrel smlouvu...ale tedka kdyz jsem precetl nejak ty prispevky , komentare ohledne amwaye, take me to docela "znepokojilo", nevim jestli nejsem oklaman?? :| A jestli je pravda ohledne toho, ze kdyz s vyrobkem nejsem spokojen, tak po vraceni vyrobku se mi vrati penize? Protoze s nekolika druhy vyrobků nejsem spokojen..:cry:
A tez me docela prekvapily toho, ze jsem musel zaplatit skoro 1200 kc za licence zaruky...az po nejake dobe jsem si uvedomil, ze kupuju od vyrobce zbozi tak tim padem jim prispeju k bohatnuti, ze je docela blbost platit za to ze jim pomaham k prodani zbozi ne?? :shock: :shock:
A jeste jednu otazku...kdyz rikate, ze to nefunguje jako pyramidove, tak jak? Me to prijde ze je to porad pyramidove??
diky predem na odpoved...
lovefuncz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 11. 2007 08:54

lovefuncz: muzes upresnit, se kterymi vyrobky nejsi spokojen?

Pyramidove to rozhodne funguje, ovsem neplest s letadlem.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 9. 11. 2007 09:04

lovefuncz:
Bohužel, zřejmě jste výsledkem práce některých distributorů, kteří pracují stylem "kup si soupravu, dej mi čísla z tvého mobilu a budeme dělat organizaci" a v podstatě vám ani nevysvětlí to nejdůležitější. Tabulka odměn je snad jasná, dostanete procentuální rozdíl z toho na co se kvalifikujete VY a to na co se kvalifikují Vaši osobně zasponzorovaní downlini (downline je člověk v sestupné linii). Samozřejmě si musíte pořídit Živnostenský list, jinak Vám firma nepošle na účet ani korunu. Body jdou všem nahoru 1 bod = 40 Kč bez DPH s DPH je to 50 Kč. U partnerských obchodů je bodová hodnota jiná.
Abyste byl Zakladatelský smaragdový NVP, tak musíte osobně sponzorovat 3 větve, které se kvalifikují na 21 % všech 12 měsíců v hospodářském roce (hospodářský rok je od září do srpna). Pokud výrobky vrátíte dostanete peníze zpět, jenže na to jste měl myslet ještě před uzavřením smlouvy a zeptat se - jaké výrobky v soupravě vlastně jsou a jak se používají, aby to nedopadlo tak, že si v soupravě koupíte prací prášek a při tom Vy sám nevlastníte pračku, tak to je nesmysl. To je něco podobného, jako kdyby Vám někdo prodal operační systém Windows a Vy jste při tom neměl počítač.
Nemusíte nic, můžete klidně nakupovat v supermarketu a přispívat k zbohatnutí jiných řetězců.
Amway pyramidová hra ani letadlo není, peníze za startovní soupravu se platí na účet do banky a ne lidem nad Vámi, nicméně distributorská základna Amway má pyramidovou strukturu asi tak jako jiné organizace v naší společnosti (armáda, policie, Avon, Oriflame ad.)
Jak tak čtu Váš příspěvek pro Vás by asi bylo nejlepší stát se privilegovaným zákazníkem a seznamovat se s výrobky kus po kusu. Záruka spokojenosti platí i pro zákazníka, nicméně jako privilegovaný zákazník si v Amway nic nevyděláte, ale zase si nemusíte kupovat soupravu za několik tisíc, ale můžete si vyzkoušet třeba zubní pastu za 200 Kč. Zubní pasta má 150 ml a vydrží několik měsíců. Můžete si to klidně porovnat s konkurencí. Kupte třeba Colgate a dělejte si čárky kolikrát si vyčistíte zuby za kolik korun totéž můžete udělat s pastou Glister. Pak si cenu pastu vydělte počtem kolikrát jste si vyčistil zuby a možná budete překvapen.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvertin 9. 11. 2007 14:47

Matik píše:lovefuncz:
Kupte třeba Colgate a dělejte si čárky kolikrát si vyčistíte zuby za kolik korun totéž můžete udělat s pastou Glister. Pak si cenu pastu vydělte počtem kolikrát jste si vyčistil zuby a možná budete překvapen. /quote]

To jsme v rodině kdysi dělali a skutečně to funguje. Jedno čištění zubů s Glister vyšlo levněji než s "běžnou" pastou. Porovnávali jsme dokonce s levnějšími pastami než Colgate.
Finta je totiž v tom, že lidé mají tendenci drahým výrobkem šetřit, aby dlouho vydržel, takže dávají drahé pasty na kartáček méně než pasty levnější.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soptik21 9. 11. 2007 18:26

Ja bych rek,ze finta je spis v koncentraci, ne? :idea:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvertin 12. 11. 2007 10:49

"KONCENTRACE" je prodejci běžně užívané zaklínadlo.
Zubní pasta však koncentrovaná není ani nemůže být.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 11. 2007 14:17

no to zalezi na davkovani .... kdyz si nekdo dá plnej kartáček tak pak má v hubě akorát spoustu pěny a neušetří nic ... bohužel doporučené dávkování na zubní pastě jsem ještě neviděl a ani nevím jak by se to řešilo :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soptik21 12. 11. 2007 18:49

marvertin píše:"KONCENTRACE" je prodejci běžně užívané zaklínadlo.
Zubní pasta však koncentrovaná není ani nemůže být.n/quote]


A proc ne??? Necham se rad poucit :idea:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků