Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 2. 12. 2007 20:58

Pardon, jasne, ze to vim :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Takze pristi tyden jdu zasponzorovat zase par lidi, kteri za 4 roky budou mit stesti (a mozna, ze i driv, dneska jsem videl cerstveho Silvera z jine organizace, ktery to dokazal za 2 roky...) :D :D :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 15:45

Jezis copak vam nedoslo ze SP je Hassman? :lol: Akorat si z vas dela ***** :-)
Jedno ze zakladnich "uceni" amway (sakra uz mi to pripada jako sekta :-)) ) je, ze je nejlepsi "vymenovat cas" zamestnancu, lidi pod s sebou atd, jenze u amwaye investujete prave SVUJ cas. Cili jste normalni bezny zamestnanec. A dostanete sluzebni auto, sluzebniho mobila, nebo cokoliv? NE! :-) A ve vetsine pripadu za to ani nedostanete adekvatni plat (vse zalezi na tom jake mate stesti na lidi a jak dobre umite prekecavat ostatni lidi - z cehoz je mi na bliti)
Par mych duvodu proc (uz) nikdy nepujdu do Amway:
Odmitam jezdit za svoje penize po seminarich zm*du a tam 2 hodiny tleskat jako dalsi zm*d tomu, ze nekdo si mysli ze si vydela stejny prachy jako ti "uspesni a usmevavi lide nahore". :-))
Odmitam si hledat pratele podle toho kolik vydelavaji a jak jsou bohati
Odmitam se bavit a presvedcovat (rozumej ukazovat plany) lidem, kteri jsou mi nesympaticti a nejradsi bych je nakopal.
Odmitam podporovat jakykoliv druh komerce a mainstreamu
Odmitam poslouchat kazety a cedecka zm*du a gayu co si mysli, ze penezi a nicim jinym je clovek ziv.
Odmitam se chovat jako de*ilni kravatacek a prednaset ostatnim de*ilnim kravatackum a presvedcovat je, ze
KDYZ SE BUDES CHOVAT JAKO MILIONAR, STANES SE JIM (jako bylo me predhazovano na spouste oficialnich prezentaci...)
Ano uz vim za co me budete kamenovat, budete opakovat to, co uz tu bylo snat stokrat receno, co bylo snad stokrat receno na prezentacich. To nevidite, ze opakujete porad to samy? Copak nevidite tu strasnou manipulaci?


Tady se vsichni ohani slovy, ze Amway nelze, ze to jsou distributori, nebo to je chyba skoliciho systemu. Co to je za kravinu? Ale ty vsichni distributori (NVP, ackoliv nevim proc se jim rika NVP, kdyz nejsou nezavisli a vlastnici podnikani uz vubec ne, myslim ,ze amway ma dokonce zakazano tento pojem pouzivat, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Amway) PREDSTAVUJI firmu amway. Nebo si myslite, ze si nekdo precte na internetu oficialni a nezkreslene informace o amwayi? Ne, hloupoucky lidi, zdegenerovany komerci a mainstreamem uveri dealerum a pak to siri sami dal. A navzajem se upevnuji v tom jak je vsechno skvely. :-)) Opravdovy penize na tom vydelava jenom par lidi (dle meho odhadu tak 15-20 lidi na tom muze v CR vydelavat opravdu pekny penize (pekne enize jsou pro me 40 000 + /mes), ale ne vic).
Myslite si, ze firma amway nevi o tom, ze mezi jejich spoustou distributoru koluji spousty bludu a LZI ? Vi to moc dobre, ale udela proti tomu neco? Ne neudela, protoze vetsina lidi to proste slysi jen od distributora a veri tomu.... Lidi jsou tupe ovce a z toho amway tezi - dalsi aspekt spolecny se sektami.
Prezentace nejsou urceny k nauceni se novych veci (maximalne k nauceni se presvedcovat ty tupe ovce a ziskavat je na "nasi stranu"), druhou polovinu prezentace se vetsinou jenom tleska kravatackum a "zm*dum" :-)

Produkty? Ja mam rad svobodu a vyber, pokud mi nekdo rekne ze je nejaky produkt nejlepsi na trhu, tak jednoduse LZE. Kazdemu vyhovuje neco jineho, tak prece neni mozny mit od kazdeho druhu jeden produkt a ten pouzuivat jedine. Pripomina mi to micro$oft a jejich windows.. To je podobnej hnus jako amway (svym chovanim vuci ostatnim).

Reknete mi, proc neexistuje pro vetsinu produktu amway nezavisle srovnani s ostatnimi "beznymi" produkty? Ano, vetsina amwayaku se zacne ohanet certifikaty apod, ale vsichni vime jak funguje korupce ze? :-) Chci opravdu nezavisle srovnani!! Ne ze si produkt vyzkousim ja, nechci vyhazovat penize abych kupoval (napr) sadu nadobi od kazdeho vyrobce a pak ho nekolik let testoval.....

A hlavni duvod na konec: Nechci si ze svych pratel delat nepratele tim, ze jim budu ukazovat trapny produkty a budu jim vysvetlovat jak zavratny sumy mohou v amwayi vydelat :-))) Svoje pratele si nevybiram podle toho kolik vydelavaji!!!

Tak to jsou moje duvody proc Amway !PRO ME! nema cenu a proc je mi z nej na zvraceni.

Delam vyvojare a analytika pro unix/linux ve firme Novell. Pracuju kdy chci a kde chci, mam sluzebni auto, telefon, a plat o kterem se Vam, vetsine amwayaku ani nesnilo (jo, vlastne snilo, diky prednaskam a cedeckum, ale to je tak vsechno :-) )

Cya, N00BS

PS: Uz vidim ty komentare, jak se amwayaci budou snazit muj prispevek znevazit.... Ja uz odpovidat nebudu, odmitam se bavit se Z*****A :-)

Ted si predstavte extremni pripad: Co kdyby vsichni lidi v CR byli zaregistrovani v amwayi a vsichni kupovali jen prez amway. Kolik by mel kdo penez?? Nikdo nic? Nebo vsichni vsechno? :) Komunismus! :)

http://www.youtube.com/watch?v=LJzyClYT8S8
http://www.youtube.com/watch?v=ot31XhgE_XE
Prvni video je amway navenek, druhe video je amway uvnitr, doporucuji si precist i komentare u druheho videa...
Uz rozumime? :) Chudacci :)
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 16:11

No tak za:
a) všichni víme kdo to je SP ... a Hassman to není :-)
b) jestli vsichni vyvojari unix/linux jsou tak slušní jako vy tak radši zůstanu u Windowsů
c) extremni pripady neexistují ... tak jako nikdy neexistoval komunismus
d) já v Amway nejsem a nikdy nebudu (tento typ práce mi nejde), ale tak jako vy jste se schodil a ukázal jaký jste blbeček to se tu už dlouho nikomu nepovedlo
e) přidal jsem do vašeho příspěvku alespoň pár hvězdiček ... ať na tom nejste tak špatně :lol:
f) a sloučil jsem vás do jednoho příspěvku, když neumíte použít čudlík upravit :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 3. 12. 2007 16:41

gryffus:
Tak takhle jsem se opravdu hodne dlouho nenasmal. :lol: :lol: :lol:
Ne, opravdu necekejte, ze Vas prispevek budu znevazovat. Ostatne neni to ani potreba - lepe, nez jste to ucinil Vy sam, by to totiz ani nikdo jiny nedokazal. :lol: :lol: :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 16:59

Dobre, uznavam ze prispevek jsem psal ve velkem rozhorceni, s tim Hassmanem to byla nepodlozena informace a za to se hluboce omlouvam. Ukrivdil jsem tim panu SP. Mel jsem pocit ze to tu uz nekdo rikal, ale jak rikam, nebyl jsem si jisty.
A v tom poslednim slove jsem nepouzil hvezdicku zamerne (jedine slovo ktere jste menil) Chytl jste se :-)
Tak ostra slova jsem pouzil proto, ze jsem se nez jsem prispevek napsal bavil s jednou sympatickou slecnou, ale dostali jsme se k amwayi a dotycna mi napovidala tolik bludu, kterym navic bohuzel sama verila (a co je horsi, dal veri), ze jsem si to musel nekde vybit. Napr, ze vyrobky amway (nebo jejich partnerskych firem) jsou bio, eko a vsechno mozne, ale kdyz jsem se ji zeptal co to bio znamena, rekla mi, ze to neobsahuje zadne kyseliny :-)) A to je u distributoru amway uplne bezne, podobne bludy :-) - jeden priklad za vsechny.

ad b) Mno rozhodne jsem slusnejsi, nez amway, protoze nelzu a snazim se nabidnout potencionalnim oveckam amwaye nezkreslenej pohled na amway.

ad c) Extremni pripady ze neexistuji? Co je to za lez? Pokud jste to myslel obecne, tak musite vedome lhat :-) pokud jste to myslel konkretne na amway tak souhlasim, ale znova opakuji - zkuste si to predstavit. Zajima me to jen jako teoreticka moznost, nemyslim si, ze by k tomu nekdy doslo. Proste jen uvaha... Jako cely muj prispevek.

ad d) Proc myslite jsem se shodil? Pouzivanim vulgarismu? Nemyslim, ze bych se tim shodil :-) Na stranu amwaye totiz nejde pouzit jina slova, ktera by to vystihovala. Ja narozdil od Vas jsem nepouzil zadny vulgarismus, ani nadavku na stranu nekoho konkretniho :-)

ad e) No comment

ad f) Dekuji, clanek upravit umim, ale nevzbudilo by to potom tolik pozornosti - snazim se lidem otevrit oci :-)
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 17:01

OT: Rop: Na linux se neprechazi z duvodu (ne)vulgarity vyvojaru :-)
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 17:03

SP: Doporucuji Vam precist serial o ***** na portalu dfens http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004020101
:-)
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 3. 12. 2007 17:22

Mily pane gruffusi,

prijimam Vasi omluvu a zastavim se u nekolika bodu.

ad a) pokud Vam dotycna napovidala spoustu bludu, pak nadavejte ji a ne firme Amway. Kdyz Vam prodejce elektroniky napovida spoustu bludu o plazmovem televizoru Panasonic, pujdete snad na Internet nadavat na firmu Panasonic? Uvedomujete si, ze svym chovanim poskozujete slusne distributory, kteri za to, ze jste se setkal s JEDNOU slecnou, ktera pravdepodobne nejednala profesionalne, vubec nemohou?

ad b) tento bod se opet tyka chovani konkretniho distributora - tj. nelhala Vam firma Amway, ale distributor. A to je rozdil.

ad c) proste uvaha? tak tady mate jeste par podnetu k uvazovani: Jake to bude, az se vsichni lide daji na pekarinu? Jake to bude az vsichni lide zacnou hackovat? Kdo se bude venovat ostatnim oborum? To jsou nesmyslne uvahy, ze? A stejne tak je nesmyslna uvaha co se stane, az vsichni budou delat Amway. Proste nebudou. Chcete dukaz? Vy sam jste dukaz.

ad clanek - nebojte se, troufam si rici, ze na Internetu neni clanek o Amway, ktery bych necetl. A ten Vami uvedeny je opravdu hooodne slaby. Skoro bych rekl, ze to byla ztrata casu, ktery jsem na tech strankach stravil.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 17:36

ad a) Nesetkal jsem se pouze s jednou slecnou. Tech distributoru a speakeru co lhali, at uz vedome, nebo nevedome bylo uz spousta!
Pokud mi prodejce elektroniky napovida spoustu bludu o jakemkoliv produktu, tak napisu jeho nadrizenemu a ten ho vyrazi.
Mohu tohle udelat u amway? Ne. Firma amway vi moc dobre o tom, ze spousta jejich distributoru nemluvi pravdu, ale dela proti tomu neco? Samozrejme ze ne, vzdyt se ji to hodi :-) Sahnete si na srdce, videl jste nekdy brozurku ktera by vysvetlovala co neni pravda z tech znamych lzi?
Dalsi vec je, ze prodejce televizoru bude nejspis pro takovou praci specializovan a bude o ni neco vedet, jenze distributir amwaye nemusi o svych vyrobcich vedet zhola nic. Jen to co mu rekne jeho upline, ktery vlastne taky nemusi vedet nic, nebo nepravdive veci :-)

ad b) viz ad a) :-)
Firma amway jsou distributori, ti tvori amway. pokud mluvime o amwayi, mluvime o jejich distributorech. Nechte prosim toho slovickareni.

Ten clanek se vubec netykal amwaye, to jste asi nepochopil... Ten se tykal ***** obecne :-)

Chcete seriozni informace o amwayi? Shlednete nasledujici reportaze:
http://www.youtube.com/watch?v=ot31XhgE_XE
http://www.youtube.com/watch?v=qgnvMfDu47c
z toho jde uplne mraz po zadech. Proste sekta a podvod prez podvod :-)
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 3. 12. 2007 19:16

Opravdu "seriozni" informace,neni to trochu vytrzene z kontextu?
Predstav si desetihodinovej seminar zhustenej do dvaceti minut pribarvenej hlaskama horliveho, senzacechtiveho, reportera...
-to je fakt kvalita a serioznost :-D
Kam se podelo oceneni nových odznaku,jako "dukaz fungovani" byznysu???

Jedno nebylo daleko od mista,kde jsi nasel blud
http://www.youtube.com/watch?v=owz-qBvH37c
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gryffus 3. 12. 2007 19:47

To myslite vazne? Poslouchal jste opravdu o cem ta reportaz byla? Ocividne ne. Podivejte se prosim znovu a pokud neumite anglicky, sezente si prekladatele!
Me na udelani si obrazku uplne staci ty fanatizovane slogany a obecne chovani tech lidi. Co to ma znamenat, napr ty svicky? Vzdyt to je k smichu!! :-) nebo k placi? Nevim, z zoho si musi kazdy rozumny clovek udela obrazek sam :-))
gryffus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2007 20:01

a ja si opet spatne myslel ze kdyz nekdo neco slíbí ze to dodřží ... gryffus evidentne ne ... mno tak doufam ze si znovu precte ten strasne dlouhy prispevek a nakonci udelal zaver ... škoda že se ho nedrží ... :roll:
zase budu mít práci ... ach jo :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 3. 12. 2007 20:55

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Tak na tohle se snad nijak reagovat neda!! Na ty dvě videa to první na pohled amway z venší,mě to tak připadalo jako typicka reklama na to,jak jsou ,,skvěly,, a to druhý to mi teda vyrazilo dech.!! :shock: :shock: a něco na to i bude :wink: už jsem taky byla na seminaři.NO halvní je že se aspon najde ještě někdo kdo se snaži těm ostatním,,už jejich ovečkam,,otevřít oči a vratit je zpět na zemi.. :!: :!: :!:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 3. 12. 2007 23:05

gryffus: Dekujeme za odkazy, na oplatku zde zverejnim nejake odkazy i ja. Na uvod tady mam sestrih ze seminaru Amway, kde mluvi oba zakladatele:
http://www.youtube.com/watch?v=hnkNxe2TBBM

Pro Vas je tohoto videa sice skoda, ale ostatni by to mohlo zajimat. Az to budete poslouchat, uvedomte si, ze k Vam mluvi lide, kteri jsou uznavanymi businessmany (oba maji majetek pres 3 miliardy USD).

Zadruhe tu mam videa od zakladatele Riche DeVose (mj. majitele basketbaloveho tymu Orlando Magic):
http://www.youtube.com/watch?v=WCYWAKJ256w
http://www.youtube.com/watch?v=38RTk10l90E

Dale tu mame podekovani od Rogera Moora (ano, je to ten predstavitel Jamese Bonda), nyni velvyslance pro UNICEF, urcene pro Amway a jeji distributory:
http://www.youtube.com/watch?v=bDuxuvxtZgs

K dispozici (jiz ne volne) je i projev George Bushe st. na seminari Amway, vzkaz Billa Clintona pro Asociaci primeho prodeje, reportaz Radka Johna z navstevy ustredi Amway v Michiganu ve Spojenych statech, prednaska Prof. Ing. Jiriho Jindry, CSc., byvaleho dekana fakulty mezinarodnich vztahu Vysoke skoly ekonomicke v Praze, nyni rektora Vysoke skoly hotelove, clanky, ktere vysly v casopisech Ekonom a Kapital, atd. atd.

No a pak tu mame Vas nazor - bez urazky - jakou mate kvalifikaci pro to nas soudit? Nikdo Vas tu nezna, zatim jedine, co o Vas vime, je, ze dokazete sledovat bulvar. Ano, to video neni nic jineho. Pokud o me nekdo bude delat reportaz a ani mi neda sanci se hajit, a navic cela reportaz je postavena na vypovedi lidi, kteri si zalozili konkurencni MLM, tak vim predem, co si o tom mam myslet.

A jeste jedna vec - distributori NEJSOU zamestnanci Amway. Muze se Vam to libit, nemusi. Jsou to NEZAVISLI podnikatele. Zadny soud jim nezakazal, aby takoveto oznaceni pouzivali - to je jen dalsi z cele rady Vasich omylu. Nejedna se o slovickareni.

K tomu Vasemu prevratnemu vynalezu - brozurce, kde by byly shrnuty vsechny myty a fakta o Amway. Poslechnete si kazetu "Vypada to dobre, ale...", tam najdete odpovedi. :P Pravda, nebude se Vam asi libit, protoze je na ni pravy opak toho, co ocekavate - najdete tam odpovedi na nesmysly, ktere o Amway siri lide, jako jste Vy. :lol:

Ne, nebudu provokovat, tak na zaver jeden priklad. Ja jsem kdysi (cca v polovine 90. let) od jednoho prodejce slysel, ze firma Technics dela videa. Pro neznale - znacky Technics a Panasonic spadaji pod koncern Matsushita, pricemz Technics se specializuje na zvukovou techniku, zatimco pod znackou Panasonic se vyrabi video i audio technika.
Zkusil jsem zachovat vaznou tvar a zeptat se, zda ho maji na sklade, na coz prodavac hbite odvetil, ze momentalne ho tam nemaji, ale kdyz se stavim za tyden, urcite mi ho ukaze. Kdybych byl padly na hlavu, tak sednu k Internetu a zacnu psat do diskuzi, ze firma Technics lze, ze si od ni nic nekoupim a ze na vine je firma Technics, ktera nikde nema k dispozici brozurku, kde by me varovala, ze nekteri prodejci elektroniky siri nepravdive informace, ze Technics vyrabi videa. To je logika, vidte? Tak a ted se podivejte znovu na svuj prispevek, pak si znovu prectete muj priklad a mozna Vam napodruhe dojde, co Vam celou dobu sdeluji.

P.S.: Jeste bych Vas rad poprosil o radu. Dejme tomu, ze nekomu pribyde za mesic do organizace 100 lidi, pricemz z Prahy jich bude treba 20, dalsich 20 z Brna, dalsich 10 z Ostravy, dalsich 10 z Plzne, dalsich 10 z Ceskych Budejovic a dalsich 30 jich bude roztrousenych po nejruznejsich ceskych vesnicich. Rekneme, ze temto lidem budete potrebovat predat nejake zaklady, pripravit je na nesmysly, ktere si budou moci od ruznych mudrlantu precist na Internetu, dat jim dukaz, ze toto podnikani funguje, a ukazat jim lidi, kteri v nem dosahuji uspechu. Vy jste rikal, ze se Vam nelibi seminare. Ja to beru. A ted chci od Vas slyset, jak by to takovy clovek mel podle Vas udelat jinak, nez ze vsechny ty lidi sezve na jedno misto a tam je proskoli (tzn. ze usporada seminar). Sice jste dokazal plivat na seminare, ale bohuzel jste nenabidl zadnou alternativu. V te souvislosti nemohu nevzpomenout porekadlo: "Kritik je clovek, ktery pise o tom, jak by to delal, kdyby to umel." Podle teto definice nejste ani kritikem, spise jakymsi - neurazte se - stezovatelem, ktery si stezuje a nadava na vsechno kolem, ale sam nic nenabizi.
Naposledy upravil SP dne 3. 12. 2007 23:32, celkově upraveno 5
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod - Martin - 3. 12. 2007 23:24

2 SP: Poslal jsem ti soukromou zprávu, mohl bys mi na ní prosím odpovědět?
- Martin -
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků