Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2007 14:16

marvertin: to jsem psal ja. Samozrejme nejake texty existovat mohou, druhou veci je to, jak jsou "zavisle nezavisle" a treti veci je, ze jsem myslel to, ze ja jakozto spotrebitel si je nemuzu primo v krame porovnat. Reknu ti priklad - praci prasek Ariel treba na pulte 300 Kc a kdyby sel objednat pres Amway za 250 Kc, tak proste neni co resit - je to to same, pouze rozdilna cena. A na tohle jsem narazel.

(uz ted vidim ty prispevky SP, jak zde tvrdi, ze treba elektroniku pres Kasa atd...)
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 18. 12. 2007 18:21

SP napsal : Krome toho, Amway nema zadne poplatky za zruseni uctu..

Ano to nemá,ale jak si mám vysvetlit to,že se platí 600kc nebo 900kč za rok nebo pul?Za jakoby obnoveni nebo prodloužení licence?
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 18. 12. 2007 18:24

S474N píše:Reknu ti priklad - praci prasek Ariel treba na pulte 300 Kc a kdyby sel objednat pres Amway za 250 Kc, tak proste neni co resit - je to to same, pouze rozdilna cena. A na tohle jsem narazel.

Založme si tedy vlastní MLM obchod. Nakupujme přímo od výrobce ve velkém Ariel, vymysleme marketingový plán a začněme Ariel šířit za cenu menší než je běžná cena v obchodech. To bude bomba! Všem odpůrcům MLM zavřeme ústa, tady už žádný argument nebude. Přdáváme další výrobek a další ... hypermarkety krachují a téměř vše se distribuje přes MLM.

Je to přece tak snadné, zní to jako pohádka, že? Proč už to dávno nějaký podnikatel neudělal? Odpověď je prostá: "nevyjde to :-(". Z rabatu mezi cenou poskytnutou výrobcem a maloobchodní cenou bych musel krýt nejen náklady na provize distributorů, ale také náklady na dodání výrobku distributorům a s tím spojenou logistiku. Řekněme, že budu využívat zásilkovou službu, ale to také něco stojí.

Prostě a jednoduše: Výrobky distribuované přes MLM jsou vždy dražší než stejné výrobky distribuované přes běžnou obchodní síť. Důkazem této pravdy je samotná existence klasické obchodní sítě. Neznám produkt, který by byl úspěšně prodáván v klasickém obchodě a poté by se začal prodávat přes MLM.

A co za tu vyšší cenu dostávám? Individuální přístup, zákaznický servis, devadesátidenní záruku spokojenosti, možost nakupovat od známého člověka, kterému důvěřuji, možnost si také přivydělávat.

Jeden příklad z mé praxe: Když jsem začínal podnikat s Amway, došlo ke zdražení cen. Moje sponzorka u nás plánovala provést ukázkové předvedení pracího prášku SA8. Pověřila mě vypracováním cenového srovnání. Šel jsem do blízkého supermarketu, kde nakupovala většina mých potenciálních zákazníků, opsal jsem ceny, hmotnosti a výrobcem doporučená dávkování všech pracích prášků, které byly k dispozici. Totéž jsem udělal s práškem SA8. Nikoho snad už nepřekvapí, že prášek SA8 byl v přepočtení na jedo praní nejdražší a to dost výrazně.

Zřejmě si každý dovede ten trapas kdy sponzorka po výkladu, kde se dušovala, že SA8 je nejlepší, rozdala moje cenové srovnání, které si nestačila ani prohlédnout (Přišla pozdě jako vždy).

Po odchodu zákazníků to mělo dohru. Sponozrka vykřikovala: " To není možné, SA8 byl vždy nejlevnější, spočítal jsi špatně počet dávek z balení SA8, je jich daleko více, prášek je koncentrovaný. Tak jsem přečetl nahlas návod a počet dávek znovu spočítal. Sponzorka: "Ten návod mají špatně, nidky se nedává celá odměrka, my vždy učíme, že se prášku dává jen na dně odměrky.... no to je proto, že v Americe mají obrovské pračky.... Ale cenové srovnání musíš vždy vyrobit tak, aby Amway výrobky byly nejlevnější!".

Na závěr bych chtěl říci, že nevidím nic špatného na tom, že výrobky Amway jsou drahé. Tak ať jsou. Vždy je podobný výrobek od nějakého výrobce levnější a od jiného dražší. Tričko od Větnamců koumím za 50Kč, tričko Adidas za 500Kč, je to prostě značka. Nikdo se nesnaží nikomu tvrdit, že koupením Adidas ušetříme peníze. Stejně tak DishDrops je dražší než obyčejný jar, je to prostě Amway a to je značka.

Špatné však je manipulovat se zákazníky a tvrdit, že s Amway ušetří. Není to pravda, NEUŠETŘÍ. Je nutné hledat jiné důvody, proč kupovat výrobky Amway, než důvody cenové. A ne lhát a manipulovat se zákazníky, jak to mnozí distributoři dělají.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 18. 12. 2007 18:27

Ještě jeden dotaz k panu SP :pokud ste četl srovnaní prac.prostředku na te stránce tak mě zarazilo toto ---> Nejhůře pral tekutý prostředek SA 8TM Delicate firmy Amway 53% -co to?Jak to?na 13 míste z 13 ti :-( :?:ALe zase na druhou stranu SA8 premium nedopadl tak spatně :wink:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inazuma 18. 12. 2007 19:26

Jen bych chtěl reagovat na větu "Uspesny a rozumny clovek se do MLM nepusti", kterou napsal brnakk.

Neúspěšný ani nerozumný se rozhodně necítím. Nyní vedu obchodní tým u jednoho z mobilních operátorů. Můj plat se pohybuje okolo 60.000 Kč/měs. Dříve jsem pracoval v různých známých i neznámých firmách na podobných pozicích. Od r.1992 se věnuji obchodu - v různých pozicích.

Kolik asi má brnakk? (ne nechci to vědět, duležité to není).
Můj plat jsem uvedl pouze pro ty, kteří úspěch měří podle peněz.

Přesto jsem se zaregistroval a do MLM Amway se pustil.

Mě by zajímalo, co tedy doporučuje brnakk jiného, kde se dá časem (postupně) vybudovat pasivní příjem.

Málo lidí si uvědomuje, že i takový vedlejší příjem 10 - 15 tis./měs. z Amway není málo. Mezi AMWAY NVP se mluví spíše o statisících a milionech, ale i takto "malé" částky, které sa dají vydělávat relativně rychle, za to stojí.

Zamyšlení:
Nyní mám pěknou práci, která mě baví. Je mi 30 let a daří se. Ale: postupně mi bude 40,50, 60... A co potom.
Ve svém týmu (v zaměstnání) mám obchodníky s průměrným věkem také 30 let. Co za 30 let? Kdo bude dělat obchodníky? 60-ti letí? Ne opět 30-letí.
Co budu dělat já? No to je otázka. Budu sedět někde ve vrátnici? Nebo snad myslíte, že budu stále manažerem? (Kolik takových znáte?) Co dnes dělají lidé před tím, než jdou do důchodu? Vše se automatizuje. To, co dnes dělají lidé před důchodem možná nebude za 20 let potřeba. Co budeme MY všichni dělat za 30 let, za co by nás někdo dobře zaplatil?

Nakupovat ale budeme 100% všichni. Jen jde o to kde.

MLM je velmi dobrý způsob jak se zajistit do budoucna. Je to velmi nepohodlný způsob, ale za to je celkem dobře placený. Kdyby to bylo tak snadné, jak by si asi všichni přáli, tak by z toho takové peníze nebyly.

Sám jsem v Amway zaregistrovaný cca 3 měsíce. Těžko dnes odhadnout, co bude za 2 roky. Jenom vím, že když nebudu dělat nic, tak se také nic nestane. Pokud budu dělat, co je třeba, tak možná budu Smaragd, když ne tak možná 21%, možná 18%. Ale i takový příjem 18% nebo 21% je velmi slušný (bokem ke svému platu). Kdo to z běžného zaměstnání má, aby po 2 letech bral "rentu" 40 tis./měs. za to co udělal v průběhu 2 let+běžný plat?

Opět tedy opakuji: "Neúspěšný ani nerozumný se necítím".
Možná by se měl na sebou zamyslet ten, kdo to napsal. Jaký bude mít příjem za 2 roky on?
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brnakk 18. 12. 2007 21:30

Inazuma:
Myslim, ze jsem se ve svem komentari dostkrat zminil o vyjimkach. Jaky je muj prijem nehraje zadnou roli v tom, jaky mam na vec nazor.

Fajn, vy si pasivni prijem mozna zaridite diky MLM, je mi to jedno. Misto efektivne straveneho volneho casu budete malovat pochybnym jedincum jejich cary zivota, abyste diky jejich poctive odvedene praci dosahl behem x let nejakeho vysneneho pasivniho prijmu (se kterym beztak nemuzete do budoucna pocitat, dokud vasi sverenci nezacnou pracovat ve svych volnych casech se stejnym nasazenim, jako Vy).

Pochopte, me je uplne jedno, co Vy delate. Ale domnivam se, ze uspesny clovek tezko bude financovat svym volnym casem nejisty zisk. Takovy clovek si svuj prijem zaridi s jistotou a bude se spolehat na sebe. Moznosti investic a sporeni je v soucasnosti hromada, zalezi na kazdym, jak si to zaridi. Mozna ne s takovym prijmem, ale s mnohem vetsi jistotou a s mnohem vetsi usporou volneho casu. Uspesny clovek ve vetsine pripadu travi v praci mnohem vice casu, nez 8h/den. Pro takovou osobu maji ty 4h volneho casu za den straveneho s rodinou, detmi, prateli, (doplnte dalsich x zajmu), nevycislitelnou hodnotu. Pokud takovy clovek svuj volny cas pravidelne investuje do nejiste budoucnosti, neni podle mne rozumny.
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soptik21 18. 12. 2007 21:42

Definujte prosim uspesneho cloveka. Děkuji
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2007 22:05

brnakk: vsak ti nikdo nebrani vydelat penize v MLM a ty potom investovat treba v nemovitostech. Mozna by sis mel precist alespon jednu knihu od Kiyosakiho - Bohaty tata, chudy tata.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod brnakk 18. 12. 2007 22:07

Uspech je subjektivni, kazdy se muze citit uspesny v jine situaci. Z meho pohledu za uspesneho cloveka povazuji osobu, ktera je pracovita, cilevedoma, diky svemu vzdelani, osobnosti a zkusenostem ma dostatecny prijem ke kryti vydaju vynalozenych na jeji spokojeny zivot, sve prijmy ziskava z poctive odvedene prace. Ma rodinu, pratele, konicky na kterych ji zalezi a dokaze si usporadat svuj volny cas s ohledem i na tyto skutecnosti.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brnakk 18. 12. 2007 22:09

S474N píše:brnakk: vsak ti nikdo nebrani vydelat penize v MLM a ty potom investovat treba v nemovitostech. Mozna by sis mel precist alespon jednu knihu od Kiyosakiho - Bohaty tata, chudy tata.

O tom ja ale nemluvim, ja rikam, ze uspesny a rozumny clovek (rozumej clovek "za vodou") se podle me do MLM nepusti - viz. muj prvni koment.
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 18. 12. 2007 22:16

Tak jestli je úspěšný člověk ten co je "za vodou" tak to je teprve na prvním stupni ... viz pan Maslow ... já za úspěch považuju třeba něco jiného než to "být za vodou" ... jo a jinak můj kamarád je za vodou, jenom tím že dělá MLM ... ne sice amway ale je to MLM ... je milé že půl roku po vysoké :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2007 22:18

brnakk: bez tohle rict do oci Romanu Hassmannovi :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod soptik21 18. 12. 2007 22:30

brnakk píše:Uspech je subjektivni, kazdy se muze citit uspesny v jine situaci. Z meho pohledu za uspesneho cloveka povazuji osobu, ktera je pracovita, cilevedoma, diky svemu vzdelani, osobnosti a zkusenostem ma dostatecny prijem ke kryti vydaju vynalozenych na jeji spokojeny zivot, sve prijmy ziskava z poctive odvedene prace. Ma rodinu, pratele, konicky na kterych ji zalezi a dokaze si usporadat svuj volny cas s ohledem i na tyto skutecnosti.

A citite se vy uspesny, podle teto definice?
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Diskutér

Odeslat příspěvekod brnakk 18. 12. 2007 22:45

soptik21 píše:
brnakk píše:Uspech je subjektivni, kazdy se muze citit uspesny v jine situaci. Z meho pohledu za uspesneho cloveka povazuji osobu, ktera je pracovita, cilevedoma, diky svemu vzdelani, osobnosti a zkusenostem ma dostatecny prijem ke kryti vydaju vynalozenych na jeji spokojeny zivot, sve prijmy ziskava z poctive odvedene prace. Ma rodinu, pratele, konicky na kterych ji zalezi a dokaze si usporadat svuj volny cas s ohledem i na tyto skutecnosti.

A citite se vy uspesny, podle teto definice?

To, jak se ja citim, nesouvisi s mym nazorem.
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brnakk 18. 12. 2007 22:54

Rop: uspesneho cloveka tak, jak to vidim ja, jsem popsal o par komentaru pred tim clovekem "za vodou", jen se mi to nechtelo psat znova.

S474N: za sve nazory se nestydim, nemam vsak potrebu je vnucovat ostatnim. Evidentne jsi nepochopil to, o cem tu celou dobu mluvim. Ja netvrdim, ze v MLM se nemuze stat clovek uspesnym, tvrdim, ze uspesny clovek se nepusti do MLM.

Mimochodem, to tvoje MLM je je vic nez podezrele, nehlede na to, kolik lidi to ve foru vychvaluje. Narozdil od Amway nema ani takovou "tradici", navic ma typickou MLM vlastnost - prijimaci poplatek, navic bez naroku na vraceni. Spolu s nulovymi informacemi o spolecnosti tvori opravdu uzasnou kombinaci. Nema cenu to tady rozebirat, nepatri to k tematu.
brnakk
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka