Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 15. 1. 2008 13:32

Je člověkem podnikající v Amway distributorem nebo poradcem? V oficálních dokumentech od Amway byl používán pojem distributor, stejný pojem se používá i na této diskuzi.

Sponzorka používala pojem poradce, stejně tak všichni lidé v organizaci. I ve všech materiálech vydávaných organizací (audio kazety, psané materiály) byl důsledně používán pojem poradce.

Zeptal jsem se sponzorky - nevěděla. za nějakou dobu jsem dostal vysvětlení, že distributor je starý pojem. Firma Amway prý razí pojmenování poradce, protože lépe odráží poslání lidí podnikajících v Amway. A naše organizace je prý vpředu, takže pojem poradce již plně používá. Materiály má však Amway předtištěny a z ekologických důvodů je neskartovala, ale hodlá je doprodat. Zní to logicky.

Byla to však pravda? Vysvětlení jsem dostal před mnoha lety a v této diskuzi se pojem distributor stále používá, nikdo však nenapsal v diskuzi poradce. Že by všichni diskutující byli tak zasloužilí Amwayáci? To se mi nechce věřit.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 1. 2008 15:21

To cos marvertin napsal výše sedí naprosto přesně. K tomu nemám co dodat.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slávek 15. 1. 2008 15:23

SP: Já ti to přeji a ani nevyvracím, jen si myslím svoje podle svých zkušeností. A marvertin to popsal opravdu přesně, já byl před 13 lety v těch 80%. V mém okolí byli i 21%, dnes všici chodí do práce.
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:03

marvertin:

Vazeny pane, takto se ale opravdu nediskutuje. Takoveto zobecnovani Vasich, snad ani ne zkusenosti, ale spise pocitu, je opravdu hodne zcestne a zjednodusene. Uz drive tu padla jakasi cisla bez jakychkoli podkladu, ale drzost, s jakou se snazite "konkretnimi" hodnotami s presnosti na jednotky procent, presvedcit lidi, ze vite, o cem mluvite, je nebetycna. To, ze jsou tyto hodnoty vycucane z prstu, uz neuvadite, takze o tom opet musim informovat ja.

Takze kdyz Vy jste popsal sve pocity, ja popisu sve, abyste videl, v jakych fazich probihal muj pribeh:

1. faze - naproste zklamani, ze mi uz poctvrte nekdo nabizi Amway (v tehle chvili jsem byl stale jeste presvedcen, ze se jedna o letadlo)

2. faze - skvela argumentace meho sponzora, pripoustim, ze se nejedna o letadlo

3. faze - premysleni nad odmenovacim systemem a odpovedi meho sponzora na dodatecne otazky

4. faze - nadseni, ktere se dostavilo, jakmile jsem pochopil, ze odmenovaci system je spravedlivy a ze funguje

5. faze - zjistovani informaci o firme ze serioznich zdroju - jeste vetsi nadseni

6. faze - sponzorovani lidi - sice s uspechem, ale skupina nedelala zadne body. Proc? Ja jsem je take nedelal. Jen jsem sponzoroval lidi. OBROVSKA CHYBA!!! (jojo, duplikace je previt :wink: )

7. faze - zacal jsem si myslet, ze to pro me nebude fungovat.

8. faze - zacal jsem premyslet o tom, ze neobnovim. Tato faze se dostavila cca po 8 mesicich v businessu.

9. faze - potkal jsem cloveka, ktery ode me videl plan a nevstoupil, jak drzi v ruce See Spray. Kdyz jsem se ho zeptal, odkud ho ma, rekl, ze z businessu. Podekoval mi, jak jsem mu to vysvetlil a rekl, ze do toho sel se svoji tetou. Pritom se me zeptal, na jake urovni jsem. Ja mu odpovedel: "Hadej." On na to, ze by me tipoval tak na 12%. Rozhodilo me to, protoze on veril mne vic nez ja sam sobe. T mi cestou domu vrtalo hlavou. Kdyz jsem prisel domu, vzal jsem do ruky znovu startovaci soupravu a zacal jsem si v ni cist.

10. faze - rozhodnuti, ze tomu dam jeste jednu sanci a opravdu budu 1 rok delat to, co mi sponzor bude rikat.

11. faze - rozhodnuti, ze vyzkousim vsechny vyrobky (jedno z doporuceni meho sponzora) - PO DLOUHE DOBE JEDNA Z VECI, KTERE JSOU PRO USPECH V TOMTO OBCHODE POTREBA

12. faze - zjistovani, v cem jsou vyrobky unikatni -> nadseni

13. faze - navsteva velkeho seminare s Rickem Setzerem - tam jsem poprve pochopil, jak obrovskeho businessu jsem soucasti a rozhodl jsem se, ze toho nikdy nenecham.

14. faze - ziskani prvnich zakazniku a sponzorovani lidi - DALSI SPRAVNA VEC - VYVAZENE BUDOVANI SKUPINY A MALOOBCHODNIHO OBRATU (timto dekuji obema Romanum za skvelou radu - Roman Hassmann kdysi pronesl na seminari, ze kdo neni schopen si na provoz businessu vydelat maloobchodem, tak by mel radeji skoncit. Roman Cizek na mou otazku, jak si mam vydelat penize ted hned, mi poradil, at prodam nejake vyrobky)

15. faze - odhaleni skutecnych pratel. Ovsem POZOR: ne v tom smyslu, ze ten, kdo do toho nejde se mnou, neni muj kamarad. Kdyz nekdo nechce s timto podnikanim zacit, neznamena to pro me, ze to neni muj kamarad. Ale kdyz me nekdo zacne za mymi zady pomlouvat, pak aspon poznam, jaky "kamarad" to ve skutecnosti je. Zde bych jeste podotknul, ze mam spoustu kamaradu, kteri se se mnou do tohoto podnikani nepustili, a jsme nadale kamaradi, navstevujeme se, povidame si a kdyz nahodou prijde rec na business, pak verte, ze s tim zacinaji oni.

16. faze - pomaly rozjezd

17. faze - nutnost vlastniho bydleni. Za 13 mesicu z 12% na 21%.

18. faze - baveni se tim, jake nesmysly nekteri lide pisi do teto diskuze (nekteri = Vy a Vam podobni)

Jak je videt, jsem typ cloveka, ktery Vasemu skatulkovani VUBEC NEODPOVIDA. A takovych je samozrejme daleko vice. Pribeh kazdeho distributora je svym zpusobem unikatni, nelze ho zobecnit. Takze, mily pane, Vas prispevek neni nic jineho nez BLABOL a jako takovy je naprosto irelevantni.
Naposledy upravil SP dne 15. 1. 2008 16:57, celkově upraveno 2
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:14

Raziel-CZ píše:To cos marvertin napsal výše sedí naprosto přesně. K tomu nemám co dodat.d/quote]

Vazne, to by me zajimalo, kde udelal s. marvertin chybu :lol:
Prectete si muj pribeh a pak mi reknete, jak je mozne, ze na marvertinuv "rozbor" vubec nesedi, kdyz by podle Vas mel sedet naprosto presne...
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Slávek 15. 1. 2008 16:19

Patříš hold do toho 1% jako já do těch 80%. A jestli je to 1 a 80 nebo 10 a 70, to je jedno.
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:21

marvertin píše:4. fáze (varanta C) - Úspěch.c/b] (IMHO < 1%)
Amwayák se stává v podnikáním úspěšným. Jeho přátelé mu závidí a v duchu litují, že se tenkrát nenechali přesvědčit nebo se sami sobě vymlouvají: "on je rozený diplomat, to bych nezvládl". Amwayák jim velkoryse odpouští a přijímá je zpět mezi své přátele, už mu nevadí, že nejsou v Amway. Amway i výrobky vidí objektivně a propaguje je. Přinesli mu přece jen úspěch, tak jejich drobná vada na kráse není zas tak důležitá. Zapomíná však na to, že kromě vlastního úsilí
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2008 16:26

Ano, vyjimka potvrzujici pravidlo, aneb statisticka chyba :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:30

[quote="Slávek";Patříš hold do toho 1% jako já do těch 80%. A jestli je to 1 a 80 nebo 10 a 70, to je jedno.e/quote]

Hmmm, to sice neni odpoved na mou otazku, protoze marvertinovo rozdeleni na me nesedi, ale evidentne se na nic jineho nezmuzete. Takze se Vas zeptam jeste na jednu vec: Tvrdite, ze je jedno, jestli je to 1 a 80 nebo 10 a 70. Predpokladam, ze podle Vasi logiky, kdyby vsichni byli uspesni (100 a 0), tak je to take jedno???

Vite, co je na tom vsem nejlepsi? MY jsme ti, kdo rozhodnou, ve ktere z tech skupin chceme byt - jestli mezi temi uspesnymi nebo mezi temi neuspesnymi. A urcujeme to tim, co pro to udelame a jak to budeme delat.

Chcete neco vedet? Prozradim Vam ted velke tajemstvi, na ktere jsem prisel za vice nez 10 let, co delam tento business - jeste jsem v tomto businessu nenarazil na cloveka, ktery by odvedl praci, a nebyl by uspesny. Ano, narazil jsem na spoustu lidi, kteri me presvedcovali na konzultacich, jak moc jsou aktivni, tak jsem jim rekl, at vytahnou diar a prosli jsme si tu jejich "aktivitu" den po dni za 3 mesice zpatky. Mel byste videt jejich obliceje, kdyz zjistili, kolik planu vlastne ukazali, kolik vyrobku prodali, atd.

Skoro bych se vsadil, alespon podle blabolu, ktere nekteri pisi do teto diskuze, ze vetsina kritiku zde by si s nimi mohla podat ruku.
Naposledy upravil SP dne 15. 1. 2008 16:38, celkově upraveno 1
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:34

S474N píše:Ano, vyjimka potvrzujici pravidlo, aneb statisticka chyba :mrgreen:

Tak specialne pro Vas ten citat Earla Wilsona upravime, abyste ho pochopil i Vy:

"Uspech je otazkou statisticke chyby. Zeptejte se zkrachovalcu" (ti Vam to potvrdi...) --- autor: SP :lol:
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Slávek 15. 1. 2008 16:38

S tím dělením jsi mě nepochopil, ale to je fuk, jinak souhlasím.
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 16:42

Slavek: Aha, tak to se omlouvam, ted, kdyz to ctu podruhe, tak vidim, ze to je napsano dvojsmyslne. Ja jsem to pochopil tim druhym zpusobem.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 15. 1. 2008 17:28

marvertin píše:Je člověkem podnikající v Amway wb]distributorem[/b] nebo poradcem?

Oznaceni distributor je starsi oznaceni, nicmene je nejvice vzite, takze je i dnes hodne pouzivane.
Oznaceni poradce je oznaceni pouzivane predevsim nemeckymi skupinami.
Oficialni oznaceni dnes zni Nezavisly vlastnik podnikani neboli NVP (anglicky: Independent Business Owner, IBO).
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Matik 15. 1. 2008 19:04

K tomu bych jen dodal, že NVP se stáváte až po té, co si vyběháte živnostenský list. Podmínky pro získání živnostenského listu jsou, pokud se nemýlím, podle řivnostenského zákona následující:
1.Věk - starší 18 let.
2.Čistý výpis z trestního rejstříku.
3.Způsobilost k právním úkonům.

Jde o to, že ne všichni zaregistrovaní distributoři v distribuční síti jsou NVP. Spousta z nich je jen M+. A tady by mě zajímala čísla. Kolik z celkového počtu distributorů v ČR je NVP a u těchto lidí by so mohl spočítat průměrný výdělek, protože, když už si ten živnostenský list někdo pořídí, tak lze očekávat, že si v Amway nějaké peníze vydělá.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 16. 1. 2008 01:28

...doplnim:
4. Bezdluznost vuci FU
5. Bezdluznost vuci CSSZ
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka