Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 22:36

SP píše:Vam prijde relevantni "argumentace" cloveka, ktery zije z toho, ze nafukuje bachorky do obrich rozmeru? A mimochodem, naucte se cist, psal jsem: jako mohou byt ukradene, nikoliv jako jsou ukradene...


Diskuse se opet zvrhla. Opet se jedna o skutecnost, na kterou drive upozornuji. Vy nepolemizujete s vecmi, ktere Hassan uvadi, vam staci na nej hodit nalepku cloveka "nafukujici bachorky". To je presne diskreditacni zpusob, ktery na vetsinu lidi funguje. Pokud se pan Hassan v necem myli, rad si prectu vasi sofistikovanou oponenturu pripadne nejakeho odbornika. On Hassan neni jediny, ktery na spojitost sektarstvi a Amway upozornuje, staci do google zadat Amway+cult a vyjede vam spousta odkazu.

Skutecnost, ze spousta lidi, kteri Amway za neco kritizuji jsou uvedeni na jednom vami uvedenem serveru jako padouchove, extremisti nebo jeste neco horsiho je pro me dosti podezrela.

A tak se mi zda, ze firma se vydala jinou cestou jednodussi, zminovanou tady:

http://blog.mlive.com/grpress/2007/10/a ... f_neg.html

Proste "pomlouvace" bude Amway soudit o $25 000, coz muze nektere odradit, jini budou psat anonymne. Napriklad za tohle video
http://www.youtube.com/watch?v=tvj-jLqqq3c

Dale mam na vas prosbu, abyste v diskusi nepouzival taktiky, ktere povazuji za demagogicke.

1) Podsouvani nebo naznacovani, co jsem nerekl:
viz "Muzete mi prosim nejak dokazat, ze vyuzivam svych pratel a pribuznych k samotne agitce?"

2) Nalepkovani nekoho misto vyvraceni tvrzeni:
viz autor Hassan jako "nafukovac bachorek", oznaceni me jako "zaujateho" - taktez muzu samozrejme oznacovat kazdeho, kdo pracuje pro Amway jako zaujateho

3) Shazovani oponenta v diskusi tvrzenimi, ktera nejsou k veci:
viz "Nejak jste se nam odmlcel. To tak dlouho smolite svuj prispevek nebo nemuzete rozdychat toho Stevea Hassana"

4) Zlehcovanim a emocnimi vykriky:
"Evidentne se uz nemate o co oprit, tak kdyz Vam to udela dobre..."

5) Hra na cernobile strany - "hodne" a "zlobive", pricemz hodni jsou vzdy na spravne strane, viz

"Ovsem popravde receno, nazory lidi typu Hassan & spol. jsou mi ukradene - asi tak, jako mohou byt ukradene vsem slusnym lidem. "

Pokud se nekdo zamysli nad nejakymi argumenty, tak ne proto, ze je ci neni slusny, ale protoze zkouma informace ze vsech stran, slusnost s tim nema nic spolecneho.

Pokud mi vyhovite, predem dekuji, usetrite mi tim cas a diskuse bude prehlednejsi. Budu mit vice casu reagovat na argumentaci.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 23:47

Vazeny pane, jiste je Vam znamo, ze veci, ktere neexistuji, nelze dokazat. Bavit se pak o takovych vecech neni nicim jinym, nez ztratou casu. Pana Hassana odmitli uznat jako odbornika na kulty i u soudu, coz je pro me jen dalsim dukazem o jeho nekompetentnosti. Vam to evidentne nevadi, mne ano.

Vase prekrucovani skutecnosti, jak je videt, nezna mezi. Firma Amway nesoudi lidi za to, ze by byli vuci ni kriticti. Soudi se s lidmi, u kterych ma duvodne podezreni, ze porusili narizeni soudu. Slusnemu cloveku by na tom nemelo nic vadit. Vam to vadi. Co dodat?

Ad me tzv. demagogicke taktiky, ty naopak dusledne vyuzivate Vy. Chcete priklad? Zde je:

1) Vy jste napsal: "Nepridavam k tomu zadne sny o tom, ze bude diky tomu nesmirne bohaty, nikomu to aktivne nevnucuji - zalozi si to lide, kterym se ta nabidka zdala sama o sobe vyhodna, nic pro to jineho nedelam." A co si z toho vezme ctenar? No to je preci jasne - distributori Amway (bez rozdilu, zadneho konkretniho distributora jste totiz neuvedl) vnucuji ostatnim, ze budou diky Amway nesmirne bohati. Vzhledem k tomu, ze se mezi distributory Amway take pocitam, a vzhledem k tomu, ze jste opet mluvil obecne, citim se Vasim tvrzenim poskozen a proto jsem Vas pozadal, abyste sve tvrzeni dolozil. Tot vse. Vy to samozrejme dolozit nemuzete, takze me obvinujete z demagogie. Co na to rici? Nemam slov.

2) Jiz jsem odpovedel. Je to stejne, jako byste me pozadal, abych Vam predlozil dukaz, ze nikomu nic nevnucuji. Jak bych Vam ho mel predlozit? Pokud neco neexistuje, nemohu prece predlozit dukaz. Proto take existuje presumpce neviny, ze ktere vyplyva, ze pokud Vy nas z neceho obvinite, jste to Vy, kdo je povinen predlozit dukaz o tom, ze to je tak, jak tvrdite. Vy jste vsak zadny dukaz nepredlozil a odvolavate se na tvrzeni cloveka, ktereho bych se odvazil nazvat grazlem. U pana Hassana je situace o to jednodussi, ze se o jeho praktikach vyjadruji sami jeho zakaznici (z cehoz nekteri nemaji s Amway nic spolecneho). A to mi staci.

3)-4) Ad shazovani, zlehcovani apod. Nesmite byt porad tak vazny. Clovek aby se pomalu bal udelat vtip.

5) Hra na CB strany - nezlobte se na me, ale tato debata se zacina zvrtavat. Ja jsem obchodnik, ne filozof. Tato debata nema byt o vykladu vyznamu nekterych slovicek, tato debata je o Amway. Filozoficke debaty si vedte s nekym jinym, mne je vcelku lhostejne, zda napadate mou osobu nebo mou argumentaci.

Strucne receno, Vy jste si o Amway vytvoril nazor na zaklade stranek publikovanych clovekem, ktery byl shledan soudem jako nekompetentni se k problematice kultu vubec vyjadrovat, ale nezabranilo mu to v tom, aby si uctoval tisice dolaru za den za to, ze "ochrani" rodiny pred kulty. Proste a jednoduse, udelal si z toho vynosny business. Za timto ucelem zvelicoval nejruznejsi veci a tim vytvarel v poskozenych rodinach atmosferu strachu. A kdyz mu jeho obet nebyla po vuli, sam jste si mohl precist, co jim delal. Ale Vam je to evidentne jedno. Mne obvinujete z hry na CB strany, ze zaslepenosti a ja nevim z ceho jeste, pohorsujete se nad tim, ze Quixtar soudi nektere lidi za poruseni soudniho narizeni, ale v pripade Stevea Hassana je vse v poradku a vsechny me namitky prechazite mlcenim. To mi staci, abych si na Vas utvoril svuj nazor, na ktery mam mimochodem stejne pravo, jako Vy, ktery jste si jiz vytvoril nazor na Amway a neprijimate zadny jiny. Takze jsme si vlastne kvit a nechme na ctenarich, ci argumenty budou povazovat opravdu za argumenty a ci ne.

Sam se v diskuzi uchylujete k ranam pod pas, coz jsou v podstate vsechny Vase odkazy. Bez jakehokoliv komentare zde uvadite zaloby a pomluvy a to vzdy tak, jak se to hodi Vam "do kramu", davate sem odkazy na stranky, za ktere byli jejich autori hnani k soudu prave proto, ze nerikaji uplnou pravdu prip. porusuji soudni narizeni. To jsou opravdu podpasovky. Jiste totiz tusite, ze vyvratit tyto odkazy nelze, protoze spousta z nich jsou jen lziva narceni, prip. zkreslene skutecnosti. Vy sem ale jen placnete odkaz misto toho, abyste take uvedl DUKAZ! Placat si muze dnes kdokoliv cokoliv. I Vy nebo pan Hassan. V ere internetu to neni problem.
Ja jsem Vas vyzval k diskuzi o firme Amway, o vyrobcich, o odmenovacim systemu. Namisto toho jsem se dockal jen neustaleho omilani nazoru pana Hassana, ktere samozrejme postradaji jakykoli dukaz a nasledneho obvinovani z demagogie.
Je jasne, ze takovato diskuze nikam nevede. Jestli chcete opravdu zprehlednit diskuzi, prestante se odvolavat na neduveryhodne zdroje, zacnete pouzivat vlastni hlavu, vlastni argumenty a hlavne - dukazy! Obvinit nekoho z neceho je dnes pomerne snadne. To muzu udelat i ja. Ale dokazat to potom, je tezsi, ze? Jenze co na tom, ze? Vy toto prece velmi dobre vite. Sam jste to prozradil. Delate to proto, abyste nam uskodil (viz Google). Jasne, neuskodite nam svou argumentaci, ale uz jen tim, ze zacnete sirit pomluvy (ano, bez dukazu jsou to jen pomluvy). Jste si moc dobre vedom toho, ze pomluvy se siri rychleji nez pravda a take toho, ze lide maji prirozenou tendenci verit jim daleko vice. A to je skutecny duvod, proc sem pisete.
Ted napisi neco, co se Vam nebude libit - a je mi lito, ze jste me svymi provokacemi k tomuto dohnal. Jste naprosto bezohledny sobec, ktery svuj nazor povysuje na slovo Bozi a kvuli tomuto svemu nazoru je ochoten poskodit (treba i ranami pod pas) i ty lidi, kteri se snazi toto podnikani budovat spravne. A proc? Snad pro ukojeni sveho ega, snad pro poteseni z toho, ze jste jinemu zkazil praci, snad pro zavist, ze nekteri jini jsou v tomto businessu uspesni, zatimco Vy ne. To je take duvod, proc debatu s Vami koncim, protoze diskutovat s tak bezcharakternim clovekem nehodlam.
Naposledy upravil SP dne 29. 2. 2008 01:02, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 00:25

Takze ted uz posledni vec, k panu Hassanovi. Vyzval jste me, abych uvedl, v cem nemluvi pravdu, kdyz srovnava Amway s kultem. Je toho cela rada, takze jen strucny prehled:

PREKROUCENI FAKTU: Major time commitment required for indoctrination sessions and group rituals
FAKT: V kazdem businessu je pro uspech potreba casova investice. V Amway Vam nikdo neurcuje, jak moc musite pracovat. Uplini Vam pouze mohou doporucit, jaka casova investice fungovala jim k dosazeni vysledku.

LEZ: Need to ask permission for major decisions
FAKT: K tomu Vas nikdo nemuze donutit. Ani firma Amway, ani upline.

PREKROUCENI FAKTU: Need to report thoughts, feelings and activities to superiors
FAKT: Tento obchod se buduje v tymu s lidmi, kteri maji zkusenosti. Proto je chytre (ale neni to povinnost) se s nekym radit o vecech, ktere budovani obchodu mohou ovlivnit (napr. aktivita nebo navrhy na zlepseni). Na tom snad neni nic nelogickeho.

PREKROUCENI FAKTU: Rewards and punishments
FAKT: Ano, v businessu jste odmenovani. V zamestnani take - je snad proto zamestnani kult? Pokud porusite obchodni zasady, jste potrestani. Pokud v zamestnani porusite pracovni kazen, jste potrestatni. Je snad proto zamestnani kult?

PREKROUCENI FAKTU: Individualism discouraged; group think prevails
FAKT: V tomto obchode se snazime pracovat tymove a nedelat chyby, kterych se dopousteli drive jini. Tymova prace je znama i z jinych oboru (napr. z kolektivnich sportu) a neni na ni nic spatneho. V tomto obchode nepotlacujeme silne osobnosti, prave naopak, snazime se, aby kazdy clen tymu do nej prinesl to, co umi nejlepe.

Nepopiram, ze nekdo nektere z techto veci mohl udelat nebo vyzadovat. Ovsem nemuzeme zobecnovat. Je to v lidech.
U pana Hassana je zvelicovani problemu a pausalizace dokonce primo zdrojem jeho vydelku, je tedy nutno brat vse co pise s dostatecnou rezervou.
A pokud si to soudny clovek da do souvislosti s tim, jake metody pouziva vuci svym "klientum"...

Nepredpokladam, ze Vam bude me vysvetleni stacit. Mam totiz duvodne podezreni, ze sam moc dobre vite, jak se veci maji. Proto tento prispevek je urcen spise ctenarum, kteri by si chteli ujasnit, na zaklade ceho jsme ja (i jini) obvinili Stevea Hassana z "nafukovani bachorek", z manipulace a prekrucovani (cimz ho - podle Vas - diskreditujeme).
Jak zde muze kazdy posoudit, odpovedel jsem Vam na Vasi neustale omilanou otazku, v cem se pan Hassan myli. Snad je to z mych komentaru pochopitelne. Vim, ze ted asi budu obvinen z manipulace, demagogie apod., takze Vam reknu jen jedno - od Vas to beru jako poklonu.
Nepisi sem kvuli Vam, ale kvuli ctenarum. A ti si svuj nazor udelaji sami.
Naposledy upravil SP dne 29. 2. 2008 01:01, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 00:46

No a kdyz uz jsme se tolik zdrzeli u pana Hassana a ruznych polopravd, pojdme se podivat na neco zajimavejsiho:

Co byste rekli treba podekovani velvyslance pro UNICEF Rogera Moora (ano, to je ten James Bond) firme Amway?
Tady je: http://video.google.com/videoplay?docid ... 6379207179
Naposledy upravil SP dne 29. 2. 2008 00:51, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 00:49

Nebo treba toto video s nazvem Ronaldinho joins Amway's Team Nutrilite:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 6131493693
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 00:54

Nebo treba dokumentarni film o Amway z produkce Success Magazine, ve kterem se muzete seznamit s historii spolecnosti Amway?

http://video.google.com/videoplay?docid ... 7664121908
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 00:56

Nebo treba 2 videa, na kterych sam zakladatel spolecnosti Amway Rich DeVos vysvetluje principy fungovani Amway?

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6434175916
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5428266175

a klidne v tech videich muzeme pokracovat.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 01:11

Jak by se Vam libilo treba vyjadreni pracovnika nezavisle instituce testujici kosmeticke vyrobky? Tady je.

Artistry Cosmetics - Independent Endorsement:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 9578344416
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 29. 2. 2008 07:48

A JE TO TADY: NOVYM CLENEM TEAMU NUTRILITE SE STAVA FOTBALISTA RONALDINHO!!! Za ty prachy bych jim byl taky, jemu je úpně jedno v jakým je týmu a jaký bobule bude papat, záleží kdo dá víc, tohle je ve sportu normální.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 09:07

I kdyby tomu bylo tak, jak licite, nic to nemeni na faktu, ze Ronaldinho se tim clenem stal. :lol: :lol: :lol:
Toto je fakt, vse ostatni je pouze a jen Vase spekulace. :wink:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 2. 2008 09:48

Tento fakt ovšem nic neříká o poměru cena/výkon produktu NUTRILITE. A o to u většiný výrobků jde. Nejen v Amway.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 10:31

marvertin píše:Tento fakt ovšem nic neříká o poměru
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 29. 2. 2008 12:00

SP píše:I kdyby tomu bylo tak, jak licite, nic to nemeni na faktu, ze Ronaldinho se tim clenem stal. :lol: :lol: :lol:
Toto je fakt, vse ostatni je pouze a jen Vase spekulace. :wink:

A vy si opravdu myslíte, že to dělá zadarmo? Věřím, že zdarma dělá spousta celebrit nějakou dobročinost ... ale pro komerční firmu něco zadarmo?
Za peníze si tam půjdu stoupnout taky ... klidně budu dělat i reklamu na mléko, který nepiju (slovo nepiju je slabý odvar toho jaký mám k mléku vztah) .... :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 2. 2008 12:20

SP píše:Ted napisi neco, co se Vam nebude libit - a je mi lito, ze jste me svymi provokacemi k tomuto dohnal. Jste naprosto bezohledny sobec, ktery svuj nazor povysuje na slovo Bozi a kvuli tomuto svemu nazoru je ochoten poskodit (treba i ranami pod pas) i ty lidi, kteri se snazi toto podnikani budovat spravne. A proc? Snad pro ukojeni sveho ega, snad pro poteseni z toho, ze jste jinemu zkazil praci, snad pro zavist, ze nekteri jini jsou v tomto businessu uspesni, zatimco Vy ne. To je take duvod, proc debatu s Vami koncim, protoze diskutovat s tak bezcharakternim clovekem nehodlam.


Mohu rict, ze nekterymi vasimi nocnimi prispevky jsem se zpocatku bavil, ale kdyz o tom premyslim, zadna sranda to vlastne neni. Nemyslim si o vas naprosto nic spatneho, jedine, co si doopravdy myslim je, ze s velkou pravdepodobnosti potrebujete odbornou pomoc. Mineno naprosto vazne a bez emoci.

Ano, daval jsem sem (pro vas kontroverzni a neakceptovatelne) odkazy o pocinani firem okolo Amway, nikoliv vase. Snazil jsem se prilis nepersonifikovat, neutocit na vas, pouze jsem vas pozadal o ferove vedeni diskuse. Mate pravdu, ze obcas jsem nektere veci zjednodusil, nejsem odbornik na vsechno, priznavam. Ovsem ve vasich reakcich vidim znaky uctivani komercnich kultu(jak si o nich muzete precist nize). Pochopil jste to zjevne jako utok na vas, na vsechno, co delate, co pro vas ma smysl - to hadam podle neprimerenosti reakce.

A beru v potaz, ze se mohu seredne mylit, ale nejste prvni distributor Amway, s kterym jsem se kdy potkal, takze nestrilim uplne od boku. Je mi lito, ale na debatu o kvalite prasku SA8 Premium nebo Dish Drops nemam, proto ji s vami nemohu vest.

http://globalsystems.3web.cz/clanky/kulty.htm
http://granosalis.cz/modules.php?name=N ... e&sid=5877
http://bartosova.blog.idnes.cz/c/17500/ ... Amway.html
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 2. 2008 13:06

Rop píše: ... klidně budu dělat i reklamu na mléko, který nepiju (slovo nepiju je slabý odvar toho jaký mám k mléku vztah) .... :lol:l/quote]

Copak, fobie z mléka jako pan Monk :-) ?

Ale jinak souhlas. Jak jsem psal o pár příspěvků výše, sport je drahý a tak jsou potřeba sponzoři. Vůbec nevidím nic špatného na tom, když sportovec propaguje auta, boty, oblečení, parfémy (a to i v případě že je na ně sám alergický), jídlo, pití,... Vím, že prakticky jedinou motivací pro "výběr" té "správné" značky je výše příspěvku, kterou mu nabídne. Jeden rok bude "podporovat" tuhle značku, další rok jinou,...
Třeba (z mého bývalého oboru), tenista Roger Federer byl nejdříve u Rolexu, pak přešel k Maurice Lacroix a nyní je zase u Rolexu :-)
Jen nesmí na to v nestřeženém okamžiku zapomenout jako se to stalo herečce Charlize Theron (doufám, že to píšu dobře, hrála v Zrůdě), která se upsala Raymond Weil a pak si na nějakou dobročinnou akci vzala hodinky od Christian Dior, stálo jí to tehdy pěkné prachy.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků