Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 2. 2008 17:11

4honza: Jako zrůdnost jsem označil jedinou věc: Nakupování výrobků od Amway za VOC a jejich prodávání za MOC své rodině, přátelům a známým. K tomu jsme se nikdy nesnížili.

Jak byste se cítil, kdyby jste požádal něko blízkého, ať Vám třeba koupí prací prášek v supermarketu, když už tam stejně jede a on si naúčtoval přirážku?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 17:13

Toto video je take hodne zajimave.

Co vi prumerny clovek o fytonutrientech?
Myslite si, ze mezi potravinovymi doplnky neni podstatny rozdil?

Myslite si, ze je to pravda? Tak si prohlednete toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=rnA4p0juAwY
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 2. 2008 17:16

SP píše:K sedi k tomu i to poplacavani po zadech.

Já měl na mysli poplácávání po zádech mezi Amwayáky, nikoli mezi neúspěšnými.

A jsem opravdu přesvědčen, že za neúspěch v Amway si lidé nemohou sami. Brzy se to pokusím dokázat..
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 17:20

Tak to Vam da hodne prace. Budete totiz dokazovat neco, co se dokazat neda. :lol:

Ale zkusim Vam pomoct. Tady mate inspiraci, abyste vedel, cim se uspesni lide zaslouzili o svuj uspech:

Věřím ve štěstí. Čím víc se snažím, tím víc ho mám. (Stephen Leacock)
Success is simply a matter of luck. Ask any failure. (Earl Wilson)

:lol: :lol: :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 17:38

Mam tedy jeste jeden dotaz: je tu nekdo, kdo nesouhlasi s mym tvrzenim, ze vyrobky Amway jsou vysoce kvalitni, a je ochoten se mnou diskutovat na odborne urovni o slozeni vyrobku? Pokud ne, navrhuji ukoncit debatu o kvalite konstatovanim, ze odpurci nemaji padne argumenty, kterymi by mohli poprit vysokou kvalitu nasich vyrobku, zatimco my muzeme sva tvrzeni o kvalite dolozit at uz prostrednictvim nezavislych testu, klinickych studii, publikaci ve vedeckych casopisech atd. A nechme na lidech, zda jsou ci nejsou ochotni za kvalitu zaplatit.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 29. 2. 2008 17:57

marvertin píše:4honza: Jako [i]zrůdnost /i]jsem označil jedinou věc: Nakupování výrobků od Amway za VOC a jejich prodávání za MOC své rodině, přátelům a známým. K tomu jsme se nikdy nesnížili.

Jak byste se cítil, kdyby jste požádal něko blízkého, ať Vám třeba koupí prací prášek v supermarketu, když už tam stejně jede a on si naúčtoval přirážku?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 2. 2008 19:11

SP: ono to asi závisí na tom vztahu mezi těmi známými. Já praktikuji, že co můžu poskytnu za co nejvýhodnějších podmínek a na oplátku stejným způsobem "čerpám" a vyděláme na tom všichni.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 1. 3. 2008 03:05

V konecnem dusledku je to dle meho nazoru totez. Ovsem tim, ze ja jim nauctuji MO cenu, mi nikdo nezustava nic dluzen. Stejne tak, jako ja pak nemam problem si treba od nich neco koupit take za MO cenu. Podle meho nazoru je to zdravejsi, nez vytvaret v lidech pocit, ze jsou mi necim zavazani. Muze se pak totiz stat, ze pokud nebudou schopni mi prokazat nejakou protisluzbu, o ktere se domnivaji, ze by vyvazila jejich "dluh" ke mne, mohou ziskat spatny pocit z toho, ze mi nemaji cim oplatit. A v konecnem dusledku zpusob, ktery praktikuji ja, znamena, ze pokud si prokazeme stejne hodnotne sluzby, nula od nuly pojde, stejne jako u Vas.
Ale o tom jsme prece uz jednou diskutovali nebo ne?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 1. 3. 2008 09:09

Hankintatukku Oy a Fennobon Oy má vlastní výzkum, vlastní pozemky, kde sami pěstují plodiny na výrobu a mají certifikace ve vlastní zemi, kde se vše vyrábí, takže nějaký kydy, že Nutrilite je jedinná, to mě věru ani nezajímá. Navíc moje zkušennosti jednoznačně hovoří ve prospěch Finclubu, vaše vitamíny a doplňky nezabraly.

sp napsal: Skoda, ze tu mezi vami neni nejaky chemik nebo biochemik. Takhle ta diskuze s vami za moc nestoji a neda mi to ani moc prace. Ale co se da cekat, kdyz laici chteji zasvecene hovorit o tematu, o kterem nic nevedi, ze...?

Myslím, že už začínáš ze sebe dělat všeználka, i když nepopírám, že zkušennosti a schopnosti máš, seš schopen si najít info na netu, ale to z tebe boha neudělá.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 1. 3. 2008 09:59

Takze mily pane Slavku. Je mi opravdu lito, ale oznacovat oficialni vyjadreni nezavisle agentury Euromonitor Int. za "kydy" - to jsem od Vas skutecne necekal. Predpokladam, ze sva tvrzeni o Finclubu dokazete dolozit, tj. ze nam poskytnete prislusne certifikaty a prislusna data, ktera by potvrdila Vase tvrzeni o vyzkumu a vyvoji (odkazy publikace ve vedeckych casopisech, ucast na vedeckych konferencich, patenty, klinicke studie atd.).
Ja jsem na strankach Finclubu nasel pouze nasledujici:
"Certifikát GMP", "Výrobní společnost roku 2005", "Fosfoser Memory výrobek roku 2002", "Piimax C výrobek roku 1989", "Hvězdný dodavatel roku 2006" a hodnoceni financni sily od agentury D&B. Jiste uznate, ze s organicky certifikovanymi farmami to ma pramalo spolecneho.
Jestli firma vlastni organicky certifikovane farmy, jiste budete schopen dolozit, prislusne certifikaty, jako to treba cinim ja zde, pro znacku Nutrilite:

http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ec2006.pdf

A az vsechna sva tvrzeni take dolozite, milerad se Vam omluvim. Jinak - omlouvam se za to, ze pouziji stejna slova jako Vy - me veru nejake Vase kydy nezajimaji.

Z vlastni zkusenosti totiz vim, jak muze vypadat tzv. "vyzkum a vyvoj" neboli R&D ve farmaceuticke firme, ktera se take zabyva vyrobou potravinovych doplnku - nekdy je to totiz jen jeden clovek, ktery si prostuduje dostupnou literaturu a namicha prislusna slozeni, prida do toho nejakou "hitovku", co zrovna leti (antioxidant, vitamin nebo neco podobneho) a vyrobek je na svete. U potravinovych doplnku nikdo nevyzaduje klinicke studie, takze jestli je firma udela (jako napr. Nutrilite), je ciste na ni.

A na zaver: Pokud se tyka meho tvrzeni o tom, ze diskuze o chemii ci biochemii s laiky nemuze mit uroven, na tom trvam. Myslite si snad opak? Nedelam ze sebe zadneho boha. Chemii se venuji od svych deseti let a bavi me a prvnich 6 let v businessu jsem mj. stravil studiem slozeni vyrobku.
Vseznalka zde ze sebe rozhodne nedelam. Neni to moje vina, ze na mych argumentech nedokazete najit nic, co by se dalo zpochybnit.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod soptik21 1. 3. 2008 10:28

Stavek:Ze stranek finklubu: Rostliny jsou pěstovány v ekologicky čistých oblastech bez použití chemických látek. Při pěstování jsou dodržovány zásady Good Agricultural Practice (GAP – praxe dobrého zemědělství).
At se divam jak chci, nikde nic o vlastnich farmach nic nevidim... :(

Dalsi: Hankintatukku velmi úzce spolupracuje s Výzkumným zemědělským ústavem. Zadává úkoly, které souvisejí s možností pěstování a zdomácněním rostlin ve Finsku. Po několika letech systematického výzkumu pak tento zemědělský ústav učí farmáře, jak rostliny pěstovat a jak se o ně starat, aby splňovaly ty nejvyšší nároky na kvalitu.
Vlastni vyzkum take hledam a nic :( Podobny vztah mela moje babicka se svym sousedem, kdyz mu davala rady jak pestovat merunky a vlassky orechy :lol: :lol: :lol:

Myslim, ze Nutrilitu s jeho vlastnimi certifikovanymi farmami, stovkami vedcu, zabivajici se vyzkumem (ve vlastnich laboratorich), nesaha toto ani po kotniky......

BTW: SP je chemik,tak co je to za "vseznalstvi" chtit se bavit na urovni?
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 11:26

marvertin píše:4honza: Jako [i]zrůdnost /i]jsem označil jedinou věc: Nakupování výrobků od Amway za VOC a jejich prodávání za MOC své rodině, přátelům a známým. K tomu jsme se nikdy nesnížili.

Jak byste se cítil, kdyby jste požádal něko blízkého, ať Vám třeba koupí prací prášek v supermarketu, když už tam stejně jede a on si naúčtoval přirážku?
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 11:35

Chtel bych jeste upozornit diskutujici na jednu vec a to jsou ruzne certifikaty. Dulezite je vedet, co dany certifikat certifikuje a nikoliv jak se jmenuje.

Vetsinou to je papir, ktery rika, ze dosahuji urciteho stupne kvality u urciteho mnozstvi jejich vyrobku. Ruzne dalsi certifikace potvrzuji, ze ma postupy, jak techto vysledku dosahovat opakovane a ze kdyz vyrobi smejd, dokaze rict, kde se stala chyba a ze zakaznik muze smejd reklamovat.

Ten urcity stupen kvality zminovany nahore muze napriklad znamenat naprosto prumerny vyrobek na trhu. Firma bez certifikatu muze vyrabet daleko kvalitnejsi vyrobky, ale nema na to lejstro.

Certifikace jsou vetsinou o popisu urciteho stavu, splnujici kriteria, ale nikoliv o kvalite vyrobku.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 1. 3. 2008 11:44

soptik21: SP je chemik,tak co je to za "vseznalstvi" chtit se bavit na urovni?

Vypadá to jako machrování a ne bavení na úrovni, jinak stačí si zajet do Finska na farmy, kde zjistíte jak a kdo pěstuje rostliny a nakonec mě je úplně jedno jestli ta která firma má lepší certifikaci či co, pro mě je důležitý efekt a ten vyzněl ve prospěch Finclubu oproti výrobkům Amway již v roce 1994, víc k tomu nemám co dodat.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soptik21 1. 3. 2008 11:58

To by chtelo sve tvreni nejak podlozit ne? Takhle tlachat umi kazdej...
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků