Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 3. 2008 22:34

LiSk píše: Nebyla strategie právě opačná? Blahé paměti si najděte kazetu Z.Reka, kde říká že „namísto aby firma zaplatila 1 sportovní hvězdě,raději stejnou částku zaplatí 100 lidem“u/quote]


"100" lidem tu castku platila pred reklamou (pac oni delali a delaji reklamu)....
...tu samou castku jim plati i po medialni reklame...
Nemohl to myslet Z. Rek tak, ze "nez aby firma distribuovala produkty klasickym obchodnim retezcem (a musela vynakladat finance i na medialni reklamu), tak ty same prostredky da radeji distributorum...",kteri udelaji lepsi reklamu ?
Naposledy upravil soptik21 dne 4. 3. 2008 22:39, celkově upraveno 1
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soptik21 4. 3. 2008 22:37

dypaliux píše:Ja jen říkám že vetšina zisku firmy je od distributoru tot vset/quote]


Odkud jinud, z Kauflandu????????????? :lol: :lol: :lol:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dypaliux 4. 3. 2008 23:54

soptik napsal:ty penize pro sportovni hvezdu, nejsou z penez distributoru (jako je tomu u jinych firem), ale ze zisku firmy...

Je vidět že sme se nepochopili na vzajem :D
V tom přízpěvku co jste napsal-->to nejsou z peněz distributoru,ale ze zisků firmy a zisk firmy je u mě získané penize od distributorů za výrobky :roll:
dypaliux
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvertin 5. 3. 2008 09:17

SP píše: ... ano, je to tam, jak pisu o tom, ze se vzdy na chvili odmlcite a pak sem nasazite stejne nesmysly.

Z Vašeho pohledu jsou to nesmysly, z pohledu jiných možná ne. A opakování je matka moudrosti. Ne všichni, kteří tuto diskuzi vyguglí budou číst od začátku. Snažíme se totiž přinášet nezaujaté informace.

Pro případné zájemce o Amway jsou nejužitečnější informace ze dvou zdrojů:

1. Od lidí, kteří s s Amway trochu setkali a mají o Amway slabé podvědomí. Jsou to ti, kterým byly nabízeni výrobky a oni odmítli, ti, kterým byl ukázán plán a oni odmítli spolupracovat. Od těchto lidé se nováčci mohou dozvědět, jak se široká veřejnost na Amway dívá.

2. Bývalí distributoři Amway, kteří s činností již dávno skončili a emoce vyprchaly. Tito lidé se dokáží na Amway dívat objektivně a dokáží poskytnout i informace z odvrácené strany.

Teď se prosím zkuste upřímně odpovědět na tyto otázky:
Proč nikdy na semináři (openu, infu nebo jak se tomu kde říká) nevystupuje zkrachovalý distributor?
Proč je jen jednostranné předávání informací? Proč není nikdy otevřena diskuze?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 5. 3. 2008 10:09

marvertin píše:Snažíme se totiž přinášet nezaujaté informace.o/quote]

Tak to je tedy vtip stoleti!!! Jak moc nezaujate informace muze prinest clovek, ktery toto podnikani vzdal a nyni se snazi si sam sebe "ocistit" a odduvodnit si, ze to vlastne nebyla jeho chyba, ale ze je to chyba vsech okolo, chyba tohoto podnikani, ze nemel stesti apod.?
Je jasne, ze Amway distributori jsou zaujati, ale nezlobte se na me, radeji budu poslouchat rady uspesnych distributoru (a misto "distributoru" si sem muzete dosadit jakykoliv obor lidske cinnosti, nejen Amway) nez tzv. "nezaujate" informace od lidi, kteri se vzdaji, jakmile narazi na prvni prekazku.

marvertin píše:Pro případné zájemce o Amway jsou nejužitečnější informace ze dvou zdrojů:

1. Od lidí, kteří s s Amway trochu setkali a mají o Amway slabé podvědomí. Jsou to ti, kterým byly nabízeni výrobky a oni odmítli, ti, kterým byl ukázán plán a oni odmítli spolupracovat. Od těchto lidé se nováčci mohou dozvědět, jak se široká veřejnost na Amway dívá. /quote]

To ma byt vtip????? Co je komu do toho, jak se na Amway divaji lide, kteri o ni maji "slabe povedomi"? Co mi o tomto podnikani asi muze kvalifikovaneho rict clovek, ktery se v nem nikdy nepohyboval ani nevyzkousel vyrobky? Jo aha, vlastne prominte, on mi muze sdelit, jak se na to koukaji ostatni, kteri o tom nic nevedi!!! Tak to ano. Otazkou zustava, zda ma smysl se vubec zatezovat tim, co si o tomto podnikani mysli lide, kteri o nem nic nevedi.
Dam priklad z jineho soudku: Kdyby se Walt Disney dival na to, ze "siroka verejnost" Snehurku a sedm trpasliku v dobe jejiho nataceni prejmenovala na "Disney's Folly" (Disneyovo blaznovstvi), take si mohl rici, ze vlastne nema cenu ji dotocit, protoze preci je zavisly na tom, kolik lidi na ni prijde. A kdyz vsichni rikali, ze je hloupost koukat hodinu a pul na kreslene obrazky, tak podle Vasi logiky to mel vzdat. No, nastesti ne vsichni uvazuji jako Vy... A to "siroke okoli" mu pak (nejen) na Snehurce vydelalo tolik, ze Walt Disney Studios melo nekolik let zpatky trzni hodnotu okolo 55 miliard USD.
A stejne tak mne bylo uplne jedno, co si o Amway mysli "siroka verejnost". Ta mi totiz moje slozenky platit nebude. Pro me bylo dulezite, co si o tom myslim ja. A take pro me bylo dulezite, ze jsem vedel, jaky nazor jsem mel na Amway ja, a ze jsem ho dokazal zmenit, coz pro me znamenalo, ze ho muze zmenit i moje okoli. A kdyz ja sam jsem se presvedcil, ze je to dobry business, proste jsem ho zacal delat. A verte tomu nebo ne, to moje okoli ma dnes na Amway uplne odlisne nazory nez meli treba na zacatku.
Proste a jednoduse, jak rika zakladatel spolecnosti Amway Rich DeVos:
"Jsou dve skupiny lidi. Jedni, kteri veri, ze jsou obetmi okolnosti, a druzi, kteri vedi, ze my jsme ti, kteri maji tu moc ovlivnovat okolnosti." Pokud Vase okoli bude mit negativni nazory na Amway, mate na vyber - bud to vzdate (prvni skupina) a nebo tyto nazory svymi skutky zmenite (druha skupina). Ta prvni skupina skonci tak, ze o tomto podnikani tvrdi, ze uspech zavisi na stesti a na jinych podobnych nesmyslech. No a ta druha skupina na zaklade vlastni zkusenosti vi, ze to nebylo o stesti, ale o praci, o postoji, o sebeduvere, o ochote se neco naucit a o vytrvalosti.

marvertin píše:2. Bývalí distributoři Amway, kteří s činností již dávno skončili a emoce vyprchaly. Tito lidé se dokáží na Amway dívat objektivně a dokáží poskytnout i informace z odvrácené strany.z/quote]

Emoce vyprchaly? To nemyslite vazne. Vazne byste tu travil tolik casu? To neni o tom, ze z Vas emoce vyprchaly. Vy si proste jen potrebujete dokazat, ze jste udelal dobre, kdyz jste to vzdal. Clovek nemusi byt vystudovany psycholog, aby vedel, jake to je zit s pocitem, ze kdybych to nevzdal, mohl jsem byt dnes nekde jinde. Takze mi doufam nechcete veset na nos, ze jste nezaujaty.
To, ze vidite ve vsem prekazky, je s prominutim Vas problem.
Jedno zname rceni rika: "Kdo chce, hleda zpusoby. Kdo nechce, hleda vymluvy." A na Vas to sedi jak ulite.
Pokud chcete distributory varovat pred nekym konkretnim, s kym jste se v businessu setkal, prosim. Ale nezda se Vam trochu nefer nechtit doprat ostatnim stejnou sanci, jakou jste dostal Vy nebo ja? Vzdyt nekteri lide ji vyuziji, jini ne. Nekteri budou uspesni, jini ne. Stejne je to se vsim.

marvertin píše:Teď se prosím zkuste upřímně odpovědět na tyto otázky:
Naposledy upravil SP dne 9. 3. 2008 12:13, celkově upraveno 2
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matik 6. 3. 2008 07:48

SP: Když už máte teda to chemické vzdělání, možná byste nám mohl vysvětlit co znamená E-6833. Tento symbol jsem našel na zubní pastě Glister, nicméně v databázi Éček jsem ho nenašel:
http://www.bezkonzervantu.cz/ecka/kody.html
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 6. 3. 2008 07:59

E-6833 je cele kodove oznaceni vyrobku (v tomto pripade 200g zubni pasty Glister), 6833 je objednavkove cislo Amway, pod kterym je pasta uvedena v katalogu a ceniku. :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lubyk 11. 3. 2008 17:51

Čau, hodně dlouho jsem tady nebyl, ale pořád je docela vtipné si to pročítat.

Jen pár postřehů k Ronaldinhovy: peněz dostal každopádně dost (takže on se bude mít líp), začne používat výrobky Nutrilite (takže se bude mít ještě líp), když bude v lepší formě, tak bude střílet hodně golů (takže se děti sponzorované Unicefem budou mít líp), je to pozitivní marketingový tah (i odpůrci o tomto tématu psali min. 2 str.) (takže se Amway bude mít líp), no a když se Amway bude mít líp, tak nám přidá peníze do marketingového plánu (takže se my budeme mít líp).

A co z té spolupráce budou mít odpůrci?

Vzhledem k tomu, že má Amway dokonale zpracovaný marketingový plán, tak peníze za Ronaldinha nejsou vyhozené oknem jen kvůli zviditelnění (jako je to u spousty společností), ale investice, která se jí (dle určitě zpočítané prognozy) vrátí (a udělám si ještě jednou dobře, takže se my Amwayáci budeme mít líp)

Zatím

Lubyk
Lubyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slávek 12. 3. 2008 13:27

Já si žádných odpůrců nevšim:)))
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Normen21 17. 3. 2008 20:21

Zdravím všechny

Kdo z Vás byl na semináři v Pardubicích ? Bylo to super :)
Normen21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptik21 17. 3. 2008 20:41

Fšichni asi ne, ale hodně z nás jo :-)
Gratuluji všem oceněným, i těm, co měli nové odznaky ve skupinách... (např. jednadvacítky nebo tak :-) )
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 17. 3. 2008 23:02

Jojo, je super pocit byt oceneny na podiu, ale mit tam svoje lidi ocenene za 21% je jeste lepsi. :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 18. 3. 2008 16:47

Sp: takže to znamená že jsi byl oceněný na podiu?A byl oceněný někdo z tvých lidi jako 21% to znamená ,,hurá,,cesta na diamanta? :lol: :shock:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 18. 3. 2008 16:58

No, "par" lidi vc. nekolika novych jednadvacitek jsem tam mel. A pocit to byl docela prijemny. Na diamanta to sice jeste neni (zatim), ale takovy safir nebo smaragd take nebude k zahozeni. :lol: :wink:
A co se mi jeste hodne libilo, byla cisla narustu v CR za minuly rok, ktera tam promital David. :lol: :lol: :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 18. 3. 2008 22:18

Sp:co co povidejte přehánějte me by to zajímalo ale pokud je to tajný? :oops:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků