Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 15:58

S474N píše:4honza: ale to co pises v poslednim odstavci je naprosto individualni. Nechci se zde zastavat konkretne Amwaye, ale je to pouze o lidech. Pokud nekdo svym znamym cokoliv nuti za kazdou cenu, tak si za to muze sam :wink:


Ano, je to samozrejme individualni, to souhlasim. Znam dva lidi (kteri iz z Amwaye vyskocili) a vzali si z toho to dobre - ucili se tim komunikovat s klienty a presvedcovat (tedy argumenty a nikoliv propagandou), pripoustet i negativni vlastnosti a hlavne nesnizovat se k zadnym manipulacim.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2008 16:03

4honza: no tak vidis, proc tu tedy tak zevseobecnujes :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 2. 2008 16:06

SP píše:
KubaPa píše:To je možné, já vycházel z toho, co jsem měl k dispozici, tedy výsledku testu a vysvětlení distributora. Pokud se od té doby změnilo složení, snížila doporučená dávka a cena a distributor, jehož vysvětlení jsem slyšel se mýlil nebo lhal, může být samozřejmě vše jinak. Jistě ale pochopíte, že vás jako distributora nemohu brát za nezávislý zdroj informace o tom, že je dnes nový produkt opravdu ve výsledku levnější při stejné nebo vyšší účinnosti... Ale samozřejmě nebudu tvrdit, že se mýlíte, prostě nevím.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 16:09

SP píše:Domnivam se, ze na tomto foru patrim k tem, kteri se snazi ctenarum poskytnout seriozni a overene informace. Presto jsem neustale lidmi jako jste Vy napadan.


Nemam potrebu si tu honit triko, nicmene si dovolim upozornit na nasledujici skutecnost v debate:

1) Ani jednou jsem vas v diskuzi nenapadl (pouze jsem vyslovil nazor, ze se mylite nebo v necem nemate pravdu)
2) Vy tvrdite, ze jste lidmi jako ja napadan
3) Pote tvrdite, ze poskytujete seriozni a overene informace

Toto je jednani, ktere ja spatruji jako klasickou formu manipulace, ale posoudit si to muze kazdy sam.

Upozornuji v debate na skutecnosti, ze at uz se vam to libi nebo nelibi, existuji lide, kterym se podnikani firmy Amway jevi prinejmensim neeticke.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:09

Ja bych se rad zeptal uzivatele 4honza na jednu vec. Mozna Vam potom dojde, proc nam Vase obvinovani neni prijemne. Jak by se Vam libilo, kdybych o Vas napsal nasledujici:

Nemohl jsem neprehlednout, ze se snazite vyuzit sve zname (i nezname), kdyz nabizite na internetu svuj kod k ING kontu? Pochopil jsem to tak, ze za kazdeho noveho uzivatele mate nejakou provizi. Hmmm. Tedy zazil jsem i horsi pripady, ale kde zrovna Vy berete tu drzost ze napadate Amway, to mi neni jasne.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 28. 2. 2008 16:11

Matik píše:V takovém případě Vám firma nevyplatí nic, ale odměna se sníží vašemu sponzorovi. Je to jednoduché, body jdou všem nahoru, stejně tak odečítání bodů platí pro všechny nahoru. Takže ty body odečtou nejen Vám, ale všem lidem ve vzestupné sponzorské linii.e/quote]

A vrátí mně firma peníze za vracené zboží?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 16:13

S474N píše:4honza: no tak vidis, proc tu tedy tak zevseobecnujes :roll:


Mas pravdu, ze jsem to prilis zevseobecnil - ale bylo to v duchu toho prispevku, ktery si pouzil ty - tj. "manipulace se pouziva i v zamestnaneckem pomeru"
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:16

4honza:
Dobra, kdyz chcete slovickarit, tak OK. Evidentne se uz nemate o co oprit, tak kdyz Vam to udela dobre...
Dobra, nenapadl jste mou osobu, napadate mou argumentaci. A to tim, ze tvrdite, ze neargumentuji. Spokojen?

To, ze existuji lide, kterym se nase podnikani jevi jako neeticke nam nemusite zduraznovat - staci si precist nekolik Vasich prispevku. Ovsem popravde receno, nazory lidi typu Hassan & spol. jsou mi ukradene - asi tak, jako mohou byt ukradene vsem slusnym lidem.

P.S.: Ano, poskytuji seriozni a overene informace.
Naposledy upravil SP dne 28. 2. 2008 16:18, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:17

marvertin píše:
Matik píše:V takovém případě Vám firma nevyplatí nic, ale odměna se sníží vašemu sponzorovi. Je to jednoduché, body jdou všem nahoru, stejně tak odečítání bodů platí pro všechny nahoru. Takže ty body odečtou nejen Vám, ale všem lidem ve vzestupné sponzorské linii.e/quote]
A vrátí mně firma peníze za vracené zboží?b/quote]


Ano, vrati.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:21

4honza píše:
S474N píše:4honza: no tak vidis, proc tu tedy tak zevseobecnujes :roll:


Mas pravdu, ze jsem to prilis zevseobecnil - ale bylo to v duchu toho prispevku, ktery si pouzil ty - tj. "manipulace se pouziva i v zamestnaneckem pomeru"


No tak tedy to je goool. Patrne jste prehledl, ze s onim zobecnovanim jste prisel o trochu drive, nez se S474N zminil o zamestnanecnkem pomeru. O trochu HODNE drive.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 16:21

SP píše:Ja bych se rad zeptal uzivatele 4honza na jednu vec. Mozna Vam potom dojde, proc nam Vase obvinovani neni prijemne. Jak by se Vam libilo, kdybych o Vas napsal nasledujici:

Nemohl jsem neprehlednout, ze se snazite vyuzit sve zname (i nezname), kdyz nabizite na internetu svuj kod k ING kontu? Pochopil jsem to tak, ze za kazdeho noveho uzivatele mate nejakou provizi. Hmmm. Tedy zazil jsem i horsi pripady, ale kde zrovna Vy berete tu drzost ze napadate Amway, to mi neni jasne.


Ano pochopil jste to spravne. Pokud nekdo pouzije muj kod, dostanu provizi 300Kc, dostane uroceni 6% na jeden mesic a ja mu k tomu vratim 50% provize od ING - 150Kc. Pak mu doporucim dle sveho nejlepsiho svedomi, aby prevedl penize na lepe uroceny ucet, kterym ING neni. Nepridavam k tomu zadne sny o tom, ze bude diky tomu nesmirne bohaty, nikomu to aktivne nevnucuji - zalozi si to lide, kterym se ta nabidka zdala sama o sobe vyhodna, nic pro to jineho nedelam.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:27

4honza píše:
SP píše:Ja bych se rad zeptal uzivatele 4honza na jednu vec. Mozna Vam potom dojde, proc nam Vase obvinovani neni prijemne. Jak by se Vam libilo, kdybych o Vas napsal nasledujici:

Nemohl jsem neprehlednout, ze se snazite vyuzit sve zname (i nezname), kdyz nabizite na internetu svuj kod k ING kontu? Pochopil jsem to tak, ze za kazdeho noveho uzivatele mate nejakou provizi. Hmmm. Tedy zazil jsem i horsi pripady, ale kde zrovna Vy berete tu drzost ze napadate Amway, to mi neni jasne.


Ano pochopil jste to spravne. Pokud nekdo pouzije muj kod, dostanu provizi 300Kc, dostane uroceni 6% na jeden mesic a ja mu k tomu vratim 50% provize od ING - 150Kc. Pak mu doporucim dle sveho nejlepsiho svedomi, aby prevedl penize na lepe uroceny ucet, kterym ING neni. Nepridavam k tomu zadne sny o tom, ze bude diky tomu nesmirne bohaty, nikomu to aktivne nevnucuji - zalozi si to lide, kterym se ta nabidka zdala sama o sobe vyhodna, nic pro to jineho nedelam.


No vidite, a ja delam v podstate to same co Vy: doporucim mu dle sveho nejlepsiho svedomi vyrobky, aktivne to nikomu nevnucuji, pouze jim ukazi marketingovy plan a oni se sami rozhodnou, zda chteji ci nechteji spolupracovat. A svete div se, nepotrebuji k tomu zadneho spasitele nebo andela strazneho nebo na co si to tu vlastne hrajete. Maji svuj vlastni mozek, coz se ovsem lidem jako jste Vy nelibi, protoze pak Vase hra na ochrance lidskych prav pozbyva vyznamu. Jak ubohe...

My dva se nezname, s nejvetsi pravdepodobnosti jsme se nikdy nesetkali. Nazor na me a na Amway jste si vytvoril na zaklade informaci od pana Hassana, ktereho neznate ani Vy ani ja. Pak jste to vse vzal a strcil do jednoho pytle... A ted nas tu pomlouvate. Chci se Vas zeptat: Vam toto pripada jako fer jednani?
Naposledy upravil SP dne 28. 2. 2008 16:31, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 2. 2008 16:29

SP píše:4honza:
Dobra, kdyz chcete slovickarit, tak OK. Evidentne se uz nemate o co oprit, tak kdyz Vam to udela dobre...
Dobra, nenapadl jste mou osobu, napadate mou argumentaci. A to tim, ze tvrdite, ze neargumentuji. Spokojen?

To, ze existuji lide, kterym se nase podnikani jevi jako neeticke nam nemusite zduraznovat - staci si precist nekolik Vasich prispevku. Ovsem popravde receno, nazory lidi typu Hassan & spol. jsou mi ukradene - asi tak, jako mohou byt ukradene vsem slusnym lidem.

P.S.: Ano, poskytuji seriozni a overene informace.


Takze znovu. Je podstatny rozdil napadnout argumentaci a napadnout vas. Napadam argumentaci, protoze s vami proste nesouhlasim, ale nenapadam vas, protoze k tomu nemam duvod a neni to muj styl. Dale nevim, jak mam chapat, ze kdyz argumentace pana Hassana mi prijde jako relevantni (a pripoustim, ze o nem nic jineho nevim) a hodna zamysleni, ze nejsem slusny clovek, jak naznacujete vetou:

"Hassan & spol. jsou mi ukradene - asi tak, jako mohou byt ukradene vsem slusnym lidem"
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 16:34

Vam prijde relevantni "argumentace" cloveka, ktery zije z toho, ze nafukuje bachorky do obrich rozmeru? A mimochodem, naucte se cist, psal jsem: jako mohou byt ukradene, nikoliv jako jsou ukradene...
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 28. 2. 2008 17:22

:D :D :D :D :D :D :D :D

A JE TO TADY: NOVYM CLENEM TEAMU NUTRILITE SE STAVA FOTBALISTA RONALDINHO!!!

Vice informaci na http://www.amway.cz a http://www.nutrilite.com
Tiskova zprava je k dispozici na adrese:
http://www.nutrilite.com/en-us/Media/lead-release.pdf

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
SP
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků