Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 3. 2008 11:20

Helemese, novinka, to jsem jeste neslysel :-) :-) :-)

Musi na nas preci byt neco spatneho, ze?To preci neni mozne,aby existovala firma, ktera ma vysoce kvalitni produkty,za ty nejlepsi ceny,nabizi zaruku spokojenosti, navic plati za spotrebu, dava nejruznejsi benefity a nebylo na ni nic spatneho :-)

Kdyz uz byla nekolikrat vyvracena pyramida, nekvalitni produkty, drahe produkty, maly pocet uspesnych lidi atd., tak je to zivotni styl az sektarstvi v pouzivani drogistickeho zbozi..... a kdyz ani to nepomuze, protoze vic projim, nez properu, tak jsme "konzumni sektari" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 29. 3. 2008 12:47

Některé banky taky dávají nejrůznější benefity ... jenže ty benefity musí někdo zaplatit ...

Takže raději mám levné zboží, které umí to samé jako to drahé, ale bez benefitů ... ono každé přerozdělování peněz něco sežere na procesu přerozdělení ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 3. 2008 12:57

Prave to je ono, co se tu snazime uz par let v teto diskusi vysvetlit:
"Benefit" je obsazen v cene produktu, ale nikoliv jako navyseni ceny, ale vezme se z usetrenych penez za reklamu a ze zkraceneho obchodniho retezce ;-)

Levne zbozi, ktere umi to "same" mi pripomina boty "ADIHAS" a "MIKE" od nasich vietnamskych pratel :lol:
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 29. 3. 2008 13:04

Teď je otázka, jaké by byli výnosy a náklady a celou distribuci amway pokud by byla dodávána klasickou cestou ...

Jednu výhodu to každopádně má ... o pár nezaměstnaných méně ... ovšem o porovnání zisku pro vrchol pyramidy můžeme jenom spekulovat ... pokud já řeknu, že oni by v případě klasické distribuce měli zisk vyšší a vy řeknete, že nižší ... tak ani jeden z nás to nedokáže prokázat protože se k těm číslům nedostane a navíc to jsou čísla "co kdyby" ...
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 3. 2008 13:31

Ja rikam, ze ciste teoreticky to vyjde nastejno...
Penize, ktere nyni dostávaji distributori, by padli na reklamu a do obchodniho retezce.

Firma by se samozrejme musela snizit na uroven ostatnich firem v obchodech, to znamena, ze misto soucasnych 10% ucine latky (z ceny produktu) by museli zacit davat jen 5%, jako ostatni, to aby jim zbylo vice na design obalu daneho produktu, protoze zakaznik v obchode nakupuje vetsinou ocima. Firma by musela prestat vyrabet kvalitni koncentraty, a zacit vyrabet bezne produkty, tak aby oslovila co nejsirsi populaci, kteri si radeji koupi ty "ADIHASE"

Ale je to samozrejme jen spekulace, asi jako kdybyste chtel,l aby Mercedes prodaval sve auta po vecerkach... :lol:
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 29. 3. 2008 21:33

Pockejme si par mesicu, az se tady poradne rozjede jedna zahranicni firma, ktera umi nejenom drogerii, ale predevsim i to jidlo a dalsi obvykle naklady domacnosti a uvidime kde nasledne Amway bude.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod soptik21 29. 3. 2008 22:20

Na spici, jako vzdy, kde jinde... ;-)
soptik21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 30. 3. 2008 13:39

S474N:

O koho jde?Nebo li o jakou firmu se jedná?Pokud to není tajemství?Popiš konkretněji aby tady potom SP mohl zase vyvracet že se jedná o pyramidu :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 30. 3. 2008 15:02

bezbarvaponozka: ja bych nechal cas, at promluvi :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 30. 3. 2008 15:59

Je to stejne legracni. Napisu sem zcela nevinny prispevek, ve kterem se zminuji o tom, ze davkuji praci prasek podle navodu vyrobce, a ten spusti doslova lavinu posmesnych poznamek stylu: sekta konzumu, nabozenstvi apod.
Tak nevim, ale Vam to pripadne normalni??? :lol: :lol: :lol:
Pokud snad ctenari chteji ukazkovy priklad toho, jak se zvrtne diskuze, kdyz protistrane dojdou argumenty, pak necht si prectou tuto stranku. :lol:
A mimochodem - vsimnete si take, ze nikdo nereagoval na mou vyzvu, aby nasel jediny prispevek, ve kterem bych nenapsal pravdu. :lol:
Naposledy upravil SP dne 30. 3. 2008 16:04, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 30. 3. 2008 16:04

Rop píše:Takže raději mám levné zboží, které umí to samé jako to drahé, ale bez benefitů. /quote]

No vidite, a ja zase dam prednost kvalitnimu zbozi, ktere toho umi vice nez levny smejd a oproti kvalitni konkurenci ma nejakou pridanou hodnotu.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 3. 2008 17:29

Vy máte rád přidanou hodnotu? Já také ... pokud mi ji někdo zaplatí :lol: ... ale když slyším, že obchodník má přidanou hodnotu 200 % tak bych zabíjel .... asi jste opravdu jiný ... :lol:
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 30. 3. 2008 21:30

S474N: Jsem docela zvědavá tak já si teda počkám pár měsíců :wink: ALe i tak kdyby amway ,,měla utrum,, nebo jak bych to nazvala :oops: Takových firem už tu bylo co dělali MLM na způsob Amway a za těch 50 let nebo jak dlouho funguje myslim že ji ještě nikdo netrumfl :oops:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 30. 3. 2008 21:39

Rop: Ale ja se bavim o pridane hodnote jako o konkurencnich vyhodach. Napr. setrnost k pokozce (Dish Drops na rucni myti nadobi, vyrobky pece o telo obsahujici Plantaren), koncentrace (nespocet vyrobku), skvela rozpustnost pracich prasku, novy typ enzymu obsazeny v tekutem pracim prostredku, atd. atd.
Pokud je mi Amway schopna nabidnout takovy vyrobek a cena za davku pro zakaznika je podobna jako u jinych kvalitnich vyrobku, ktere ale podobne vyhody nenabizeji, pak je moje volba jasna. Obzvlaste kdyz vezmu v uvahu, ze nakupuji ne za zakaznicke, ale za distributorske ceny. :wink:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 3. 2008 21:41

bezbarvaponozka: netvdil jsem nic o zpusobu Amway, ale to je jedno, jak rikam, cas ukaze.

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka