Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 2. 7. 2008 15:47

marvertin píše:A ještě jedno: Nejsem chemik, takže do diskuzí o složení výrobků a jejich účinnosti s Vámi nemohu jít, do detailů odměňování v Amway také ne, ale filozofii, na níž je Amway postavena rozumím až moc dobře.

Jinymi slovy: o vyrobcich nevim nic, o obchodni prilezitosti take ne, takze o tom diskutovat nebudu. Ale na firmu Amway, jejiz cely business stoji na prodeji techto vyrobku a na nabizeni teto obchodni prilezitosti, jsem odbornik, takze o Amway diskutovat budu. Vy jste ale srandista. :-D Nekdy nestiham sledovat tok Vasich stepnych myslenek... :D :D :D

A na zaver bych Vas rad pozadal o jednu vec: pisete, ze SA8 Premium byl predrazeny. Ja jsem poskytnul cisla, ktera prokazuji pravy opak, a OPAKOVANE jsem Vas zadal, abyste predlozil cisla, ktera prokazi, ze nemluvim pravdu. Jde mi o davkovani v ml, v gramech, pocet davek na baleni a cenu za 1 davku u konkurencnich prostredku. Samozrejmosti je, ze vyjmenujete vsechny dalsi vyhody/nevyhody toho ktereho vyrobku, aby si zakaznici mohli udelat srovnani nejen na zaklade ceny, ale i na zaklade dalsich vlastnosti (viz srovnani bot od p. Wonga s Adidas). Zatim jsem se niceho nedockal, takze Vas zadam znovu. Snad to tentokrat "neprehlednete". ;-]
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 7. 2008 13:46

Zdravim, porad se tu mluvi o tom ze je SA8, kompaktni, bezfosfatovy...ale jako laika by mne zajimalo, k cemu mi je to dobre. Je napr. pri srovnatelne kvalite prani levnejsi? (na jednu davku, nez jine i nekompaktni prasky)
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SP 4. 7. 2008 14:44

Kompaktni prasky se od beznych prasku lisi predevsim tim, ze neobsahuji plnidla. Plnidla plni v beznych prascich v podstate 2 funkce - omezuji hrudkovani a zvysuji objem, takze zakaznik ma dobry pocit, ze kupuje velky objem prasku za malo penez. Na vlastni prani plnidla nemaji zadny vliv. Vlastne abych byl presnejsi - pokud to vyrobce s plnidly prezene, tak snizuji praci ucinnost.
Jako plnidla se pouzivaji ruzne soli (v tom lepsim pripade je to siran sodny, v tom horsim je to chlorid sodny), ktere zbytecne zasoluji povrchove vody.

Obsah plnidel se u kvalitnich beznych prasku pohybuje od 70 do 90%, v tech nejlevnejsich to je i pres 90%. Pritom cena plnidel se pohybuje od 5 do 10Kc/kg. Pokud si tedy zakaznik poridi 10kg "levneho" praciho prasku obsahujiciho 90% plnidel, odnasi si domu 9 kg kuchynske soli za cca 45Kc a pouze 1 kg tvori latky, ktere se ucastni prani, prip. vytvareji vhodne prostredi pro prani (tj. tenzidy, enzymy, buildery, belidla, opticke zjasnovace). Pokud pak za takovy prasek zaplati treba 300Kc, pak si de facto koupil velice drahy prasek (1kg za 300Kc).

Kompaktni prasky, diky tomu, ze neobsahuji plnidla (jsou koncentrovanejsi), maji o hodne mensi davkovani. Na zakaznika to opticky muze pusobit tak, ze si kupuje male baleni za vice penez, ale pokud si vypocitate cenu za 1 davku, zjistite, ze je srovnatelna s jinymi kvalitnimi beznymi prasky.

Krome toho, kompaktni prasky se vyrabeji prakticky vyhradne bezfosfatove. A pokud nekdo bude tvrdit, ze ho nezajima, zda je prasek fosfatovy nebo ne, pak mam pro nej jednu radu. Az bude v lete krasne pocasi, necht se jde vykoupat do zeleneho rybnika plneho ras a sinic. Garantuji mu, ze po tomto zazitku zmeni svuj nazor. :D Nastesti situace v tomto ohledu je jiz podstatne lepsi nez pred nekolika lety, protoze fosfatove praci prasky jiz neni dovoleno prodavat (resp. obsah fosforu musi byt pod urcitou hranici). Dluzno podotknout, ze vsechny praci prostredky, ktere firma Amway dodava na cesky trh (SA8 Premium, SA8 Color, SA8 Baby, SA8 Delicate, SA8 Liquid) byly vzdy bezfosfatove a to jiz dlouho predtim, nez Ministerstvo zivotniho prostredi donutilo vyhlaskou ostatni vyrobce k tomu, aby presly na bezfosfatove prostredky.

Pro uplnost se slusi dodat, ze vyrobci dnes vyrabeji praci prostredky v kompaktnejsi forme, nez tomu bylo drive. Vetsina vyrobcu behem poslednich let snizila davkovani o 1/3 a spolu s tim snizila o 1/3 velikost baleni (ze 3 kg na 2 kg nebo z 9 kg na 6 kg), takze pocet davek zustal nezmeneny (drive bylo ve 3 kg baleni 20 davek, dnes je ten samy pocet ve 2 kg baleni). Nicmene k "pravym" kompaktnim pracim prostredkum (jakym je napr. SA8 Premium) maji jeste hodne daleko (hmotnost 1 davky SA8 Premium je nekolikrat nizsi nez u jinych tzv. kompaktnich prostredku, ktere jsou dostupne v bezne maloobchodni siti).

Z hlediska spotrebitele predstavuji obecne kompaktni prostredky ekologictejsi variantu a proto take jejich zavadeni bylo podporeno Ministerstvem zivotniho prostredi. Zajem o jejich zavedeni vsak saha jiz do poloviny 90. let.

22.3.1995 byla uzavřena Dohoda o postupném snižování dopadu pracích prostředků na životní prostředí mezi MŽP a Českým sdružením výrobců mýdla, čistících a pracích prostředků. Členy tohoto sdružení nebudu jmenovat, ale každý si je bude schopen dohledat, jsou to dost známá jména. Dohoda obsahovala mj. následující body:

:arrow: Sdružení a MŽP ČR /dále smluvní strany/ shodně konstatují, že k výraznému snížení znečišťování životního prostředí mohou přispět kompaktní prací prostředky, které se vyznačují sníženým obsahem plnidel, nižší spotřebou chemikálií při praní a nižšími obalovými a přepravními nároky.
    :arrow: Smluvní strany proto budou v zájmu ochrany životního prostředí dále usilovat o výraznější prosazení kompaktních pracích prostředků na spotřebitelském trhu v České republice.

:arrow: Sdružení bude podporovat propagaci kompaktních pracích prostředků s cílem zvyšovat jejich podíl na celkové spotřebě v České republice.

Jaké "úsilí" vyvinuli výše uvedení výrobci, aby se jim podařilo prosadit kompaktní prášky na českém trhu je jasné z textu, který konstatoval ekolist.cz tři roky (!) poté, co dohoda vešla v platnost: "Stále se také nedaří dostatečně prosadit na trhu kompaktní prášky (koncentrované bezfosfátové prací prášky bez plnidel). Výrobci se brání, že je lidé nechtějí kupovat. Přitom je pravděpodobné, že spotřebitelé nepreferují kompaktní prací prášky právě proto, že nejsou dostatečně informovaní."

Opět je dlužno podotknout, že firma Amway byla v té době jedna z mála firem (ne-li jediná), která nabízela pouze kompaktní prášky - a to i přesto, že nikdy nebyla členem žádného "sdružení".
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 7. 2008 13:05

Tak zkusím ta čísla, nevím jestli si to pamatuji přesně. SA8 prémium po zdražení v roce 1997 stál 21 Kč/dávku, druhý nejdražší (V našem srovnání, o jiném kompaktním jsme nevěděli) prášek byl Persil s 13 Kč/dávku, nejlevnější prášek na nějž jsme narazili byl asi za 8 Kč/dávku. Bylo nám nařízeno, ať doporučujeme takovou dávku SA8, aby jedno praní vyšlo na ještě méně, doporučovali to tak všichni i ti, co veřejně předváděli výrobky na pódiu. A při takové dávce SA8 prémium pral špatně.

SP píše:Aha, tak uz konecne chapu, kam chodite na ty sve nesmysly. S Vasi logikou musi zakonite vyjit vzdy ze srovnani lepe levnejsi šunt nez kvalitni zbozi. Ve Vasem srovnani Trabant vzdy porazi Skodu Superb, Mercedes i Rolls-Royce, ve Vasem srovnani boty od pana Wonga vzdy porazi Pumu nebo Adidas. Ve Vasem srovnani zadna novinka nemuze porazit zavedene vyrobky na trhu: klasicke televizory nikdy nebudou prekonane, protoze jakakoli nova technologie bude zakonite drazsi, DVD rekordery nemaji podle Vas sanci nahradit stare VHSky (oops! ).

To překrucujete, nikdy netvrdím, že levnější šunt vyjde ze srovnání lépe, ale jen že vyjde z cenového srovnání lépe. Levnější šunt prostě levnější je. A to že je nová technologie dražší neznamená, že nepřekoná starou, to jsem nikdy neřekl. ALE! Kupuji draze plazmovou televizi s vědomím, že platím za novou technologii, ale ne že ušetřím, kupuji dražší DVD místo VHZ, protože chce něco lepšího a ne protože, chci ušetřit. Za vydané peníze nic jiného nekoupím.

Stejně tak lidé kupovali SA8, protože chtěli kompaktní ekologický prostředek a byli ochodni za něj zaplatit, ne aby ušetřili.

K botám a autům je to samé: Za boty od Wonga dám méně než za boty Adidas, za Trabanta méně než za Mercedes, takže mně zbude více na jiné věci, to je prostě fakt a jakýkoli pokus s tímto faktem manipulovat je LEŽ. Za praní v SA8 jsme prostě zaplatili víc, tečka. To je jediné, co zákazníky zajímalo. A když jsme jim dle doporučení radili dávat menší dávku, tak nadávali, že to nepere - a měli pravdu.

Pak může nastat diskuze nad kvalitou. V adidaskách se mně bude lépe chodit, takže zaplatím víc za pohodlí, ale rozhodně koupí Adidasek neušetřím. S SA8 jsem nemusel tahat takové pixle, šetřil jsem životní prostředí, ale neušetříl.

SP píše:Abyste mi rozumel, vetsi prostor u kombiku bud vyuzijete (pak jste koupil ve Vasem prikladu levne) nebo nevyuzijete (pak jste koupil za draho),

Ne, koupil jsem v obou případech za stejnou cenu, peníze jsou pryč a nemohu si koupit za ně nic jiného. V prvním případě jsem peníze dal za větší komfort, kdy nemusí být cestující obskládání ze všech stran zavazadly, ve druhém případě jsem vyhodil peníze oknem, ale vždy to byli stejné peníze.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 7. 2008 14:03

SP píše:
marvertin píše:A ještě jedno: Nejsem chemik, takže do diskuzí o složení výrobků a jejich účinnosti s Vámi nemohu jít, do detailů odměňování v Amway také ne, ale filozofii, na níž je Amway postavena rozumím až moc dobře.

Jinymi slovy: o vyrobcich nevim nic, o obchodni prilezitosti take ne, takze o tom diskutovat nebudu. Ale na firmu Amway, jejiz cely business stoji na prodeji techto vyrobku a na nabizeni teto obchodni prilezitosti, jsem odbornik, takze o Amway diskutovat budu
Vy jste ale srandista. :-D Nekdy nestiham sledovat tok Vasich stepnych myslenek... :D :D :D
.
To zase překrucujete, neznám detaily odměňování, ale znám princip a tom mně stačí. A jsem přesvědčen, že principy podníkání Amway znám lépe než Vy, protože narozdíl od Vás už 10 let v Amway nepodnikám, v důsledku čehož moje poznání mělo čas nerušeně dozrát. Vy aktivní Amwayáci se jen pachtíte za body, obratem, zákazníky, odznaky, novými downline, takže pro stromy nemůžete vidět les, nedostatek odstupu je z Vašich příspěvků patrný. Ale z toho si nic nedělejte, stejný problém měla naše sponzorka.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 7. 7. 2008 14:07

Marvertine, marvertine, a jsme zase u toho. Srovnavate nesrovnatelne (nekompaktni prasek s kompaktnim). Navic, nevim, kdo Vam co mel "narizovat". Pokud me pamet nemyli, distributori jsou podnikatele. Nejsou to zamestnanci, takze firma jim tezko muze "narizovat", aby vedome lhali. A tim mene Vam muze neco "narizovat" Vase sponzorska linie.

Neni pravda, ze z cenoveho srovnani vyjde vzdy lepe levnejsi sunt. Zkuste si do toho cenoveho srovnani zanest i naklady na castejsi cisteni pracky nebo treba naklady na nakup noveho obleceni (ktere samozrejme nevydrzi tolik jako kdyz ho perete v kvalitnim prasku).

Znate rceni, ze nejsme tak bohati, abychom si mohli kupovat levne veci?

Zatimco u plazmove televize chapete, ze cena je vyssi nez u klasicke, kvuli tomu, ze se jednalo o novou technologii, jakmile prijde rec na kompaktni prasky, dela Vam potize pochopit, ze i kompaktni prasky byly v dobe, na kterou se odkazujete, novou technologii. Neco mi rika, ze jediny problem je ve Vasi hlave.

Vy pisete: "Stejně tak lidé kupovali SA8, protože chtěli kompaktní ekologický prostředek a byli ochodni za něj zaplatit, ne aby ušetřili."

Ja tvrdim: Stejně tak lidé kupovali SA8, protože chtěli kompaktní ekologický prostředek a byli ochodni si ho koupit, protože v porovnání s jinými podobnými prášky za něj ušetřili (pokud ho měli za dist. cenu) nebo ho měli s dodáním až do domu (pokud se jednalo o zákazníky).

A konecne: za boty od Wonga mohu dát v konečném důsledku více (nevydrzi tak dlouho) než za boty Adidas a možná si v nich také zničím nohy. Za Trabanta dám méně než za Mercedes a v konečném důsledku mě to také může stát život (crash test na trabant jsem zatím neviděl, ale myslím, že to ani nepotřebuji), takže mně zbude více na jiné věci (které si ovšem vůbec nemusím užít). To je prostě fakt .
A praní v SA8 se nám vrátilo v menším dopadu na životní prostředí, v méně častých nákupech oblečení, v ušetřených nákladech na vodné a stočné (protože jsme mohli prát bez předpírky) a v menších nákladech na opravu pračky.

Za praní v kompaktních prostředcích (obecně) jsme prostě (před 10 lety) zaplatili víc než za praní v normálních prostředcích (podobně jako jsme platili více za DVD když přišlo poprvé na trh). Prostě to bylo něco kvalitnějšího, s výhodami, kterým někteří rozuměli, jiní ne.
Diletanti (jméno někoho konkrétního si čtenáři jistě sami dosadí), kteří se nezmohli na to, aby si o kompaktních prášcích něco nastudovali a argumentovali výhodami, se snažili obelhat zákazníky a použili ten nejlacinější argument - cenu.

Argumentace, že Vaše zákazníky zajímala pouze cena, je vskutku ubohý. Ano, jistěže je zajímala, když jste nebyl schopen uvést další výhody. Mě by také zajímala především cena, kdybych byl přesvědčen o tom, že mi ten prášek poskytne jinak úplně to samé jako ten prostředek, který jsem do té doby používal.
Je zajímavé, že já jsem nikdy s prodejem SA8 problémy neměl. Naopak - dodnes u mě vedle předpíracího spreje a zubní pasty patří k nejprodávanějším.
Milý pane, není to o tom, že by výrobek byl drahý nebo levný. Je to ve Vás. Vy jste nebyl schopen prášek prodávat, protože jste o něm nic nevěděl. Ti, kteří o něm něco věděli, s jeho prodejem potíže neměli a nemají. Ó, jaké překvapení! :shock:

Mám pro Vás návrh - zkuste to dnes. :D Dnes s cenou nebudete mít problém, protože stejně jako u DVD, i u kompaktních prostředků cena klesla - a SA8 není výjimkou. Ceny kompaktních prostředků jsou dnes srovnatelné s cenami jiných kvalitních běžných pracích prostředků. Jenže Vy si určitě najdete jinou výmluvu. Jako třeba tu, že trh je zasycený a dnes je již pozdě... No nic, nemohl jsem si nerýpnout. :D :D :D
Naposledy upravil SP dne 7. 7. 2008 14:21, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 7. 2008 14:18

Hernajs, Vy jste mě teda rozesmál. To se Vám tedy povedlo!!! To si zaslouží zarámovat!!! :-D :-D :-D :tleskani :tleskani :tleskani

marvertin píše:A jsem přesvědčen, že principy podníkání Amway znám lépe než Vy, protože narozdíl od Vás už 10 let v Amway nepodnikám, v důsledku čehož moje poznání mělo čas nerušeně dozrát.

Já bych to jen trochu opravil: "A jsem přesvědčen, že principy podníkání Amway znám "lépe" než Vy, protože narozdíl od Vás už 10 let v Amway nepodnikám, v důsledku čehož moje poznání mělo čas nerušeně vyhnít." :D

Ale ted vazne, vidim, ze jste o sve pravde opravdu presvedcen. No nic, hadat se s Vami nebudu. Verim totiz tomu, ze ctenari sami vedi, kdo o tomto businessu a jeho principech vi vice - zda clovek, ktery to 1/2 roku zkusil a vzdal to nebo clovek, ktery se tomuto obchodu venuje 12 let a cerpa ze zkusenosti lidi, kteri zacinali v roce 1949. Ostatne, staci si precist nekolik stranek nasi diskuze a zamyslet se nad tim, ci argumentace je podeprena fakty a ci "argumentace" trouchnivi.

P.S.: Pisete: "To zase překrucujete, neznám detaily odměňování, ale znám princip a tom mně stačí." - Máte snad na mysli to, jak jste se ptal, zda kdyz jedna ze 3 Vasich vetvi dosahne Smaragda, zda jste take Smaragd? Pokud znate principy, tak jak to, ze se pokladate tak hloupe otazky? Jaky by pak daval smysl jeden ze zakladnich principu tohoto podnikani: abyste uspeli, musite pomoci ostatnim, aby dosahli uspechu?
Naposledy upravil SP dne 7. 7. 2008 14:41, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 7. 2008 14:27

marvertin píše:
SP píše:Abyste mi rozumel, vetsi prostor u kombiku bud vyuzijete (pak jste koupil ve Vasem prikladu levne) nebo nevyuzijete (pak jste koupil za draho),

Ne, koupil jsem v obou případech za stejnou cenu, peníze jsou pryč a nemohu si koupit za ně nic jiného. V prvním případě jsem peníze dal za větší komfort, kdy nemusí být cestující obskládání ze všech stran zavazadly, ve druhém případě jsem vyhodil peníze oknem, ale vždy to byli stejné peníze.

Vidim, ze se Vam to musi podat polopate. Tak tedy:

Abyste mi rozumel, vetsi prostor u kombiku bud vyuzijete (pak jste koupil ve Vasem prikladu levne) nebo nevyuzijete (pak jste koupil za draho).

Toto je pravda, protoze v pripade, ze ten prostor vyuzijete, a jiny kombik Vas vyjde na 400000Kc (viz Vas priklad), pak jste koupi kombiku za 300000Kc usetril 100000Kc, tj. koupil jste ho levne.
Pokud prostor nevyuzijete, znamena to, ze by pro Vas bylo lepsi mensi auto, ktere ve Vasem prikladu stalo 250000Kc. Tudiz jste zbytecne "vyhodil" 50000Kc a proto jste koupil draho.
A to i presto, ze v obou pripadech Vas to auto stalo 300000Kc. Tecka.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 7. 2008 14:55

2SP: dekuji za vycerpavajici odpoved
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 7. 2008 15:20

SP píše:Za praní v kompaktních prostředcích (obecně) jsme prostě (před 10 lety) zaplatili víc než za praní v normálních prostředcích (podobně jako jsme platili více za DVD když přišlo poprvé na trh). Prostě to bylo něco kvalitnějšího, s výhodami, kterým někteří rozuměli, jiní ne.

Tak jste se pod tíhou důkazů konečně přiznal, gratuluji! :tleskani. Že to ale byla fuška. :-)
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 7. 7. 2008 15:24

marvertin píše:Tak jste se pod tíhou důkazů konečně přiznal, gratuluji! :tleskani. Že to ale byla fuška. :-)

Nevim, k cemu mi gratulujete. Lez, ze prasek byl tehdy nejlevnejsi v porovnani s jinymi beznymi prasky, pokud je mi z Vaseho vypraveni dobre znamo, rozhlasovala Vase skupina, nikoliv my.
Ja jsem toto nikdy netvrdil. To, co jsem tvrdil ja, bylo, ze SA8 byl cenove konkurenceschopny a pokud bereme v uvahu dist. cenu, pak v porovnani s jinymi kompaktnimi prostredky byl levnejsi. Mozna by Vam pomohly silnejsi bryle, pak byste mozna lepe videl, co pisu.
Nicmene diky za gratulaci, skoda jen, ze Vam ji nemohu oplatit, nebot neni za co bych Vam mohl gratulovat (predpokladam, ze gratulovat ke spatnemu zraku neni zrovna nejslusnejsi).

Nicmene me fascinuje, jak jste neustale ochotny se bavit o vecech 12 let starych, ktere jiz davno neplati. Brecite tady nad cenami pred 12 lety a nijak se nepozastavujete nad tim, ze dnes je situace na trhu uplne jina. Myslim, ze ctenare zajima vice situace dnes nez to, jak to bylo v praveku. Jenze tady narazime na problem - Vy o dnesni situaci nevite zhola nic a tudiz nemuzete diskutovat. Ale moment, vzdyt Vase zkusenosti dozraly, takze Vy ted vidite cely prales. Takze mam navrh: pojdme diskutovat o tom, co se zajemce o toto podnikani dotkne nejvic - totiz o situaci dnes.
Naposledy upravil SP dne 7. 7. 2008 15:35, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 7. 2008 15:31

Gratuluji k tomu, že jste konečně dokázal otevřeně a na rovinu přiznat, že některé Amway výrobky byly dražší než obyčejné výrobky, toto naplno a veřejně prohlásit jsem žádného Amwayáka ještě neslyšel. Za takové kacířství tehdy hrozila exkomunikace.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 7. 7. 2008 15:38

marvertin píše:Gratuluji k tomu, že jste konečně dokázal otevřeně a na rovinu přiznat, že některé Amway výrobky byly dražší než obyčejné výrobky, toto naplno a veřejně prohlásit jsem žádného Amwayáka ještě neslyšel. Za takové kacířství tehdy hrozila exkomunikace.

Nezbyva mi nez znovu opakovat pro slepe to, co jsem jiz x-krat uvadel. Vyrobky Amway se deli na nekolik kategorii:
- vyrobky, ktere jsou levnejsi nez konkurence*
- vyrobky, ktere jsou za podobne ceny jako konkurence*
- vyrobky, ktere jsou drazsi nez konkurence*, a za to nabizeji vice uzitnych vlastnosti
Uz jsou spokojeni i ctenari se zelenym zakalem?

Exkomunikace mozna hrozila ve Vasi skupine, v nasi skupine Trojity diamant Rick Setzer vzdy prohlasoval, ze ucelem Amway neni mit nejlevnejsi zbozi. A to same prohlasovali vzdy i jeji zakladatele.

Pokud je nekdo neschopny argumentovat, je to jen a jen jeho problem a nema pravo se navazet do ostatnich skupin, ktere buduji tento obchod ferove, a uz vubec nema pravo si brat do ust firmu Amway a obvinovat ji ze sveho neuspechu.

* klicove slovo, ktere neprehlednete, je "konkurence". Musite srovnavat srovnatelne.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 7. 2008 08:56

Nevím jak ostatní, ale já jsem s odpovědí zcela spokojen. Všichni si ji dobře přečtěte, stala se věc tak často nevídaná, velký Amwayák na rovinu přiznal, že "Amway má některé výrobky dražší než konfurence".

Jen mě mrzí, že nebudu u toho, až o tomto incidentu budou s SP "rozmlouvat" jeho bosové. :lol:

Těď zase použiji svoji oblíbenou taktiku a na pár týdnů se odmlčím, pak se vrhneme na další dosud nedokončená témata. (SP si to může přeložit tak, že budu zase blábolit stejné nesmysly :-)) ).
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 8. 7. 2008 09:26

Takže znovu pro ty, kteří jsou raněni slepotou. Pane Marvertine, nevím, proč opět zobecňujete a vkládáte neustále lži, které používala Vaše skupina, do úst i ostatním. To, co jsem zde napsal, jsem psal už od začátku. Ano, Amway má některé výrobky levnější než konkurence, některé vyjdou cenově nastejno a některé jsou dražší, protože nabízejí něco navíc než konkurence. Aby bylo jasno - bavím se o koncových cenách pro maloobchodní zákazníky. Navíc mají zákazníci v ceně již započítaný prvotřídní servis s dodáním až do domu. Pro úplnost se sluší dodat, že distributoři mají ceny nižší.
Toto tvrdím já, tvrdí to Trojitý diamant Rick Setzer, tvrdí to i další distributoři i sami zakladatelé firmy. Vaše skupina si zvolila ten nejhorší způsob - cestu nejmenšího odporu. Namísto toho, abyste se o zboží něco dozvěděli, rozhodli jste se, že zákazníka budete podvádět žvásty o tom, že zboží má být nejlevnější.
Opět jste jen prokázal, že vůbec nerozumíte filozofii tohoto obchodu. Sám zakladatel společnosti Rich DeVos prohlásil, že je lepší jednou vysvětlit cenu zboží než se potom donekonečna omlouvat za kvalitu. V Amway nejde o to, mít nejlevnější zboží, ale mít ho cenově konkurenceschopné. Nejlevnější zboží (šunt) totiž těžko bude mít věrného zákazníka, zatímco kvalitní zboží za konkurenceschopné ceny ano.

Takže Vás žádám, abyste se tu okamžitě omluvil za LEŽ, kterou jste zde napsal, když jste praktiky Vaší skupiny zobecnil i na fungování ostatních organizací a napsal jste:
"stala se věc tak často nevídaná, velký Amwayák na rovinu přiznal..."
Jestli zde bude zájem, klidně Vám dokážu, že lžete, tím, že budu citovat ještě většího Amwayáka než jsem já - Trojitého diamanta Ricka Setzera.

Dále Vás žádám, abyste odvolal své posměvačné poznámky typu: "Jen mě mrzí, že nebudu u toho, až o tomto incidentu budou s SP "rozmlouvat" jeho bosové."
Zaprvé, nikdo z nás v tomto businessu nemá žádné bossy. Zadruhé, rozmlouvání od bossů jste možná praktikovali Vy ve Vaší organizaci, u nás a ve spoustě dalších organizací jednáme s lidmi férově.
Naposledy upravil SP dne 8. 7. 2008 10:22, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka