Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 20:31

Proč jsem toho nechal? Myslel jsem, že je to jasné, ale tak to zopakuji. Došli nám lidi, kterým by se dalo zavolat a pozvat je na plán. Snažili jsme se pracovat do hloubky, ale někteří pomoct nechtěli, někteří by i chtěli, ale neznali dost lidí, my také lidi na rozdávání neměli, někteří skončili z jiných důvodů. Nedokázali jsme lhát. Výrobky se prodávat nedařilo ani za distributorskou cenu a když je za tu cenu někdo blízký koupil, tak jen ze soucitu. A pak nám v organizaci hodně lidí neobnovili a pak nikdo neobnovil a my také neobnovili. Sponzorka přestala duše dodávat. My byli pilní jako včeličky. Ale co jejich píle zmůže, když nerostou žádné kytky.

Já to shrnu: Neměli jsme štěstí. ale když jsme vše později probrali, zjistili jsme, že bylo pošetilé se o Amway pokoušet. Měli jsme stejnou šanci udělat byznys, jako vyhrát v loterii.

A ještě jedna věc: Z počátku se lidé lépe přesvědčují, ale pokud už podnikáte půl roku a lidé se ptají: "Kolik vyděláváte?". Můžete lhát neno po pravdě říct, že nic moc. "A co nám to tady v plánu malujete na růžovo?" se rozzlobeně zeptají.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 20:31

marvertin píše:Na to byste moh přijít sám. Nebyli jsme v pozici, že bysme si mohli vybírat a byli jsme rádi za každou duši. A říkali jsme si, že se to třeba nějak poddá, že když už bude registrovaná, tak se manžel nakonec z lásky k ní přidá atd.

Nerozumim. Vy jste zil poustevnicky zivot? Vy jste bydlel na pustem ostrove, ze jste kolem sebe nemel vuec zadne lidi, se kterymi byste se mohl dat do reci?
No a konecne se pomalu dostavame k tomu hlavnimu duvodu, proc jste neuspel. Proste jste nebyl ochoten naucit se to, co je k vybudovani tohoto businessu potreba - komunikovat s lidmi. Jeste mate pro nas nejake novinky, ktere jsme o Vas dosud nevedeli?
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 20:44

Kdyz dovolite, prelozim ty Vase vymluvy do cestiny:

marvertin píše:Proč jsem toho nechal? Myslel jsem, že je to jasné, ale tak to zopakuji. Došli nám lidi, kterým by se dalo zavolat a pozvat je na plán.

Nebyli jste ochotni naucit se komunikovat s lidmi.

marvertin píše:Snažili jsme se pracovat do hloubky, ale někteří pomoct nechtěli, někteří by i chtěli, ale neznali dost lidí, my také lidi na rozdávání neměli, někteří skončili z jiných důvodů.

Snazili jste se donutit lidi, kteri nemeli vysoke ambice, aby delali tolik, kolik chcete Vy a ne oni.

marvertin píše:Nedokázali jsme lhát. Výrobky se prodávat nedařilo ani za distributorskou cenu a když je za tu cenu někdo blízký koupil, tak jen ze soucitu.

Nebyli jste ochotni naucit se argumentovat pri prodeji zbozi. Namisto toho jste zvolili tu nejhorsi cestu - zacali jste tvrdit zakaznikum neco, co nebyla pravda.

marvertin píše:A pak nám v organizaci hodně lidí neobnovili a pak nikdo neobnovil a my také neobnovili. Sponzorka přestala duše dodávat. My byli pilní jako včeličky. Ale co jejich píle zmůže, když nerostou žádné kytky.

Doslo presne k tomu, k cemu dojit muselo. Lide, kteri se do tohoto businessu pustili, a nebyli jeste pripraveni ho delat, se Vam na to vykaslali, protoze pochopili, ze jsou pro Vas ti, na kterych cely svuj business stavite. To Vas stavelo do pozice nekoho, kdo chce, aby pomohli oni Vam misto toho, abyste pomahal Vy jim.

marvertin píše:Já to shrnu: Neměli jsme štěstí. ale když jsme vše později probrali, zjistili jsme, že bylo pošetilé se o Amway pokoušet. Měli jsme stejnou šanci udělat byznys, jako vyhrát v loterii.

Ja to shrnu: neudelali jste nic, co bylo potreba. S takovymto pristupem by Vam ani notna davka stesti nebyla nic platna. Ale diky, ze jste nam zase poodhalil neco z toho, jakym zpusobem jste se snazil delat Amway a jake jsou Vase "zkusenosti". Ted si aspon mohou ctenari udelat vlastni nazor, jestli to byl nedostatek stesti nebo jen a jen Vase lenost.

marvertin píše:A ještě jedna věc: Z počátku se lidé lépe přesvědčují, ale pokud už podnikáte půl roku a lidé se ptají: "Kolik vyděláváte?". Můžete lhát neno po pravdě říct, že nic moc. "A co nám to tady v plánu malujete na růžovo?" se rozzlobeně zeptají.

Ano, malem bych zapomnel. Vy jste ani neprodavali zbozi, jak Vam sponzorka doporucovala. Takze jste nemohl, jako nekteri jini lide na 6% rici, ze jste si vydelal 4-5000Kc/m. A to v roce 1996 nebyly na vedlejsak spatne penize.
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 20:49, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 20:46

SP píše:To, co udelali ti dva lide, o kterych jste psal, byl tedy pravy opak - vynechali Vas, protoze si mysleli, ze se na to nehodite. Neudelali tedy to, co se radi. Jiste, Vy je budete omlouvat a vysvetlite jejich neuspech nedostatkem stesti. A ja tvrdim, ze kdyby jen udelali to, co rikali, meli by ve skupine minimalne o 1 cloveka vic. A kdyby Vy jste udelal vse, co jste udelat mel, mohl jste dnes byt minimalne 21%! Tecka.

Samozřejmě, sponzorka radila, že nikoho nemáme vynechávat, že mohou vstoupit lidi, od kterých to nejméně čekáme. A byla to pravda, skutečně. Ti, se kterými jsme si byli jisti, rezolutně odmítli a vstoupili někteří, do kterých bychom to nikdy neřekli. A my jsme nikoho nevynechali s výjimkou lidí spojených se zaměstnáním, člověk musí myslet na zadní vrátka. U kolegů jsem si jejich vztah k Amway a MLM osondoval jinak. Vnitřně jsem s rozhodl, že je oslovím, až budu na 21%.

A to že nás naši známí vynechali? Dobře udělali, stejně by na nás ve svém důsledku nic netrhli. Jeden z nich si to nějakou dobu vyčítal, ale když viděl, jak jsme skončili, přestal litovat. On vydržel podnikat dlouho, daleko déle než my, ale na 3% nikdy nebyl a nikdy se mu nepodařilo nikoho nasponzorovat.

A škoda, že mě dřív nenasponzorovali ti známí, ono mít sponzora na 21% není žádnej med. Člověk si pak nemá s kým notovat, že to nejde. :-)

Dost by mě zajímalo, jestli někdo z distributorů nemá podobné zážitky jako já, věřím, že se takových lidí najde dost.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 20:54

SP píše:Takze jste nemohl, jako nekteri jini lide na 6% rici, ze jste si vydelal 4-5000Kc/m. A to v roce 1996 nebyly na vedlejsak spatne penize.
Určitě si sám spočítáte, že 6% je 1620 Kč, pokud nemáte v organizaci 3% a my je měli. Tak kde máte těch 4-5000 Kč/m. Já vím, na maloobchodním obratu, ale my prodávali za VOC, když už jsme něco prodali, protože jinak bychom neprodali vůbec ni.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 20:56

:D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:02

marvertin píše:Samozřejmě, sponzorka radila, že nikoho nemáme vynechávat, že mohou vstoupit lidi, od kterých to nejméně čekáme. A byla to pravda, skutečně. Ti, se kterými jsme si byli jisti, rezolutně odmítli a vstoupili někteří, do kterých bychom to nikdy neřekli. A my jsme nikoho nevynechali s výjimkou lidí spojených se zaměstnáním, člověk musí myslet na zadní vrátka. U kolegů jsem si jejich vztah k Amway a MLM osondoval jinak. Vnitřně jsem s rozhodl, že je oslovím, až budu na 21%.

Vite, co se mi na Vas libi? Jak se pokousite obhajit neobhajitelne. "My jsme nikoho nevynechali s vyjimkou....." Takze vynechali. Taktez jste vynechali toho cloveka, ktery Vam rekl, ze jestli je to Amway, tak do toho nejde.
Ja znam spoustu lidi, kteri k tomuto businessu meli a maji stejny pristup: tenhle to uvidi, az budu na 3%, ten se do dozvi na 12%, tomu to ukazu, az budu Diamant. Takhle vyskrtaji pulku seznamu. Bohuzel, obvykle jsou to presne ti lide, ze kterych maji respekt, a kteri tudiz maji nejlepsi predpoklady k tomu, aby uspeli. Vy jste se misto toho zameril na lidi, na ktere jste si "troufnul". A vysledek znate. Samozrejme, ani tyto lidi byste nemel vynechavat, ale stejne tak jste nemel vynechavat ani ty, ktere jste vynechal.

marvertin píše:A to že nás naši známí vynechali? Dobře udělali, stejně by na nás ve svém důsledku nic netrhli. Jeden z nich si to nějakou dobu vyčítal, ale když viděl, jak jsme skončili, přestal litovat. On vydržel podnikat dlouho, daleko déle než my, ale na 3% nikdy nebyl a nikdy se mu nepodařilo nikoho nasponzorovat.

A vidite, kdyby Vas zasponzoroval, mel byste jinou sponzorskou linii a tudiz nelze predpovedet, jestli byste skoncil nebo ne. Nikdy nevite, koho byste Vy dokazal nadchnout. Vasich 6% by mohlo nadchnout nejakeho osobacka od Vaseho sponzora, ten by potom byl nadseny - a to nadseni by se vratilo k Vam do skupiny. A nadseni v tomto businessu dela doslova zazraky.

marvertin píše:A škoda, že mě dřív nenasponzorovali ti známí, ono mít sponzora na 21% není žádnej med. Člověk si pak nemá s kým notovat, že to nejde. :-)

Vsak take sponzor neni od toho, aby Vas utesoval, jak jste oba ve stejnem blate. Sponzor je od toho, aby Vam ukazal cestu, jak z toho ven. To, ze Vy jste se stavel na zadni a vzpiral se, je Vase vec.

marvertin píše:Dost by mě zajímalo, jestli někdo z distributorů nemá podobné zážitky jako já, věřím, že se takových lidí najde dost.

Urcite ano - porazencu je na svete vsude dost. Muzete si s nimi notovat. A tem ostatnim budete k smichu. Kdyz se chcete nechat politovat, zajdete za lidmi, kteri take neuspeli. Urcite najdete spoustu "duvodu", proc jste neuspeli - od "nedostatku" stesti, pres "spatne" sponzory, pres "spatne" vyrobky, pres "spatny" marketingovy plan...
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 21:08, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 21:04

:shock:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:05

marvertin píše:
SP píše:Takze jste nemohl, jako nekteri jini lide na 6% rici, ze jste si vydelal 4-5000Kc/m. A to v roce 1996 nebyly na vedlejsak spatne penize.
Určitě si sám spočítáte, že 6% je 1620 Kč, pokud nemáte v organizaci 3% a my je měli. Tak kde máte těch 4-5000 Kč/m. Já vím, na maloobchodním obratu, ale my prodávali za VOC, když už jsme něco prodali, protože jinak bychom neprodali vůbec ni.

Jisteze, maloobchodni obrat je nedilnou soucasti marketingoveho planu. Vy jste ho nedelal, protoze jste o zbozi nic nevedel. A take jste to samozrejme nemohl nikoho ve sve skupine naucit. Tak jste udelal to nejhorsi, co jste udelat mohl - prodaval jste za VO cenu. To se pak nesmite divit, ze jste si vydelal par supu.
Ale alespon si muzeme na Vas jako na odstrasujicim prikladu ukazat, jak to dopada, kdyz clovek dela presny opak toho, co mu radi lide, kteri cerpaji z 50tiletych zkusenosti jinych.
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 21:10, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:10

SP píše:No a konecne se pomalu dostavame k tomu hlavnimu duvodu, proc jste neuspel. Proste jste nebyl ochoten naucit se to, co je k vybudovani tohoto businessu potreba - komunikovat s lidmi.

Pro čtenáře: Pod spojením "komunikovat s lidmi" se skrývá to, že zastavujete cizí lidi, ptáte se jich, zda jsou splněny se svou finanční situací a že mu nabízíte možnost toto změnit. Až narazíte na někoho, kdo Vás nepošle do p****e, tak z něj vymámíte telefonní číslo, případně mu dáte svoji vizitku, ať Vám zavolá.

Naší sponzorce to fungovalo, ukazovala nám jak to dělá a viděli jsme, jak se hned otřepe, když jsou lidé na ni neslušní. My to nedokázali, ani já, ani manželka. Máte-li hroší kůži, "komunikujte s lidmi". ;-]
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 21:11

Ještě,že jsi nepotkal mě. :D Ty by jsi nerozdýchal :hmm: :hmm: :hmm:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:11

marvertin píše:Pro čtenáře: Pod spojením "komunikovat s lidmi" se skrývá to, že... blablablablablablablablabla

Takze specialne pro Vas Vam sem znovu zkopiruji svuj prispevek, ktery jsem zde uz uvadel:
Ale abyste nerekl, dam Vam priklad z praxe. Sel jsem si jednou koupit do supermarketu neco na zub a kdyz jsem prisel k pokladne, sedela tam mlada slecna, ktera byla sympaticka, usmivala se a bylo videt, ze ji ta prace bavi. Tak jsme se dali do reci a ona mi prozradila, ze studuje a praci pokladni ma jako brigadu. No a protoze vypadala schopne, tak jsem se ji rekl, ze bych pro ni neco mel a ukazal jsem ji plan. Ji se to libilo a dnes je na 9% a jde dal. Vy byste to zcela urcite nazval "nahanenim", ja tomu rikam, ze kdyz mi nekdo pripada schopny, davam se s nim do reci. Jsou Diamanti, kteri svuj business postavili na lidech, ktere predtim vubec neznali (napr. Bernie Marble). Podstatne je jedno: uvedomit si, ze lide, ktere zname ted, nejsou jedini lide, ktere v zivote odted budeme potkavat. Pribydou dalsi. A my tomu muzeme pomoci tim, ze nebudeme zapšklí premoudreli suchaři, ale naucime se komunikovat.
A pak uz snad neni problem pochopit vetu, kterou spousta Diamantu rika o seznamu: "nejvetsi seznam jsou ti lide, ktere jeste neznate a ktere teprve poznate".

P.S.: Marvertine, kdybyste venoval Amway polovinu toho usili, kolik ji venujete tady na diskuzi, mohl jste byt uz 21%... :D ;-] Skoda jen, ze z toho takto zadne penize nemate. Ale nezoufejte - slouzite zde jako skvely priklad pro ostatni - ukazujete jim sve chyby a tim padem ve Vas maji priklad toho, jak to nemaji delat. Takze de facto pomahate jinym k uspechu. Dekuji, ze mi delate takoveho figuranta.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:21

SP píše:Taktez jste vynechali toho cloveka, ktery Vam rekl, ze jestli je to Amway, tak do toho nejde.
Vy byste ho nejspíš také vynechal. Ten člověk nám zavolal: "Právě mně volala nějaká, ženská (myslel sponzorku), pozvala mě k Vám (myslel k nám), ale nechtěla mně říct, o co se jedná. Tak se přímo ptám: Není to Amway?" Nelhal jsem a přiznal, že je to Amway a zeptal se ho, jestli si to přesto nechce poslechnout, že má možná špatné informace o tomto podnikání, ještě jsem přes telefon slyšel rozhovor s manželkou: "Tak je to Amway, půjdem tam?" jeho manželka: "V žádném případě, Amway už nechci vidět".

Co byste dělal Vy? Lhal, že to není Amway? Nebo se snažil vytáčet a neříct to?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:25

marvertin píše:Vy byste ho nejspíš také vynechal. Ten člověk nám zavolal: "Právě mně volala nějaká, ženská (myslel sponzorku), pozvala mě k Vám (myslel k nám), ale nechtěla mně říct, o co se jedná. Tak se přímo ptám: Není to Amway?" Nelhal jsem a přiznal, že je to Amway a zeptal se ho, jestli si to přesto nechce poslechnout, že má možná špatné informace o tomto podnikání, ještě jsem přes telefon slyšel rozhovor s manželkou: "Tak je to Amway, půjdem tam?" jeho manželka: "V žádném případě, Amway už nechci vidět".
Co byste dělal Vy? Lhal, že to není Amway? Nebo se snažil vytáčet a neříct to?

Existuje zpusob, jak muzete takoveho cloveka nakontaktovat a pritom nemusite lhat ani se vytacet. Vhodne zvolenou vetou muzete zaridit, ze se ten clovek uz podruhe nezepta. To je prave to umeni komunikace. Ja Vam tu neprozradim, jak to jde udelat, protoze jsem se to naucil od sveho sponzora a sirim tento zpusob jen do sve skupiny. Jedine, co Vam prozradim, je, ze je uzasne jednoduchy. Staci na to jedna jednoducha pravdiva veta a mate od vsech podobnych otazek pokoj. :D
A pak v klidu muzete toho cloveka zasponzorovat, protoze jste mu pri kontaktovani nelhali a on to vi. :D ;-] Stejne jsem byl nakontaktovan ja a dodnes, kdyz je to potreba, to pouzivam.
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 21:30, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:30

SP píše:Takze kdyz to vsechno shrneme, tak Vy osobne jste se podilel na zasponzorovani daleko mene lidi nez jste dosud uvadel. Z Vas to, clovece, leze jak z chlupate deky. Tak kde jsou ty Vase zkusenosti?
TO NENÍ PRAVDA, to nebylo nějaké předání hotové registrace, ani nevím, zda to Amway umožňuje.

Ti lidi byli předzpracovaní, to uznávám, už jim sponzorka ukázala plán a oni se chytli, ale já to musel dodělat. TO znamená nevštívít je doma, zodpovědět dotazy, vzít je na open a sepsat s nimi tu smlouvu. A nebylo to lehké, někteří dárečci vycouvali.
marvertin
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka