Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:32

Jasne, takze sponzorka si nakontaktovala lidi, vysvetlila jim lidem plan a pak Vam je predala. Takze jste proste a jednoduse neudelal cely ten proces, cast ho udelala sponzorka. Takze to jsou jeji zkusenosti, ne Vase. Vy jste prisel temer k hotovemu. Dekuji za potvrzeni. :D ;-]
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:36

A proč to neprozradíte? Bojíte se, že Vás se znalostí té věty předeženu a přeberu Vám ovečky? V tom případě Vám děkuji za Vaši důvěru v mé emvejácké schopnosti, k dokonalosti mi chybí jen znalost jediné věty. :-D
A nebo je to tak, že žádná taková věta není nebo je přinejmenším dost diskutabilní a Vy se snažíte jen nemuset přiznat, že byste také nic nenadělal?
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:41

Hahahahahaha. Ale to vite ze existuje. Mozna, ze jich dokonce je i vic. Ja znam a pouzivam jednu. Ale OK. Tak ja Vam ji prozradim. Ale mate ted 50 pokusu, abyste na ni prisel. Kdyz vymyslite 50 vet, ktere byste mohl pouzit, tak se ji ode me dozvite. Za tu legraci mi to stoji. Podminkou je, ze v zadne z tech vet nesmite zalhat. :D :D :D
P.S.: Az sem ty sve vyplody budete sazet, tak je prosim cislujte, at je to v te zmeti prispevku citelne.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 21:46

Běž se léčit. 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:51

Ptal jste se, co se o mně ještě dozvíte. Tak povím, jak jsem k Amway přišel.

Jednou manželku s kočárkem zastavila mladá sympatická paní a zeptala se, zda si nechce k mateřské přivydělat. Řekla, že se jedná o obchodněorganizační činnost a víc nám řekne na schůzce. Na dotaz manželky, zda lze tuto práci dělat bez telefonu odpověděla, že by to šlo i z budky, ale bude to obtížné. Paní dala manželce předtištěný korespondenční lístek s její adresou, že pokud budeme mít zájem, můžeme jí zavolat nebo tam napsat kontakt na nás a hodit korespoňdák do schránky. To bylo na podzim 1995.
Po roce k nám Telecom konečně telefon zavedl, tak jsem ten korespoňďák vzal, napsal na něj telefonní číslo a hodil ho do schránky. Druhý den paní volala a pak už všichni víte, jak to chodí.

Naznačoval jste něco o tom, že si odpůrci stěžují na sponzora. Já si na ni nestěžuji, nějaké chyby měla, ale kdo je nemá? A pod jiným sponzorem bysme lepší nebyli. Takže: MĚ NEDOSTANETE!
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 8. 10. 2008 21:54

50 je moc! Vy si myslíte, že je nevymyslím, ne teď ne, jdu spát, ale dočkáte se, já mám času dost.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 8. 10. 2008 21:55

Nemusite se bat, ja o Vas nestojim ;-] :D
Ale jak rikam, kdyz vymyslite 50 vet, ktere by se v tu danou situaci daly pouzit a ani v jedne z nic nezalzete a vyhnete se s ni dalsim otazkam, pak Vam ji klidne prozradim. Puvodne jsem Vam chtel navrhnout 100 vet, ale pak jsem to prepsal na 50, abych Vas neodradil. ;-]
Tak do toho, jsem zvedav, co vymyslite. Treba neco z toho zacnu pouzivat i ja. :D ;-]
Naposledy upravil SP dne 8. 10. 2008 21:58, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 21:55

Ale dostane. Kdy se dozvím kolik businessman SP vydělává ročně tímhle super kšeftem? Ať můžu závidět :D :D
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 10. 2008 21:56

SP píše:Nemusite se bat, ja o Vas nestojim ;-] :D

My o tebe také ne. :D :D :D
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 10. 2008 10:26

SP píše:Existuje zpusob, jak muzete takoveho cloveka nakontaktovat a pritom nemusite lhat ani se vytacet. Vhodne zvolenou vetou muzete zaridit, ze se ten clovek uz podruhe nezepta. To je prave to umeni komunikace.

To je prave umeni manipulace, nikoliv komunikace. Vy vyuzivate sve komunikacni schopnosti k tomu, abyste dostal daneho cloveka kam chcete a on nedostal informace, jejichz znalost by pro vas byla neprijemna. Pricemz to, ze dany clovek informace nezna, pro nej neni jednoznacne vyhodne, aby to bylo alespon necim oduvodnitelne.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 10. 2008 10:43

SP píše:
marvertin píše:Aby měla Amway další zisky, to je snad jasné. Každého neúspěšného distributora aspoň trochu odřít, málokdo totiž souopravu vrátí a oni to vědí.

Jak vidim, marvertine, Vy byste asi nemohl podnikat. Vy kdybyste byl pekarem, tak budete pect rohliky pro zabavu, pak je nalozite do kamionu a rozvezete je zdarma lidem, kteri Vam za to akorat podekuji. Copak je tak tezke pochopit, ze firma jednoduse nemuze rozdavat materialy a vyrobky jen za to, ze clovek rekne - tak ja to tedy zkusim?

Ten priklad s pekarem je opet zavadejici. Copak jsou hlavnim produktem Amway startovaci soupravy? Ne, produktem jsou prece cistici prostredky ci cokoliv jineho.

Pokud chce mit firma dobreho zastupce (nebo i zamestnance), tak jej prece na sve naklady zaskoli a poskytne mu potrebny material na jeji vlastni naklady. Firme se to bohate vrati, kdyz dotycny pote odvede dobre svou praci. Pokud je ovsem "umrtnost" zastupcu vysoka, nemuze takove naklady sama platit, bylo by to financne neunosne. A to je obecne znamy problem Amway - jen velmi mala cast lidi, kteri si startovaci soupravu koupi, si tim nakonec budou vydelavat. U nas je to asi necele 1% (4000 aktivnich VPA z 0,5mil kteri tim uz prosli).
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 10. 2008 10:49

4honza: u zamestnancu to tak mozna funguje, ale u zivnostniku asi tezko. Nebo si snad videl OSVC, ktera od nekoho fasuje zadarmo veci? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 10. 2008 10:59

Pokud myslis OSVC jako doktor nebo zednik, tak samozrejme, ze ne. Pokud dana OSVC pracuje primo pro jinou firmu tak u tech lepsich urcite alespon skoleni (a obcas nektere veci) a se vzorky s vyrobky(produkty) je mozno kdykoliv testovat a zkouset ve firme. Nemyslim v tomto pripade podomni dealery Tele2 nebo poulicni prodejce pausalu :D
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 10. 2008 11:02

4honza:a koho treba myslis? Docela by me informace o takove firme, co rozdava lidem "na ICO" svoje vzorky, zajimala.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 10. 2008 11:18

S747N: Napriklad firmy, ktere prodavaji kosmetiku nebo parfemy. Samozrejme, ze jim nerozdavaji vzorky vsech svych produktu :)
4honza
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka