Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 22. 1. 2008 00:43

SP píše:marvertin:
Nezlobte se, ale Vy jste psal, ze jste mel marketingovy plan prostudovany do vsech podrobnosti az po korunniho velvyslaneckeho NVP. A najednou si nepamatujete, ze kdyz budete mit 3 Smaragdove vetve, tak jste automaticky take Smaragd? To proste neberu.
Stejne tak, jestlize jste mel, jak pisete, marketingovy plan prostudovany do vsech podrobnosti, pak byste si pamatoval, jak je to s tzv. leadership bonusem. Ale necham Vas uz byt. V tomto Vam proste a jednoduse neverim. Neverim tomu, ze jste nekdy opravdu pochopil system odmenovani. Mozna jste pochopil zpusob vypoctu Vykonnostni odmeny, ale rozhodne ne cely marketingovy plan.
Chapejte me dobre, netvrdim, ze lzete. Mozna si opravdu myslite, ze jste marketingovemu planu rozumel. Mozna jste o tom i presvedcen. Pravdou ale zustava, ze jste ho nepochopil.

Jsem přesvědčen, že tenkrát bych dokázal spočítat leadership bonus, samozřejmě s papírem v ruce. V tomto jsem dokonce radil i své 21% sponozorce, pomáhal jsem jí počítat nějaké modelové příkpady. Ona totiž tvrdila nesmysly. Její výpočty by vedly ke stále rostoucí vyplacené provizi při rostoucí hloubce.
A ze smaragdem by to mohlo být také tak, že by se započítávaly
jen 21% větve nekvalifikované na smaragda, protože tento podřízený smaragd by získal smaragdovou odměnu, nemohl by ji získat sponzor. A protože jsem si to nepamatoval, ptal jsem se.
rquote="SP"]
A ted, kdyz dovolite, by me zajimalo, jak to vlastne bylo s tim mym "stestim". Muj pribeh mate nyni k dispozici. Tvrdil jste, ze jsme mel notnou davku stesti. Ja bych ted rad od Vas slysel, v cem ji spatrujete.

Z Vašeho příběhu je patrné, že jste velmi vytrvalý. To klobouk dolů. Já bych po prvním roce zcela jistě už neobnovil. Šest let vydržet v obchodu bez valných výsledků, to dokáže málokdo.

Váš příběh je Váš velký trumf. Můžete jím motivovat Vaše lidi, kterým se momentálně nedaří a říkat: "Když vdržíte, úspěch se dostaví". Příběh může působit depresívně na bývalé Amwayáky, protože si mohou říkat:
"Kdybych byl býval vydržel, mohl jsem být tam, kde SP".

Musel jsem dlouho přemýšlet, abych přišel na jádro problému a přitom jsem si uvědomil nové skutečnosti a doplnil svůj pohled na problematiku "štěstí v Amway".
Bohužel Vám také musím dát za pravdu, že Váš příběh tak úplně nezapadá do mého rozfázování.

Po prvních šesti letech pohybu kolem nuly začíná raketový vzestup. Začal jste konečně pořádně pracovat. To byla nutná podmínka úspěchu, na tom že bez práce nejsou koláče se jistě shodneme. Teď si jistě myslíte, že kdybyste začal pracovat dříve, dosáhl byste úspěchu také dříve. Mohl bste ho dosáhnout, ale nemusel.

K rozmotání problému je nutno vzít v úvahu motivaci. Úspěšná práce totiž motivuje k další práci, v Amway jako v jiných oborech.
Takže pokud máme štěstí a někoho nasponzorujeme, motivuje nás
to k další práci, více lidem ukážeme plán a máme větší pravděpdobnost někoho získat, když ho získáme, ještě více pracujeme a zdá se, že už se nikdy nezastavíme. Tomu se říká kladná zpětná vazba.

Vrtalo mě dost dlouho hlavou, proč jste začal pracovat až po šesti letech a ne dříve. Odpověď je překvapivě velmi prostá. Vy jste zkoušel pracovat i během těchto šesti let, ale neměl jste štěstí, nedařilo se Vám, tak jste vždy polevil. Až jednoho zde se Vám práce povedla, což Vás motivovalo ke zvýšení úsilí, zase jste měl štěstí, ještě více práce atd. Nemuselo to však takto být, štěsí se mohlo vytratit.

A nyní je vysvětlitelný rozpor, kdy distributor tvrdí, že pracoval a Vy z diáře "poznáte" že ne. Dokud se mu dařilo, tak opravdu pracoval a pracoval i nějakou dobu potom. Jakmile ho štěstí začne opouštět, přestává pracovat a to je teprve okamžik, kdy se díváte do diáře. A Vy v diáři vidíte právě toto období a máte pocit, že práci moc nedal.

A Vy jste měl štěstí i v jiných případech. Píšete, že jste uvažoval, že neobnovíte a potkal člověka, který Vás namotivoval, no nebylo to štěstí? Potřeboval jste byt a pak se začalo dařit. Potřeba bytu nenastává sama o sobě, ale je spojena s jinými životními měnami. Možná jste se seznámil s jinými lidmi a začal lovit ve bohatších vodách. Ale to jen spekuluji.

Na první pohled paradoxním závěrem tedy je: Štěstí je strůjcem pracovní aktivity!

Je mi jasné, proč se bráníte tuto skutečnost uznat. Zažil jsem také v Amway pocit úspěchu a věřil jsem, že je to JEN díky mým schopnostem a díky mé práci. Pevně jsem věřil, že pokud
nepovolím, půjde to dobře dál. Kdybych tehdy diskutoval na tomto fóru, zastával bych stejné názory jako Vy. Přiznat si, že na mém dosavadním úspěchu zapracovalo i štěstí znamená připustit si, že budoucí úspěch není tak stoprocentně jistý.
A tomu se lidé podvědomně brání. Což je dobře, protože jinak bychom jako lidstvo ničeho nedosáhli.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 22. 1. 2008 12:20

ty asi nevíš co to je VPN, ale prosím, přesuňte tuto diskusi tam, kam patří, zde se diskutuje o Má smysl podnikat v Amway?
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 1. 2008 01:49

PatrikChrz píše:
S474N píše:Abych trosicku odlehcil tema, chci se zeptat SP - zajiste ma vsechno propocitane, jak dlouho cca vydrzi pripravek na nadobi dvouclene rodine, kdyz se redi v pomeru 1:4 a tato rodina "bezne" meje

Amway a ředění - někdy to až připomíná homeopatika. Matka jednou přinesla tu příšernou věc domů - když jsem si to přečetl dozvěděl jsem se, že s tím můžu dělat úplně všechno - mýt nádobí, vlasy, vousy, okna,... no fakt sranda.

Momentálně mám doma "Jar" za 9,50 za litr z Kauflandu. Těch pár talířů co vyprodukuju s ním taky umeju a vydrží mi měsíce. Nevím kolik stojí ten zázrak Amway teď, tehdy stál 300 Kč, no za to bych měl těch obyčených "jarů" až do důchodu :-)//quote]

Tak mě napadlo, co nejaky opravdu nezavisly test pripravku?

Neco starsiho je tu, ale obavam, se, ze produkty MLM (vyjma Avoxu) nesnesou moc srovnani s produkty na trhu, protoze jsou proste jedinecne (aby je nebylo mozno porovnat).
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 23. 1. 2008 09:15

Mám pocit, že zmizelo mnoho příspěvků a i těch, které se týkaly Amway. Například odpověď SP na můj příspěvek z po 21. 1. 2008, 23:43 tam už není.

Proč?
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 23. 1. 2008 10:43

Mate pravdu, ani jsem si nevsiml. Nemyslim, ze by ho moderator smazal umyslne, tak ho sem znovu nakopiruji. Jestli ano, brzy to pozname :wink:

marvertin píše:K rozmotání problému je nutno vzít v úvahu motivaci. Úspěšná práce totiž motivuje k další práci, v Amway jako v jiných oborech.
Takže pokud máme štěstí a někoho nasponzorujeme, motivuje nás
to k další práci, více lidem ukážeme plán a máme větší pravděpdobnost někoho získat, když ho získáme, ještě více pracujeme a zdá se, že už se nikdy nezastavíme. Tomu se říká kladná zpětná vazba.e/quote]
Zde se tedy neshodneme. Vy tvrdite, ze vse zacina stestim, ja tvrdim, ze vse zacina v okamziku, kdy zacnete pracovat.

Ovsem vsimnete si, ze sam neprimo priznavate, ze na pocatku musi byt prace. Pisete totiz: "Uspesna prace totiz motivuje k dalsi praci."

Aby prace mohla byt uspesna, nutnou podminkou (i podle Vas) je, ze nejdrive musi byt odvedena - tedy musite pracovat. Neni k tomu potreba stesti. To lze nahradit aktivitou, velkymi cisly, poctem ukazanych planu. Cim vice jich bude, tim vice bude i zasponzorovanych lidi.
Naopak, pokud budu mit spoustu stesti, ale neodvedu praci, niceho nedosahnu.

marvertin píše:Vrtalo mě dost dlouho hlavou, proč jste začal pracovat až po šesti letech a ne dříve. Odpověď je překvapivě velmi prostá. Vy jste zkoušel pracovat i během těchto šesti let, ale neměl jste štěstí, nedařilo se Vám, tak jste vždy polevil. Až jednoho zde se Vám práce povedla, což Vás motivovalo ke zvýšení úsilí, zase jste měl štěstí, ještě více práce atd. Nemuselo to však takto být, štěsí se mohlo vytratit. /quote]
Pokud privedeni 1 cloveka mesicne na Open rikate pokus o praci, pak se nedivim, ze jste neuspel. To totiz neni ani pokus. Ocekavat, ze bych snad za takovou aktivitu mohl mit valne vysledky je cire blaznovstvi.

Jeste bych si dovolil poznamenat, ze jste mirne vedle. Hodne mirne vedle. Ja jsem nezacal pracovat POTE, co se prace povedla. Aby se mi totiz mohla prace povest, musel jsem nejdriv zacit pracovat. Pak se teprve mohlo neco povest. Souvisi to s tim, co pisu v prvnich 3 odstavcich. Chapete ten rozdil?

Jinak souhlasim, prvni uspechy opravdu jsou zdrojem motivace, ktera pak muze Vase uspechy znasobit. Ale na pocatku vseho musi byt prace. A to prace vytrvala. Ani mne se nepovedlo vsech odznaku dosahnout presne tehdy, kdyz jsem je naplanoval. Ale pro me to nebyl duvod koncit.

marvertin píše:A nyní je vysvětlitelný rozpor, kdy distributor tvrdí, že pracoval a Vy z diáře "poznáte" že ne. Dokud se mu dařilo, tak opravdu pracoval a pracoval i nějakou dobu potom. Jakmile ho štěstí začne opouštět, přestává pracovat a to je teprve okamžik, kdy se díváte do diáře. A Vy v diáři vidíte právě toto období a máte pocit, že práci moc nedal.m/quote]
Tak ja Vam vysvetlim, kde ten rozpor je. Rozhodne neni v tom, v cem tvrdite. Jediny rozpor je, ze vetsina distributoru vnima navstevy Openu nebo seminaru jako svou praci a to i v pripade, ze tam neprivedou ani jednoho cloveka! TO JE TEN PROBLEM! Oni citi, ze Open/seminar jim zabral nejaky cas a MYSLI si, ze pracovali. Kdyz se ale podivaji na pocet ukazanych planu, nestaci se divit. Problem je v tom, ze vetsina distributoru nerozlisuje mezi produktivni a neproduktivni praci (kontaktovani, plany, follow-up vs. navsteva skoleni, konzultace, seminare...). PROTO jsou prekvapeni, kdyz se ukaze, ze za minuly mesic ukazali 3-5 planu, prestoze si MYSLELI, ze jich bylo vice nez 20!

marvertin píše:A Vy jste měl štěstí i v jiných případech. Píšete, že jste uvažoval, že neobnovíte a potkal člověka, který Vás namotivoval, no nebylo to štěstí? Potřeboval jste byt a pak se začalo dařit. Potřeba bytu nenastává sama o sobě, ale je spojena s jinými životními měnami. Možná jste se seznámil s jinými lidmi a začal lovit ve bohatších vodách. Ale to jen spekuluji.a/quote]

Ano, potkal jsem cloveka, ktery me ani ne tak namotivoval jako spise zpusobil, ze jsem se sam pred sebou zastydel. To, co me skutecne potom namotivovalo, bylo precteni manualu Amway - tedy materialu, ktery maji k dispozici VSICHNI distributori! Spise bych to formuloval tak, ze jsem byl hloupy, ze jsem si ho neprecetl hned.
Ale ano, priznam se Vam, jedno velke stesti jsem opravdu mel - stesti, ze mi muj dnesni sponzor vysvetlil plan. To bylo to jedine opravdove stesti. Tento druh stesti ale opet maji k dispozici vsichni, kterym byl marketingovy plan vysvetlen alespon trochu dobre.

Pokud se tyka potreby bytu a zivotnich zmen - lide na planech se nijak vyrazne nemenili. Kdyz to tak srovnam, lide na planech jsou dnes stejni jako byli kdysi. Zadny vyhraneny typ, proste obycejni lide od zedniku po pravniky. Proste kazdy, kdo chce neco zmenit.

Cela debata o stesti mi tak trochu pripomina debatu o tom, co bylo driv: vejce nebo slepice? Ale v pripade Amway myslim, ze reseni je podstatne jednodussi. Jak sam priznavate - bez prace nejsou kolace.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2008 16:53

vpe píše:
PatrikChrz píše:
S474N píše:Abych trosicku odlehcil tema, chci se zeptat SP - zajiste ma vsechno propocitane, jak dlouho cca vydrzi pripravek na nadobi dvouclene rodine, kdyz se redi v pomeru 1:4 a tato rodina "bezne" meje

Amway a ředění - někdy to až připomíná homeopatika. Matka jednou přinesla tu příšernou věc domů - když jsem si to přečetl dozvěděl jsem se, že s tím můžu dělat úplně všechno - mýt nádobí, vlasy, vousy, okna,... no fakt sranda.

Momentálně mám doma "Jar" za 9,50 za litr z Kauflandu. Těch pár talířů co vyprodukuju s ním taky umeju a vydrží mi měsíce. Nevím kolik stojí ten zázrak Amway teď, tehdy stál 300 Kč, no za to bych měl těch obyčených "jarů" až do důchodu :-)//quote]

Tak mě napadlo, co nejaky opravdu nezavisly test pripravku?

Neco url=http://www.qmagazin.cz/cistici-prostredky/test-prostredky-na-myti-nadobi.html]starsiho je tu[/url], ale obavam, se, ze produkty MLM (vyjma Avoxu) nesnesou moc srovnani s produkty na trhu, protoze jsou proste jedinecne (aby je nebylo mozno porovnat).

Amwayaci, vazne nemate zadne testy?
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 25. 1. 2008 01:23

Ale jisteze ano. Prectete si celou diskuzi a narazite hned na nekolik odkazu, kde si muzete pocist. Myslim, ze nema smysl je tu neustale omilat dokolecka.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Rop 25. 1. 2008 16:42

Téma opět odemčeno.

Prosil bych všechny diskutující (hlavně skupiny tzn. Amwayáků a Avoxáků), aby na sebe vzájemně neútočili, nenapadali se a zachovávali vysokou úroveň tohoto fora.

Pokud kdokoliv nebude výše uvedenou prosbu respektovat, bude mu automaticky zablokován účet.

Proto prosím především skupinu Avoxáků, aby na toto forum pokud možno nepsali ... v jejich vlastním zájmu.

Ještě jednou mnohokráte děkuji.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod SP 23. 2. 2008 16:32

Za tech par tydnu, po ktere bylo toto forum uzamceno, se ke mne doneslo nekolik novinek:

1) Obrat firmy Alticor (Amway+Quixtar) vzrostl za minuly rok o 800 milionu USD. Prodeje distributorum tak cinily 7,1 miliardy USD (v MO cenach, tj. podle metodiky reportu pouzivane do roku 2001, by to delalo cca 9,3 miliardy USD). Tiskova zprava je k dispozici na adrese:
http://www.amway.cz/news?news_id=10662&back_uri=/

2) Nekdo se tu ptal, kdo z distributoru ma nejvyssi uroven. Tehdy jsem uvadel v souvislosti s oficialnim ocenenim jmeno Dextera Yagera (60 FAA Founders Crown Ambassador). Minuly rok se na 60 FAA (odmena za dosazeni teto urovne cini $3,360,000) kvalifikovala dalsi dve distributorstvi. Jednim z nich jsou taiwansti Double Crown Ambassadors Holly Chen & Barry Chi. Ovsem Holly & Barry nejsou zadni troskari. Po dosazeni urovne 60 FAA Double Crown Ambassador na Taiwanu se nechali slyset, ze chteji letos dosahnout urovne Crown Ambassador i na nejstarsim trhu - ve Spojenych statech. A az se jim to podari, tak zde (opet) bude jasny dukaz toho, ze v MLM je uplne jedno, jestli se do nej zapojite na zacatku, za 10 let nebo za 50 let od vzniku firmy a ze k nasyceni trhu nedojde, jelikoz se porad rodi novi a novi lide.

3) Na adrese http://www.dreamlife.cz/article.php?id=603 si muzete precist clanek s nazvem "Fascinace: Svet sitoveho marketingu ocima odborniku". Naleznete tam nazory děkanky Fakulty mezinárodních vztahů VŠE prof. Ing. Dany Zadražilové, CSc., prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Ing. Heleny Pískové, předsedy představenstva Asociace osobního prodeje Ing. Jana Stránského, výkonný ředitel Junior Achievement ČR Josefa Müllera a názor prezidenta Hospodářské komory České republiky Dr. Ing. Jaromíra Drábka na obor sitoveho (multilevel) marketingu.

P.S.: Diky za znovuotevreni diskuze.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod enephanus 24. 2. 2008 11:44

A co je ještě výborné - po odpadlých, méně úspěšných nebo neúspěšných NVP zůstávají zákazníci, kteří se setkali s výrobky už kdysi, využívali je, ale pak zůstali bez zdroje... To se to pak buduje maloobchodní obrat a P.V. :D :D :D

Stále potkávám lidi, kteří v dobách první vlny výrobky znali, stále oceňují jejich kvalitu (a to nemluvím o minimálním nárůstu cen, či o snížení cen některých produktů), a teď se hlásí "o svá práva" - tedy o obnovu distribuce výrobků!!! 8)
enephanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enephanus 24. 2. 2008 11:46

SP: Doufám, že Tě brzy uslyším jako speakra na nějakém semináři! Je super potkávat lidi, kteří to mají v hlavě srovnané na takové úrovni, jako ty - a to nemluvím jen o AY!!! :D
enephanus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SP 26. 2. 2008 10:22

Maly kviz:

Vsichni, kdo se pohybuji v Amway, vedi, ze znacku nasich potravinovych doplnku NUTRILITE uziva rada sportovcu, vcetne tech nejznamejsich osobnosti.
Do tzv. Tymu Nutrilite patri mj. Asafa Powell (svetovy rekordman v behu na 100 m) nebo treba Liu Xiang (svetovy rekordman v behu na 110 m prekazek).

A nyni se chysta naprosta bomba, ktera bude dalsim dukazem toho, ze NUTRILITE je vedouci firmou ve svem oboru. Dovedete uhadnout, kdo bude tou svetove znamou osobnosti, ktera se prida k tymu NUTRILITE? Mala napoveda je i v tomto videu:
http://www.amway-europe.com/media/team_ ... teaser.wmv

Oficialni oznameni nas ceka 28.2.2008, do te doby muzete hadat. :lol:

Za sebe muzu rici, ze to vubec neni spatny pocit mit za sebou takovouto uznavanou znacku (NUTRILITE) a vedet, ze si ji zakaznici mohou koupit jen pres distributory. :D

P.S.: Pokud jiz vite, o koho se jedna, nechte si to pro sebe. Pro mnoho lidi to bude poradny sok. :shock: Prece jen, je to hodne znama osobnost. :D

Tak co myslite? Ma smysl podnikat v Amway? :lol: :lol: :lol:
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2008 11:07

SP: a ony osobnosti sami dobrovolne a nezistne uzivaji pripravky, respektive si za ne jeste plati a zdarma delaji znacce reklamu? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2008 11:11

Z minulého zaměstnání vím, jak to je s používáním výrobků slavnými lidmi a s jejich osobními preferencemi to má málokdy co společného.
Nebo si snad myslíte, že třeba Jágr si vybral auto v AAA prostě proto, že bylo nejlepší :-) ?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2008 14:14

enephanus píše:Stále potkávám lidi, kteří v dobách první vlny výrobky znali, stále oceňují jejich kvalitu (a to nemluvím o minimálním nárůstu cen, či o snížení cen některých produktů), a teď se hlásí "o svá práva" - tedy o obnovu distribuce výrobků!!! 8))/quote]

Ano, už vidím ty zástupy zákazníků, kteří nemůžou nikde sehnat výrobky Amway :-) Tohle aspiruje na vtip roku.

Zkusil jsi někdy otevřít třeba takovou Annonci? Je libo slevu 20 - 30 % ? Není problém!
Dej si inzerát "hledám dodavatele výrobků Amway". Ale pak to číslo můžeš rovnou zahodit :-)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka