ZFP Akademie

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 12:40

Mám na to speciální kalkulačky a modely, počítám to jak přes model, tak i přes kalkulačky, rozdíly jsou zanedbatelné. Pokud do toho započítávám veškeré poplatky a podíly ze strany pojišťovny, tak využívám hlavně model, protože kalkulačka tyhle funkce nemá, nebo spíše je to složitější. Co se týče čistého výnosu a standartního nákladu, tak nám stačí speciální kalkulačka, která se dá krásně stáhnout i z internetu. Pokud chcete přímo vyspělejší kalkulačky pro finanční strategii, nebo nevím jak to přesně nazvat, musíte mít licenční číslo. Pozor některé starší modely nezapočítávají poplatek za správu investic. Můj sponzor propaguje hlavně modely, protože umožňují spočítat jednoduchou cestou i poplatky za rizika a další těžko spočitatelné položky které ovlivňují náš konečný kapitál.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 12:46

To je sice hezká (a dlouhá) odpověď, ale jsme tam kde jsme byli ... takže můžete mi konkrétně ukázat jak jste na dané čísla přišla, nebo bezmezně věříte nějaké kalkulačce a vlastně nevíte co počítáte?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 12:59

Jak ti to mám vysvětlit, to ti mám jako poslat program????? Který je určený pro zprostředkovatelé Aegonu??? Vždyť tyhle modely byly vytvořené přímo od Aegonu, který navíc zpracovali analytici.. Kalkulačky jsou nezávislé a vychází to nachlup stejně, tak co ti tady mám ještě dokazovat???
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 13:02

Proč to počítat složitě, když to jde jednoduše. Dobra ať je po tvém. Až budu mít 5hodin čas, spočítám ti to i papírově. Spokojený???
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 30. 7. 2008 14:53

Janul, informace o produktech MLM Partners jsou třeba na stránkách http://www.t-a-n-k.cz , co se týče nákladové a poplatkové struktury.
Co se týče toho, jak drahé je krytí rizik, tak bys měla vědět, že to je hodně odlišné podle rizikové skupiny.
Jedna profese má u jedné pojišťovny rizikovou skupinu 1, u druhé pojišťovny má rizikovou skupinu 2.
Sportovci jsou u někoho 2S a u někoho 3S, u jiných mají nějaké výluky a omezení.
Takže nákladovost produktu není vše, je to dobrý ukazatel,a le pokud bude krytí rizik drahé, tak to celkově nikdy nevyjde dobře.

Tohle by sis měla uvědomit a a pak ještě to, že když Vám kalkulačky modelují zázračné zisky, že to vždy nemusí být pravda a že to není pojištní pro každého, že je tam mnoho faktorů.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 14:58

No já taky na všechno používám program ... od mezd přes finanční analýzu až po stanovení hodnoty podniku metodou diskontovaného cash-flow ... ale pořád vím kde se to číslo vzalo ... jak jsem k němu přišel ... co to číslo vyjadřuje a jestli to náhodou není nějaká blbost ...
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 18:24

Kluci jedni, já vím, že jsou určité informace na stránkách http://www.t-a-n-k.cz ale to je špetka toho co Partners nabízí a navíc záleží na daném analytikovi, který produkty bude testovat, navíc si myslím, že na stránkách http://www.t-a-n-k.cz uvidíme brzy více produktu od ZFP, ale dočkejte času, vždyť jsou to naprosto nové produkty. Jaké pokrytí rizik máš namysli??? Pokud máš nulovou a nebo nejnižší pojistnou částku u IŽP a nemáš sjednanou úrazovku, tak si Aegon neúčtuje nic navíc.Takže je jedno jestli je klient 1riziková skupina, nebo 3s riziková skupina. Je něco jiného, když si dáš pojistnou částku dejme tomu 500tis. hospitalizaci 500Kč a k tomu třeba ještě vážné choroby, pak to samozřejmě vychází jinak a záleží jaká riziková skupina je sjednaná. Rop jaké číslo máš namysli???Pořád ti nerozumím. Na rozdíl od poboček dáme klientovy zpracovaný model, kde jsou uvedený poplatky a kde je uvedená nákladovost produktu.Docela by mě zajímalo proč pobočky nezveřejňují nákladovost vlastních produktů. Proč dávají klientům min. informací?? Asi proto aby klient neutekl. Proč jim říkat něco navíc když se sami nezeptají,že??? Tak to už v ZFP není možné, protože se rozjelo určité opatření proti černým ovečkám, kdy klienti musí při vyšších částkách podepsat čestné prohlášení a kontrolní komise, při podezřelých uzavřených produktech volají přímo klientovy a zjišťují důvod jeho jednání. Černé ovečky jsou tvrdě potrestány a podle závažnosti jsou i vyhození se společnosti a nezáleží jestli je na pozici 1 nebo 8
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 30. 7. 2008 18:44

IŽP znamená investiční životní pojištění.
Neznamená to investiční životní spoření.
Je vidět, že nechápeš, co jsem se Ti snažil vysvětlit.
Můžeš mít nejméně nákladové IŽP, ale pokud tam budou dvojnásobně drahá připojištění než u konkurence, tak je to celkově velmi drahé.
Máš ještě hodně moc věcí na učení, abys někomu mohla aspoň trošku slušně poradit.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 19:03

Prosím?????????
Ale pokud tam budou dvojnásobně drahá připojištění než u konkurence, tak je to celkově velmi drahé.
Myslíš IŽP od Aegonu??? Ha, tak jde vidět, že moc informací nemáš. Nabízené rizika, jsou nejlevnější na Českém trhu. Jinak vím co znamená IŽP, a pokud člověk chce jak spořit a zároveň se pojistit ohledně rizik, tak IŽP od AEGONU je ta správná volba, to mi věřte.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 19:23

Jaký máte názor na Aegon Invest, Live????
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 20:19

To nemá cenu ... :lol:

Buď se chci pojistit nebo chci spořit ... IŽP neumí ani jedno dobře (opakoval bych zde už několik lidí Patrikem začínaje) ... hlavně přinese peníze pojišťovně a pojišťovákům ... proto je na to tak hodně reklamy ...

Klasické pojištění aby člověk hledal lupou ... :roll:

Doufám, že si tedy rozumíme v terminologii:
Pojištění - zajištění proti nahodilým negativním jevům
Spoření - zvyšování (nebo co nejmenší snižování) peněžních prostředků za účelem nákupu nebo trvale likvidní rezervy, případně zajištění v poproduktivním věku
Investování - dlouhodobé vložení peněz do nejrůznějších podniků (dluhopisů, fondů, komodit atd.) za účelem získání co nejvyššího zisku v dlouhodobém horizontu
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 20:25

Já jen tak, je určen pro Partners, který má nulový poplatek za investice a je to velice kvalitní a levný program, pouze u Partners. Je velice podobný k produktu Aegon život, který nabízí ZFP. Když jsem se dívala na nákladovost jmenovaných produktu, tak za 30let, při úložce 1000Kč vycházejí na chlup stejně, Aegon Invest, Live vycházel o 9 000Kč lépe než produkt od ZFP. Ale musím podotknout, že pokud by se vkládalo na mimořádné pojistné, tak by mnohem lépe vycházel produkt od ZFP, protože má mimořádné pojistné zdarma, kdežto u Invest, Live je poplatek 2.5%
Hledám levnější produkt než je Aegon ZFP důchod a stále ho nenacházím...
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 20:28

IŽP běžné pojistné na pokrytí rizik.
Mimořádné pojistné je určeno na zhodnocování, jinak řečeno na spoření(poplatky 0Kč). Kdy naše vklady kdykoliv můžeme vybírat a to zdarma.
Opravdu nechápu o co jde, vždyť je to tak jednoduché.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 30. 7. 2008 21:04

Ja prostě nemůžu pochopit proč by se IŽP nemohl nastavit, jak na pokrytí rizik, tak na spoření. Vždyť je to produkt který nám umožňuje spoustu variant a jak si to klient bude chtít nastavit, tak si to i nastaví. Které jiné produkty vám umožňují takové výhody ? Určitě nevíte bližší informace o nových IŽP. Jinak by jste tak nepsali. Já Vás chci pochopit, ale nechápu o co Vám jde, možná jsem blbá, tak mi to vysvětlete. Pořád píšete jak jsou nákladné, ale přitom nové IŽP nákladné nejsou. Tvrdíte, že jsou vysoké poplatky za rizika a přitom jsou nízké. Tak proč tak píšete???
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 21:07

Tohle je jak snažit se rozmluvit existenci Boha Svědkům Jehovovým :-)

Janul: moc se upínáš na svůj program. Jak napsal Rop. Než vložíš data do programu, měla bys přibližně vědět, co by ti asi mělo vyjít a proč to tak vyjde.

Pokud investuješ svoje peníze přímo do akcií, platíš jen poplatek brookerovi, který z toho platí poplatek Burze, platí vlastní zaměstnance a vytváří zisk.
Pokud je investuješ do podílových fondů, platíš poplatek (poplatky) fondu, ten z nich platí poplatek brookerovi, dále vlastním zaměstnancům a vytváří zisk.
Pokud investuješ přes pojišťovnu, platíš poplatek pojišťovně. Ta z toho zaplatí poplatek fondu (který platí vlastní zaměstnance, vytváří zisk a platí poplatek brookerovi), dále vytváří vlastní zisk, platí vlastní zaměstnance a dále platí provizi vlastním nebo externím agentům.

Pokud se ti tenhle rozdíl v "Programu" neukáže, tak je v něm něco špatně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka