ZFP Akademie

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod oco1 11. 7. 2008 11:29

odpověď janul byla jako z učebnice, otázkou je, jestli si to rychle nedohledala na internetu, nebo neprobírala se sponzorem (jelikož to tak vypadá, že se sponzorem probírá i to jak se má na smlouvu podepsat 8-D )
Každopádně souhlasím s oceňením za nejlepší vymytou hlavu :tleskani ale ikdyž začíná, tak asi postupuje celkem rychle když už má toho báwora :shock: 8-D (toto není myšleno jako závist ;-) )
S7 edge
oco1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janul 11. 7. 2008 13:51

Nic proti pánové, BMW vlastním už 2roky :-) Tehdy jsem ZFP ještě pomlouvala, je mi moc líto. Z učebnice ?? To je zajímavé, když je někdo zkušený tak se Vám to nelibí a píšete, že si vše dohledal na internetu, říkal mi to můj sponzor, ale ne dnes ani včera, chápete?Pokud člověk tady blábolí blbosti, tak to svádíte na špatné školení :oboze Ja chápu, že tuhle společnost nesnášíte, ale mě se zamlouvá 8-D Když se tak dívám tak můj sponzor by vás dal levou zadní, jestli si myslíte, že mu volám každou chvilku kvůli každé blbosti, tak se hodně pletete, můj sponzor nemá jenom mě, já jsem malá rybka a jsem ráda když si na mě udělá čas :oops: Budeme se potkávat jenom na poradě, já totiž nejsem aktivní spolupracovník, jak si někdo může myslet. Hodně o tom přemýšlím. Jestli mi to bude o pravdu sedět, zatím se mi vše líbí. Teď záleží jestli se na mě sponzor nevykašle, kvůli mému pasivnímu přístupu :nenapadne Já jen tak aby se vědělo. Možná máte pravdu a místo zdržovačky na internetu bych měla nasázet aspoň 5 PZ denně tak jak to u mého sponzora chodí. Kdo to nedodržuje, tak ať potom nebrečí a naopak, kdo to dodržuje tak nechodí jako já na tyhle debaty a mají se dobře. Už si s toho trošku dělám srandu, omlouvám se, ale jste někdy hrozně srandovní. Raději mě opravdu poučte. Raději bych řešila jiné věci, než vaše směšné poznámky :!: Třeba co nevím je, jestli se u IŽP první dva roky (PJ) načítá výnos. To opravdu nevím :-[ sponzora uvidím zítra, ale možná bude někdo rychlejší.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal kovar 11. 7. 2008 15:55

Janul: Rozdíl 1,16% na management fee je dostatečně varující a ukazuje rozdíly mezi ZFP a přímými sítěmi. Když se podíváš na TER u B350 tak je stejně vysoký jako u B150 a jednoznačně nejvyšší z celého pojistného trhu. A vzhledem k tomu, že pojistky nejsou na spoření ale aby zajistily klienta pro případ výpadku příjmu, tak je B350 naprosto nevhodný produkt!

Co se týká důchodové reformy. Opravdu si mysliš, že mají pravdu tví služebně starší kolegové, nebo lidé co DSS u nás připravují? Já bych dal spíše na ty co do toho vidí a ne na sny tvých vizionářských kolegů. Mimochodem, i kdyby vše dopadlo pro poradce nejrůžověji možně, tak si to pojďme spočítat.
Předpokládaná doba zavedení DSS bude 1 měsíc. Během této doby odhadem přijde max. kolem 2mil. klientů. Při průměrném platu 21tis. hrubého a předpokládanému nastavení reformy se jedná o cca. 1.200,- měsíčně průměrná úložka. Vzhledem k připravovaným zákonům a strategii bank se předpokládá nízkoprovizní systém. Tudíž do 10% roční platby. Budu-li tedy uvažovat stále v maximálních možných vysokých číslech, průměrná celková provize bude max. 1440,- Kč. Z této provize se musí zaplatit celá pyramida každé MLM společnosti. Na koncového zprostředkovatele tedy zůstane cca. 700,- Kč za smlouvu.
A nejlepší na konec. Předpokládá se, že během důchodové reformy bude "zaměstnáno" v různých společnostech kolem 200.000 poradců, kteří si budou chtít přijít na své bohatství. Takže suma sumárum je průměrný předpokládaný výdělek na jednotlivého poradce 14.400,- Kč hrubého! A to jsem celou dobu maximalizoval jednotlivá čísla tak aby to vyšlo co nejlépe. Ještě stále je důchodová reforma tak lákavá?
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal kovar 11. 7. 2008 16:08

Janul píše:Třeba co nevím je, jestli se u IŽP první dva roky (PJ) načítá výnos. To opravdu nevím :-[ sponzora uvidím zítra, ale možná bude někdo rychlejší.

Na začátku svého příspěvku píšeš, že jsi zkušená a potom se zeptáš na takovou trivialitu. U veškerých životních pojištění se kapitálová hodnota tvoří až na vyjímky teprve po uplynutí dvou let. Pokud tedy děláš to co jsem již u některých tvých kolegů viděl, že se radí klientům aby se první dva roky tam dávalo co nejvíc a potom může ubrat, tak je to hodně špatně. Již jsem zažil klienta, kterému "poradce" poradil místo přímé investice celé částky 300tis. do fondů, aby si spořil 10tis. měsíčně na IŽP a až to tam vše dá, tak potom sníží spořící část na minimum. Začátek je přeci nejdůležitější a čím víc tam dáte v prvních dvou letech, tím lépe. Tušíte asi co se stalo. Na kontrolním oddělení naší pojišťovny si toho všimli a kontaktovali klienta. Jenom díky pozornosti kontrolorky nepřišel klient o své veškeré úspory. Mimochodem odkud byl ten poradce? No hádejte! Začíná to na Z a končí FP!
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal kovar 11. 7. 2008 16:13

A ještě připojuji jeden odkaz na kratičký článek o tom, jak je ING B350 výborný a zcela odlišný od ostatních tarifů Investor.

http://www.produktovelisty.cz/clanky/po ... -b350.html
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal kovar 11. 7. 2008 16:22

Na prvním místě se jednoznačně umístil tarif B250 nabízený společností Partners. Důvodem je sleva 4%, která z každého zaplaceného pojistného 1000 Kč dělá investici 1040 Kč. Druhé a třetí místo patří tarifům B250 a B350. Nabízí stejné vlastnosti, B350 o chloupek více - poplatek z mimořádného pojistného je prakticky 0,3% (realizace při odkupu), u B250 je vyšší.

Na čtvrtém místě je tarif T150 nabízený vázanou obchodní služnou ING pojišťovny, odstup od B250 a B350 je zanedbatelný. Poslední místo obsadily tarify B150 a U150. Pokud se přihlédne k dalším parametrům (zejména výše přirozeného pojistného), patří jednoznačně poslední místo tarifu U150 distribuovaném společností OVB Allfinanz.

Jednoduchý (ale chybný) závěr z uvedeného pořadí může být, že společnost Partners má mnoho klientů s produktem Investor. Dle informací obchodních zástupců společnosti však tarif B250 i se slevou 4% vychází pro klienty hůře, než konkurenční produkty Aegon, AXA nebo Aviva. Důvodem je zdvojený management fee a vysoká hodnota rizikového pojistného oproti konkurenci.
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 11. 7. 2008 17:38

Kdepak jsi našel to o ING a Partners? Můžeš mi dát nějaký odkaz? Díky.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 11. 7. 2008 21:54

30kveten2004 Kdo hledá najde.

michal kovar
Já vím, že první dva roky jsou na umoření a že snížení částky je hloupost. Taky kdo dnes sjedná IŽP takovým způsobem, tak je předvolán a potrestán. Zaslechla jsem dva borce v restauraci a hádali se jestli se výnosy načítají od začátku založení produktu, tak jsem to prostě nevěděla.. Když, dam 1000Kč na běžné pojistné a dejme tomu 1000Kč na mimořádné pojistné. si myslím že je dobrá varianta. Ono každý po zvonkách chodit nebude, takže 200tis je nepřesné číslo. Navíc záleží jaké společnosti nastoupí a jakou dovednosti budou registrace sjednávat a taky jaké fondy budou zastupovat. Nic ještě není dané a nikdo nemůže vědět jak to tady bude probíhat.

Já mám sjednaný Aegon život, někdo říká že je zbytečně složitý, ale zdání klame, je jednoduchý. Obsahuje i bonusy např. Asistenční službu ( lékař na telefonu) Je možné využívat i investiční asistenci která je určena pro naše strategie, podle rizika dané strategii se i Asistence chová. Jistota je jistota. Navíc bude pro zprostředkovatele aktivovaná služba SMS agent, kdy bude zprostředkovatel v obraze a navíc Aegon připravila pro ZFP stránečky které obsahují různé informace o produktech a taky programy k stáhnutí ( model ) je tam spoustu užitečných věcí.

Takže nejlépe vychází B 250 od Partners
2) B350 ZFP akademie
3) B 250 Různí nevýhradní
4) T 150 Agenti ING
5) B 150 Různí nevýhradní
6) U 150 OVB

Takže tady je důkaz toho že vychází IŽP velice podobně, více tab. Navíc to dokazuje že Externím sítím se dávají levnější programy. Ja se ani nedivím když větší práci odvedou právě externí sítě.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal kovar 13. 7. 2008 23:02

Janul píše:Takže nejlépe vychází B 250 od Partners
2) B350 ZFP akademie
3) B 250 Různí nevýhradní
4) T 150 Agenti ING
5) B 150 Různí nevýhradní
6) U 150 OVB

Takže tady je důkaz toho že vychází IŽP velice podobně, více tab. Navíc to dokazuje že Externím sítím se dávají levnější programy. Ja se ani nedivím když větší práci odvedou právě externí sítě.

Janul, když si to přečteš ještě jednou a pořádně, tak zjistíš, že Investor je obrovská vyjímka, kdy se vyplatí si ho sjednat spíše přes makléřskou síť ( tou je Partners), než-li přímo na pobočce. Pobočkový tarif se od B350 a B150 liší jen o 2000,- za 30 let, což je vlastně totožné.
Nicméně si především přečti, že Partners, ikdyž mají tento produkt v nabídce nejvýhodnější ze všech společností, tak jej nenabízejí, protože je drahý a pro klienty nevýhodný. Tak mi zkus napsat, proč by si ho měl někdo rozumný uzavřít?! Kapišto?
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 13:38

Ja ti rozumím. Jenomže porovnal jsi i jiné IŽP??? Všechny vychází na chlup stejně. Spiš bych brala to, co je u programu možné, u Investora si můžete například vybírat 90% svých vkladu a výnosu.U jiných je to většinou jen 70%. Nebo výplata při úmrtí je vyplácena u investoru jak pojistná částka, tak hodnota fondu. U většina IŽP je vyplacena pouze jedna částka. Pokud klient využívá mimořádné pojistné, tak je Investor ten pravý. Pak se musíme dívat na strategie, u investora je možné investovat do českých akcii, což si myslím že je hodně zajímavou volbou, ale každý na to může mít jiný názor. Zproštěni odplacení, Invalidní důchod, to má taky málo který IŽP. A mohla bych pokračovat. Opravdu se mi nejvíce líbí IŽP od AEGONU, jsou levné, mají dobré plnění a jsou vždy o krůček před konkurencí. ČSOB má hodně zajímavě postavený IŽP který údajně vychází ještě lépe než IŽP od Aegonu, bohužel nemám žádné informace a jak znám lidi, hodně toho napovídají, takže to nemohu tvrdit. Určitě si vyžádám materiály. Sponzor mi podal spoustu informací o IŽP v ČR a opravdu každý IŽP má mouchy. Nejsem tady od toho abych něco pomlouvala, to je hloupost, ale v žádném případě B350 a ani B 150 Nejsou špatné produkty. Můj sponzor má ještě B150 a říkal mi, že jsou lepší produkty, ale diky tomu, že dává více peněz na mimořádné pojistné tak se mu tahle varianta zamlouvá, dává do českých akcii 60% a 40% obligace a docela mu to dělá zajímavé zisky, jen za rok 2007 mu to šlo dolu, ale jak mi sponzor říkal co jde dolu musí jít i zákonitě na horu. Většinu svých peněz investuje do nemovitosti a nějakou část i do Consequ. Jo malém bych zapomněla u perspektivy 4Bn je poplatek prvních třech letech 64%. To jsem opravdu nevěděla. To je za 3 roky 192% to znamená, že se umořuje více peněz a když nebudou fondy zrovna ty tři roky výkonné, tak na tom člověk může být prvních 8let hůře než ostatní IŽP. jaký na to máš názor? Mohl bys mi poslat model od perspektivy 4Bn,
až tak dobře nevychází jak mi bylo řečeno, ani úrazovku nemá moc rozsáhlou. Tak proč ji všichni chválí?
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lian 14. 7. 2008 17:53

Dobrý den.
Měl bych dotaz.Bylo mi od jedne zprostředkovatelské společnosti nabídnuto investiční živ.pojištění.Mám hotovost zhruba 150 000,-.Bylo mi řečeno abych investoval zhruba 3500 měsíčně do programu Investor plus, s tím,že až investuji všechny peníze,což mi vydrží asi na 3,5 roku, měsíční příspěvek si snížím.Je mi 25 let.Chtěl bych se zeptat jestli je to výhodné.Četl jsem všemožné diskuze a názory,ale jsem z toho jak se říká lidově jelen.
Poprosil bych o názory,případně o rady.
Mockrát děkuji
lian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 19:19

Rozhodně to není dobrá varianta pro Vás, ale zprostředkovatel si musel libovat. Pokud budete dávat na běžné pojistné 3500Kč. tak to znamená, že za dva roky tam vložíte 84000Kč (PJ) Které jsou na umoření. Ve třetím roce a dále se Vám peníze budou zhodnocovat, jenomže časový horizont 1.5roků Vám umořené peníze nevrátí, tudíž když snížíte vklady, tak se Vám umořené peníze budou velice pomalu vracet. Peníze se vrátí třeba až za 15let a více, podle toho na kolik částku snížíte. Kdyby jste měl provize, tak bych tu provizi okamžitě investovala na mimořádné pojistné, kdy se Vám ztráta poníží. Když už teda, tak bych dávala na mimořádné pojistné 1000Kč 2500Kč na mimořádné pojistné, protože na mimořádným pojistným se žádné Vaše vklady neumořují a zhodnocují se hned první rok. Pokud je to Investor plus B150 tak máte mimořádné pojistné zdarma a výběry taky. Můžete to nahlásit na společnost a stěžovat si na daného Zprostředkovatele, ten kdo Vám to tak udělal, si na Vás vyloženě chtěl jenom vydělat, jak tomu říká můj sponzor, černá ovečka, těm ale už odzvonilo.. Můžu se zeptat jakou strategii jste zvolil????
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 19:22

Pokud Vám mohu poradit, investujte do otevřených podílových fondu, nechte si, ale poradit. Dokonce není špatné investovat do IŽP který má mimořádné pojistné zdarma a taky za správu fondu. Tam jsou zisky hodně zajímavé.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 19:38

Oprava
Když už teda, tak bych dávala na běžné pojistné 1000Kč a na mimořádné 2500Kč , protože na mimořádným pojistným se žádné Vaše vklady neumořují a zhodnocují se hned od prvního roku.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lian 14. 7. 2008 19:50

Janul děkuji za názor.
Provize z tohoto programu jsem dostal já,jelikož jsem byl na semináři ZFP.Nechtěl jsem to hned říkat,aby se do mě hned někdo nepustil.Takže zprostředkovatel na mě nevydělal.
Taky mi říkal,že je to dlouhodobý program,takže počítám s tím,že na tom vydělám za nějakých 15 let.
Zajímalo by mě jestli je to opravdu rozumné.Třeba za ty 3,5 roku to snížit,já nevím 2000,1500 a jestli se to vyplatí.
Je to teda investor B350.Tomu mimořádnému pojistnému moc neruzumím,to funguje jak?
Ještě jednou děkuji za rady,moc si toho vážím.Jsem rád,když to můžu slyšet z více stran.
lian
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka