ZFP Akademie

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lian 14. 7. 2008 19:52

jo a stategie je dynamická.
Janul,jestli je vám vhodnější abych Vám psal na email,klidně můžu,jestli to nechcete veřejně probírat.
lian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 19:57

Oprava
Můj sponzor nemá 40% v obligacích ale v smíšeným fondu + 60% v Českých akciích. Celkový průměrný výnos od založení je přesně 12.20% ročně.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 7. 2008 20:29

lian píše:Janul děkuji za názor.
Provize z tohoto programu jsem dostal já,jelikož jsem byl na semináři ZFP.Nechtěl jsem to hned říkat,aby se do mě hned někdo nepustil.Takže zprostředkovatel na mě nevydělal.
Taky mi říkal,že je to dlouhodobý program,takže počítám s tím,že na tom vydělám za nějakých 15 let.
Zajímalo by mě jestli je to opravdu rozumné.Třeba za ty 3,5 roku to snížit,já nevím 2000,1500 a jestli se to vyplatí.
Je to teda investor B350.Tomu mimořádnému pojistnému moc neruzumím,to funguje jak?
Ještě jednou děkuji za rady,moc si toho vážím.Jsem rád,když to můžu slyšet z více stran.

Jaktože na Tobě nevidělal? Já si myslím, že meziprovize byla taky dost slušná:-)))))))))
Nebylo to vůbec ideální řešení.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 20:44

Takže to není Investor plus ale exklusive, není to rozumné, jak už jsem psala, částka by se neměla snižovat v horizontu 5-6 let. Člověk by měl počkat na to, až tam bude mít tolik, kolik tam vůbec vložil. Pro tebe by bylo nejlepší, když vložíš 1000Kč na běžné pojistné a 2500Kč na mimořádné, tím docílíš rychlejšího zhodnocování peněz a navíc můžeš vybírat už první rok, při náhle životní situaci. Nebo to rozpočítej na 5-6let na běžné pojistné. Je hloupost dávat na běžné 3500Kč a pak částku snižovat, raději to rozpočítám na 5-6let kdy mě měsíční vklady nezatíží a kdy vím, že budu mít z toho více, než když částku budu snižovat i přesto mě to zatíží a budu na tom hůře než v prvním případě. Pokud Vám to, ale pomůže v kariéře a provize investujete tak, že to bude pro Vás výhodnější, tak prosím. Provize se vyplácí jen za běžné pojistné. Dynamickou strategii? Hm, velice dobře, abych to vysvětlila, když si dáte jistotu a vaše zhodnoceni bude dejme tomu 3% tak je zbytečné vůbec tenhle produkt vlastnit. Dlouhodobého hlediska je mnohokrát výhodnější rizikovou strategii. Nepřemýšlel jste o Českých akciích ??? Až budou u nás EUR tak se strategie změní a to bez poplatku, protože přestupní poplatek u IŽP neexistuje. Mimořádné pojistné je určené pro rychlejší zhodnocování vlastních vkladu a umožňuje výběry, kdy si můžete klient vybrat pomalu 100% svých vkladu a výnosu. Mimořádné pojistné je závislé na běžné pojistné, tudíž se nechová jako KZP který má mimořádný účet nezávislí a k tomu ještě zdarma, pouze u ZFP.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 20:45

Mezi provize nemusel mít, záleží na které pozici se nacházel a jestli měl splněné podmínky.
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 7. 2008 20:59

Janul, ty naše finanční odbornice, byla už si na nějakém opravdovém školení? nemyslím tím snůžky blábolů od ZFP:-)
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janul 14. 7. 2008 21:16

30kveten2004
Už několikrát jsem ti dala otázku na kterou jsi nebyl schopen odpovědět :-\ Podle mě si jenom žvanil, který nic neví a jenom si tady na něco hraje :hm Finanční odbornice nejsem,ale rozhodně mám více informací než ty :-P Až mi na danou otázku odpovíš tak se můžeme o něčem bavit. Tvoje narážky jsou trapné :--
Janul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 7. 2008 21:29

Jakou otázku jsi mi dala?
Naposledy upravil Rop dne 14. 7. 2008 22:59, celkově upraveno 1
Důvod: Zbytek příspěvku umazán, evidentně se nelíbil více lidem než jenom mě.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 7. 2008 22:01

Janul: Docela mě příjemně překvapila tvá rada Lianovi :-) Předpokládal jsem spíš, že budeš mu navržený způsob placení ŽP schvalovat... ;-) Takže buď jsi se v tomhle vzdělávala sama anebo to proškolování v ZFP aspoň od některých není tak tragické podle toho jaké mám zkušenosti... :tleskani
I když já bych mu spíš doporučil investici do OPF než to jen valit jako mimoř.pojistné. :-) Je fakt, že někteří si dělaj ze životka vkladní knížku, jak prohlásila jedna poradkyně:lol: :-D :-D
30.květen tak snad není nutné se schylovat k tomu cos napsal. 8-S To je dost pod úroveň i kdyby fakt ty sr..y psala a v tomhle Liamovi nijak strašnou věc nenapsala...
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michal kovar 14. 7. 2008 22:57

Lian: Vykašlete se na Investor a běžte z vaším kapitálem do něčeho daleko rozumnějšího. To co vám poradili je typická rada od ZFP pojišťováka, který hledí jen na provizi a svůj vlastní prospěch. Investovat tyto peníze do Investoru pro vás znamená obrovskou ztrátu (procentuelně). Když už chcete investovat své peníze, tak si najděte brokerskou společnost a ne MLM ve stylu ZFP. Pokud chcete být pojištěn, tak si zajděte do kvalitní pojišťovny či banky. No a pokud chcete komplexní nastavení financí, tak si vyhledejte kvalitní poradenskou společnost ve stylu Partners, ST Consulting apod.

První 2 roky se vám na Investoru veškeré peníze ztrácí do předplácení provizí a poplatků. Si to snad sám dovedete spočítat o kolik díky ZFP přijdete i přes tučnou provizi. Je to ta nejhloupější půjčka co můžete udělat. Splácet ji budete pěkně dlouho a draze.

Mimořádné pojistné pro vás také nic neřeší. Nemá vliv na pojistné plnění v případě škodné události a není zdaleka tak zajímavé jako přímé investice. Navíc si ho nedáte do daní a ani není zproštěno po půl roce od daně z výnosu.

Zapomeňte na ZFP a rychle utíkejte do nejbližší banky nebo ke kvalitní makléřské společnosti. Rozhodně se vyvarujte společností typu ZFP, OVB, AWD nebo Eurofinance.
Osobně doporučuji ze zkušeností Partners, Broker Consulting nebo ST Consulting.
michal kovar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 7. 2008 23:15

Pánové sorry, ale prostě se mi to vůbec nelíbí, co tady píše.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lian 15. 7. 2008 06:21

Tak já se o tom znovu bavil se svým poradcem a řekl mi,že to je v pohodě.Že po prvním roce tam sice není nic,ale za druhý už tam cosi je a pak ten třetí a ještě dál,jak dlouho budu schopen splácet těch 3500.Že pak to sice snížím,ale peníze,které jsem tam dal už se hodnotí.
Já mu věřím,myslím,že to nebude zas tak špatné.Já počítám,že to je dlouhodobý programtakže se toho prý nemusím bát.

Měl bych ještě jeden dotaz.Řešíme,jak to udělat s mým otcem.Má 52 a navrhli jsme mu také Investor,ale právě s vyváženou strategii, na 2000/měs.,na 25 let, s tím,že až nebude pracovat,tak to také snížime,popř.část vybereme.
Co vy na to?

Děkuju
lian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 15. 7. 2008 08:47

U většiny IŽP to funguje tak, že náklady se rozpočítají na celou délku z pojistného, které je na začátku. Takže snižovat i třeba po šesti letech je značně prodělečné. Ale vyhazuj peníze oknem, prý jich máš dost.

A ještě mi řekni, k čemu je tvému tátovi IŽP? Tvůj táta má 10 let do důchodu, IŽP je jak už jsi sám říkal dlouhodobý program, tak proč člověku v 52ti letech dělat IŽP?
Jo už vím, vy máte vlastně hodně peněz.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 15. 7. 2008 09:08

Lian: Nechápu proč se tady ptáš lidi na názor, když stejně i přestože ti tady 4 lidi řekli, že je to blbost, tak uděláš to co chce a řekne ti Tvůj sponzor O:-) ...ostatně jak by mohl to myslet s Tebou špatně a hledět jen na svou kapsu,že? :-) Určitě to tak není :lol:
No přesně jak Ti píše 30.květen jsou to v podstatě vyhozené prachy, zvlášť v Tvém věku, ale když ses tak rozhodl a nevíš co s nima... :-)
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Janul 15. 7. 2008 09:39

lian
To nás tady jako zkoušíte??? Vždyť Vám to bylo vysvětleno, děláte velikou chybu, kdy si tím jenom zbytečně prodlužujete návratnost. můžete to udělat tak jak už jsem Vám napsala, a nebo je rozumné využít OPF otevřené podílové fondy, nechte si, ale poradit. Slyšela jsem, že se platí vstupní poplatek, podle toho jaký to je fond, přestupní poplatek, který se určuje podle toho jaký byl předchozí vstupní poplatek a jaký je součastný vstupní poplatek. Mezi tím je přestupní poplatek a ještě se platí za správu daného fondu, manažerský poplatek. No moc informaci zatím nemám, tak si to zjistěte . Teprve se začínám vzdělávat. Když si založím IŽP Investor a na běžné si budu dávat 400Kč a na mimořádné 1000Kč. Tak zprostředkovatel z toho má 1680Kč + následné provize, což není žádná sláva. Proč není dobrá volba dávat na mimořádné? Vždyť je to stejné jako kdyby jsme to dávali do OPF. U Egonu je to ještě zajímavější, protože poplatek za správu investic je 0Kč. Myslím že to není špatná varianta, a nejsou s tím žádné starosti. Nemusíte nic hlídat. Pro pohodového člověka je to zajímavou možností. Je mi jasné, že to není majetkem klienta, ale pojišťovny a že se budou muset daně při výběru platit a nebo až po skončeni daného produktu. Vzhledem tomu, že se daně strhávají ze zisku a ne z našeho vkladu co si někteří lidé myslí, tak to není až tak hrozné. Vždyť dnes lidé vlastní nehorázné produkty, které jsou pomalu ztrátové a věří, že mají to nejlepší.

30kveten2004
Proč je to zlodějina???
Janul
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka