Síťový Marketing (nemoderováno)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2008 16:43

Panove, znova bych vas oba pozadal, at tu NERESITE Amway, toto je obecna diskuze o MLM.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 29. 10. 2008 17:53

marvertin píše:Slovo distributor jsem neslyšel nikdy, pouze jsem ho viděl napsané na oficiálních materiálech v startovací sadě a tam to bylo jen proto, aby nějakým předpisům bylo učiněno zadost. A od té doby se o distributorech mluví až v té zamčené diskuzi. Určitě znáte zkratku PP = přímý poradce. A proč myslíte, že se říká poradci? Aby vstupili i lidi, kteří být distributoři čehokoli nechtějí. Nebo máte jiné vysvětlení? A nebo dokonce s označením poradce pro členy MLM nesouhlasíte?

Vy jste vazne komik. Tak Vy jste nikdy neslysel slovo distributor, ale jen jste ho videl v oficialnich materialech. A proto jste byl poradce... :D
Slovni spojeni Primy poradce v oficialni terminologii nikdy neexistovalo. Existovalo pouze slovni spojeni Primy distributor (anglicky Direct Distributor). To, ze jste si rikali poradci, neznamena nic jineho, nez ze Vase nemecka skupina si vytvorila sve vlastni neoficialni nazvoslovi. Krome nemeckych skupin toto oznaceni nepouziva a nepouzival nikdo dalsi. Staci takto?

Jinak, S474N ma pravdu. Toto tema se tyka sitoveho marketingu obecne. Puvodne jsem sem nechtel prispivat, ale kdyz uz jste si me vzal do ust, tak jsem to chtel vysvetlit. A ted prosim od poradcu zpet k tematu - a tim je sitovy marketing.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slavek69 29. 10. 2008 18:49

Síťový marketing je v podstatě hra velkých čísel. Úspěšnost je někde kolem 10 - 20 %. Znamená to, že ze 100 oslovených lidí přijde na první schůzku 10 - 20 lidí a z těch dvaceti jen dva až čtyři dělají něco pro to, aby se tím uživili. Ti, kteří již v MLM pracovali a nebyli úspěšní, nebudou úspěšní v žádném jiném MLM. Chybí jim správné myšlení a správné návyky.
Vadí mně, že novým lidem je mnohdy na seminářích říkáno, že stačí pro to, aby byli úspěšní, pracovat čtyři hodiny denně. Já tvrdím, že pokud se tím chce člověk živit, je to práce na plný úvazek. Když tito lidé zjistí, jaká je to řehole, mnohdy je to odradí už v počátku. Lépe by bylo postavit je skutečnosti tváří v tvář, aby na to byli připraveni.
Další velkou chybou je, pracovat ve více systémech, např. Amway, OVB atd.
- Za prvé, se tříští zájmy, úspěšnost neroste ba naopak klesá.
- Za druhé není vhodné pracovat ve zbožovém MLM a zároveň provádět finanční analýzy, potažmo finanční poradenství. Takový člověk nepůsobí moc věrohodně v očích veřejnosti. Od finančního poradce se očekává naprostá serióznost a odevzdanost své práci.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slavek69 29. 10. 2008 19:07

Slovo distributor jsem neslyšel nikdy, pouze jsem ho viděl napsané na oficiálních materiálech v startovací sadě a tam to bylo jen proto, aby nějakým předpisům bylo učiněno zadost. A od té doby se o distributorech mluví až v té zamčené diskuzi. Určitě znáte zkratku PP = přímý poradce. A proč myslíte, že se říká poradci? Aby vstupili i lidi, kteří být distributoři čehokoli nechtějí. Nebo máte jiné vysvětlení? A nebo dokonce s označením poradce pro členy MLM nesouhlasíte?


Nesouhlasím, aby si lidé pracující v MLM říkali poradci, ať už jsou to distributoři kosmetiky nebo pojišťovacích smluv. Minimálně by ho neměli používat ti, kdo jsou na nižších pozicích. Jsou to pouze prodejci zboží. U poradce je předpoklad, že umí poradit, pokud možno nezávisle a ne jen prodat zboží, které jejich firma nabízí. Předpoklad toho, aby poradce poradil kvalifikovaně, je v prvé řadě odpovídající vzdělání a přehled v oboru, ve kterém působí. Ve finančním MLM jsem pracoval od roku 1994 do roku 2007 a jen velmi zřídka jsem se setkal s někým, koho bych mohl nazvat poradcem. A že mi za ty roky prošlo rukama tisíce lidí, to mi věřte. Docela bych přivítal změnu legislativy, aby tito lidé nadále nemátli veřejnost a nedělali skutečným poradcům špatnou reklamu. Ti, co nechtějí dělat distributory ať do MLM raději nechodí a oblbovat je tím, že jsou poradci a ne distributoři je dost nefér. Odešel jsem z MLM právě proto, že se lidem v něm pořád lže a maže med kolem úst, přitom skutečnost je mnohdy jiná. Došlo to dokonce tak daleko, že se firmy zdráhají novým lidem říkat, že firma pracuje na bázi MLM.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 10. 2008 22:37

Slavek69 píše:Odešel jsem z MLM právě proto, že se lidem v něm pořád lže a maže med kolem úst, přitom skutečnost je mnohdy jiná. Došlo to dokonce tak daleko, že se firmy zdráhají novým lidem říkat, že firma pracuje na bázi MLM.

Tak to je, ale to totálně zmanipulovaní distributoři (jako SP) nikdy nepochopí. Naopak budou za lháře označovat ty, které na nešvary v tom kterém MLM upozorní.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 10. 2008 22:55

SP píše:Vetsina lidi se totiz pta proto, protoze maji predstavu, ze budou muset nekde pobihat po panelacich, zvonit na cizi lidi a neco jim vnucovat - a to vetsina MLM nedela. Co ale jina predstava o prodeji? Co treba seznamit lidi ze sveho okoli s tim, co delam a kdyz nechteji se mnou vstoupit do businessu, nabidnout jim, ze jim muzu obstarat zbozi. Nekteri i sami navrhnou, ze by si spis nakupovali to zbozi ode me. Mam je podle Vas odmitnout? To bych byl blazen. Tak jim vyhovim, nakoupim pro ne, co chteji vyzkouset, prip. co jim dochazi a dovezu jim to. Oni mi za to zaplati a jsme vsichni spokojeni. Nekdo tomu rika, ze se domluvil se sousedama, kdyz bude delat objednavku, ze jim da vedet, oni mu reknou, co jim dochazi a on to pro ne nakoupi. Proste jako kdyz nekdo jede do Makra a nabali se na nej jeho okoli. A pritom je to take prodej. Jen trochu jina forma, nez kterou maji obvykle lidi na mysli, kdyz se Vas ptaji: "a nebudu muset prodavat?"

Hezká pohádka. To by mohlo fungovat, muselo by ale zboží být pro ně výhodné, tak je výhodné nakupovat v Makru, protože tam nakupují za VOC. To by člověk napřed musel chtít používat zboží pro to zboží a být s ním spokojen. Pak by se opravdu stačilo známým zmínit a zboží jim prodat, pokud ale nejsem vydřiduch, tak za cenu, kterou mám já a nějaké bodíky se mohou hodit.

MLM ale mají zboží značně předražené a pro zákazníky nevýhodné a pokud se to zdá být výhodným, je tam jiný zadrhel. MLM totiž počítají s psychologií, počítají s tím, že zákazník dostává nalejvárnu a je tak ochoten plati víc. Počítají s tím, že si lidé koupí něco, aby neurazili nebo aby tomu sousedovic klukovi pomohli, "To je dobře, že něco dělá, hlavně že nevysedává po hospodách." Vždyť nabízíme přádtelům a známým a těmto lidem by přeci nenabízel někdo nic nevýhodného, tak i když se mi to nezdá, koupím.

Aple proč neexistuje MLM, kde se budou prodávat poukázky na litr benzínu za 25 Kč? Asi bych se do toho byznysu pustil a o zákazníky neměl nouzi. Spíš se ale dočkám toho, že někdo bude prodávat poukázky na litr benzínu za 100 Kč a bude tvrdit, že na pumpách mají speciální nádrže a když platíme poukázkami, tak se z nich čerpá benzín daleko benzínovější a ekologičtější a že vlastně ušetřím. Což nakonec budé pravda, protože přestanu autem jezdit.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 10. 2008 22:56

Lepší být tzv. lhář jak totální idiot.Litr benzínu mám za 7 kč,ale neřeknu jak to dělám :D :D :D Ono to benzín vlastně není 8-D 8-D
Naposledy upravil Petr1968 dne 29. 10. 2008 22:59, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvertin 29. 10. 2008 22:58

to SP: Amway by se zde opravdu mluvit nemělo, ale když se podíváš na starší příspěvky, uvidíš, že já jen odpovídal.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 10. 2008 23:00

Stejně se to zvrhne. :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slavek69 29. 10. 2008 23:16

Nechci psát o Amway jakožto o prodejci, ale o Amway jako MLM systém. Pravda je, že je to nejúspěšnější MLM na světě a jako příklad může sloužit, jenže Amway je v prvé řadě spotřebitelský a ne prodejní systém. Stačí se podívat na katalogy Amway jinde, např. Německu nebo USA a porovnat ho s katalogy u nás. Jinde se vyplácí být členem spotřebitelského klubu Amway a čerpat členské výhody, ale tady je to spíše demagogie. Když mne před 13 lety lanařili, poukazoval jsem právě na to, že v ČR je to zatím nevýhodné pro malé množství benefitů pro členy. Tehdy mi oponovali dobře vyškolení agitátoři, že je to otázka vývoje a že to bude stejné i u nás, jako třeba v USA, ale ani po těch 13 letech se nic k lepšímu nezměnilo.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 29. 10. 2008 23:29

marvertin píše:Tak to je, ale to totálně zmanipulovaní distributoři (jako SP) nikdy nepochopí. Naopak budou za lháře označovat ty, které na nešvary v tom kterém MLM upozorní.

A to je prave Vas problem - nikdy nectete, co pisu. Takze znova: az upozornite na nesvar MLM a ne na nesvar jednoho konkretniho distributora/skupiny, tak se muzeme bavit na urovni. Ale pokud budete neustale zamenovat zpusob chovani jednoho distributora/skupiny za chovani firmy, tak rozumna diskuze mozna neni.
Dam priklad: Vy tvrdite, ze oznaceni distributor jste nikdy neslysel a ze jste si rikali poradci. Nasledne rozvijite teorie o tom, proc se oznaceni poradci pouziva. Nepouziva. Pouzivali jste to Vy a nikdo jiny. Co je mi do toho, co Vase skupina delala? Kdyz se stydite za to, ze jste distributori, a musite pro to hledat jiny nazev, tak moje doporuceni je, abyste z toho businessu vypadli. Nemate tam co pohledavat, protoze slusnym distributorum kazite povest.
Pokud Vam oficialni oznaceni distributor nebylo po chuti, byl to problem Vas, ne firmy. "Zatajovani" slova distributor byla Vase soukroma aktivita, ne aktivita firmy. Stejne tak absence maloobchodniho rabatu byl Vas vymysl, nikoli vymysl firmy. Vsechno jste delal opacne a ted se divite, ze Vam to nefungovalo? Ja se nedivim.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 10. 2008 23:31

Dobrou noc :idea:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 29. 10. 2008 23:38

Slavek69 píše:Tehdy mi oponovali dobře vyškolení agitátoři, že je to otázka vývoje a že to bude stejné i u nás, jako třeba v USA, ale ani po těch 13 letech se nic k lepšímu nezměnilo.

Pokud se tyka vyhod, ktere mely USA a Nemecko v podobe katalogu (napr. Personal Shoppers), to je davna minulost. Dnes je tento sortiment k dispozici pres tzv. partnerske obchody. A ty dnes nabizeji i v CR velmi siroky sortiment. To vsak nic nemeni na tom, ze vetsinu bodu, podobne jako v pripade katalogu Personal Shoppers ziskavaji distributori stale za zakladni vyrobkove rady spotrebniho zbozi, protoze je take nejvice nakupovane.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 30. 10. 2008 00:00

marvertin píše:Hezká pohádka. To by mohlo fungovat, muselo by ale zboží být pro ně výhodné, tak je výhodné nakupovat v Makru, protože tam nakupují za VOC. To by člověk napřed musel chtít používat zboží pro to zboží a být s ním spokojen. Pak by se opravdu stačilo známým zmínit a zboží jim prodat, pokud ale nejsem vydřiduch, tak za cenu, kterou mám já a nějaké bodíky se mohou hodit.

Tady nekdo nechape zaklady podnikani. Kdybyste byl reznik, chodil bych k Vam nakupovat maso - urcite byste mi ho prodaval za sve nakupni ceny. :D To by bylo usetrenych penez. :shock:
Samozrejme, ze to zadna pohadka neni, je to proste moje osobni 12 leta zkusenost. A Vy to sve tvrzeni o pohadce mate podlozene cim?

marvertin píše:MLM ale mají zboží značně předražené a pro zákazníky nevýhodné a pokud se to zdá být výhodným, je tam jiný zadrhel. MLM totiž počítají s psychologií, počítají s tím, že zákazník dostává nalejvárnu a je tak ochoten plati víc. Počítají s tím, že si lidé koupí něco, aby neurazili nebo aby tomu sousedovic klukovi pomohli, "To je dobře, že něco dělá, hlavně že nevysedává po hospodách." Vždyť nabízíme přádtelům a známým a těmto lidem by přeci nenabízel někdo nic nevýhodného, tak i když se mi to nezdá, koupím.

Hezky pokus, skoda jen, ze nedava logicky zadny smysl. Ctenari si jiste sami odpovi na otazku, jak je mozne, ze zakaznici sami volaji, kdyz jim vyrobek dochazi, ze ho chteji objednat znovu. Vysvetleni je proste - zjistili, ze predrazeny neni. Nebo Vy byste snad dlouhodobe kupovali neco, co by bylo predrazene?

marvertin píše:Aple proč neexistuje MLM, kde se budou prodávat poukázky na litr benzínu za 25 Kč? Asi bych se do toho byznysu pustil a o zákazníky neměl nouzi. Spíš se ale dočkám toho, že někdo bude prodávat poukázky na litr benzínu za 100 Kč a bude tvrdit, že na pumpách mají speciální nádrže a když platíme poukázkami, tak se z nich čerpá benzín daleko benzínovější a ekologičtější a že vlastně ušetřím. Což nakonec budé pravda, protože přestanu autem jezdit.

Mozna proto, ze neznate zaklady pro tvorbu ceny pohonnych hmot. Konkretne pro Natural95: jeho cena je totiz tvorena z cca 28% cenou ropy a z drtive vetsiny (z 68%) danemi. Na spotrebni dan jde 13.7Kc/l a z variabilni slozky jde na DPH dalsich 19%. Jenom 4% tvori dalsi naklady (marze rafinerii a pumparu). Takze kdyz to shrneme, pri cene 33Kc za litr Naturalu95 jde cca 20Kc statu, cena ropy je asi 9Kc a o tech par korun, co zbydou, se deli rafinerie, pumpari + ostatni naklady. Pouzita data jsou z roku 2005.
Takze abych odpovedel na Vasi otazku, proc (zatim) nenaleznete MLM, kde by se prodaval benzin? Protoze je tezke nalezt rafinerii nebo pumpare, kteri by se o tech par Kc/l chteli delit jeste s dalsimi distributory. Popravde, kazdy pumpar ma sve jiste, pokud tedy zrovna neuzavrou silnici, na ktere stoji jeho benzinka ;-] (kdo jede kolem a dochazi mu benzin, vetsinou nabere). Takze tech par distributoru, kteri zrovna pojedou nahodou kolem nej, a naberou, ho zas az tak nevytrhne. Na to, aby to ale bylo pro ne zajimave, bude potreba jeste zvysit pocty distributoru, aby narust obratu zpusobeny prechodem od konkurence vyrovnal to, mensi zisk pumpare v pripade, ze se bude delit o svuj zisk s distributory.
Tim nerikam, ze se v budoucnu nemuze objevit MLM, kde se bude prodavat benzin. Stat se to muze, ale rozhodne nemuzete pocitat s kdovijakymi slevami.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slavek69 30. 10. 2008 00:31

Pokud se tyka vyhod, ktere mely USA a Nemecko v podobe katalogu (napr. Personal Shoppers), to je davna minulost. Dnes je tento sortiment k dispozici pres tzv. partnerske obchody. A ty dnes nabizeji i v CR velmi siroky sortiment. To vsak nic nemeni na tom, ze vetsinu bodu, podobne jako v pripade katalogu Personal Shoppers ziskavaji distributori stale za zakladni vyrobkove rady spotrebniho zbozi, protoze je take nejvice nakupovane.


Stále nechápu, proč se u nás v souvislosti s Amway mluví o distributorech. Amway chápu jako systém členů klubu spotřebitelů. kteří nákupem pro sebe vytvářejí obrat a získáváním dalších členů tohoto klubu si tvoří síť MLM a ne lidí (distributorů), kteří zvoní na zvonky a prodávají zboží. Domnívám se, že pokud se v souvislosti s Amway hovoří o distributorech, škodí to celému systému.
Slavek69
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků