Síťový Marketing (nemoderováno)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 15:10

Slavek69 píše:On marvetin si to umí i spočítat. On to jen tak z prstu necucá. Ono mu to leze z jeho demagogické mozkovny.

Domagog jste Vy a SP.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 15:18

SP píše:
Slavek69 píše:On marvetin si to umí i spočítat. On to jen tak z prstu necucá. Ono mu to leze z jeho demagogické mozkovny.

Ale jo, spocitat to muze. Ale je to jako kdybych ja uvedl nasledujici priklad.
V pondeli 3.11.2008 ve 12:00 SEC se vydala raketa Marvertin na cestu ke hvezde Proxima Centauri. V patek 7.11.2008 12:00 SEC dorazila ke svemu cili. Jaka byla rychlost rakety?
Proxima centauri je vzdalena 4.22 svetelneho roku, tj. 4.22 x 9460730472580.800 = 3.9924282594290976 x 10^13 metru.
A tuto vzdalenost urazila za 4 dny (tj. za 4 x 24 x 60 x 60 = 345600 sekund.
Vysledna rychlost rakety je 3.9924282594290976 x 10^13 / 345600 = 1155.216510251475 x 10^8 m/s. Co na tom, ze tato rychlost je 385x vyssi nez rychlost svetla, my jsme si prece dokazali, ze ta raketa touto rychlost letela! :tleskani

Dokud bude marvertin do svych vzorecku dosazovat kraviny, budou mu vychazet zase jenom kraviny. Zadny matematicky aparat nemuze dodat logiku tam, kde chybi.

To máte blbě, zapomínáte na relativistické efekty. Ty hodiny, na nichž jste vyčetl start a cíl rakety byly v raketě. Z pohledu pozorovatele v raketě se okolní vesmír přibližoval, došlo tedy ke kontrakci jeho délky ve směru pohybu. Z pohledu pozorovatele v raketě byla vzdálenost proxima centauri menší a rychlost byla podsvětelná.

Z pohledu pozorovatele na zemi se díky dilataci času hodiny v raketě zpomalily, takže z pohledu pozorovatele na zemi letěla raketa velmi dlouho, rozhodně déle než čtyři roky, takže rychlost byla také podsvětelná.

Je to sice offtopic, ale rozhodně zajímavější, než hádat se o Amway.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 15:57

marvertin píše:Vidím, že to stále nechápete. Tak zkusme zapomenout na ty dva vstupy. Předpokládejme chvíli, že člověk daný člověk nevstoupí do daného MLM nikdy nebo vstoupí jen jedenkrát a jedenkrát vystoupí, každý totiž jednou musí vystoupit.

Prvni zavadejici predpoklad. Existuji lide, kteri vstoupili i opakovane.
marvertin píše:Dále přepokládejme, že máme populaci 10 000 lidí (ať nepočítáme s tak velkými čísly) a že populace neroste ani neklesá.

Druhy mylny predpoklad - jednak na zemekouli neni jen 10000 lidi a dale, pocet lidi na Zemi globalne roste, rychlost narustu populace je v kazde zemi jina, pocet obyvatel nekde roste, nekde klesa.
marvertin píše:Dále předpokládejme, že 5 % všech lidí někdy během svého žiovat do MLM vstoupí.

Dalsi mylny predpoklad. Neexistuje duvod domnivat se, ze pouze 5% lidi (tuto hodnotu jste si opet vycucal z prstu) vstoupi. Jsou zeme, kde je to i podstatne vice.
marvertin píše:A vzmněme dostatečně dlouhý interval, například 8000 let. Průměrný věk je 80 let. Kolik lidí celkově během těch 8000 let existovalo? Je to 8000 / 80 * 10 000 = 1 000 000.

Dalsi uplne zhovadily vypocet. Vychazi totiz ze zhovadilych predpokladu (nemenna populace, 10000 lidi), takze cislo, ktere z nej vypadne, je zase zhovadilost. Navic, zkuste pocitat se mnou: kdyz veci budou idealni, tak po 30 letech (tam se da ocekavat, ze lide budou mit deti), bude na Vasi hypoteticke planete 10000/2=5000 paru 0. generace, ktere kdyby kazdy mel 2 deti (aby byl splnen Vas predpoklad), naroste populace na 20000 lidi. Do dalsich 30 let pribyde dalsich 10000 lidi, atd. tj. kazdych cca 30 let dalsich 10000 lidi. Tj. tech 8000 let nemuzete delit 80 (prumernym vekem doziti), ale cca 30 (prumernou dobou, behem ktere dochazi k obmene populace). Nebo si zkuste pockat do 80 a pak mit deti... ;-]
Tj. z toho Vaseho 1 milionu lidi je po 8000 letech razem cca 2.67 milionu. Ale to je jen nepodstatna malickost, protoze jak si ukazeme dale, i kdyby to nakrasne bylo jakekoli jine cislo, tak ta Vase teorie ma daleko podstatnejsi slabiny.
marvertin píše:Rovný jeden milion lidí. Víme, že 5 % zkusilo MLM, takže MLM zkusilo celkově 50 000 lidí, za celou éru 8000 let bylo zasponzorováno 50 000 distributorů.

Dalsi zhovadilost, nic totiz nevime. Nemanipulujte ctenarem. To je jen Vas predpoklad, nic vic. A ten predpoklad navic nemate nicim podlozeny.
marvertin píše:V každém okamžiku však žije 5 % z 10 000, to znamená jen 500 distributorů. Blablablablba.

Tak se na tu Vasi teorii pojdme podivat v praxi. Jak mi tedy vysvetlite, ze pocty distributoru s casem rostou (behem 50 let o zhruba 3 miliony ;-] ), kdyz tedy distributor za cely zivot jen nahradi sam sebe? :D :D :D
marvertin píše:Zkuste se nad tím proboha už zamyslet a pochopit, že za podmínek, které uvádím tomu tak skutečně je. :oboze :oboze :oboze Já už fakt nevím, jak Vám to mám vysvětlit. Ty podmínky zopakuji:
- Neroste ani neklesá populace.
- Neroste ani neklesá penetrace distributorů.

A kde jste prisel na to, ze ty podminky plati??????? :oboze :oboze :oboze Já už fakt nevím, jak Vám to mám vysvětlit.
Naposledy upravil SP dne 7. 11. 2008 16:18, celkově upraveno 2
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 15:59

marvertin píše:To máte blbě, zapomínáte na relativistické efekty. Ty hodiny, na nichž jste vyčetl start a cíl rakety byly v raketě.

Ja jsem neco takoveho napsal? Pokud vim, psal jsem o stredoevropskem case. Ten je stredoevropsky od toho, ze plati ve stredni Evrope, ne v rakete, Vy Einsteine. :D :D :D :D :D
Jinak, ten priklad samozrejme blbe vysel, ale ne kvuli specialni teorii relativity, ale kvuli tomu, ze jsem vychazel ze zhovadilosti. Tezko muze raketa dosahnout za 4 dny na nejblizsi hvezdu, kdyz svetlu to trva 4.22 let. To Vam jaksi nedoslo, ze? A za druhe: jak by se asi za tak kratkou dobu dostala na Zem informace o tom, ze raketa dosahla cile, kdyz mezni rychlosti je rychlost svetla? Proste ten priklad mel demonstrovat, ze pouzitim zhovadilych predpokladu dojdete opet ke zhovadilostem - podobne, jako k nim pravidelne dochazite Vy ve svych prispevcich.
Skoda jen, ze Vam to musim takto vysvetlovat, myslel jsem, ze to pochopite sam. Evidentne jsem Vas precenil.
Naposledy upravil SP dne 7. 11. 2008 16:09, celkově upraveno 2
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 16:02

Nazyvejme veci pravymi jmeny. V pripade marvertina to neni mozkovna, ale vakuovna. :D
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 16:06

SP píše:
marvertin píše:To máte blbě, zapomínáte na relativistické efekty. Ty hodiny, na nichž jste vyčetl start a cíl rakety byly v raketě.

Ja jsem neco takoveho napsal? Pokud vim, psal jsem o stredoevropskem case. Ten je stredoevropsky od toho, ze plati ve stredni Evrope, ne v rakete, Vy Einsteine. :D :D :D :D :D

Pak to ale nemůže být pravda, ta raketa za těch pár dnů z principu k proximě centauri doletět nemůže.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2008 16:10

Tak jeste jednou pro pripomenuti:

Obrázek
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 16:11

marvertin píše:
SP píše:

Pak to ale nemůže být pravda, ta raketa za těch pár dnů z principu k proximě centauri doletět nemůže.

No hura!!!!! Konecne jste to pochopil, o co mi slo. :tleskani :tleskani :tleskani Nejenze tam nemuze doletet raketa, ale ani zpatky na Zem nemuze doletet behem 4 dni informace o tom, ze raketa uspesne dorazila do cile. Kdyz pouzijete zhovadile vstupni hodnoty, pak zadny matematicky aparat nemuze vyprodukovat logicke vysledky. Stejne jako v pripade Vasich vypoctu.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 16:17

to SP: Hrajete si zde na idiota. Připomíná mi to scénky s Holtzmanem:

Moderátor: Představte si, že máte 20 slonů.
Holzman: Já a dvacet slonů, kam bych je dal a čím bych je živil.

Vy opravdu neumíte přimout nějaké zadání, nějaké vstupní podmínky a na základě nich odvodit výsledek platný za těchto vstupních podmínek? Co jste říkal, když jste se ve fyzice učili, že pokud na auto nepůsobí síla, tak se nezastaví? "Předpoklad je špatný, na auto vždy působí tření?" Ano? To jste říkal? A víte co je to modelování a co abstrakce? Připadá mi, že ne. Nebo to vědět záměrně nehcete, protože byste musel uznat, že má pravdu.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 16:20

to SP: Tak jsem začal bonzovat Vaše urážky moderátorům. Vy se mi pěkně vybarvujete. :hm Takhle urážíte i své ovečky, pokud se Vám neklaní až k zemi a pokud nepapouškují Vaše názory?
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 16:23

marvertin píše:Vy opravdu neumíte přimout nějaké zadání, nějaké vstupní podmínky a na základě nich odvodit výsledek platný za těchto vstupních podmínek? Co jste říkal, když jste se ve fyzice učili, že pokud na auto nepůsobí síla, tak se nezastaví? "Předpoklad je špatný, na auto vždy působí tření?" Ano? To jste říkal? A víte co je to modelování a co abstrakce? Připadá mi, že ne. Nebo to vědět záměrně nehcete, protože byste musel uznat, že má pravdu.

Neumim, pokud ty vstupni podminky jsou ucelove zmanipulovane a nezakladaji se na pravde.
A ten Vas priklad s tim trenim je samozrejme take uplne zcestny. Pri kazdem treni totiz existuje tzv. treci sila, tj. tezko bych mohl proti necemu protestovat.
Co je to modelovani, moc dobre vim. Take vim, ze modely jsou vetsinou od toho, aby nejakou situaci modelovaly, tudiz aby ji co mozna nejlepe vystihovaly. Vase (ne)modely tento zakladni predpoklad modelu nesplnuji. A proc? Protoze vychazeji z ucelove zmanipulovanych dat.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 16:24

marvertin píše:to SP: Tak jsem začal bonzovat Vaše urážky moderátorům. Vy se mi pěkně vybarvujete. :hm Takhle urážíte i své ovečky, pokud se Vám neklaní až k zemi a pokud nepapouškují Vaše názory?

Ne, ja pouze nazyvam veci a lidi pravymi jmeny. Nekdo tomu rika uprimnost, jiny urazeni. To zalezi pak na tom, koho se to tyka.
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 7. 11. 2008 16:27

SP píše:
marvertin píše:A vzmněme dostatečně dlouhý interval, například 8000 let. Průměrný věk je 80 let. Kolik lidí celkově během těch 8000 let existovalo? Je to 8000 / 80 * 10 000 = 1 000 000.

Dalsi uplne zhovadily vypocet. Vychazi totiz ze zhovadilych predpokladu (nemenna populace, 10000 lidi), takze cislo, ktere z nej vypadne, je zase zhovadilost. Navic, zkuste pocitat se mnou: kdyz veci budou idealni, tak po 30 letech (tam se da ocekavat, ze lide budou mit deti), bude na Vasi hypoteticke planete 10000/2=5000 paru 0. generace, ktere kdyby kazdy mel 2 deti (aby byl splnen Vas predpoklad), naroste populace na 20000 lidi. Do dalsich 30 let pribyde dalsich 10000 lidi, atd. tj. kazdych cca 30 let dalsich 10000 lidi. Tj. tech 8000 let nemuzete delit 80 (prumernym vekem doziti), ale cca 30 (prumernou dobou, behem ktere dochazi k obmene populace). Nebo si zkuste pockat do 80 a pak mit deti... ;-]
Tj. z toho Vaseho 1 milionu lidi je po 8000 letech razem cca 2.67 milionu. Ale to je jen nepodstatna malickost, protoze jak si ukazeme dale, i kdyby to nakrasne bylo jakekoli jine cislo, tak ta Vase teorie ma daleko podstatnejsi slabiny.

Typická manipulace Amwayákem. Vyjmete, co se Vám hodí a děláte z nás blbce. V tom Vašem případě totiž bude v daném čase na zemi 26 700 lidí a ne 5000, takže zase platí: 26 700 * 8000/80 = 2 700 000. Buďte aspoň konzistentní. Vaše manipuláce má jediný cíl, vyvolat ve čtenáři falešný dojem, že plácám nesmysly.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 7. 11. 2008 16:28

marvertin píše:Jediné co umíte, je manipulovat s tím co píšu a snažit se v čtenářích vzbudit dojem, že jsem naprostý vyvrhel. Proč to děláte?

Protoze jste. :D ;-]
SP
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Jouda.II 7. 11. 2008 16:30

Že by tohle vlákno bylo dalším adeptem na zámeček?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka