Síťový Marketing (nemoderováno)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slavek69 1. 11. 2008 10:18

SP: naklady ve vetsine MLM jsou obvykle pouze zlomkem toho, co by jinak clovek musel investovat do rozjezdu klasickeho podnikani, snad s vyjimkou nekterych financnich produktu

To je sice pravda, ale je také pravda, že mnoho lidí (většina) začíná v MLM pracovat, když nemají práci a mají vytvořenou malou rezervu. Počáteční náklady, nejsou mnohdy malé (různé startovací balíčky, školení, ošacení, kufřík, pokud možno nějaká ta reklamička nebo placený inzerát, letáčky, telefony, benzín atd.) Všude je to jiné, ale v podstatě jsou určité náklady nutné. Např. dnes bez reklamy začínat s čímkoliv je demagogie. Sám mám ověřeno, že lidé inzerující např. v Annonci, nebo Metru atpod. (placená inzerce) mají daleko více nových spolupracovníků, než ti, co si vodí nové lidi z okruhu svých známých. Dnes je tato investice téměř nezbytná. Ano, souhlasím s tím, že ve vlastním podnikání bývá investice několikanásobně vyšší, jenže ten, kdo si vlastní podnikání rozjíždí, s tím počítá, protože si před tím udělal podnikatelský záměr včetně finanční úvahy a popř. i marketingový průzkum (bez něhož v dnešní době s něčím začínat je spíše sebevražda). Takže přesně ví, jaké budou náklady a jaký může očekávat obrat. Pokud obrat bude nižší, než náklady, tak podnikat nezačne. V MLM se dělá často chyba, že se novým lidem říká, že náklady jsou minimální a zdůrazňuje se přitom právě rozdíl mezi vlastním podnikáním a podnikáním v MLM. Jenže se jim neříká všechno, aby je to neodradilo. Mluví se o přímých nákladech, ale o těch nepřímých se mlčí. Přitom právě ty bývají vyšší než ty přímé. A to ani nemluvím o tom, že tyto náklady mají všichni a jen nepatrný zlomek lidí tyto náklady vynaloží účelně, jelikož většina jich o podnikání a plánování nic neví, jen jsou namotivováni k vysokým výkonům a ty za cenu vysokých nákladů očekávají. Pak jim přijde účet za telefony, spočítají si, kolik projezdili, kolik je stálo nové ošacení, reklama a zhrozí se. Jenže ještě stále věří, že se jim to vrátí a pak příjde druhý měsíc a nic, třetí měsíc a oni nemají na vysoké účty za telefony, nemají ne benzín, nemají na reklamu, na školení atd. a stávají se kontraproduktivními v rámci celého týmu. Mnoho lidí je následně rozčarováno a z MLM utíkají.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 1. 11. 2008 10:42

A prave proto je dulezity i maloobchodni prodej, ktery zajistuje, ze MLM je schopen si sam na sebe vydelat a nemusi dotovat tyto naklady z jinych zdroju. Marvertin by Vam ovsem vysvetlil, ze prodej je nesmysl - a kdyz ho clovek poslechne, dopadne jako on.
Nevim, jak ve financnich MLM, ale pokud budu mluvit za MLM, ktery delam ja, drtivou vetsinu nakladu, ktere tam jsou, jsou za telefon a cestovani. Inzerci neprovadime a nove osaceni - pro zacatek staci zajet treba do outletu a zjistite, ze novy oblek sezenete velmi levne. A navic jste schopen ho upotrebit i ve svem soukromem zivote. A pokud se tyka nakladu na telefon, i ty jdou minimalizovat. Kdyz se clovek nauci kontaktovat, pak jedno volani se vejde do cca 1-1,5, max. do 2 minut. Samozrejme, ze kdyz clovek jde do nejdrazsi znackove prodejny, koupi si hned na zacatku oblek za 30000Kc, pri volani se "vykecava" 1/2 hodiny, nez se dostane k tematu a svoje prvni lidi, ktere chce zaregistrovat, si vybere na Ukrajine, tak ze na to asi maloobchodnim prodejem nevydela. Ale od toho je tu sponzor/upline, aby mu ukazal cestu, jak postupovat. A ten rozhodne nema zajem na tom, aby jeho lide tratili.
Dam priklad z vlastni zkusenosti - napr. jednoho sveho osobacka (dnes je z nej Zakladatelsky safir) jsem kontaktoval v dzinach tak, ze jsem na nej zazvonil doma, on se vyklonil z okna, a ja jsem hulakal na celou ulici (bydli tusim v 8. patre), jestli si chce vydelat penize. :D Docela legrace. Naklady na obleceni nula, naklady na telefon nula.
Ale abych to zkratil a dostal se k tomu podstatnemu: vetsina MLM si na sebe umi vydelat. To, ze si nekteri lide rikaji, ze se prijmu z MO prodeje vzdaji a ze se pak zahoji na bonusech za vytvorenou skupinu, prestoze je sponzor upozornuje, ze to tak neni spravne, je jejich chyba. MLM za to nemuze.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 14:25

Konečně máš kolegu na pokec. :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:07

Pořád s tí Vaším prodejem. :grr: Uvědomte si už konečně, že jsou lidé, kteří nechtějí nic prodávat. A na MLM je hezké právě to, že nemusím nic prodávat a přesto mohu vydělat. Máte pravdu, že někdo prodávat musí, ale proč bych to měl být proboha zrovna já. :oboze :oboze :oboze Kdybych například měl to štěstí a nasponzoroval Vás, tak bych měl někoho, kdo prodává. :-)) A kdybych měl třikrát víc štěstí, mohl jsem být smaragd. Je to jen o štěstí narazit na ty správné lidi. Ale já jsem štěstí neměl a nasponzoroval jsem lidi, kteří nic nedělali a dělat nechtěli, ani sponzorovat ani prodávat. A seznam jmen došel. Tak co jsem mohl, dělat? Ano správně. Nic. Vlastně něco ano, pobíhat po obchodním bodě a obtěžovat lidi, zda si nechcou přivydělat. Děkuji, to tedy dělat nechci. V MLM se můžete nadřít jak mezek a nevyděláte nic, nebo jen tak lehce zapracujete a jste milionář, záleží jen na tom, na koho narazíte.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:08

SP píše:Mam ve sve skupine jednu pani ucitelku, ktera prave pred necelou hodinou udelala nove 6%. Uci prvnacky. Mohu Vam u ni zaridit kurs cteni. Chcete? :D

Manželka je také učitelka, také učí prvňáčky a my také byly 6%, takže by to bylo nošení dříví do lesa. :D
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 23:10

Na mě raději nenarážej. A SP ať na mě také nenaráží. Protože by skončil na JIP
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:12

Slavek69 píše:Pro svobodu se musí něco udělat.

To je protimluv, když se něco musí, tak to není svoboda. Je to podobné, jako když se řekne "živá mrtvola" nebo "obrovský trpaslík".
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 23:14

živá mrtvola existuje
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:20

Takže SP svoje příjmy nezveřejnil. Je to proto, že po 12 letech v MLM vydělává velmi málo. Dokonce tak málo, že se před svým stádem stydím, aby se jako pastýř neponížil. A nebo zase lžu? Jestli ano, tak to dokažte! Rád se zde nechám při lži přistihnout. :-D A nejsem sám, kdo chce příjmy SP vidět.

Místo toho ukazujete šeky svého božstva v bláhové naději, že někdo bude věřit, že tolik peněz někdy také vydělá.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 23:24

Už ho nech.Jsou všichni šibnutí.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:26

A právě mně došel příjemný mejl od Čuníka. Cituji: "Tak to byl ale prulez, prolezeni bylo rychle, ale zaver me pobavil a prekvapil, velmi netradicni reseni." :-)) To se čte líp, než ty nekonečné SP urážky, SP se rozhodl, že urážkami zavšiví další vlákno. Asi tady s Váma skončím diskuzi, vždyť je to házení hrachu na zeď. Vy to fakt asi nikdy nepochopíte. :hm
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 23:29

Já to chápu. :D :D :D Kdo je Čuník?
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:29

Petr1968 píše:Už ho nech.Jsou všichni šibnutí.
Jsou, a ta nákaza se šíří dál.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvertin 1. 11. 2008 23:31

Petr1968 píše:Já to chápu. :D :D :D Kdo je Čuník?
Abych pravdu řek, tak ještě ani nevím, ale je to zřejmě příjemný pozitivní člověk.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 11. 2008 23:31

Proč pozitivní? Je opravdu pozitivní,nebo nuceně pozitivní? :D :D
Petr1968
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka