AVOX

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2008 07:33

Michal P: a co myslis, ze jsou Z a U? To jsou prave ti bezni zakaznici, kteri nechteji nikoho shanet a chteji pouze cerpat vyhody systemu - levne telefonovani, levne pov.ruceni, slevy u zajezdu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Slávek 6. 6. 2008 14:48

Michal ještě nepochopil co to je MLM a jen rejpe, protože až budou všichni emvejáci, zavřeme všechny drogerie, zdravěnky a ostatní provozovny. :shock:
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 7. 2008 08:03

Slávek píše:Tak nějak, kdo chce, může ostat, kdo ne, může přejít za nových podmínek, které budeme znát okolo 15.6.

Tak už je to přes měsíc od slibovaného data a když pročítám různé diskuze o Avoxu na konkurenčních webech tak žádné nové aktivace neběží. Uzavření smlouvy s T-Mobilem nevyšlo?
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 10:38

Michal P: kdes vzal informaci, ze se jedna s T-Mobile? Nehlede na fakt, ze jsou vetsinou dovolene, takze stejne neni s kym poradne jednat.

Zatim AVOX bezi dal a co vim, tak se pekne sypou povinny ruceni, ktery je dle meho nazoru bezkonkurencni - zvlast pro ty, co nemaji zadne bonusy, nebo naopak uz maji malusy :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 22. 7. 2008 10:56

Zase preprodavani ciziho produktu. Nekteri lide jsou doopravdy nepoucitelni... :roll:
Kdybyste alespon meli stovky spolupracujicich firem, tak nereknu, ale s jednim nebo dvema produkty? Rika Vam neco diverzifikace? Kdyz firma postavi cely svuj business na jednom jedinem produktu, ktery ani sama nevyrabi, je na nejlepsi ceste skoncit.
Jenom mi nerikejte, ze to vsechno budete mit casem. Takovych uz bylo...
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 11:33

SP: a proc sam neco vyrabet? To mi osobne prijde jako naprosty nesmysl. Sice je tam potom jakas takas nezavislost, ale na druhou stranu vykoupena nutnosti skladu atd. AVOX se snazil nabizet a nabizi veci, ktere lidi "musi" mit. Kazdy totiz "musi" telefonovat, stejne jako kazdy musi mit uzavrene povinne ruceni. A tim, ze tyto produkty jiz jsou zavedene na trhu, tak je lide vseobecne znaji. Takoveto produkty se totiz v konecnem dusledku nabizi 100x lehceji, nez "nejlepsi praci prasek", kde o jeho vyhodach musi clovek hodiny a hodiny nekoho presvedcovat, aby mu vubec uveril.

Nevim jak moc sledujes trh s ruznymi MLM, ale ja tak nejak citim, ze koncem roku nastane v CR jedna bomba - nebude se jednat primo o AVOX, ale o jinou spolecnost a rekl bych, ze zrovna Amway vytre tezce zrak. Ale nechme se prekvapit :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 22. 7. 2008 12:35

A to je prave ono. Vetsina firem si chce nechat otevrena zadni vratka. Kdyz to proste nevyjde, tak si sbali svych pet svestek a odejdou z trhu. Distributorum takovych firem pak zbydou jen oci pro plac. Obrovske firmy, ktere dominuji trhu na poli primeho prodeje (at uz se jedna o Amway nebo treba Avon), jsou firmy, ktere se nebaly a neboji investovat do vyroby a vyvoje vlastnich produktu. A distributori se pak nemuseji bat toho, ze by jejich prace jednoho dne "vyletela kominem".

Jak rika zakladatel firmy Amway, p. Rich DeVos:
"I have to go a long way to find any multi-level operator who manufactures and controls its production. Now, there are some simple reasons for that and that is that most of our competition isn't worried about their future. That's why they don't mind inventory loading schemes. That's why they aren't actually worried about getting any big... oh, they like to rent, they like to put in big offices, but I tell you they stay pretty loose. And if you've ever checked some of these, you find that they don't control their production. They go out and buy it [the products]. And the only reason is that as soon as they get enough, they run. And so you see when we talk to you, when you go out to that plant and when you see our commitment to this business, you don't have to have any doubts about whether we're in this thing to keep. We don't have any place else to go!" --- Rich DeVos, Sounds of the Soaring Seventies LP, r. 1970.

A i kdyz je tato nahravka 38 let stara, pokud se podivam na situaci dnes, nezbyva mi, nez mu dat za pravdu. Pocet firem, ktere v oboru multi-level marketingu vyrabeji a prodavaji sve vlastni zbozi je az neuveritelne maly. Ale jsou to ty nejvetsi a nejstabilnejsi spolecnosti na trhu. A jejich distributori maji jistotu, ze tu budou i nadale.

Jinak, k te spolecnosti, ktera ma prijit na trh - znovu opakuji: takovych uz bylo. Silacke reci jsou to nejlehci a zvlada je kazdy. Uvidime, zda tato Vami protezovana spolecnost tady bude i za dalsich 10 let, pripadne v jakem bude stavu. ;-)
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 15:21

SP: neni duvod stavet vlastni sit, kdyz lze vyuzit stavajici - viz. spoluprace s O2. Neni duvod budovat novou pojistovnu, kdyz lze vyuzit stavajici - viz. spoluprace s CPP.

Mozna sis toho nevsiml, ale to co "spotrebovavaji" AVOXaci jsou predevsim sluzby. Naproti tomu "amwayaci" spotrebovavaji hlavne vyrobky. Muzes mi prozradit, jak se vyrabi vlastni sluzby? Odpoved je hned v mych prvnich dvou vetach.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 22. 7. 2008 18:01

Jisteze neni nutne stavet vlastni sit, neni nutne budovat novou pojistovnu, ale vzdy pak budete zavisli na tom, co se stane s Vasim dodavatelem. Podobne, jako Vam O2 odmitlo dalsi zakazniky, prestoze jste se jen nekolik mesicu predtim posmivali lidem, kteri upozornovali na tuto slabinu. AVOXaci tehdy tyto skeptiky zesmesnovali hlaskami typu, ze by O2 muselo byt padle na hlavu, protoze jim preci delate kseft, tak proc by Vam to zatrhavali. Uplynulo par mesicu a ejhle.
A podobne riziko hrozi u vsech dalsich Vasich produktu. Az se jednou znelibite pojistovne, ktera Vas vyuzije k ziskani zakazniku a pak Vam vypovi smlouvu, budete hledat dalsi produkt, aby Vase prace na tvorbe site neprisla vniveč. Nezapomente, ze v pripade pojisteni, hypotek apod. uzavira zakaznik smlouvu primo s bankou nebo s pojistovnou, ktera ma na nej veskere kontakty. Uz jsem zazil i to, ze jista banka nabizejici hypoteky formou MLM se snazila "vytunelovat" zakazniky, ktere vytvorila sit jejich poradcu. Je to jednoduche - banka najme jednoho pracovnika, ktery dostane databazi vsech klientu a tem pak nabidne zmenu smlouvy. Banku to stoji daleko mene, protoze de facto "ukradne" praci vsech svych poradcu a ten telefonista muze byt treba clovek s dohodou o provedeni prace. Banka mu zaplati par korun a usetri na veskerych provizich, ktere by jinak musela vyplatit financnim poradcum. A financni poradce prijde o veskere odmeny. Jednoduche - a jiz se to tu stalo.
Pokud uz chcete nabizet produkty jinych dodavatelu, pak by mi davalo smysl, ze pro minimalizaci rizika vypovezeni smluv budete mit vice dodavatelu. Ne jednoho, dva nebo tri. Zatim Vas vypeklo O2, ale co az Vam vypovi smlouvu nekdo jiny? Jak si myslite, ze budete lidi presvedcovat, ze do toho projektu maji investovat sve usili, kdyz o nej vinou nekoho jineho pak prijdou?

Jinak k Vasi otazce, jak se "vyrabi" vlastni sluzby - to je jednoduche. Vybudujte si vlastni sit, poridte si licenci na provozovani sluzeb telefonniho operatora, urcete si ceny, za ktere budete prodavat sve sluzby, podobne, jako to udelal ve sve dobe Paegas nebo Oskar. A na propagaci pak pouzijte multi-level marketing. Nebo si zaridte vlastni banku, pojistovnu ci cokoli jineho nebo treba restauraci. Jednoduche. Sice financne narocne, s vysokym rizikem, ale to je prave ono. Firmy, ktere to udelaji, davaji jasny signal, ze hodlaji byt na trhu i za 10 let a ze jim nejde jen o to, rychle se napakovat a jeste rychleji vypakovat z trhu, jakmile se objevi prvni zadrhel. Vzdyt staci, aby prisla konkurence s nejakym jinym produktem, ktery bude lepsi nez ten Vas, a Vy ani nemate rozhodovaci pravomoce, abyste s tim neco mohli udelat. Muzete si jen zbozne prat, aby Vas dodavatel prisel s necim, co bude prave Vam vyhovovat. Nebo Vaseho dodavatele sluzeb muze nekdo koupit a zmenit Vam podminky spoluprace, prip. ji uplne zrusit. Nic z toho Vam nehrozi, pokud budete nabizet vlastni produkt (at uz je to zbozi nebo sluzby). Tam potom zalezi na jedinem - jak budete dobri Vy a jak obstojite v konkurencnim prostredi. A nejlepsim dukazem jsou potom Vase vysledky.

Mimochodem, jak je to tedy s novymi cleny u AVOXu? Za kolik mohou tito lide volat? Kolik stoji registrace ted? Predpokladam, ze kauce byly zruseny - jednak kvuli tomu, ze zprava o odmitnuti novych clenu firmou O2 se jiste projevila zvysenou neduverou - a jednak proto, protoze ted jiz AVOX nic neriskuje. Je nekde k dispozici aktualni cenik? Ptam se ciste jen ze zvedavosti.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 19:13

SP: tvoje teorie maji slabinu. Zatimco pred rokem bylo "avoxaku" kolem dvou tisic, dneska jich je skoro 16 tisic. Ano, zavislost na dodavateli tam je, ale naopak je to i zavazek pro nej. Nechce O2 rozsirovat? Nemusi, mame tu dalsi operatory a ti budou vice nez radi, za takovou pocetnou skupinku.

Jednotlive cleny zadna prace navic nestoji - o vse se stara vedeni, takze bud si jist, ze nikdo z Budovatelu, Telefonistu ani "Z" nejedna s pojistovnou nebo nehleda nove produkty. Nehlede na fakt, ze si prvnich 14 tisic lidi porad vola za smesne penize, nikdo smlouvu nevypovedel.

Tvuj priklad s vytunelovanim je zajimavy, ovsem neaplikovatelny v AVOXu, prave z duvodu castecne diverzifikace. Nebo ze by se ted O2 domluvil s CPP a Cedokem a vsichni naraz pretahnuli klienty? :mrgreen:

O2 nikoho nevypeklo, bohuzel se zachovalo tak, jak se zachovalo a i kdyz sami vedeli, ze by u soudu prohrali, tak proste dali stopstav. Jenze myslis si, ze vedeni ma zajem na to, zahodit dva roky prace a soudit se deset let jenom proto, ze by nakonec vyhrali? Z toho vyplyva, ze O2 vypeklo predevsim sebe samo, protoze to nebude tak dlouho trvat a myslim, ze se budou hodne divit :mrgreen:

Ty tu delas, jako by existoval AVOX a nic jineho - ale neni tomu tak. Pokud neco neni v AVOXu, tak to obvykle je v jine spolecnosti a nikdo prece netvrdi, ze "pouze a jenom AVOX". Sam jsem toho prikladem a vyuzivam vice moznosti, co mi trh dava. Nejdulezitejsi je, ze vsichni jsou spokojeni a uzivaji levnych sluzeb (at jiz volani, nebo jednoduse pov. ruceni).

Na jednu stranu vis, ze O2 ma zatim stopstav na SIM karty a na druhou se ptas jako zak prvniho stupne, za kolik volaji novi. Novi proste aktualne nevolaji, respektive vedeni AVOX nabidlo vsem clenum, kteri si brali vice SIM karet (napriklad kvuli mobilnim telefonum) a kteri je nevyuziji, ze je mohou vratit a tyto karty potom putuji k tem, kteri byli v "meziobdobi" nejistoty.

Kauce u Budovatele je porad stejna, ale nove je vedle Telefonisty jeste "Z" jako zadarmo a ten nic neplati a muze vyuzivat vyhod - napriklad aktualne pov.ruceni nebo cestovani s Cedokem.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 22. 7. 2008 21:24

S474N píše:SP: tvoje teorie maji slabinu.

Moje "teorie" jsou podlozeny 60ti letymi zkusenostmi v oboru MLM. Samozrejme ze ne mymi, ale prevzal jsem je od zakladatelu Amway. A jak je videt, mohl bych se zivit vestenim z kristalove koule. :mrgreen: Pred situaci, ktera u Vas nastala, jsem Vas varoval. Vy jste se vysmivali a ta situace nastala. :hm Tak se ted modlete, at nenastanou i ty dalsi... :oboze

S474N píše:Tvuj priklad s vytunelovanim je zajimavy, ovsem neaplikovatelny v AVOXu, prave z duvodu castecne diverzifikace. Nebo ze by se ted O2 domluvil s CPP a Cedokem a vsichni naraz pretahnuli klienty? :mrgreen:

Ale o to prece vubec nejde. :roll: O2 muze vypovedet smlouvu, CPP Vas muze pripravit o klienty, Cedok se muze ocitnout v rukach jineho majitele, co ja vim. A nevite to ani Vy. A to je prave ten problem. Budete rok budovat skupinu a O2 Vam zrusi smlouvu. 8-S Tak budujete druhy rok a stane se neco jineho. :grr: Je tisic a jedna moznost, co se muze stat. A jediny, kdo na to doplati, budou distributori. AVOX vycouva a jeho majitele zacnou delat neco jineho. Oni nic neriskuji. 8-P Vy ano.

S474N píše:...O2 vypeklo predevsim sebe samo, protoze to nebude tak dlouho trvat a myslim, ze se budou hodne divit :mrgreen:

No, to same tvrdili AVOXaci uz pred vice nez mesicem. A zatim jedini, kdo se divi, jsou AVOXaci. :hm Firme O2 je to, myslim, srdecne jedno. :mrgreen:

S474N píše:Ty tu delas, jako by existoval AVOX a nic jineho - ale neni tomu tak.

To jsem nekde tvrdil? :shock: To jsem si nejak nevsiml.
Opravdu usmevne je ono proklamovani vyhodneho volani (tusim, ze mate na mysli onech 60 haleru za minutu), ktere ti, co to stihli, vyuzivaji. S kolika lidmi si takhle "normalni" AVOXak vola? S jednim, dvema, s deseti? A ti, co jiz nestihli nikoho zaregistrovat a poridili si jen svou SIMku? Tak muzou tak akorat volat lidem nad sebou. Nehlede na to, ze trh se vyviji a mozna by u jineho operatora nebo s jinym tarifem tem samym lidem mohli volat levneji nebo uplne zdarma.

S474N píše:Na jednu stranu vis, ze O2 ma zatim stopstav na SIM karty a na druhou se ptas jako zak prvniho stupne, za kolik volaji novi. Novi proste aktualne nevolaji, respektive vedeni AVOX nabidlo vsem clenum, kteri si brali vice SIM karet (napriklad kvuli mobilnim telefonum) a kteri je nevyuziji, ze je mohou vratit a tyto karty potom putuji k tem, kteri byli v "meziobdobi" nejistoty.

Dekuji za odpoved. Omluvte prosim, ze jsem se ptal jako zak prvniho stupne. Ja blahovy se totiz domnival, ze pro AVOX nebude problem dodrzet to, co bylo slibovano v ruznych diskuzich - tj. to, ze okolo 15.6. bude novy operator. ;-] Ja se domnival, ze uz ho mate, protoze uz je 22.7. Tak me zajimalo, za kolik si novi lide volaji. Ted se dozvidam, ze hlasove sluzby pro nove lidi uz nejsou. :shock: Jak je videt, ani 16000 AVOXaku neni pro operatora dostatecny argument. Copak? Novemu operatorovi se neco nelibi? :oops: Ze by vsichni zamestnanci u operatora dostali dovolenou, takze nemuze byt smlouva s nim uzavrena? Ale no tak, tomu prece neverite...

S474N píše:Kauce u Budovatele je porad stejna, ale nove je vedle Telefonisty jeste "Z" jako zadarmo a ten nic neplati a muze vyuzivat vyhod - napriklad aktualne pov.ruceni nebo cestovani s Cedokem.

A za co je tedy nyni ta kauce? Predtim jste ji tu zduvodnovali tim, ze se AVOX kryje pred neplatici, kteri provolaji vice penez. U ramcove smlouvy, kde AVOX vystupuje jako zakaznik O2 se to jeste da pochopit, i kdyz jsem to povazoval za nefer, protoze AVOX byl uz kryty ze smlouvy s takovym ucastnikem. Ale ted snad ta kauce ztraci vyznam, ne?

Hadam, ze kdyz je Z zadarmo, tak za jeho vstup Budovatel neziska zadnou provizi, takze ani neni motivovan registrovat lidi do tohoto statutu a tak radeji nadale registruje dalsi Budovatele a Telefonisty, z jejichz vstupu ma penizky. Hadam dobre? :mrgreen:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 21:31

SP: myslim si, ze nema smysl na tvoje "argumenty" reagovat. Ty mas svou modlu s nazvem Amway a vsechno ostatni je spatne. Takze to zakonceme s tim, ze to nejlepsi je Amway a jinak nic nestoji za nic. To, ze nekomu vnucovat predrazene zbozi me osobne nejde pod nos je vec druha, ale neresme ji, mas proste pravdu. Co chces vic?

Hadas spatne, ze Z je pet bodu, takze chyba lavky.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SP 22. 7. 2008 21:43

No nic, necham vas uz byt. Jen jsem byl zvedavy, jak to je s novymi zajemci o to slavne levne telefonovani. Jinak, pokud se me tyce, tak AVOX je mi ukradeny. At si pro me za me preprodava dal cizi produkty. To je jeho vec.
Uzivateli S474N dekuji za odpoved na mou otazku ohledne volani u novych clenu a loucim se s timto vlaknem.
Jen podotykam, ze samozrejme neuznavam pouze Amway, jak se nekteri mohou domnivat. Je pravda, ze firem, ktere v oboru primeho prodeje uznavam, neni mnoho, ale existuji a neni to pouze Amway. Ale delam Amway, takze ty ostatni tu z pochopitelnych duvodu nepropaguji. Ostatne, neni to potreba. Koho by zajimalo, ktere firmy uznavam, tak jsou to presne ty, ktere jsou cleny Asociace osobniho prodeje a ktere dodrzuji jeji kodex. A koho neuznavam? To je jednoduche - vsechny, kteri jednaji se zakazniky a s distributory nepoctive. A zvlaste neuznavam ty, kteri pro zasponzorovani cloveka pouzivaji hlasku typu: "Jsme jako Amway, akorat lepsi." Logicky me pak napada otazka, proc maji zapotrebi odkazovat se na Amway jako na nejvetsi MLM na svete, kdyz maji dokazat, jak jsou dobri oni... proc neukazi sve vysledky?

P.S.: 5 bodu ze Z v porovnani s 20b za Telefonistu a 80b za Budovatele. Hmmm, to je teda motivace... Takze je to tak, jak jsem psal. Dekuji za odpoved i na tuto otazku.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2008 22:05

SP ad PS: motivace to je, nehlede na fakt, ze x desitek lidi, co budou mit nejvic Z jedou do Egypta na dovolenou. Nehlede na fakt, ze spousta Z do toho jde hlavne kvuli pov. ruceni, takze motivaci jsou pochopitelne i provize. Nicmene nema smysl to vubec resit.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod karka5 24. 7. 2008 12:32

dostala jsem se na toto tema nahodou, protože mě zajímá MLM - i když jsem si zpožádku říkala že telefonování není špatný sortiment po té co jsem zahlídka že spolupracujete s Českou podnikatelskou pojištovnou jsem od této myšlenky okamžitě upustila. Česká podnikatelská pojištovna je ta nejhorší pojištovna kterou jsem v životě viděla a než mít cokoliv společného s ní obrátim se na jinou MLM
karka5
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka