Financna analyza

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod messy 12. 2. 2009 13:26

Zdravim. Viete mi poradit nejaku literaturu a dobre webove stranky k financnej analyze podniku. Robim zaverecnu pracu na temu finacna analyza ziadatela o uver. Potreboval by som trochu poradit, kde a jak zacat, na co sa zamerat.
Budem vdacny za kazdu radu.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beaumont 12. 2. 2009 21:52

Knížek na tohle téma je asi milion, jen tak od boku třeba:
- Kalouda, František: Základy podnikových financí.Nakladatel Václav Klemm, 2008, ISBN 9788090408302
- Sedláček, Jaroslav: Finanční analýza podniku.Nakladatel Computer Press, 2007, ISBN 9788025118306
- Sedláček, Jaroslav: Účetní data v rukou manažera.Nakladatel Computer Press, 2001, ISBN 8072265628
- Kislingerová, Eva, Hnilica, Jiří: Finanční analýza : krok za krokem. Nakladatel C.H. Beck, 2005, ISBN 8071793213
- Valach J. a kol.: Finanční řízení podniku. Ekopress 1997 nebo 1999. ISBN 80-901991-6-X

To je taková česká klasika, vesměs přístupnější než americké originály.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod messy 21. 2. 2009 23:40

Sami financnici a poradi jedine garazista. 8-D
Diky, nieco z toho som zohnal. Tu Kisligerovu sa mi nikde nepodarilo zohnat, aj ked mi ju odporucili aj v skole.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Kolemjdoucí