Nákup v supermarketu a pak prodej ve vlastním obchodě

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 24. 8. 2009 19:00

Je legální následující situace

Majitel provozovny se smíšeným zbožím někde na vesnici nakoupí potravy levněji v supermarketu ve městě a pak prodává dráž např. ve své provozovně se smíšeným zbožím někde ve vesnickém kolonálu ?

Jak to vykazuje v účetníctví ? To dá lísteček z toho supermarketu, aby doložil, že zboží sehnal legálně ?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 8. 2009 19:12

Jo je to legalni. A dokonce i normalni, take to spousta z nich tak dela, kdyz ma nektery hypermarket "akci" na zbozi, ktere sami sezenou ve velkoobchode draz. Proto take nektere hypermarkety omezuji prodej v akci treba na x kusu, aby to bylo jen pro koncove zakazniky.

Jak to vykazuji v ucetnictvi neresim.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 24. 8. 2009 19:18

4honza píše: Proto take nektere hypermarkety omezuji prodej v akci treba na x kusu, aby to bylo jen pro koncove zakazniky.

Tak koupí "omezený počet" odveze to do auta, a jde vozíkem znova pro to samé zboží a k jiné pokladně.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2009 19:20

michal.kolesa: a kde si myslíš, že nakupují Vietnamci ? :D
Stačí si stoupnout před Kaufland, když začíná akce. Najdeš tam akorát Vietnamce a důchodce. V Praze kvůli tomu posunuli začátek akce ze soboty na čtvrtek, aby se tam spolu porvali dopoledne ve všední den, kdy není tolik lidí a rodiny měly šanci nakoupit o víkendu.

Ano, dají do účetnictví normálně lístek ze supermarketu. Stejně tak, jako si dá podnikatel do účetnictví lístek z normálního papírnictví když si nakupuje propisky nebo formuláře.

Není na tom nic divného/nenormálního/nezákonného.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2009 19:22

michal.kolesa píše:Tak koupí "omezený počet" odveze to do auta, a jde vozíkem znova pro to samé zboží a k jiné pokladně.

Ony si ty prodavačky ty Vietnamce pamatujou :D. V některých letácích už také je uveden limit ne na nákup, ale na osobu/den.
Ale "nevietnamec" má šanci se dvakrát, třikrát "otočit". Párkrát jsem to udělal, když byla akce na džusy - přecejen, když jede člověk do marketu autem, tak nemá smysl brát jeden nebo dva kartony, když vypiju 2 litry denně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 8. 2009 19:42

Je to na smetišti, tal si dovolím OT - tolik džusu je pěkně nezdravé.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2009 19:45

No jo, jenže co pít? Pivo mi přijde hořké, víno kyselé, minerálky mi nechutnají a nějaká sladká lepidla (limonády) to je ještě horší (ale tu ta tam si dám).
Tak piju ty džusy (ředím si je půl na půl vodou), to mi přijde jako nejvhodnější alternativa (čistou vodu pít nebudu, nejsem žába :D ).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 24. 8. 2009 19:55

PatrikChrz píše:
michal.kolesa píše:Tak koupí "omezený počet" odveze to do auta, a jde vozíkem znova pro to samé zboží a k jiné pokladně.

Ony si ty prodavačky ty Vietnamce pamatujou :D. V některých letácích už také je uveden limit ne na nákup, ale na osobu/den.

Neviděl jsem, žeby si zapisovaly číslo průkazu, to ten větnamec může říct, vy jste si mě s někým spletla všichni vypadáme stejně
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod snowboarder 2. 9. 2009 14:57

Tyhle vesnické koloniály to dělají úplně normálně, žádné větší dodavatele totiž ani nemají, protože se jim nevyplatí zásobovat něco takového. Je to stupeň trhu. Tam kde máme chalupu je koloniál a tam nenajdeš nic jiného, než věci z makra :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 9. 2009 17:04

Vietnamci ve večerkách nakupují v supermarketech úplně všechno, dokonce i rohlíky :-) Vietnamce z večerek ve svém okolí potkávám v nedalekém supermarketu často. V ruce drží velkou krabici a skládají do ní z regálů zboží po 10-20 kusech :-)
stanislav.stribrny
Diskutér