Co smí zabavit exekutor a co správce daně ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 2. 9. 2009 19:30

Ona si je bere sama a kdybych nedal tak bude "FACKAráda"
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 9. 2009 19:46

Udělej si účet v bance, nech si na něj posílat peníze.

Z účtu pak plať složenky (inkaso, trvalý příkaz, SIPO lze platit automatickým inkasem).

Zajdi na instituce, kterým dlužíte a domluv se s nima, že za dlužníka dluh zaplatíš, dohodni splátkový kalendář a plať.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 2. 9. 2009 19:52

Na to by mi důchod vůbec nestačil

a raaďte alespoň REALNĚ ! Začínají mi téct nervy ! tak mě neštvěte !
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 9. 2009 19:56

Kolik dlužíte? a kde? už jsi to zjistil?

Jak dlouho neplatíte složenky? Půl roku? Déle asi ne, protože to už by vám na dveře klepali exekutoři.

Předpokládám, že dlužíte nájem, elektřinu, plyn, kabelovku, televizi a rozhlas (celé SIPO), možná ňákou pojistku. To je minimálně 7 institucí.

Samozřejmě je možné, že matka dluží ještě za zdravotní a sociální pojištění, pokud je OSVČ, což taky není sranda.

Můžete na bytu dlužit nějakých 20-30 tisíc Kč. To není tak vysoká částka, abys jí postupně během 2 let nesplatil (po malých částkách).

Protože jakmile váš dluh těchto 7 institucí postoupí právníkovi a soud exekutorovi, až to nebude 20-30 tisíc, ale 100-120 tisíc a takovou sumu už asi nikdy nesplatíš. Takže bude následovat vystěhování z bytu...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 2. 9. 2009 20:04

Nájem dělá něco kolem 6 ti tísc (včetně ikasa)
Teď něco jídlo

a můj důchod (8498Kč) je pryč

Mě máma o tom nechce nic říct. To byli náhody, když jsem viděl nezaplacenou složenku nebo nějaký papír s upomínkou
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 9. 2009 20:21

Dobře, ale v tom ti už neporadíme. To si s mámou musíš vyřídit ty sám. Nebo pokud to nezvládáš, pak zkus poradnu pro mezilidské vztahy, určitě bude ňáká i u vás.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 9. 2009 21:28

michal.kolesa píše:a raaďte alespoň REALNĚ ! Začínají mi téct nervy ! tak mě neštvěte !

Realne na tvou situaci? Jsi rapl, tak to vyres po svem,......kladivkem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 9. 2009 08:09

michal.kolesa píše:Na to by mi důchod vůbec nestačil

a raaďte alespoň REALNĚ ! Začínají mi téct nervy ! tak mě neštvěte !

reálně? jsi dospělý a svéprávný? pokud ano, starej se (rad už ty bylo dost). Pokud ne, vrať občanku, nech se zavřít do ústavu a tam se o tebe postarají. A nebudeš muset řešit dluhy tvé matky.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 4. 9. 2009 03:33

Jakým způsobem by exekutor zabavil počítač, který je rodičů, ale třeba RAM a grafická karta je koupená za moje peníze.

A prosím jen Vážné odpovědi na vtípky nemám nervy !
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 9. 2009 05:04

Takové detaily jsou pro exekutora podružné. Jedná se o zařízení, které je v domácnosti zatížené exekucí a tak to zabaví a pokud je něco zabaveno "neoprávněně", musíš k tomu podat odpor. Jakmile dojde na to, že váš exekutor poctí návštěvou, olepí vše co bude mít nějakou hodnotu a ty se musíš pránit podáním odporu, že to a to a to bylo dáno do exekuce neoprávněně a pokud to správně podložíš, musí to exekutor z exekuce vyřadit. I když teda nevím, jak budeš dokládat, že tento díl je tvůj a koupil jsi ho TY a ne matka...
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2009 07:14

No a jelikoz penezi vladne matka a i doklady jsou na ni, tak je to jasne jak facka - nezbude ti ani ufoun :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 4. 9. 2009 07:19

Exekutor nesmí zabavit věc co ptaří někomu jinému, pak má z toho akorát "průser" v podobě vylučovacích žalob.
Počítač bez RAM a grafické karty je obtížněji prodejný v dražbě
Teď vládnu penězi já. Já mám faktury psané na mámu z "pratických" důvodů, kvůpli reklamaci, záručním opravám, atd.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2009 07:21

michal.kolesa: a vis jak ten "pruser" v realu vypada? Kamarad si koupil hifi sestavu za 16.000 Kc. Po dvou mesicich nabehl na jeho otce exekutor, zabavil i tuto soupravou a obratem ji prodal za 2.000 - zjevne predem dohodnute. No takze vznikla skoda 2.000 a tu mu nakonec byl povinnen exekutor i vratit. To je dobrej byznys, ne?

Ano, jenze ty "prakticke" duvody jsou presne to, co te ted "udelaji". Uz vidim, jak tohle vysvetlujes exekutorovi a hlavne jak on ti to baští :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 4. 9. 2009 08:34

To je dobře, že ji exekutor vrátil.

Ještě je tu další problém, můj zdravotní stav. Nesnesu stresovou zátěž, mám možnost zkratovitého jednání, MÁM TO LÉKAŘSKY PODLOŽENO !

Pokud mi exekutor způsobí ujmu na hzdraví, třeba se z jeho návštěvy sesypu a skončím opět v psychiatrické léčebně (už jsem tam jednou byl (reakce na závažný stres)) a je povinný mi zaplatit "bolestné" (nevím jak to mám lépe napsat), že nepostupoval způsobem, šetrným k "nemocnému" členu rodiny, který nemá sdluhy nic společného ?

Pokud se sesype dlužník tak je jasné, že to exekutora nemusí zajímat, ale pokud se sesype člen rodiny co s dluhy nemá nic společného, jen žije ve společné domácnosti tak by to exeturoa zajímat mělo, že jsi nezjistil předem jeho zdravotní stav. Když může kouknout na bankovní účet tak může kouknout i do chorobopisu. Lékařské tajemnství a bankovní je zhruba na stejné úrovni.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2009 10:03

michal.kolesa: no evidentne ti nedoslo to, ze takrka nova sestava v cene 16 tisic a dostal pouze 2 tisice. Uz chapes?

Tvuj zdravotni stav bude exekutora zajimat asi tak, jako vyvozni kvoty jablek do EU.

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka