HROZBA STÁTNÍHO bankrotu-kam investovat úspory

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2010 14:01

Jsem člověk, který je spořivý, pracovitý a nemám rád tak dluhy a s tím pak případné exekuce, komplikace. Řídím se heslem - NA CO NEMÁM - to NEKUPUJI!!!!!
Peníze navíc těžce vydělal.

Bohužel (nejen) náš stát hospodaří takovým způsobem, že pozvolno, ale jistě spěje naše republika do STÁTNÍHO BANKROTU!!! Vždyť není dlouhodě možné si brát půjčky, nakupovat dluhopisy a takto pokračovat donekonečna. To dává alespoň lidský rozum.
Stačí se podívat na ŘECKO, Maďarsko, Lotyšsko, případně Francii, ale i třeba USA jsou katastrofálně zadlužena.
Státní dluh se od roku 1993 ani o korunu nesplatil a neustále se zvyšuje. Na počátku 90.let ještě bylo co brát (privatizační příjmy) a dnes už je vše prodáno a rozhodně nebude kde brát a ZADLUŽENÍ tak bude pokračovat NADÁLE. Dluh státu činí

viz zde: http://www.verejnydluh.cz/


Jelikož většinu tzv. DLUHU činí dluhopisy a ty jsou často nakoupeny v našich bankách, pojišťovnách, penzijních fondech atd. V produktech kam ukládají lidé prostě své peníze. V případě neschopnosti státu splácet (už nikdo státu nepůjčí-nebude důvěra) hrozí, že si finanční instituce vezmou peníze občanů. Nechci strašit, ale obavy z tohoto vývoje jsou díky deficitnímu hospodaření na místě.
Teď navíc ještě ČSSD slibuje (podplácí voliči) dalšími balíčky (13.důchod, mateřská apod) Zadlužování nebude brát konců a to je moc smutné. Určitě páni politici takhle doma NEHOSPODAŘÍ.


OTÁZKY:

Co říkáte na dluh státu a jak by se dle vás bankrot zasáhl občany-střadatele?

Kam raději v současné době uložit peníze, než o ně v budoucnu díky bankrotu státu (znehodnocení, měň.reforma apod) přijít?

a) Napadlo mě třeba koupení bytu - v Kladně tento byt 3 + 1

http://www.sreality.cz/byty/prodej/3+1- ... 1978956607

Je to dle vašeho názoru po přečtenní info dobrá cena nebo by bylo dobré smlouvat?

b) investice do zlata, starožitností nebo cokoliv jiného



Těším se na vaše příspěvky. Díky předem za odpovědi.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2010 14:03

KLidně mě můžete něco napsat k tématu do osobního vzkazu. Díky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdibrid 13. 3. 2010 14:55

s těma nemovitostma je to problém - nemaj nožičky, takže jsou snadným cílem pro všechny typy loupeží, ať už se jim říká výpalné/daně nebo znárodnění.
To zlato, nebo starožitnosti by asi byly lepší.
Pro nadcházející dobu přibude zřejmě další důležitý parametr pro hodnocení investičních nástrojů: mobilita a ochrana před státem. :-(
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mtmccox2 13. 3. 2010 17:23

Nekamenujte mě že se zeptám, v tomhle se neorientuju :)

Když je většina států zadlužená, komu dluží? Nějaký nadnárodním organizacím? Chucku Norrisovi? .)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2010 17:56

kamarad.michal: Státního bankrotu se nebojím. Nejsme na tom špatně, cesta ven stále je a před "tvrdým" bankrotem je tu ještě několik variant, jak ho alespoň odložit. Až se tyto kroky začnou podnikat, začnu proti tomu dělat něco i já sám.
K otázkám: A) Nemovitost není ideální. Pokud si někdo myslí, že stejné podmínky jako jsou teď, budou i před a po bankrotu, tak se s velkou pravděpodobností plete. Nicméně je to stále lepší, než mít stejnou částku v hotovosti.
B) Drahé kovy jsou dobré pro jejich mobilitu. Nicméně já se nedomnívám, že by nám bankrot klepal na dveře a na zlatě se (zase jen můj názor) tvoří bublina, nenakupoval bych. To se týká zlata. Stříbro už je na tom, podle mého, o poznání lépe.
Kdybych se fakt obával bankrotu, rozložil bych prostředky do více produktů ve více státech. Něco USA, něco Německo, část do drahých kovů a pozemky. Alespoň z něčeho bych v případě nejhoršího určitě nějaké peníze zpět dostal. Jenže to se snadno řekne.

mtmccox2: Držitelům dluhopisů. To mohou být jak domácí, tak zahraniční subjekty. Dokud mají zájem půjčit, je to dobré.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HenryKO 30. 4. 2010 12:09

No bud rad, ze nemas EURO :-]

Starozitnost:
-mno, podla mojho nazoru, ak uz bankrot,tak nebude mat kto kupit starozitnost, jedine ak tak ked sa stat znova rozbehne (ale zase, niekto mimo republiky by to kupit mohol), ale ako "survival" (Prezitie) radsej nie.
-zlato, tiez sa mi to nezda, by bolelo ak clovek nakupit zlato za $1200 a potom to o $1000 klesne...

-striebro, je lepsie, ale DANE :grr:
+ pouziva sa v elektronike a vyrobca to kupi aj za 3-nasobnu cenu, lebo dava tam priliz malo, ale ked bude mat investor vela, tak 300% je proste super.

Tusim ze Buffet nakupil 4000 ton (?) striebra za $4.5 a predal za $16 o 9 rokov neskor.

cize vyzera to ako super sposob, ako uchovat kapital, bez vyrazneho risku. pri ochrane kapitalu asi ani nejde tak o zisk za kazdu cenu, podla mna....

problem je, kam skovat desiatky kil striebra ?
banke by som neveril, v byte/dome asi tiez nie, a niekam zakopat asi nie... mozno trezor (v pripade domu), ale pritahuje pozornost..

no a dalej, pozor od koho kupujete drahy kov, bolo by najmenej prijemne sa dozvediet ze ste sa stali obetou podvodu.
HenryKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Dvořák 30. 4. 2010 12:35

Problémy se růsují. to je pravda.
rezervu do stříbra: mince, slitky. Od kuhu kupuji, vím. ;-)
K tomu nějaké akcie (přes více brokerů)
Ve zlatě si na tu správnou bublinu ještě počkáme.
Jan Dvořák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 4. 2010 16:22

Jan Dvořák: stříbrné mince mají jednu podstatnou výhodu. Poměrně nízké hodnoty, takže jdou klidně použít jako oběžná platidla. Koneckonců pětistovkou se u nás běžně platí a je jedno, jestli je papírová, nebo stříbrná.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Dvořák 30. 4. 2010 19:21

mikicz píše:Jan Dvořák: stříbrné mince mají jednu podstatnou výhodu. Poměrně nízké hodnoty.


Přesně, to je jejich výhoda
Jan Dvořák
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků