Zase ta bezpečnost platební karty.

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod The_mike 16. 8. 2010 13:47

Zdravím

By mě zajímalo k čemu jsou různé hesla k bank. systemům samotným, pinum na chipovane karte a taky podpisových vzorech, kdyz staci nasledujici a to mi fakt neda spát.

Uplne vidim nejakej rychlo scener, pod pokladnou nekde na pumpe kterej tu kartu oscanuje ze dvou stran behem tak 4 sec. A ten zlodej pak si vesele kupuje veci na netu jen tema udejema co ci oskenoval na te karte. Na co tam jsou vubec nejake CVV kody, kdyz to neni vubec zadna ochrana.
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 14:06

The_mike: nakupuje na netu a necha si to posilat kam? Navic pocitac se musi odnekud pripojit a dalsi a dalsi veci. Uz jenom to, ze vetsina zneuzitych by mela shodne jedno misto - to te nenapadlo? Takze to az tak jednoduche neni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 16. 8. 2010 16:39

ja neresim mozne dopadeni pachatele...ja resim to co jsem psal vise
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2010 16:55

The_mike: no tak to res :-) Jo a bacha, kdyz vylezes ven na ulici, tak te muze srazit napriklad i auto! :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 16. 8. 2010 22:18

tak rekni na co na te karte je vzadu ten kod .
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2010 07:09

Když u obchodníka zaplatíš kartou, tak má na kopii svého lístku číslo té karty a ten se samozřejmě může dostat do rukou komukoliv, takže ten 3 místný (u AmEx 4 místný) kód své opodstatnění má. Samozřejmě to není stoprocentní zabezpečení (to je jedině nastavení nulových limitů nebo zablokování transakcí bez fyzického předložení karty), ale lepší něco než nic.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 8. 2010 08:18

PatrikChrz: neni pravda, na uctence mas pouze prvni ctyri cisla, potom 2x XXXX a nasledne posledni ctyrcisli.

The_mike: kod je tam v realu pouze pro "dobry pocit".

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2010 08:55

Na účtence pro zákazníka ano, ale na účtence pro obchodníka jsou všechna čísla (někdy se i stane, že to pokladní prohodí a omylem dá zákazníkovi svojí účtenku). Je to z toho důvodu, že obchodník musí být vždy schopen přiřadit konkrétní platbu ke konkrétní kartě (např. v případě reklamací).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 8. 2010 10:32

Ano, Patrik má pravdu, účtenka pro obchodníka obsahuje celé číslo karty. Jednou to pokladní spletla a já dostal účtenku, kde bylo napsáno "pro pokladníka" (nebo něco v tom stylu) a celé číslo karty.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 8. 2010 11:01

Tak ono je to i spis kvuli tomu, aby ta platba mohla byt bance "prokazana".

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 17. 8. 2010 19:23

tak mi reknete proc se vsichni divej ze cas od casu nekde najdou hodne dat k platebnim kartam, kdyz to je tak trapna ochrana. Protoze tady uz nejde ze by mi ji nekdo fyzicky ukradl...,ale jde o to ze nic ani tu plastovou vec krast nemusi a jen mu staci ty udaje z ni. Reseni neplatit na mistech kde se vubec musi karta davat z ruky. Protoze snad kdyz dostane vypis cisla karty, tak tam snad nema i jmeno. A pak se chci zeptat nikdy jsem primo na visa kartu neplatil na netu, ale musi ten zlodej[obchodnik] znat i jmeno,expiraci...vim ze se to tam zadava, ale nevim jestli to nevezmu i pri zadani pouze cislo,cvv.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 17. 8. 2010 19:59

Zadava se i expirace.

S474N
Inventář