IT manager v bance - ano nebo ne?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 3mmm 21. 8. 2010 15:38

Zdravim,
dostal jsem nabidku prace v bance v nizsim managementu (IT) a porad vaham, zda to vzit. Chtel bych se proto zeptat, jaky je vas nazor, pripadne rovnou zkusenosti? Rozhodne necekam nejake rapidni obohaceni v oblasti technologii, prece jen banky nejsou R&D spolecnosti, spis mne zajima jak je to s rozvojem managerskych dovednosti. A dale, zda vubec ma tato prace budoucnost co se tyce financniho ohodnoceni a vubec kariery? Podle obecnych informaci na tom nejsou banky momentalne nejlepe, takze se dost obavam skrtani bonusu a propousteni.
3mmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2010 18:04

V bance velmi mnoho záleží na vzdělání, jsou tam tabulkové platy i postupy. Pokud nemáš vejšku, moc bych to nedoporučoval (budeš tam 10 let a pak přijde čerstvej absolvent a bude ti šéfovat). Naopak s vejškou tam máš celkem šanci na slušnou karieru.
Platy v bankách jsou spíše nadprůměrné, ale je to jako všude. Nakonec záleží na tom, co si vyjednáš. V mém minulém zaměstnání jsem měl o hodně vyšší plat než můj kolega (který měl navíc vejšku), jen proto, že jsem si ho při nástupu vyjednal (ovšem když se během krize propouštělo, tak jsem to logicky byl já, kdo dostal "'Černého Petra" :( ).
Takže spíše nedoporučuji "skočit jim na špek" s tím, že toto je nástupní plat a že dále "bude závislý na tvých výkonech", v praxi to často znamená 5000 Kč čtvrtletních odměn :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 21. 8. 2010 22:25

Na tvou otázku se v podstatě nedá odpovědět.
Záleží na tom, v jaké bance (malá, velká, se zahraniční matkou) a o jakou pozici jde. Také jde o to, jaké strategické plány představenstvo schválí.

Kdykoliv může dojít k tomu, že zahraniční matka rozhodne o předení IT služeb do centra v jiné zemi a oddělení rozpustí (to už jsem viděl), v jiné bance se už dva roky rozhoduje, do které země svěří danou IT kompetenci a manažeři se klepou, že jim seberou kompetence a propustí je, v jiné bance si zase libují, že pod ně strkají další a další kompetence.
Nemy_bobes
Diskutér