Dotazník finanční gramotnosti

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod starec 4. 2. 2011 22:09

Zdravím,
měl bych malou prosbu. Už delší dobu přemýšlím, že bych uspořádal přednášky či semináře s tématikou finanční gramotnosti, investování apod. Vytvořil jsem proto takový malý dotazník, jestli by o tyto kurzy vůbec byl zájem.

Kód: Vybrat vše
http://goo.gl/v0mPI

Díky moc za vyplnění! Zabere to jenom chvilinku... :roll:
starec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2011 10:00

starec: proc ti u moznosti "Za odbornou přednášku na pokročilé téma z finančního trhu - investice, komodity, podílové trhy,... " chybi moznost "Nezúčastnil bych se"?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod starec 5. 2. 2011 10:05

Je pravda, že když je to u té předcházející, mohlo by to být i tady. Danou možnost jsem přidal. Díky za postřeh!
starec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2011 10:15

starec: i kdyby to tam nebylo, tak proste je to taky realna varianta, ktera muze nastat :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2011 11:17

Taky mi v nabídce u těch cen chybí možnost "zdarma". Ono "do 200 Kč" a zdarma je pořád rozdíl :)
Problém je v tom, že značná část těchto "kurzů" je prosté lákání na prodej produktů (ať je to investování, pojištění,...). Takže zaplatit dopředu nějakou částku a nevědět co za to vůbec dostanu?
To raději půjdu na kurzy FIO, které vím, že mají určitou kvalitu a navíc jsou zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 2. 2011 12:32

To mi tedy řekněte, co to je za administrátora, když ve svém věku věří, že je něco zdarma......
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2011 13:02

Zdarma pro mě to samozřejmě být může. Je mi jasné, že to nakonec někdo zaplatí - většinou ti, kteří si od dané instituce koupí produkt. No a? To je mě buřt.
Je to stejné jako u bezplatného účtu. Náklady platí jednak ti, kdo na daném účtu mají vyšší prostředky (ztrátou na úroku) a hlavně ti, kdo si od dané instituce půjčují. Ani jedno není můj případ, takže mě to nezajímá. Pro mě to je produkt zdarma.
Např. na nějaké předváděčce hrnců, jsem dostal zdarma mobil. Vím, že to zaplatí ti, co si nějakou tu sadu koupili, ale já nejsem samozřejmě tak blbej. Mobil jsem si vzal, sadu nekoupil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 2. 2011 15:14

vladimir.svorba: jak souvisí to, že je administrátor s tím čemu a proč věří? Já například donedávna věřil, že dobré skutky nemusí být vždy potrestány a taky jsem to dotáhl až na moderátora...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor